Jump to content

Moto Zajednica

NAVAK dan na stazi, 1. Septembar 2013

Recommended Posts

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Pricu sam ispratio od starta i bio sam na svakom td, al' ovo postaje stvarno neozbiljno. Sad mi vise nije cudno sto su mnogi odustali i dosta dobrih ljudi i brzih vozaca vise nema tamo...Najmanji problem je participacija, treba spremiti motor, gume, organizovat prevoz(za sve nas koji nismo iz bg) ali svega toga nema bez ozbiljnosti organizacije, koje treba da stane iza dogovorenog termina, bez obzira na vremenske uslove i broj ucesnika... Zbog svoje zelje da vozim i nemogucnosti da to uradim na nekoj ozbiljnoj stazi sa strane, stavicu nas na spisak i sutra uplatiti ako se prijavi tih famoznih 10 ljudi...

Kolega, moram da izrazim neslaganje sa vama. Organizovan je Track Day, unapred je objavljeno, uslovi su jasni, termin je siguran BEZ obzira na prijavljeni broj učesnika (i sam se slažeš da bi 3-4 učesnika svarno bilo premalo), što na kraju znači da se jedino otkazuje u slučaju kiše. Velika većina ne želi da vozi po kiši jer je glupo vozikati se po kiši lagano po stazi.

Stvarno mi nije jasno šta tu organizaciono nije u redu?

Drugo je pitanje zašto se osipamo i zbog čega je prošle godine bilo prijavljeno preko 60 ljudi a sada samo 6. Hajde da isteramo ovu godinu ovako a za sledeću da pravimo nanovo dogovore.

Pozz i vidimo se u nedelju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

I ja podržavam ovo što je munogs napisao. Mislim da je veći problem što ljudi kalkulišu do zadnjeg časa, predomišljaju se i slično, pa je rezultat da je posle 3 nedelje uplatilo nas troje. Da su uplatili svi koji su se prijavili, već bi bili sigurni da će TD biti održan, a ovako od ovog neće biti ništa.

Mene zanima koji je to broj ljudi, od tih 60 prošlogodišnjih učesnika, koji zbog loše organizacije NAVAK-a voze samo na stazama u okruženju i koliko puta su vozili ove godine?

Mislim da je organizacija uvek bila na nivou, a da li je asfalt razlog za odustajanje, to ne znam.

Meni je sve bilo Ok!

 

Pozdrav do nedelje, a ako ne onda do sledeće godine ili neke druge staze, kad ovu nismo znali da iskoristimo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Mušterija je uvek u pravu!!!

 

Ako je sa organizacijom sve u redu kao to da je broj prijavljenih 10 puta manji

nego prve sezone a broj uplata 20 puta manji? Prošle godine su svi hteli da vide kako je a sad kad znaju ne ide im se?!?

 

Negde mora da postoji greška/problem. Pa na poslednjem TD-u na Hungaroringu (23.08) je bilo 10-ak ljudi iz Srbije koje

sam ja video a verovatno je bilo i nekoliko koje ne poznajem kao što inače biva - a za 1.09. na NAVAK-u tri uplate!?!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Mušterija je uvek u pravu!!!

 

Ako je sa organizacijom sve u redu kao to da je broj prijavljenih 10 puta manji

nego prve sezone a broj uplata 20 puta manji? Prošle godine su svi hteli da vide kako je a sad kad znaju ne ide im se?!?

 

Negde mora da postoji greška/problem. Pa na poslednjem TD-u na Hungaroringu (23.08) je bilo 10-ak ljudi iz Srbije koje

sam ja video a verovatno je bilo i nekoliko koje ne poznajem kao što inače biva - a za 1.09. na NAVAK-u tri uplate!?!

 

Hm, u pravu si. Ja mislim da je razlog nedolaska trkača to što što pravi ljubitelji staze nisu zadovoljni uslovima (podlogom, prijemom, boksevima, konfiguracijom...)i idu tamo gde im je bolje. To je njihova pasija i ne gledaju na trošak. Sa druge strane mi koji smo samo zainteresovani, bar većina, bili smo, videli, probali i to je dosta. (Jeca i ja se ne računamo)

Matiš: Jedan TD = 80+ eur. Jbg. Stavka je za nešto što ti nije baš u krvi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Pa moglo bi nekoliko da ih se prijavi iz solidarnosti sa vas troje!! Ja bih rado ali mi se ne prti motor u Srbiju opet. Nemam ni kuku na ovom autu... ma drndanje.

 

@Nemanja; ti si i onako prevazišao ovu stazu, produžiš do BP, put do tamo i nazad za tebe izađe oko 100 Evra, spavanje 10, 5 x 20 min na stazi 75 evra to je 185 ukupno. Nađemo ti saputnika i podelite čorbu... 135 evra. Za VOŽNJU IZ SNOVA!!!

Ovo nisu cifre iz bajke nego iz prakse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1055 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Organizacija proslog TD-a je bila OK,zbog ranije dogovorenog puta u inostranstvo nisam u mogucnosti da dodjem na ovaj TD,na onaj 29.9. dolazim obavezno.Jako je nezgodno kad se TD preklapa sa moto-trkama,ovog vikenda je u Vrscu ,sigurno bi broj prijavljenih bio veci.Oni koji voze trke ponekad iskoriste nas TD za trening a onda malo '"povuku" i nas.Do sledeceg TD-a 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Motocikl: fejzer 'iljadu crni

1. Jelena599 2. Mungos 3. Petkos 4. Tomislav 5. bane76 6. 4tyAger 7. Kata 8. Aleksandar Miljus 9. nemanjakv 10. mariarg11.954

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

1. Jelena599

2. Mungos

3. Petkos

4. Tomislav

5. bane76

6. 4tyAger

7. Kata

8. Aleksandar Miljus

9. nemanjakv

10. mariarg

11.954

12.Hacky

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Pricu sam ispratio od starta i bio sam na svakom td, al' ovo postaje stvarno neozbiljno. Sad mi vise nije cudno sto su mnogi odustali i dosta dobrih ljudi i brzih vozaca vise nema tamo...Najmanji problem je participacija, treba spremiti motor, gume, organizovat prevoz(za sve nas koji nismo iz bg) ali svega toga nema bez ozbiljnosti organizacije, koje treba da stane iza dogovorenog termina, bez obzira na vremenske uslove i broj ucesnika... Zbog svoje zelje da vozim i nemogucnosti da to uradim na nekoj ozbiljnoj stazi sa strane, stavicu nas na spisak i sutra uplatiti ako se prijavi tih famoznih 10 ljudi...

Kolega, moram da izrazim neslaganje sa vama. Organizovan je Track Day, unapred je objavljeno, uslovi su jasni, termin je siguran BEZ obzira na prijavljeni broj učesnika (i sam se slažeš da bi 3-4 učesnika svarno bilo premalo), što na kraju znači da se jedino otkazuje u slučaju kiše. Velika većina ne želi da vozi po kiši jer je glupo vozikati se po kiši lagano po stazi.

Stvarno mi nije jasno šta tu organizaciono nije u redu?

Drugo je pitanje zašto se osipamo i zbog čega je prošle godine bilo prijavljeno preko 60 ljudi a sada samo 6. Hajde da isteramo ovu godinu ovako a za sledeću da pravimo nanovo dogovore.

Pozz i vidimo se u nedelju

 

Ako je organizator rekao da "termin je siguran BEZ obzira na prijavljeni broj učesnika" onda nek stane iza svoje reci, jer ne vidim razliku izmedju troje i desetoro ljudi, u svakom slucaju je u minusu, zahvaljujuci "dobroj" organizaciji. Drugo nisam spominjao voznju po kisi, gore je klizavo i bez toga, vec sam mislio na poslednji otkazan td zbog vremenskih uslova. Kada je bilo zdravih 25C, bez kapi kise...

Necu da ulazim u to sta je sa 60 ljudi, to bi oraganizator prvi trebalo da zna, samo kazem da ce ovako ostati i bez ovih deset.

Ovu godinu cemo izgurati, a sledece cu poslusati Nikolin savet i za slican novac voziti na pravoj stazi!

Pozdrav, pa se valjda i vidimo u nedelju.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: R1

Nisam cesto bas na ovom forumu prisutan,s vremena na vreme se pojavim u ovoj temi,jer mi je najinteresantnija.Istovremeno vecinu Vas nisam licno upoznao,nazalost,ali neke i jesam na predhodnim TD-ovima,na kojima sam i sam bio.

Sto se mene tice,ja licno nemam nista lose da kazem o organizaciji TD-a i ljudima koji se bave tim poslom.Sve je do sada bilo vrlo korektno i nemam zamerke.To sto asfalt nije bas "IN",odnosno nije "gripovanje" pneumatika kao na GP stazama je sasvim logicno,jer ona nije ni pravljena za te namene.Ipak moze biti "vozljiva",do odredjene mere,...naime treba se iskontrolisati,to je takodje jedan od treninga,koji "ostri" koncentraciju.

Nevidim cemu cudjenje zbog manjeg broja prijavljenih,pa samo iz moga kluba ne dolaze na trening najmanje trojica,a znam jos 4-cu potencijalnih,koji bi dosli,...da se datum TD-a ne poklapa sa datumom trke u Vrscu.Govorim o vozacima koji ucestvuju na trkama,medjutim ima i prateceg osoblja i gledalaca,koji su tog dana takodje rezervisali vreme za taj dogadjaj.

Netreba posmatrati stvar tragicno,vec sledeci TD ce biti sigurno bogatiji sa ucesnicima.Svako ima izbor,da li Navak,ili Hungaroring,ili Serez,ili neka cetvrta destinacija za trening,nebitno...uvek se svodi na to...koliko para,toliko muzike i to je to.

Ovom prilikom bi ponovo pohvalio bitno bolju situaciju sa organizacijom,nego u zacetku ove stvari.S obzirom da za dobar posao treba i vremena,uveren sam da ce vremenom ova prica biti jos zanimljivija i mnogo ozbiljnija,naravno u pozitivnom smislu.

Do sledeceg termina TD-a pozzzz :zdravo::takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Pricu sam ispratio od starta i bio sam na svakom td, al' ovo postaje stvarno neozbiljno. Sad mi vise nije cudno sto su mnogi odustali i dosta dobrih ljudi i brzih vozaca vise nema tamo...Najmanji problem je participacija, treba spremiti motor, gume, organizovat prevoz(za sve nas koji nismo iz bg) ali svega toga nema bez ozbiljnosti organizacije, koje treba da stane iza dogovorenog termina, bez obzira na vremenske uslove i broj ucesnika... Zbog svoje zelje da vozim i nemogucnosti da to uradim na nekoj ozbiljnoj stazi sa strane, stavicu nas na spisak i sutra uplatiti ako se prijavi tih famoznih 10 ljudi...

Kolega, moram da izrazim neslaganje sa vama. Organizovan je Track Day, unapred je objavljeno, uslovi su jasni, termin je siguran BEZ obzira na prijavljeni broj učesnika (i sam se slažeš da bi 3-4 učesnika svarno bilo premalo), što na kraju znači da se jedino otkazuje u slučaju kiše. Velika većina ne želi da vozi po kiši jer je glupo vozikati se po kiši lagano po stazi.

Stvarno mi nije jasno šta tu organizaciono nije u redu?

Drugo je pitanje zašto se osipamo i zbog čega je prošle godine bilo prijavljeno preko 60 ljudi a sada samo 6. Hajde da isteramo ovu godinu ovako a za sledeću da pravimo nanovo dogovore.

Pozz i vidimo se u nedelju

 

Ako je organizator rekao da "termin je siguran BEZ obzira na prijavljeni broj učesnika" onda nek stane iza svoje reci, jer ne vidim razliku izmedju troje i desetoro ljudi, u svakom slucaju je u minusu, zahvaljujuci "dobroj" organizaciji. Drugo nisam spominjao voznju po kisi, gore je klizavo i bez toga, vec sam mislio na poslednji otkazan td zbog vremenskih uslova. Kada je bilo zdravih 25C, bez kapi kise...

Necu da ulazim u to sta je sa 60 ljudi, to bi oraganizator prvi trebalo da zna, samo kazem da ce ovako ostati i bez ovih deset.

Ovu godinu cemo izgurati, a sledece cu poslusati Nikolin savet i za slican novac voziti na pravoj stazi!

Pozdrav, pa se valjda i vidimo u nedelju.

Vidimo se druže. No Hard Filings. Samo diskutujemo u cilju mogućeg poboljšanja uslova.

Ja se lično nadam da ćemo uskoro na Navaku gledati i zvanične moto trke domaćeg šampionata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: R1

Samo da se sledeci track day u Septembru ne poklopi sa datumom odrzavanja trke na Batajnickom aerodromu... :zvizduk:

 

 

Trka u Batajnici je 7 dana nakon trke u Vrscu,....tako da neverujem da ce biti poklapanje,jer je to ujedno i poslednja ove godine u nasem sampionatu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: R1

 

Vidimo se druže. No Hard Filings. Samo diskutujemo u cilju mogućeg poboljšanja uslova.

Ja se lično nadam da ćemo uskoro na Navaku gledati i zvanične moto trke domaćeg šampionata.

 

 

Cisto sumnjam,jer bi sa tako nesto trebalo obezbediti jos bolje uslove za takmicare i za pratece osoblje,sa mnogo jacom infrastukturom,sto znaci dodatno ulaganje vlasnika staze.Cini mi se da zainteresovanost samih vlasnika,nije na tom nivou,da bi se to i desilo.Licno ja bih pozdravio takvu inicijativu...cak sam je o pokrecao u krugovima celnika MSS-e pre godinu i nesto.Medjutim,sama cena najma i ovo gore navedeno,je bio razlog odustajanja organizacije.

Mozda treba vise vremena da prodje da bi se raspolozenje u tom pravcu popravilo,tako je to kod nas u svim sferama zivota.:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

 

Vidimo se druže. No Hard Filings. Samo diskutujemo u cilju mogućeg poboljšanja uslova.

Ja se lično nadam da ćemo uskoro na Navaku gledati i zvanične moto trke domaćeg šampionata.

 

 

Cisto sumnjam,jer bi sa tako nesto trebalo obezbediti jos bolje uslove za takmicare i za pratece osoblje,sa mnogo jacom infrastukturom,sto znaci dodatno ulaganje vlasnika staze.Cini mi se da zainteresovanost samih vlasnika,nije na tom nivou,da bi se to i desilo.Licno ja bih pozdravio takvu inicijativu...cak sam je o pokrecao u krugovima celnika MSS-e pre godinu i nesto.Medjutim,sama cena najma i ovo gore navedeno,je bio razlog odustajanja organizacije.

Mozda treba vise vremena da prodje da bi se raspolozenje u tom pravcu popravilo,tako je to kod nas u svim sferama zivota.:stabre:

 

Rekoh da se nadam. Kad tad. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Evo trenutnog spiska prijavljenih:

 

1. Jelena599

2. Mungos

3. Tomislav

4. 4tyAger

5. salle_

6. bane76

7. petkos

8. nemanjakv

9. mariarg

10. kosta86

11. Hacky

12. 954

Promenio član Pablo
dopunio spisak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Motocikl: YZF R6

Ja falim. Uplatio.

 

1. Jelena599

2. Mungos

3. Petkos

4. Tomislav

5. bane76

6. 4tyAger

7. Kata

8. Aleksandar Miljus

9. nemanjakv

10. mariarg

11.954

12.Hacky

13.Kosta86

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

nisam dugo na stazi video organizatore...steta

 

E, ovo je i moja zamerka. Jedina doduše, ali zamerka. :)

 

Sakupismo valjda minimum za nedelju, samo Pablo da izađe sa info koliko je ljudi uplatilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja