Jump to content

Moto Zajednica

Satelis

Peugeot Satelis

Recommended Posts

• U prolazu, 1 post
  • Motocikl: Paugeot Satelis 125

@SatelisAko moze pomoc, nov sam i izvinjavam se ako prekrsim neko pravilo... Imam Peugeot Satelis 125 i motor sam dodaje gas bilo na leru bilo u toku voznje kada pustim gas. Svaka pomoc dobro dosla i hvalaa unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Maxi Scooter Club, 6258 postova
  • Motocikl: Peugeot Satelis250.... Honda NC750XD

Nisi ništa prekršio, dobrodošao na Forum.

Tvoj problem je vezan najverovatnije za usis.

Ono šta bi mogao proveriti je usisna grana od klapne gasa do glave.

Pri demontaže znaju da odvale gumu od metala pa dolazi do falširanja vazduha, mala je verovtnoća da je ovo problem kod tebe al eto, zna se desiti pa proveri.

Pre mislim da ti je klapna gasa u problemu, popravke nema, polovan deo imaš u 3 varijante ako nađeš i ne može se staviti bilo koja klapna.

Za tu rabotu trebaće ti dijagnostika.

Ono šta možes probati je drugna klapna i znaj da može biti gašenje motora na leru, paljenja EFI lampe, trokiranja...zavisno dal si ubo pravu i dal je ispravna.

Pored svega ovog, također može biti neispravan ECU. Mala verovatnoća ali se zna desiti.

Bilo kako bilo, imaš zajeban i malo skuplji kvar.

• Drug član, 2653 postova
  • Motocikl: Onaj sa krilom :D

Jos jedna pikanterija a tice se nacina na koji je agregat pricvrscen za ram skutera. Kod modela satelis 400/500 (neka neko dopuni ako je prisutno i kod slabijih) koriscen je "Dual Swinging Linkage system" ili skraceno DSL.

Velika rigidnost rama i kacenje na ovaj nacin dozvoljava krivinarenje u motoraskom stilu, nema uvijanja niti nelagode. Cetiri gumena dampera vibracija u leru pokupe vecinu "udaraca" jednocilindrasa...

Dupli celicni ram te pomenuto vesanje agregata rezultuju velikom tezinom (220kg) skutera koja mu daje stabilnost a nisko teziste agilnost, upravljanje neutralno, osecaj kao da se vozi skuter od 100kg (poredim ga sa xciting 500,  podizanjem sa stendera imam osecaj da je tezak pola tone(xciting)).

Samo kretanje je ugladjeno i gospodsko, obrtni moment se ne prenosi direktno na ram vec se pomenuti nosac agregata pri dodavanju gasa blago "razvuce/otvori" i ne osetis da si krenuo, kvacilo je odavno "uhvatilo" a osecaj kao da ga drzis na "pola", ne mogu opisati bolje...

12.jpg

images.jpg

20190415_124032.jpg

• Sviđa mi se 2
  • Hvala 1