Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor do 35kW (48KS)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

@p0peye

Vozio sam skutere od 50 i 125ccm ali mi oni vise nisu zanimljivi, sad bi nesto malo ozbiljnije 1hej.gif

A tvoj CBR mi zvuci primamljivo sa tom varijantom 2 komjutera ali koliko sam video on je 2003. god a ja bi ipak nesto novije kad vec uzimam.

 

@sale125

Sale jesu li ti Hyosunga neki kinezi? 1neznam.gif

Pogledacu i njih malo, mozda naletim na nesto sto mi se svidi. Mislim da je najveci problem sto mi je Fazer 600 pomutio pamet 1hmm.gif

 

 

hyosung bi trebalo da je iz koreje :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

@p0peye

Sale jesu li ti Hyosunga neki kinezi? 1neznam.gif

Pogledacu i njih malo, mozda naletim na nesto sto mi se svidi. Mislim da je najveci problem sto mi je Fazer 600 pomutio pamet 1hmm.gif

 

 

Hyosung je korejac iliti koeanac, ja imam samo jednu reč za Hyosung a to je: NE

 

 

Fejzer je odlično motorče i razumem te u potpunosti što si se okomio na njega ali bez 3400-500 se ni ne zaleći da ga uzimaš, ima ovde na forumu dva lepa primerka što se prodaju i to po realnim cenama (ako je suditi po slikama) ali bi morao i da ih čipuješ na 35kW pa na tu cenu dodaj još 200-300 za to...a i oba su nejkedi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Fazer je definitivno lep motor (druga generacija). Ja sam prošle godine video na NBG video jednog sa dokupljenim oklopom preko motora i izgledao je lepo kao trkalica a imao je (kao i svi fazeri) opušteni položaj pri vožnji.

Definitivno interesantno... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: uskoro :)

Ja sam ga prvi put video 2007-2008. u salonu, tada sam vozio skuter pa svratio cisto da vidim sta ima. Do tada nikad nisam razmisljao o tom tipu motora (spada Touring kategoriju ako se ne varam verzija sa prednjom maskom) ali kada sam ga video prvo su mi oci ispale a onda sam i seo na njega, osecao sam se kao da sam deo motora, kao da je napravljen za mene, bas se lepo sedi na njemu i udoban je. Ne razumem se nista posebno u motore ali mi je od tog dana Fazer u glavi kad god neko spomene motore 1moto3.gif

 

Ici cu ja na tu varijantu, da trazim nacin njega da uzmem pa sta mi Bog da, ako nadjem neko dobro resenje koje ce biti drugar sa mojim novcanikom ispunicu sebi veliku zelju. Ako ne vraticu se na alternative.

 

Hvala svim clanovima, puno ste mi pomogli!1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Hyosung je korejac iliti koeanac, ja imam samo jednu reč za Hyosung a to je: NE

 

 

Prenesi nam iskustva i argumente zasto ne preporucujes..

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

Hyosung je korejac iliti koeanac, ja imam samo jednu reč za Hyosung a to je: NE

 

 

Prenesi nam iskustva i argumente zasto ne preporucujes..

:takoje:

 

Zato što mi je jedan iz čista mira samo izdahnuo između nogu - nov sa nepunih 10000 pređenih kilometara. Raštelovani ventili u startu, na prvom servisu mi je rečeno "da je to tako kod ovih motora" i serviser ostavio tako, nije ništa nameštao, samo me odrao za ulje i filter. Crko alternator posle par hiljada kilometara, posle akumulator. Serviser kaže da je to aku i da ne podleže garanciji, kupio nov - naravno crko i taj. Ventilator hladnjaka je prestao da se uključuje odmah posle toga, mašina prokuvala na sred puta pri većoj brzini. Sanirao sve o svom trošku jer ništa nije bilo pod garancijom iako motor nije imao ni 8000 KM i godinu dana...Jednog dana idem na skup sa ekipom bajkera i odjednom vidim, odnosno nevidim ništa iza sebe, samo veliki trag dima, zakucao ventil u klip - preskočila bregasta - kraj. A samo odvrćuće šrafove i kvalitet plastike neću ni da opisujem. Bio ga i ispustio skoro u mestu i odmah mi se polomio klipon (ručka) na koju se motor maltene naslonio.

 

JAKO sam loše prošao zato što sam mislio da je "novo ipak novo", prodao sam olupinu za mizeran novac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Au bato. Da ti se desila 1 ili ajde par stvari, pa da kažemo "dešava se i najboljima -jbg, možda je ipak samo slučajnost" - ali ovako... Stvarno mi je krivo - i pare verovatno nisu male, ali ja bih se smorio kao mrmot kada bih kupio nov motor da se vozim sa uživanjem, a sve što bih dobio je verovatno po koju sedu i čir na želudcu... :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

Au bato. Da ti se desila 1 ili ajde par stvari, pa da kažemo "dešava se i najboljima -jbg, možda je ipak samo slučajnost" - ali ovako... Stvarno mi je krivo - i pare verovatno nisu male, ali ja bih se smorio kao mrmot kada bih kupio nov motor da se vozim sa uživanjem, a sve što bih dobio je verovatno po koju sedu i čir na želudcu... :staa:

 

Nije ni meni ostalo mnogo kose na glavi posle one avanture ali nauči čovek da živi i sa tim...1neznam.gif

Najgore je što sam dosta vremena bio bez motora dok se opet nisam skrpio nekako.

 

Ne nasedajte na priče tipa, to je samo kod tog modela bilo, ili to godište je bilo loša serija sad su sve to ispeglali, ovi novi su bez mane itd. Iste priče sam ja slušao kad sam uzimao to g*vno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Hyosung je korejac iliti koeanac, ja imam samo jednu reč za Hyosung a to je: NE

 

 

Prenesi nam iskustva i argumente zasto ne preporucujes..

:takoje:

 

Zato što mi je jedan iz čista mira samo izdahnuo između nogu - nov sa nepunih 10000 pređenih kilometara. Raštelovani ventili u startu, na prvom servisu mi je rečeno "da je to tako kod ovih motora" i serviser ostavio tako, nije ništa nameštao, samo me odrao za ulje i filter. Crko alternator posle par hiljada kilometara, posle akumulator. Serviser kaže da je to aku i da ne podleže garanciji, kupio nov - naravno crko i taj. Ventilator hladnjaka je prestao da se uključuje odmah posle toga, mašina prokuvala na sred puta pri većoj brzini. Sanirao sve o svom trošku jer ništa nije bilo pod garancijom iako motor nije imao ni 8000 KM i godinu dana...Jednog dana idem na skup sa ekipom bajkera i odjednom vidim, odnosno nevidim ništa iza sebe, samo veliki trag dima, zakucao ventil u klip - preskočila bregasta - kraj. A samo odvrćuće šrafove i kvalitet plastike neću ni da opisujem. Bio ga i ispustio skoro u mestu i odmah mi se polomio klipon (ručka) na koju se motor maltene naslonio.

 

JAKO sam loše prošao zato što sam mislio da je "novo ipak novo", prodao sam olupinu za mizeran novac.

 

Bravo, care! Ma šta kažeš, ne valja Hyosung jer ti je između ostalog crkao ventilator hladnjaka, pa je prokuvao?! Kako li ti se to, leba ti desilo? Pa što se bar nisi raspitao pre nego što si krenuo da pišeš - Hyosung motorcikli (125, 250, 650) nemaju hladnjak ! Čisto da ti prenesem tehnički opis. Uljare su, odnosno imaju uljni hladnjak, pa ne može da im crkne ventilator niti mogu da prokuvaju. Ja znam nekoliko ljudi koji ih teraju bez problema već 40-50.000 km. Čitao sam i veliki prikaz od hzosung gt250 koji je čoveku bez problema preterao preko 130.000 km. A znam i dileju iz mog mesta koja se (ima se - može se) iživljavala na novom gt650, terao u blokadu hladnog, razvaljivao ga, i naravno zakucao mu motor. Ajd nam sad kaži koji je to hyosung sa vodenim hlađenjem koji si nov kupio? Za pokretača ove teme jedino relevantno može da bude to što se gt650 kod nas ne prodaje nov sa ograničenjem od 35kw.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Matori, ako kupuješ Fazera računaj da za naše čika cajce ne važi samo menjanje čipa, mora to da ti bude zavedeno u saobraćajnu, a koja je procedura za to i koliko košta dobro se informiši.

To je super motor i još dosta popularan = ne tražiš deo pola sezone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: uskoro :)

@SkyrunnerU svakom slucaju cu pre kupovine morati dobro da se raspitam oko atesta i tih zezancija.

 

 

@Ostali koji polemisu o Hyosung-u

Narode ne slazem se da je novo uvek bolje od polovnog, imam lose iskustvo sa autom (Kia) koju sam kupio novu a na kraju je ispalo bolje da sam kupio bilo kog drugog Nemca. Ne kazem da je Kia los auto, dobar je za one koji ne prelaze puno i koji na njega gledaju kao prevozno sredstvo i ne voze ga srcem. Ja na zalost nisam jedan od njih, ponasam se prema autu/motoru kao prema clanu porodice (priznajem mozda je bolesno ali kladim se da vecina vas na forumu voli svoje ljubimce). Predpostavljam da je Hyosung u svetu motora isto sto i Kia u svetu automobila (ispravite me ako gresim). Zbog toga mislim da je suvisno u ovoj temi pricati o manama i prednostima Hyosung-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Nameless Riders, 106 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750s '06

Hyosung je korejac iliti koeanac, ja imam samo jednu reč za Hyosung a to je: NE

 

 

Prenesi nam iskustva i argumente zasto ne preporucujes..

:takoje:

 

Zato što mi je jedan iz čista mira samo izdahnuo između nogu - nov sa nepunih 10000 pređenih kilometara. Raštelovani ventili u startu, na prvom servisu mi je rečeno "da je to tako kod ovih motora" i serviser ostavio tako, nije ništa nameštao, samo me odrao za ulje i filter. Crko alternator posle par hiljada kilometara, posle akumulator. Serviser kaže da je to aku i da ne podleže garanciji, kupio nov - naravno crko i taj. Ventilator hladnjaka je prestao da se uključuje odmah posle toga, mašina prokuvala na sred puta pri većoj brzini. Sanirao sve o svom trošku jer ništa nije bilo pod garancijom iako motor nije imao ni 8000 KM i godinu dana...Jednog dana idem na skup sa ekipom bajkera i odjednom vidim, odnosno nevidim ništa iza sebe, samo veliki trag dima, zakucao ventil u klip - preskočila bregasta - kraj. A samo odvrćuće šrafove i kvalitet plastike neću ni da opisujem. Bio ga i ispustio skoro u mestu i odmah mi se polomio klipon (ručka) na koju se motor maltene naslonio.

 

JAKO sam loše prošao zato što sam mislio da je "novo ipak novo", prodao sam olupinu za mizeran novac.

 

Bravo, care! Ma šta kažeš, ne valja Hyosung jer ti je između ostalog crkao ventilator hladnjaka, pa je prokuvao?! Kako li ti se to, leba ti desilo? Pa što se bar nisi raspitao pre nego što si krenuo da pišeš - Hyosung motorcikli (125, 250, 650) nemaju hladnjak ! Čisto da ti prenesem tehnički opis. Uljare su, odnosno imaju uljni hladnjak, pa ne može da im crkne ventilator niti mogu da prokuvaju. Ja znam nekoliko ljudi koji ih teraju bez problema već 40-50.000 km. Čitao sam i veliki prikaz od hzosung gt250 koji je čoveku bez problema preterao preko 130.000 km. A znam i dileju iz mog mesta koja se (ima se - može se) iživljavala na novom gt650, terao u blokadu hladnog, razvaljivao ga, i naravno zakucao mu motor. Ajd nam sad kaži koji je to hyosung sa vodenim hlađenjem koji si nov kupio? Za pokretača ove teme jedino relevantno može da bude to što se gt650 kod nas ne prodaje nov sa ograničenjem od 35kw.

 

Ko te tako pametnog napravio leba ti? Prošetaj do VMotoa i pogledaj krševe uživo i vidi da li ima hladnjak ili ne. Ja sam bio nesrećni vlasnik Hyosung GT650R modela. Pusti to pisanje po internetu, tako sam se i ja za*ebo. Mašinu sam brižljivo razrađivao po svim uputstvima, nikad ga nisam terao u crveno i nikada nije bio na jednom točku. Sam od sebe je počeo da se kvar i nisam mogao da verujem da mi se to dešava. Do pre toga sam i ja bio vatreni branilac kineskog i korejskog sr*nja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Suzuki DR600 DJEBEL

Sad tek video ovu temu o kupovini motora,posto oces motor koji se vozi sa A2 pored tog ogranicenja u kilovatima imas i odnos masa/snaga koji za A2 ne sme preci 0,2. Taj odnos je zaveden u saobracajnoj dozvoli i ukoliko ti motor prelazi 0,2 a vozis sa A2 tretiras se isto kao da nemas dozvolu pa obrati paznju i na taj podatak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: uskoro :)

Koliko vidim moracu ja tu nesto da sredim, imam 23,5 godine i oni ce sad da me za*ebavaju zbog jos tih pola godine da ne mogu da vozim jaci motor. Samo da mi jave kad mi je polaganje voznje i krecem u detaljno raspitivanje kako najbrze da dodjem do A dozvole. Kazu da je trenutni zakon takav da cu morati ponovo da polazem i testove i voznju ako hocu A kategoriju mada kazu i da ce se taj zakon menjati uskoro jer je glupo da se sve ponovo polaze, mozda ce biti samo da se polaze voznja na jacem motoru. Onda bih mogao uzeti L tablice pa da tako vozim jaci motor dok ne ostvarim pravo na polaganje za A, sad mi je to palo na pamet. 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Suzuki DR600 DJEBEL

Za sad trenutno stanje kako je moras polagati i testove i voznju a oceli sta menjati nzm. Ja sam imao polozenu A1 i kad sam napunio 18 isao da polazem za A2 i ponovo imao i testove i voznju i sve ponovo platio, tako ti je to kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Suzuki DR600 DJEBEL

Jbg, tako je kako je i mi tu ne mozemo nista, a sto se tice motora za A2 ja bi ti preporucio XT-a koji se uklapa u tu dozvolu i ne treba ti od tog nista jace ni brze a sad ti opet znas svoje a za polaganje pune A moras ipak sacekati da ti prodje rodjendan jer ti nece sigurno dozvoliti ranije.

To ti je motor ko kad vidis dobru ribu na putu, nema ko se ne okrene da je pogleda, sto bi se jos reklo veoma atraktivan i moderan (totalno 1ooo.gif)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Bojane, ako je sudeći po tvom profilu, ti krajem jula puniš 24 godine, i stičeš pravo na A kategoriju (stičeš pravo da polažeš za isto).

Moj predlog: (iako sam u potpunosti svestan koliko će nebulozno zvučati)

sačekaš do pola iduće sezone, skupljaš novac. Kad nakupiš 3500+ EUR, kupiš FZ6 (oklopljen ili naked), i čim dobiješ A kategoriju, zajašeš motor koji si ZAVOLEO na prvi pogled.

Jer, bolje žrtvovati malo vremena, živaca, novca i voziti ono što želiš, umesto da tražiš alternative. :)

To ti kažem kao bivši (a nadam se, i budući) vlasnik Fazera. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: uskoro :)

Da, krajem jula punim 24.

Ali cu tada morati ponovo polagati za A kategoriju jer cu sada dobiti A2 (ako polozim voznju) :)

Vec sam krenuo da gledam po oglasima malo FZ6-ice, imam i 2 auta koja bih menjao za Fazera, Renault Laguna 2002. god (kljuc za kljuc ili moja doplata) ili Kia pro_ceed 2011. god (Fazer + doplata). Vec sam nekima ponudio pa cekam odgovore 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Bojane... ispravite me ostali ako gresim! Ti kad navrsis 24 godine NE POLAZES za A, nego odes samo da ti upisu A kategoriju,jer sad imas ,tj. treba da polozis za A2. Ja sam ove godine u aprilu polozio i dobio A2,ogranicenje do 35kw i sad sam pre 10 dana napunio 24 godine i sad mislim da samo treba da odem da mi upisu u dozvolu,nema nikakvo polaganje dodatno!

Jos nesto, Dejan pametno zbori, cekaj druze da ti istekne ogranicenje za dozvolu pa kupi motor koji volis, jer danas jako tesko ide prodaja... i ako ga kupis u maju, za 2 meseca ces hteti fejzera, a onda ces tesko prodati to sto budes vozio... Kriza je svugde, nema narod para, svi neku zamenu nude... znas kako kazu " STRPLJEN - SPASEN! " 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Koliko vidim moracu ja tu nesto da sredim, imam 23,5 godine i oni ce sad da me za*ebavaju zbog jos tih pola godine da ne mogu da vozim jaci motor. Samo da mi jave kad mi je polaganje voznje i krecem u detaljno raspitivanje kako najbrze da dodjem do A dozvole. Kazu da je trenutni zakon takav da cu morati ponovo da polazem i testove i voznju ako hocu A kategoriju mada kazu i da ce se taj zakon menjati uskoro jer je glupo da se sve ponovo polaze, mozda ce biti samo da se polaze voznja na jacem motoru. Onda bih mogao uzeti L tablice pa da tako vozim jaci motor dok ne ostvarim pravo na polaganje za A, sad mi je to palo na pamet. 1oda.gif

 

Jos nesto, te L tablice vise ne postoje ... Bar sam ja to hteo, ali su mi u supu rekli da to vise "ne pije vode! "

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: uskoro :)

@DaliborBP

I ja sam mislio da cu trebati samo da upisem kad napunim 24 godine. Sada sam morao imati neka 3 dodatna casa predavanja o novim saobracajnim propisima i bas sam pitao predavaca jel mogu kad napunim 24 doci da mi upisu A kategoriju i on mi je na to rekao da po trenutnom zakonu ne ali kaze da se oni bore to da promene jer je cista glupost sve ponovo polagati. Sada kao moramo kad napunimo 24 sve ponovo da polazemo, i voznju i testove, ali kao moguce da ce se dogovoriti da polazemo samo voznju na jacem motoru, mada ko zna kad ce to biti. 1lud.gif U svakom slucaju ovo je info koji mi je dao taj predavac.

Ti idi svakako pa pokusaj da upises A i onda obavezno javi sta su ti rekli i jesi li uspeo upisati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Ako se dobro secam, iz teme koja je tome posvecena, na zalost, mora se ponovo polagati test i voznja, za svaku novu podkategoriju u okviru kategorije.

Ja sam imao srecu da sam u Leskovcu (odakle sam), polagao za A2. I onda, kada sam otisao sa punih 24 i mesec preko u policiju, oni mi samo izdali novu dozvolu, sa upisanom punom A kategorijom, bez ikakvih peripetija i dodatnih troskova.

To se desilo novembra 2011. godine, NAKON sto je pocela primena novog ZOBSa.

Stoga, ako imas neku vezu, sigurno mozes da prodjes bez ponovnog polaganja. :-)

P.S. Ja nisam imao vezu, samo srecu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Prave cirkus i uzimaju novac! Ako tako bude, necu im vise davati love ... Vozim maxi skuter, za sada 250 a mogu i do neke 500-tke! 1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja