Jump to content

Moto Zajednica

Udesi,Proklizavanja,Padovi MSC-a

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

Aaaaa sta kazes...jer si video kaka je mala , garava ,razigrana :lol:

Au šta učini kriza "srednjih godina", :nanana:

a bio je COOL frajer :P

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Ma bre imala je proklizavanje pa se malo iscepalo, zato su tu protektori

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

E pa da ne bi bilo off-a eto mene. U subotu krenem za Vrnjačku Banju, Pegazom, bilo malo kiše ali kako sam odmicao prema Mladenovcu sve bolji i bolji uslovi, Prava milina, makina prede, veče pre toga zamenio igle u karburatoru, mali gas i samo peglam. Od Mladenovca put je već suv, malo krivinarenja i vežbam counter steering, sve da ne može biti bolje. Pred Topolom srećem kolegu Djoleta na V-Stromu, odmara, pozdravimo se i put Topole, oću li preko Rudnika ili Kragujevca za Banju. Ulazim u Topolu, poznato mesto, imali smo vikendicu u zaseoku 20-tak godina, prijatne uspomene. U raskrsnicu kod NIS pumpe ulazim u levoj traci, bliže desnoj liniji, odlučujem da idem preko Kragujevca, dajem migavac i malom brzinom zauzimam poziciju za lagano prolaženje krivine, brzina prema propisu. Eto nevolje, iz pravca centra, ulazi jugo, ne zaustavlja se na zaustavnoj liniji već polako nastavlja, prilaskom vidim da čiča gleda prema Kragujevcu i da me uopšte ne konstatuje. Sviram, dajem gas i tras. Udaru zadnji desni bubreg po sred srede, pad, jauk.

 

Besan, izvlačim se ispod motora koji još radi, bol u levom stopalu nesnosan, zavrćem gorivo i gasim kontakt. Ne verujem šta me je snašlo, gledam Čiču pa mi nekako teško i da vičem i da besnim i da ga olupam, u glavi mi otkucava, usra mi put, usra mi otvaranje sezone, usra mi Prvi maj, usra mi leto, usra mi sve .... Đzaba da ga mlatim, ništa se neće vratiti, sad je gotovo. Broj milicije naravno niko ne zna, zovem 192 dadoše mi neki broj, da li sam ga dobro zapamtio ili ne tek pogrešan, besan, odskakućem do pumpe, kažem momku da mi da broj ili da zove on, on MORA da ga ima. Ubrzo se okupljaju prolaznici, naravno niko ne želi da bude svedok, prilazi mi momak iz MK Oplenac, predstavlja se, pita i nudi bilo kakvu pomoć, hvala i njemu i MK Oplenac na brizi, puno su mi pomogli.

 

"Sreća" je da sam oboren na magistralnom putu, inače bi mi lokalci iz Topole krojili kapu, malo mesto svi se znaju i svi se čuvaju, ja sam sa strane, ko me *ebe. Ne pomeram se od motora koji ranjen leži na levom boku i krvari iz rezervoara (a taman dobio pun, reko da vidimo potrošnju posle sređivanja karburatora i zamene igala) , čekam na uviđajce iz Kragujevca, i sve vreme slikam, iskreno, plašio sam se da ne pomere nešto i odstupe od autentičnosti scene, noga boli, ambulanta preko puta ali ne mrdam. Posle sata eto i policije iz Kragujevca, jedini na rejonu pa nije ni čudo. Moram da naglasim njihovo korektno i profesionalno ponašanje, mladi momci ali izuzetni. Počinju sa uviđajem, opuštam se i odlazim u ambulanti bar po uput. Bila mi simpatična jedna bakica (šeta sa dva štapa), dok sam čekao i pravio grimase od bolova, skakutao okolo-naokolo, kaže Sine da ti dam jedan štap :) duša od bakice.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 K9

Kolega zelim ti brz oporavak...

 

Nema generalno neke veze sa saobracajkom al gledam ove slike pa mi nikako nije jasna ova tablica od Yuga pogledam na jednoj slici stoji naopacke a od drugih kola kako treba... Pa na sledecoj slici i na Yugu stoji kako treba...

A i paradoks matori te slupao pored znaka "Dobro dosli u Topolu" 0plac.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Auuuu ja ne verujem... pa toliko sirok put... sred bela dana, pregledno i da te ne vidi!!! 0staa2.gif0ljut2.gif

 

Viktore, sta reci... zelim ti uspesan oporavak, za par meseci eto tebe medj nas 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Nadam se da nisi ništa polomio (na sebi :) ). Motor će se srediti. Oporavi se lagano pa u nove pobede. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Definitivno starkeljama treba uzimati vozacke... Oni jadni ne vide, refleksi ne postoje. Zelim ti sto brzi oporavak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V strom 650

Kolega brz oporavak ti zelim! Ne vredi, po danu i jakom suncu mora se voziti sa upaljenim dugim svetlima. Ljudi pogotovu matorci ne primecuju nas i naravno oduzimati gas kada vidis ovako rizicnu situaciju... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 581 postova
  • Lokacija: Beograd,29 novembar
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Mora da je distorzija levog skocnog zgloba ista noga ista cizma ko i mojoj zeni posle udesa.Pu mamu mu je..em brkatu trebo si mu pocupas one sede brke,jbt-e poce li nas obaraju ko muve a sezona jos nije fakticki ni pocela.Koliko vidim proso cica na stop i plus pravo prvenstva desne strane ...znaci kriv na klio.Ne daj boze nikome ovakve situacije da se desavaju ali kad se vec dese onda ih dobro naplati.Kojom brzinom je isao kad mu se krilo onako zguzvalo.Brz oporavak ti zelim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Epilog:

 

Uviđaj izvršen maksimalno korektno, jes' da je Čiča dobacivao kako je on stajao a ja njega udario, milicajci su propratili samo osmehom. Alko test 0:0, oprema u fulu (od cipela do kacige), xenon, migavac, sirena, ništa ne vredi pored super deke koji je, iako sam bio prestrojen za pravac Kragujevca, računao da ću produžiti pravo (valjda neki lokalni običaj), a i da mu se ne prospe mleko, nije kočio prilikom uključuvanja na magistralu, već se dobrano zagledao put Kragujevca.

 

Šta je tu je, od štete ad hoc videh otkinut nosač desnog fuzastera za suvozača, otkinut desni tegić volana (vrtim film unazad i nemam pojma kad i kako), plastika iznad desnog auspuha i auspuh blago pomeren ka unutrašnjoj strani. Kažem ovo je prva trijaža, još ga nisam palio jer je ležao na boku i radio neko vreme, sve se nadam da nisu povukli ležajevi u vremenu dok ga nisam skinuo sa kontakta onako kontuzovan.

 

Moje povrede, pored fizičkih u vidu distorzije levog stopala III stepena, i lakših kontuzija vrata, ramena i grudnog koša, prelomi nisu potvrđeni (na svu sreću), čak su našli i tragove moždane mase i vijuga :neznam::lol: . Motor sam uz nesebičnu pomoć kolega iz MK Oplenac utovario u kombi kojim je došao član X (kakav nick takav i član :lol: ) po mene. te su me kod garaže sačekali Seba011 i Juga i istovarili i parkirali Pegaza.

 

U urgentnom full tretman, em koleginicin muž, em biker, em saobraćajka, išao sam na sve raspoložive aparate i kod svih specijalista, jedino su ginekologa izostavilijer to imam kod kuće :lol: .

 

Sad preostaje da se juri zapisnik, ni sami milicionari nisu znali ko izdaje zapisnik jer ide u tuzilaštvo pa ne znaju ali imam kontakt telefon za informacije, priprema dokumentacije za pravnog zastupnika i vreme da se fizičke rane zacele (one duševne zbog upropašćenog leta duže će se lečiti)

 

Mogao sam da izgazim čiču, i da izlupam auto i vrištim i na*ebavam se majke i poroda, ni jedno od toga mi ne bi vratilo ni zdravlje ni vreme koje mi je oteto, te se nisam upuštao u takve akcije jer jednostavno nisu delotvorne, a svoje iskustvo u sitna slova točim, u nadi da će neko od kolega imai koristi u nekim budućim situacijama.

 

post-14855-0-39020800-1366123608_thumb.jpgpost-14855-0-67626900-1366123609_thumb.jpgpost-14855-0-75769200-1366123610_thumb.jpg

 

unapred se izvinjavam za nemanikirane nokte i nedepilirane krake, sad će parada pa ću se doterati :zvizduk:

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

@Crni nije išao brzo nego je Pegaz konj čudnovat, otvara jugiće kao sardine

 

@Vlajko Sebi svaka dala, u planu postavljanje i zadnjeg crash bara tipa guardia, ovaj prednji me je dooooobrano spasio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Брз опоравак и поново у седло 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Cica dobacivao na uvidjaju kako je on stajao,a ti se zakucao u njega?! Ako mu nisi zalepio samar nakon nesrece, na uvidjaju je bas zasluzio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Ma izmigoljila se Guja pa još dobio pun tretman, da nećeš i neku Meleskinju u toplesu sa palmom da te ladi :D

Uživaj i da se oporaviš pre nego što zamisliš i najbitnije je to što se ti smeješ, to je duh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Eh bre gujo crna, đe u gips sade baš kad konačno zasja proleće.....imam nekoliko slika svog skočnog zgloba u ovakvom stanju, sa odvratnijim podlivima i znam kako boli.....ne daj se, tri nedelje izležavanja brzo prođe( dosadiće ti posle prve)....pa ćeš lagano prohodati..... muke sa gipsom su kad treba u klonju otići, pa dupe oprati 1lol.gif...želim ti što pre da prezdraviš, ladni oblozi, gelovi....a posle na magnete i struju i biće skoro ko nov 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Eh bre gujo crna, đe u gips sade baš kad konačno zasja proleće.....imam nekoliko slika svog skočnog zgloba u ovakvom stanju, sa odvratnijim podlivima i znam kako boli.....ne daj se, tri nedelje izležavanja brzo prođe( dosadiće ti posle prve)....pa ćeš lagano prohodati..... muke sa gipsom su kad treba u klonju otići, pa dupe oprati 1lol.gif...želim ti što pre da prezdraviš, ladni oblozi, gelovi....a posle na magnete i struju i biće skoro ko nov 0takoje.gif

 

Brate, ti znaš šta su muke :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja