Jump to content

Moto Zajednica

Probas skuter pre kupovine i razbijes ga...snadji se sad!

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

ja ne verjem sta citam ....ala ima ljudi sacuvaj boze :stabre::neznam::zbunjen::( pocev od prodavca pa do kupca i do strucnjaka koji proba motor .......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Hm, a posle im nevalja Mina sto ne da da se proba motor :stabre:

Kada bi bila sigurna da ce potencijalni kupac nakon pada kupiti motor verovatno bi ga dala na probu :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 814 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

@ Wolf 79

 

Kako god, super ste prosli i ocigledno si imao srece da svi budu ok likovi. Mislim da je sve super proslo s' obzirom sta se desilo.

 

Em vas je lik sa BMW-om ispao skroz korektan

Em je prodavac ispao skroz korektan

Em ti nisi ispao kreten i pobegao

 

Uzivaj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Ja sam prosao kako sam prosao, nazad se ne moze (doduse kako cu proci sa popravkom skutera to cemo tek videti).

Ovo je vise kao skola i opomena ljudima sta se sve moze desiti sto ni u ludilu ne bi pomislio da je moguce!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nemam njegov br. posto smo komsije, saznacu danas kad se vratim sa posla pa javljam veceras br.

 

pre par dana kolega Zika bio je oboren na skoro istom mestu.... sta je tu dvotockasa omastilo beton sacuvaj boze 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Wolf79, hvala na ovoj temi i iskrenom iznosenju cinjenica. A ove sto te napadaju, te ja bih ti uzeo 800e ili ogrebao kofer cizmom pa se podrazumevalo da kupi motor necu ni da komentarisem. Najvise ti zameraju sto si "ubio" cenu na 500e. A kao da si ti uslovljavao prodavca na tu cifru. On je pristao i svi zadovoljni. Dogovor je postignut, to je najvaznije. Bitno da niko nije povredjen. Mogu samo da zamislim da je Gavrolini bio u kozi prodavca, verovatno bi odmah uzeo stanglu i polupao i tebe i kolegu :)

I nisam na tvojoj strani jer vozim Sym, prosto se svakom moglo desiti. A opciju 1 koju si naveo, siguran sam nije bila u smislu razmatranja, vec sta se u toj situaciji moze, a neki bi siguran sam to i uradili.

 

P.S. Juce poznanik uzima moju kacigu, kupljenu pre mesec dana i ispusti je iz ruke na beton. Cetvrtina vizira izgrebana i sa par udubljenja na gornjoj strani. Naravno neko bi u toj situaciji vikao, pravio scenu, trazio pare. Jebes kacigu, ajmo na pivo! :)

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Znači ti si krenuo sa namerom da spustiš cenu za 25%, ok, jeste tvoje pravo, ali da misliš da je ok da to uradiš pošto si oštetio motor to je već ...khm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Mislim da ne bi bilo fer da sam krenuo ssa idejom da kupim za 600e pa da nakon sudara krenem da spustam jer je covek sad u problemu, pa dodjemo na 500e. Ovako, to je cena koju sam zamislio pre dolaska na probu, sto bih sad podizao cenu nakon sto se ovo desilo? Ne znam, mozda razlicito gledamo na stvari, ne vidim problem u mom nastupu...opet kazem covek je sam ponudio snizenje cene.

Ajd da probamo da sagledamo situaciju iz ugla prodavca...skrse mu motor na probi, on nema s cim da nas ucenjuje jer nije uzeo kaparu ni dokumenta itd, vratili smo se da resimo problem, nisamo ga stiskali za cenu. Sam kaze da je mislio da ga proda za 550e, ali nek ide za 500e kad je sve tako ispalo. I jel trebalo da izvadim jos 100e za dusevni bol? Mislim da je ovo fer resenje za sve nas ukljucene u problem, svi su istrpeli ponesto ali kad je situacija ekstremna i resenja ne mogu biti svima med i mleko.

 

Moze i ovako da se gleda:

 

Prodavac - na steti je 50e u odnosu na planiranu cenu, ali je prodao skuter koji mu stoji u oglasima skoro mesec dana. Svi smo prodavali nesto, retko kad se dobije zacrtana cena, takva je trgovina...

 

Vozac bmw - ni kriv ni duzan dosao u problem, zvao svog majstora i ovaj izbacio cifru koliko ce biti popravka, dobio trazeni iznos za 15min. Realno mislim da ce to tesko da odradi za te pare, ali zvao je SVOG majstora i sta je trebalo ja da uradim? Koliko je trazio, toliko je dobio. Na steti je za dangubu u vremenu koju ce imati i cimanje sa majstorom, mogao nam je napraviti zestok problem sa plavcima ali nije, verovatno jer je video da smo korektni, odmah smo pristali da platimo koliko majstor bude rekao, tako je i bilo.

 

Kolega - dobra volja i zelja da pomogne nekad napravi problem svima, on se ugruvao (nos, ruka, brada), ima moralni problem da je napravio problem meni i ostalima i da treba to sve da plati. Kao sto sam rekao ja cu da pokrijem sve troskove jer je isao tamo zbog mene, jest da ga nisam ja naterao u bmw da udari ali jbg...na steti je zbog par modrica, finansijski nece biti nista na steti na kraju

 

Ja - kupio motor za 500e (po meni solidna cena pod uslovom da popravka nije skupa i da skuter nema nek iozbiljan nedostatak), platio 160e za stetu na autu (mozda i onih 70e platim, to ne znam jos), platicu popravak skutera, zatim ide regitracija, servis, gume itd. Ako ne racunamo stetu na bmw-u, cena za skuter + troskovi koji me cekaju ce biti na nivou koliko taj skuter inace kosta po oglasima, u sustini na steti sam za popravku slupanog bmw-a i to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Wolf79, hvala na ovoj temi i iskrenom iznosenju cinjenica. A ove sto te napadaju, te ja bih ti uzeo 800e ili ogrebao kofer cizmom pa se podrazumevalo da kupi motor necu ni da komentarisem. Najvise ti zameraju sto si "ubio" cenu na 500e. A kao da si ti uslovljavao prodavca na tu cifru. On je pristao i svi zadovoljni. Dogovor je postignut, to je najvaznije. Bitno da niko nije povredjen. Mogu samo da zamislim da je Gavrolini bio u kozi prodavca, verovatno bi odmah uzeo stanglu i polupao i tebe i kolegu :)

I nisam na tvojoj strani jer vozim Sym, prosto se svakom moglo desiti. A opciju 1 koju si naveo, siguran sam nije bila u smislu razmatranja, vec sta se u toj situaciji moze, a neki bi siguran sam to i uradili.

 

P.S. Juce poznanik uzima moju kacigu, kupljenu pre mesec dana i ispusti je iz ruke na beton. Cetvrtina vizira izgrebana i sa par udubljenja na gornjoj strani. Naravno neko bi u toj situaciji vikao, pravio scenu, trazio pare. Jebes kacigu, ajmo na pivo! :)

 

 

 

Bas tako,delim isto misljenje,drugar za prvi maj skrsio se sa keeway-a,migavac otpao,sta ima veze,teraj dalje,pijemo pivo 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

... ili ogrebao kofer cizmom pa se podrazumevalo da kupi motor necu ni da komentarisem.

 

Ti bi mogao da naucis da citas ili da se potrudis da razumes procitano. Ja sam preneo tudja iskustva i nikog nisam napadao.

Nista nisam rekao ni za a ni protiv kolege koga je zadesio ovakav nesrecan splet okolnosti.

 

Radi se ukratko o sledecem:

 

Kakav sam ti motor dao takav motor mi vrati! Ako mu se nesto desi, bilo sta, motor je tvoj!!!

 

I ja se sa ovim potpuno slazem!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Opet previđaš par stvari, ja ja ja pa ja sam hteo toliko da platim, a šta da on nije pristao, da imao bi čitav motor a ti bi otišao kući praznih ruku i nikom ništa.

 

Ovako jeste tačno da si ti prošao skuplje ali čoveče ne možeš da računaš svoje troškove kad si napravio sranje, i još da se divis samom sebi kako si ispao ispravan kad nisi, niti je prodavac bio dužan da snosi deo štete koju si TI izazvao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

ma zaboravi na sve....o sto rekoh, sredi ga i vozi.......

a 1000 ljudi 1000 cudi.....svi imaju svoje misljenje....tudje cenim, ali svoje znam.....procitas i zaboravis.....postupio si u skladu sa svim moralnim normama naseg podneblja...i svaka cast na tome.....moguce da bi u nemackoj platio sve a zemlji Kanibaliji bi te ritualno ispekli i pojeli.....a u nekoj drugoj strpali u zatvor na 10 godina.....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

U subotu prebacio skuter od prodavca do mene, iskipovao ga na parking i sad jurim majstora da sredimo masinu...prvo krpljenje plastika i farbanje, onda pregled motora, kocnica i ostalog, pa gume, kaciga...ima da se izujem propisno :(

 

Dobio sam preporuku za nekog majstora u Jakovu, mislim da se zove Žužić, jel zna neko nešto o njemu? Ima li neki dobar predlog za plastičara u krugu N.Beograd, B.Kosa, Ledine, Zemun...uzeo sam broj od onog plastičara preko puta OMV-a na Smed.putu, ali sad mi je problem da prebacim motor do tamo, nije registrovan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Brate da ste meni tako skrsili masinu ne bi se nalazili na nekoj ceni veruj mi vec platili bi bas onoliku koliku trazim ili bi platili vracanje motora u stanje koje ste ga nasli plus period koji je prosao a mogao sam ga prodati e tu bi se dogovorili koliko bi kostalo :takoje: U ostalom sta ce lik bez A kategorije na skuteru preko 49ccm :zbunjen::stabre:

Ma ustvari da ne bi rizikova zvao bih uvidjajnu ekipu odma, sta ima da rizikujem sa nepoznatim likovima odma saobracana policija. Bmw-u pokrije osiguranje stetu vama zasluzene kazne i meni se placa osteta za moju imovinu u protivnom na osnovu uvidjaja saobracane policije podnosi se privatna tuzba koja je mnogo skuplja varijanta po vas :takoje: Tako da pazite dobro sta radite ubuduce imali ste mnooogo srece sa tim ljudima, mnogo :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Nevezano za to sto sam ja bio ukljucen u ovu situaciju i sto sam subjektivan mozda...ali ja bih u uvek nastojao da nadjem neko resenje da svima bude OK, jbg desilo se i sta sad, treba da natovarim nekom policiju, sud, kazne i kaznene bodove? A zbog cega? Niko nije namerno razbio motor (tj.ostetio, motor moze da se vozi), nismo ukrali ni uzeli da vozimo bez odobrenja vlasnika, nismo pobegli itd...i procitaj molim te sta sam napisao, evo jos jednom da ponovim "vlasnik je sam ponudio smanjenje cene, bez ikakvog pritiska s moje strane". I sta bi ti imao od toga da nam natovaris sve te kazne na vrat, jel bi bio srecniji sto si nas naucio pameti mozda...mislim da ovo nije fer stav, ako postoji neka kolegijalnost i ljudskost ovo je skroz nepotreban stav.

 

Da smo imali srece, vec sam se slozio da jesmo...smatram da je imalo uticaja to sto smo prihvatili odgovornost odmah i u potpunosti, nismo zavlacili ljude nit smo pokusavali nesto izvrdati - koliko je ko trazio (vlasnik bmw-a za stetu na limariji, vlasnik skutera za prodaju istog) toliko sam platio, ni vise ni manje.

 

Ne zelim da vredjam ni da se raspravljam, samo iznosim misljenje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Pa zamoli ortaka da ga preveze :nanana:

 

Izvini,bilo je jace od mene :takoje:

 

 

 

Koliko su me drali od zezanja i sprdacine ovih dana, vec sam navikao :) nema frke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Dal je lud il ne.. nije na nama da osuđujemo.. verovatno bi i tvoj drugar i cela situacija da je snimana bila veoma smešna..na kraju..

 

Ali ovo je tipičan splet okolnosti i donošenje loših odluka u nizu.. od prvog udara ga je zveknuo adrenalin..krenuo da beži pa u drugi, treći i na kraju rupčaga za kraj..

 

Moguće da je kraden skuter ili nema dozvolu ili već ima razloga da briše sa lica mesta.. pa eto kako se završilo.. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Ma ja bi vam pare uzeo i za pretrpljeni stres. :aha:

Na punu cenu skutera jos 30% za cimanje po majstorima i gubljenje vremena + stetu da platis koju si napravio.

Znaci:

1.Plattis skuter

2.Platis stetu

3.Platis moje cimanje i moje gubljenje vremena oko popravke,prevoza,bla,bla...

4.Platis razliku u ceni jer farban motor vise ne mozes da prodas kao u fabrickom stanju.

 

Sreca u nesreci je sto ste polupali 500 eur.

Zamisli da ste probali neki scoot od 2000-3000 eur pa trebali da se istresete 3000 za gomilu plastike. :lud:

 

Zato lepo kad dodje kupac pare na ruke pa vozaj...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Stvarno ne razumem neke ljude...kad procitate lepo sta je napisano onda komentarisite, ne ovako pausalno!

Kupio sam istog trnutka taj skuter tako razlupan, kad ga kupim onda je moj od tog trenutka, jel tako? I sta onda prodavac vise ima s njim, kakva popravka, frbanje, cimanje i ostalo sto si nabrojao. Moj skuter je onda moj problem ,ja popravljam, farbam i cimam se dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Covece svaki dan pogledam ovu temu i neverujem! Wolf sta se cimas vise oko toga bilo je sta je bilo i cao dobro si prosao moglo je biti i gore, a sad popravljaj to i vozi se covece! Svaki dan neka pametovanja i prepucavanja sta bi ko i kako... ne mislim nista lose niti nekoga napadam samo kazem svoje misljenje... brate popravi to i voz1moto3.gifi 0takoje.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Da ti kažem da si u pravu...skuter sam oterao kod plastičara da se rasklapa, vari i farba, pa kad bude gotovo idemo na registraciju i da se vozimo :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja