Jump to content

Moto Zajednica

ENDURO Stara Planina

Recommended Posts

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Dogovoreno :takoje:

 

sa druge strane moze i ovako (samo predlog naravno, diskutujemo): ako se desi da ime dve ekipe, da ih iz miloste nazovemo HARD i SOFT enduro neka se tako i organizuje voznja. krenu svi sa tacke A s' tim sto se HARDOVCI rokaju po HARDU, a SOFTOVCI mogu da ponesu stvari i cepaju svoju voznju po FLOPPY-ju iliti po laganijim terenima, a na kraju se svi nadju na tacki B.

 

 

Teorija se ponekad razlikuje od prakse, ova tvoja ne pije vodu, jer pored svojih treba da vučem i tuđe stvari :stabre:

 

Pa kad njemu zatreba gedora ili unutrašnja guma, on će da pošalje konjanika nazad, al samo prvo da nas nađe negde u šumi bez signala..

 

Drugo, niko ti ne može garantovati da soft teren u nekom momentu postane hard.. eto sinoć je bila bujica, debla po putu..potoci na sve strane..to nam se desilo u Kraljevu..cele noći je lilo ko iz kabla..

 

Onda klasifikacija terena.. nije isto kada Kepo kaže: maa moože da se prođe.. čim su dva o znači biće jebenica.. a neko bi to krstio u neprohodan teren..

 

I tako dalje i tako šire.. a datum je potreban zbog enduro kalendara i obaveza radnih ljudi..ako baš taj vikend sve prognoze predviđaju potop..onda se pomera za sledeću nedelju ili već..

samo da počne sezona..tj da preuzmem sokoćalo :moto3: izlude više..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

ma ljudi jos je rano za detaljisanje, ekipa je tu, neki ce moci, neki ne... ne mozemo svi planirati

6 meseci unapred... neki ne mozemo ni 6 dana. Nego, ja sam za MALE grupe, do 5 ljudi, sve vise od toga

ne ide bas tako lepo, na prosloj kepijadi nas je bilo 7 u grupi, a rutu je videlo nas troje prvih, ovo cetvoro

je ispiralo prasinu iz ociju dve nedelje kasnije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

@fruitcake

 

Ne moras da se brines za offroad voznju, upadnes u sporiju grupu i klaj, klaj, nema glava da te boli.

 

Ako ti kazem da ima sigurno 4-5 devojaka koje se povremeno voze sa nama i bez problema prodju sve rute onda ti je sve jasno :takoje:

 

Naravno da ti nece skoditi da malo po lokalu ugazis u neku baru, blato i ostalo, da ne bi bas na Staroj skidao mrak (jel ovo zvuci perverzno?:))

 

Ekipa iz Pirota koliko brojim vozi uglavnom teskase, tako da kud oni prodju, tvoj KLE nece ni da trepne, a napredovaces najbolje na taj nacin ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Nemam ja problema sa prljanjem and shit :-) samo dajem predloge.

@ Vlajko: nisam mislio na ono sto bi vam trebalo na licu mesta poput kita za reparaciju gume nego druge stvari koje koje bi vam na tom potezu ne bi trebale, just sayin' that :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Posto vidim da kolega Tarabic vozi KTM 640 LC4 zanima me njegovo misljenje. Da li se na Staru Planinu moze sa Suzuki-jem DR 125 SM sa gumama za asfalt?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Africa Twin 750 RD04

Ovo obecava dobo zezanje,a i predeli su predivni.Rado bih se prikljucio ali me plase ti brdoviti predeli.

 

Ajde te teske terene bih savladao nekako,ali sticem utisak da vi vozite dosta brzo.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda pa sve onda.... , 630 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Africa Twin rd07, Suzuki dr 650

Ovo obecava dobo zezanje,a i predeli su predivni.Rado bih se prikljucio ali me plase ti brdoviti predeli.

 

Ajde te teske terene bih savladao nekako,ali sticem utisak da vi vozite dosta brzo.

 

Samo ti dodji druze.... I ne brini za ostalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Posto vidim da kolega Tarbic vozi KTM 640 LC4 zanima me njegovo misljenje. Da li se na Staru Planinu moze sa Suzuki-jem DR 125 SM sa gumama za asfalt?

Išao sam 2011 na Goliju ovim motorom i gumama za trke - mnogo umara stalna borba sa motorom i tvrdim vešanjem.

 

 

Ako budem išao, definitivno će to biti drugi motor.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ovo obecava dobo zezanje,a i predeli su predivni.Rado bih se prikljucio ali me plase ti brdoviti predeli.

 

Ajde te teske terene bih savladao nekako,ali sticem utisak da vi vozite dosta brzo.

Simpatican mladic ovaj Ruska :D:nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Simpatican mladic ovaj Ruska :D:nanana:

 

Ma simpatican, vraga. Samo nam fali pocetnik koji se boji planine, a isao bi. Osecam da cemo se namuciti sa njim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ovo obecava dobo zezanje,a i predeli su predivni.Rado bih se prikljucio ali me plase ti brdoviti predeli.

 

Ajde te teske terene bih savladao nekako,ali sticem utisak da vi vozite dosta brzo.

Simpatican mladic ovaj Ruska :D:nanana:

 

A ja mislio devojka :jee:

E pa ako je kolega i to afrikanac.. onda ćemo se truditi da usporimo :P

 

 

Nemam ja problema sa prljanjem and shit :-) samo dajem predloge.

@ Vlajko: nisam mislio na ono sto bi vam trebalo na licu mesta poput kita za reparaciju gume nego druge stvari koje koje bi vam na tom potezu ne bi trebale, just sayin' that :-)

 

Mnogo nešto ti misliš :jee: bolje bi ti bilo da malo skokneš do Glinare.. ponesi za Popsija kafu i neko meze i udri uzbrdo nizbrdo (bez kofera )

 

A naš master će ti pokazati kako se preskaču od traktora gume :lol:

 

Što se tiče stvari potrebnih za vožnju.. neko ne ponese ništa, pa se posle grebe.. najvažnija je VODA, zatim neka hrana ili bar bonžite i slično.. sokovi i nedaj bože kole samo povećavaju žeđ.. zatim neki osnovni alat, i kad bi se bar nekad dogovorili ko će da nosi kompresor, a ko unutrašnje gume.. Još jednom hvala našoj plavojki Miši.. spasila me letos na Goliji.. sve to staje u ranac ili duguljastu torbu i ide na rep..naravno zategnuta mrežom i osigurana sa još dve gurtne.. x puta krećemo u vožnju.. a flaše sa vodom samo ispadaju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Posto vidim da kolega Tarabic vozi KTM 640 LC4 zanima me njegovo misljenje. Da li se na Staru Planinu moze sa Suzuki-jem DR 125 SM sa gumama za asfalt?

Išao sam 2011 na Goliju ovim motorom i gumama za trke - mnogo umara stalna borba sa motorom i tvrdim vešanjem.

 

 

Ako budem išao, definitivno će to biti drugi motor.

 

 

 

Hvala na savetu. Ipak moj Suzuki nema toliko tvrdo vesanje samo me gume brinu.

PS. Napisao sam u proslom postu Tarbic ali sam ispravio . Nisam namerno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Šta ste se raspisali ko da je vožnja sledeći vikend........ baš se zagorelo,a....? 1lol.gif

 

 

Dariooo,

brate da ne beše tebe osta ja da visim nizbrdo , držeći se za busen trave 1lud.gif1lud.gif, a motor bi podigao samo u mislima.

Vlajko,

mojne mi taj minimalizam, čarape sam ti dao u Ohridu, preko Prokletija je samo Johann imao kofere....pravi si Konfučije (što kaže Kvarni 1nanana.gif)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ako mogu i ja nesto da kazem na ovu temu.

Ako Vam je problem da se organizujete za klopu i pice nemojte uopste da se maltretirate oko toga. Ako se dobro secam u Dojkincima je postojala prodavnica koja je bila pristojno opremljena tako da mozemo i peske da skocimo i kupimo pice i klopu ako neko nece da vuce od kuce, a posto je karaula odmah uz reku taman moze i to pice da se malo oznoji unutra.

Ono sto bi bilo jako dobro jeste da kao sto je neko vec pomenuo dobro isplanirate staze i ukoliko ste u mogucnosti organizujete sto vise vodica kako bi moglo da se formira sto vise grupa. Veliko je interesovanje za ovu voznju, ocekuje se dosta motora, vozaca razlicitih sposobnosti i znanja, tako da ako imate ljudstva sto vise grupa je pozeljno sto zbog sigurnosti sto zbog nepotrebnog cekanja sporijih vozaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Jeste velika zainteresovanost, ali kao što naglasi Koma ima puno km do dole..

 

I ne bi bili problem kilometri.. nego cena benzina i vreme..

 

Ako pogledate datum otvaranje teme o Plavu i Prokletijama, pa datum kada se održala ta vožnja.. videćete da iz ovih krajeva smo potegli samo VladaSd i ja..

Ove godine verujem da će biti više motora jer je stvarno vredelo potezati čak tamo.. AL da ne pominjem

 

Dugačke su to ture i iziskuju dosta $ :moto3:

zato počnite da odvajate po malo za bure goriva :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Jeste velika zainteresovanost, ali kao što naglasi Koma ima puno km do dole..

 

I ne bi bili problem kilometri.. nego cena benzina i vreme..

 

Ako pogledate datum otvaranje teme o Plavu i Prokletijama, pa datum kada se održala ta vožnja.. videćete da iz ovih krajeva smo potegli samo VladaSd i ja..

Ove godine verujem da će biti više motora jer je stvarno vredelo potezati čak tamo.. AL da ne pominjem

 

Dugačke su to ture i iziskuju dosta $ :moto3:

zato počnite da odvajate po malo za bure goriva :jee:

 

Za mali odziv za vožnju po Prokletijama nije bio razlog sama udaljenost već i to što se dugo nije znao datum . Kada je organizovano, početkom oktobra, već je bilo kasno za takvu vožnju. Samo vas je sreća poslužila i bilo je lepo vreme nakon hladnog i maglovitog jutra, a mogla je da bude i magla ceo dan i da ništa od tako lepih predela ne vidite. Organizatoru svaka čast što je obećanu vožnju i organizovao, da je bilo samo nešto ranije bilo bi i veće društvo. Ako Bog da biće ove godine :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Ako organizatorima ne bude tesko da par dana pred voznju obidju celu rutu i obeleze sa sprejem svako skretanje onda vodici nece biti uopste potrebni.

 

U Kraljevu, a kasnije i na Goliji se ovaj sistem odlicno pokazao, grupe su se razvile po zelji, a neki su vozili i sami svoj tempo i nije bilo problema. Svakako da je gps track log pozeljan za svaki slucaj ;)

 

Treba takodje obratiti paznju na kilometrazu i rastojanje pumpi jer neki motori imaju autonomiju manju od 200km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja