Jump to content

Moto Zajednica

pomoc oko Sky offroad-a

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Rumenka,okolina NS-a
  • Motocikl: SKY OFF ROAD 50

e ovako problem je sledeci,motor mi trza u velikim obrtajima i pocne da se gusi u punoj brzini...probavao sam svasta(stelovao karb,menjao elektroniku,bombinu) ali mi nije uspevalo...potrebna pomoc

 

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Rumenka,okolina NS-a
  • Motocikl: SKY OFF ROAD 50

nisu u pitanju isti simptomi...meni pri ubrzavanju trza nenormalno mnogo i kad izvrnem svecicu ona je potpuno garava,a kad je ocistim ponovo pocne lepo da vuce neko izvesno vreme (valjda dok ne zagaravi) znas li zbog cega se to desava?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

nisu u pitanju isti simptomi...meni pri ubrzavanju trza nenormalno mnogo i kad izvrnem svecicu ona je potpuno garava,a kad je ocistim ponovo pocne lepo da vuce neko izvesno vreme (valjda dok ne zagaravi) znas li zbog cega se to desava?

 

Moze biti (vrlo verovatno) da nemas dobru smesu vazduha i benzina, reklo bi se da je siromasna smesa tj. imas vise vazduha nego sto bi bilo optimalno.. Ipak izgleda nisi nastelovao karb kako valja, to je nesto sto bi poslednje dirao na motoru, ler gas da a sve ostalo ne dirati ukoliko motor lepo radi..

 

Evo jedna dobra slika o izgledu svecica kod razlicitih stanja pri radu motora:

post-17717-0-70226300-1345665445_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ако је та гареж црне боје, онда ти је богата смеша. Слабо си штеловао карб.

 

Прво да очистиш филтер ваздуха (и после га овлаш замастиш моторним уљем) и карб како треба, све канале и дизне, провериш да ли је сајла за гас са довољно празног хода, провериш да не вуче фалш-ваздух (најчешће ако напукне онај пола сантима дебели пластични изолациони дихтунг између карба и усисне лулице) поставиш иглицу на средњи подеок, па да се бациш на подешавање.

 

На загрејаном мотору завијеш вијак за подешавање смеше до краја. Онда, лагано турирајући, да се не угаси мотор, завијај вијак за подешавање лер гаса док не добијеш равномеран и стабилан рад мотора, да се не гаси без турирања.

 

Онда, одвијај вијак за подешавање смеше док не добијеш максималан број обртаја мотора (то радиш на леру, не дираш ручицу гаса, не турираш). Онда се поново играш са вијком за подешавање лер гаса и отпушташ га док не добијеш стабилан и не премали лер-гас (1700-1900 о/мин).

 

Када то урадиш, поново се дохвати вијка за подешавање смеше и окрени га за четврт круга и лево и десно, па ако мотор не мења звук и не реагује, значи да си урадио пос'о.

 

Ако се нешто дешава са радом мотора, нађи у том дијапазону окретања вијка тачку када мотор има највише обртаја и остави тако, а после подеси лер-гас.

 

На PZ типу карба, каквог имаш на твом мотору, одвијањем вијка за подешавање смеше осиромашујеш смешу, а завијањем обогаћујеш. Углавном, циљ је да добијеш да ти гареж на електродама буде некакве мрке, бордо, браон нијансе. Ако је та гареж сива, значи да ти је смеша сиромашна, а ако је црне, значи да је богата.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Rumenka,okolina NS-a
  • Motocikl: SKY OFF ROAD 50

momci jedan problem resen...:D Zorge bio si u pravu,rastelovan je bio karb...sad ide kao metak :))

 

 

ali postoji jos jedan problem...evo o cemuj se radi. kad vozim motor pun gas,posle izvesnog vremena ugusi se kao da nestane goriva,i kad pustim gas na pola on trzne dva,tri puta i pocne da vuce ponovo...

 

 

sta bi moglo to da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Могуће да ти мало зачепљена славиница за гориво. Испразни резервоар, па одви славиницу и детаљно очисти, мућкај је у бензину у некој пиксли, продувај компресором, пумпом, а најбоље да се, ако може, растави и очисти. Могуће је и да има којечега у резервоару, па би идеално било да се и он скине и испере.

 

Ако ни то не помогне, следећа тачка за проверу биће ниво горива у шољи карба. Али ипак, ја бих кренуо од славинице.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Rumenka,okolina NS-a
  • Motocikl: SKY OFF ROAD 50

nedavno sam menjao slavinicu posto mi je stara pustala,a pritom sam i rezervoar isprao...tako da je verovano problem u kolicini goriva u solji...

 

 

kako bi mogao povecati nivo? jel moze nivo da se steluje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Може.

 

Нађи прозирно цревце и постави га на место оног које је на дну лончета. Усмери га навише, да не цури гориво, када попустиш мали месингани вијак ту где је цревце. Када је мотор на равном и није нагнут, ниво бензина у том цревцету требало би да буде у висини споја лончета и тела карба или који милиметар ниже. Ако није тако, ниво мењаш савијањем месинганог језичка на пловку, оног који држи онај мали шпицасти вентил који отвара и затвара доток бензина у лонче. Ту се ради заиста само о милиметру кривљења - ако је ниво мањи од оног кога сам написао, језичак на пловку савијаш на доле. Само морам да те упозорим да та процедура није нешто што можеш да радиш свали час, јер тај месингани језичак од пуно акања може да се сломи.

 

Ипак, пре свог тог планинарења, провери да није зачепљено цревце које излази са десне стране карбуратора, изнад лончета, па и та сисица на на карбу на коју се оно натакне. То је отвор за комуникацију лончета и споље средине, па ако је он зачепљен, ствара се ваздушни џеп који не дозвољава слободно слободно варирање нивоа бензина у лончету.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Rumenka,okolina NS-a
  • Motocikl: SKY OFF ROAD 50

pitanje za iskusnije...

 

e ovako,primetio sam da na pojedinim mopedima gore pomenutog proizvodjaca nema egr ventila prikazanog na slici VlCJY_dsci0023ac.jpg

(slika uzeta sa druge teme,ali je u pitanju ista masina)

 

pitanje je sledece,sta dobijam/gubim skidanjem pomenutog i dali je uopste izvodljivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ништа те не кошта да скинеш ту скаламерију и затвориш отворе које је користила, па пробаш сам како све то ради. Можда ће после те ампутације бити неопходно подешавање карба, али то није проблем.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Rumenka,okolina NS-a
  • Motocikl: SKY OFF ROAD 50

Pitanje za iskusnije...

 

naime u Moto Bike-u u Novom Sadu sam nasao kit za horizontalca 110ccm

pa me zanima moze li se on montirati na moju masinu?

msm dali je isti hod klipa itd?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Ja sam takodje hteo da udarim kit na mog off road-a, ali mi je serviser rek'o da to ne radim, zato sto mu tako skracujem zivotni vek, tako da sam odustao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja