Jump to content

Moto Zajednica

javna licitacija motora

Recommended Posts

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Motor je u sustini 94o god. Po papirima se vodi da je 2004, odradjen je drugi ram sa sve plocicom na kojoj se brojevi slazu sa papirima. Hoce li mi reci neko koliko moze da bude pocetna cena ili da umrem u neizvesnosti? :(

kod nas bi bila 7000 kuna ( nešto manje od tisucu eura ) koliko sam u toku s cjenama.

nije problem pocetna cjena vec budala koje se zanesu pri licitaciji i dižu cjene prko svake mjere.

odustani od toga ako imaš malo pameti jer inat nije nikome koristio pa nece ni tebi.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Motor je u sustini 94o god. Po papirima se vodi da je 2004, odradjen je drugi ram sa sve plocicom na kojoj se brojevi slazu sa papirima. Hoce li mi reci neko koliko moze da bude pocetna cena ili da umrem u neizvesnosti? :(

kod nas bi bila 7000 kuna ( nešto manje od tisucu eura ) koliko sam u toku s cjenama.

nije problem pocetna cjena vec budala koje se zanesu pri licitaciji i dižu cjene prko svake mjere.

odustani od toga ako imaš malo pameti jer inat nije nikome koristio pa nece ni tebi.

Apolutno si u pravu, ali ako bude ispod 1000 eur sto da ga ne uzmem? pa repsol boje koje su na njemu (pa makar i izbledele) vrede toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

a,kolko ti je stigo carinski prekrsaj....

 

Nije mi stigao. Stizali su mi razni pozivi ali sve to izbegavam jer ce valjda zastariti slucaj sad u septembru :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: yamaha fzx 750

racunaj da pocetna nece da bude ispod 150.000din,a tu ce da ti se pojave raznorazni likovi koji licitiraju sve sto se tog dana nudi! u startu racunaj da ako hoces da nedizu cenu,ti njima odmah na ruke das 200-250eu! gde god da se odrzava licitacija uvek takvi postoje to su klanovi koji su u sprezi sa carinicima na licitaciji,njih nije briga koliko ces ti da ponudis oni uvek nude vise,kad ti odes ako im cena ne odgovara ostave depozit da propadne,ali ce na drugoj ili trcoj licitaciji uzeti motor po slobodnoj nagodbi! sve sam to vec prosao i jedva preziveo na licitaciji u Kragujevcu gde je bila banda iz Cacka i Kraljeva! :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Dams je 10000000000 % u pravu. Jos pre 20-ak godina kada sam isao povremeno na takve licitacije se desavalo upravo to, cak su se dovikivali preko sale nudeci kintu takvima da im ne podizu cenu.

Jedina sansa ti je da uradis kao sto je uradila jedna porodica u Beogradu pre 7-8-10 godina koja je dosla rano ujutru, naslonili se na crnog golfa koji su im uzeli i sve redom koji su prisli da pogledaju auto molili da ne licitiraju isti, nudeci na uvid resenje o oduzimanju tog golfa. Svi su se sazalili, nekoliko tih "ajkula" je uplatilo avans samo da ne propadne licitacija (mora da bude bar nekoliko ucesnika) i dozvolili toj porodici da ga kupi po pocetnoj ceni, uz sveopsti aplauz svih prisutnih u sali komisiji kada su proglasili golf prodatim toj porodici.

Inace, sve te licitacije se desavaju na placevima carinarnica za pojedine gradove. U Vecernjim Novostima izlaze oglasi za predstojece licitacije.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Honda transalp

Sam teško da izguraš tu licitaciju povedi malo više tvojih ljudi i

uplatite depozit i videćete na početku ko je još tu zainteresovan i ponudi

100 tinak e da odustanu pa možda i bude nešto ili pukni depozit pa izguraj

do kraja i ostani za sledeće izvlačenje .Ako bude sreće možda i prođeš

jevtino ..Pozz..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ajmo ovako, dakle honda cbr 900rr 1994 godiste legalna i u dobrom stanju vredi koliko? Da kazemo negde otprilike 1400-1500e max. E sad ta tvoja je daleko od legalne plus sto ni stanje verovatno nije bog zna kakvo jer se obicno na tim carinskim parkinzima motori ocerupaju. Sto kazem da nije legalna? Zato sto je to cist prekucani divljak, ali policija to jest drzava nije uspela da pronadje pravog vlasnika ili vlasnik nije ni prijavio kradju tako da se motor legalizuje ali samo za prostore srbije, prva provera na nekoj od granica motor pada i ne vrati ga bog vise. Znaci koliko takav motor moze da vredi? Po mom misljenju oko 500-600e maksimalno. Isplati se samo od njega praviti neku zajebanciju ili ga rsturiti u delove.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

I kakvo bre podmicivanje ,kakvih 100e, pa moj drugar je kupio 5-6 motora na takvim aukcijama i placao ih je po 1500e a govorim o motorima koji su pravo 2005. i mladje godiste. Svako ko ponudi 1000e za taj motor je cist ludak.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Ima mnogo vas pa da ne citiram pojedinačno- generalno hvala vam svima na savetima, i pretpostavljao sam da će biti ovako kako su mnogi od vas napisali. znam da motor nije očerupan (video sam ga), ali sigurno da jeste u lošijem stanju nakon 2 godine stajanja :'( na kraju,ja sam i tako spreman da dam do neke razumne sume (što kaže gavrolini do 500-60, pa i do 800eur), sve preko bi bilo čista glupost i uzaludno bacanje novca. JOš jednom, hvala vam svima,i poželite mi sreću :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nisam siguran, al čini mi se da na izlicitiranu sumu treba posle i neki porez platiti - raspitaj se pre licitacije . :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Nemoj da te zbunjuju,taj motor ne moze na licitaciju dok te ne osude,a slucaj po novom zakonu ne zastareva 6 godina,to znam u prste

 

ako su me uhvatili u septemrbu 201, je l' to nov ili još uvek stari zakon? Tj,hoće li mi zastariti u septembru ove godine? Javio mi je prijatelj iz Smederevskog supa, ali vidis juce nisam dobio poziv da idem,niti da uplatim učešće :neznam: Mozda si u pravu,ali nema logike- ko bi bio zainteresovan za bilokoje vozilo koje stoji 6 godina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Motocikl: Kawasaki z500 Yamaha rd 350 lc

Nov zakon,necu da te plasim,ali kazna koju trebas da platis je kataloska vrednost vozila i moze da bude puta 4,zavisi kako je sud raspolozen,pod kojim okolnostima su ti uzeli i koliko ti je dobar advokat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd//Novi Beograd
  • Motocikl: Honda cbr 600 f2

vozilo moze na licitaciju cim se uradi provera u zemlji i provera preko interpola,tebi se sudi za carinski prekrsaj pa ti se sudi,taj motor ne mozes nikako povratiti kad vec ne posedujes papire,a sad tebi je verovatno presuda doneta u odsustvu samo treba da potpises papir da bi znao kolika je i sta je kazna,znam iz licnog iskustva :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Motocikl: Kawasaki z500 Yamaha rd 350 lc

Ne znam Vlado kada su tebi uzeli i kada je presudjeno,nazalost isto iskustvo pa znam,pa skoro i bilo,ne bih pricao nesto sto ne znam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja