Jump to content

Moto Zajednica

Voznja po oluji!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Juce resim sa zenom da se provozam malo do Gaja to je neko selo pored Kovina i tamo sa nekim drustvom odemo na neku prelepu plazu u nekim rukavcima itd.

E sada znali smo mi da ce navece biti lose vreme i tako racunajuci resimo da krenemo kuci oko 17-18h ali to ipak nije bilo dovoljno rano!!!

Racunam treba mi pola sata 45min plafon. Ali ipak smo okasnili. Situacija je takva da sam kao najgori amater krenuo bez oba kombinezona :staa: Ajde sto je krenulo da sipi ali je krenuo olujni vetar. Gledao sam da sto brze dok jos mogu se dokopam grada. Reko ajde pokisnucu nije strasno ali makar me nece ubiti vetar. I taman skoro pri ulasku u Pancevo krece ludilo vetar i da je barem konstantan nego zestoki udari. Bukvalno nas vetar baca i odvlaci sa puta. Uzas, motor je tezak 275kg na srecu ali ipak nije dovoljno. Osecam kao da mi neko izvlaci tepih pod nogama ja ga lomim i kontriram ali ovo cudo vuce. Na kraju stajemo pod neku ciradu kod nekih ljudi i tamo cekamo da makar vetar oslabi. Posle nekih 25-30min odlucujem da nastavimo i stvarno jeste malo bolje ali je posle bilo bas cupavo na pancevackom putu koji je na cistini i na samom mostu je bas bilo zestoko bilo je par udara gde mi bas nije bilo svejedno ili bolje receno usrao sam se. Reko da sam makar sam na motoru ali je zena samnom. kada sam usao u grad i 29. Novembra milina, nema vetra ni blizu ali kisa pojacava ludilo, nije mi smetalo posle onakvog vetra :lol: Dokopali smo se usca i garaze gde je dosao moj brat po zenu i doneo mi cizme i kombinezon i uzeo kofer. Posle je bilo milina, kisa je padala ali slabije, vetar slabije, ja najzad sam na motoru i manja povrsina bez kofera i onda je sve do kuce bila ladovina. Nisam verovao da ce mi se desiti ovako nesto tako blizu kuce, krenuo sam potpuno nepripremljen. Uzas, pazite se ljudi vetra, kisa nije problem ali vetar...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd-subotica
  • Motocikl: suzuki dr350, honda xl

Vetar je najgori ali ako je u kombinaciji sa velikom kolicinom vode na putu, dolazi se u sutuaciju da prednji tocak pocinje da glisira i da nalet vetra moze da obori motor, tacnije da te pokosi sa donje strane

nikad gori osecaj jer ne mozes nista da uradis niti imas kontrolu nad motorom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Znam za kafane, znate manje vise svi taj deo, sve golo, nigde nicega. A kada sam se dokopao naseljenog mesta onda je sve bilo lakse i bolje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

juce sam se vracao kuci po oluji sa Rom. zanimljiv trip, kad dune vetar prednji kraj bukvalno pluta levo desno, i vozim pravo ali pod nagibom :D. kapiram da je lek za vetar da dajes gas i samim tim prebacujes tezinu na zadnji tocak da ne bi pustio prednji. ali u kombinaciji sa kisom onda i zadnji hoce da kliza zbog gasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Tako nekako mu dodje, ali i to sa gasom pali samo sa slabim vetrom. Kada vetar vec postane toliko jak da lomi grane i nosi sve zivo onda sto si brzi to je jos gore i to je zacar krug. Ja sam ipak resio da malo stanem kada su bili najaci udari. Bas mi je bila frka ipak nisam bio sam. Ma da mogu da se pohvalim da mi je zena odlican suvozac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Dobro je da vas nevreme nije uhvatilo na povratku kroz njive onih 10 km po šljunku, makadamu i pesku. Divna je plaža, često tamo idem, leti ima i živa svirka. Inače plaža se zove Raj.Lepo bi bilo kad bi se krenulo na dan kada je u Gaju Gulašijada, znači posle kupanja na tek napravljeni takmičarski gulaš. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Vozis ( imas ) motor koji je izuzetno osjetljiv pored velike tezine na bocni vjetar,jer je sav zatvoren tj. ima bok bez vecih supljina pa samim tim ima osobinu punog zida,tj.daje velik bocni otpor,a jos na dva tocka. ;) Isti problem sam i ja imao sa Hondom CBR 1000 F koja je pored iste mase kao i tvoja Yamaha strasno osjetljiv na bocni vjetar.Dva puta me je hvatala olujna kisa na potezu kroz polja od Kuzmina ka Bosutu prema Bijeljini i mogu ti reci da je spas samo stati ili ako nemas gdje ne voziti brze od 50km/h. Ja sam imao osjecaj da idem na golim felnama tj. na izduvanim gumama da sam cak jednom stao da vidim da nisam probio gumu. :D Sto rece "ratboy" samo se fataj kafane ili kakvog objekta sa nadstresnicom,a ako imas kisno odjelo ( ja sam imao u ba slucaja pa se qurcio ) stani pod kakvo drvo ili na otvorenom putu dok se oluja smiri,pa tek onda nastavi dalje. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Sinoc oko pola 8 uvec imao sam osecaj da ce da me baci sa Gazele u Savu. Jos po putu jedno 2-3cm vode ko potok majku mu. Da mi kozni kombinezon nije bio natopljen vodom i samim tim povecao tezinu jedno 20 kila sad bi me kukama trazili po Dunavu ;) ;) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Pa to i ja kazem za veliku povrsinu, bili smo kao jedro. Nas dvoje i kofer veliki i eto s.... Zato sam i napisao da kada je dosao moj brat po nas da je bilo milina, on je pokupio nju i kofer i odmah mi je bilo osetno lakse. Ali to sa stajanjem je definitifno jedina ispravna odluka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Maslenicki most (Hrvatska) uzbrdo na Velebit,, orkanska bura ,prosao sekund pre zatvaranja ceste,, nas dvoje pod punom opremom...motor 260kg,ja ,devojka,bisage ,torba , cirka oko 500kg +-20kg.. prvom uzbrdo prema tunelu 5km brzina 1 na sat,noga na asfaltu ,motor pod nagibom od 45"..a svaki udar me odgura iz krajnje leve u krajnju desnu do bankine (tu ima po 3 trake)..ako stanem oduvace i nas i motor ,,dok god guram napred dobro je..dozivljaj snage prirode neopisiv koliko si bespomocan.. osecaj nedaj boze nikad vise..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Znam tacno na sta mislis. Mama mi je iz Zadra. Novi maslinicki most je izgeadjen na krs mestu ali je na auto-putu pa moras. Stari je sada obnovljen i gotovo 99% uvek radi napravljen na mnogo boljoj lokaciji. Prelep kraj ali preopasan. Gledao sam tamo snimke kako su neki strucnjaci pokusavali sa motorom da predju i padaju kao kruske, gledao sam kako pomera vetar kamp prikolice. To je bilo pre nekih 10god posle su uveli zatvaranja gde ne daju nikome preko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Mene su sibali naleti vetra pre 10 ak god.u CG.Gurao me vetar u Moracu.drugom sam vozio...Nikad me jace udari vetra nisu mlatili nego u Cg.Bilo je toga svuda ali sto ume da cepa od mora do kraja kanjona Morace to ne ume nigde.

Sent from my ASUS Transformer Pad TF300T using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Jedan petak pre nekih mesec dana krenem ja za Nis da pogledam motor i, ako se bude OK, da ga kupim. Upeklo sunce, kuvanje u busu do dole, ja nosim ranac i moto opremu. Stizem dole, odusevljen motorom, zavrsavamo papire, posedim malo sa momcima u Nisu, i lagano oko 17h krecem za Bg. Vreme milina, sunce vec ne przi toliko, ja na novom motoru, isprobavam ga po autoputu, ubrzo stizem do Aleksinca i onda krece ludilo. Pljuskovi, vetar, ljudi parkiraju automobile pod nadvoznjake, a ja radim od 20h. Stisnuo dupe, zalego na rezervoar i kad kisa pojaca, ja smanjim i obrnuto. Sve do Mladenovca je padala kao blesava, a onda od Mladenovca do Bg-a sam se osusio na motoru, stigao potpuno suv kuci! Nisam ni pomisljao da ce pasti kisa kad sam krenuo, a tek da ce biti pljusak skoro ceo put... Plasio sam se aqua planinga, da izgubim prijanjanje i da tresnem, izbuljih se gledajuci gde je najplice sto se bara tice, izbegavao kolotrage i Bogu hvala, u jednom komadu stigao kuci!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Imao si dosta srece. ja po Beogradu, tj. po gradu po kisi vozim kao po jajima a ti na autoputu. nadam se da nisi imao upalu pluca ili sl posto zbog vetra kapiram da ti je bar temeperatura bila povisena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Pa zato postoji moto oprema, kako se nesto tako ne bi desilo. Jakna ne propusta kisu, tako da sam kuci stigao suv, cak mi ni usput nije bilo hladno jer je agregat grejao noge. Pritom malo zalegnes na rezervoar i vizir odradi svoje. A da mi je bilo sve jedno bio bih maloumnik, stegao sam dupe i prilagodjavao brzinu uslovima puta. Kad kisa pojaca, ja smanjim brzinu i obrnuto i Bogu hvala stigao kuci bezbedan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Krenem ja iz Beograda u Stepojevac da kupim kofer. Dogovorim se sa momkom gde da se nadjemo, i krenem lagano.

Nebo pocelo da mraci, vetar duva, ocekujem neku kisu ali nista strasno.

Full oprema, kozne nepromocive cizme, tekstil pantalone, jakna i kozne rukavice. Izdrzace i ako padne kisa.

Za svaki slucaj pare i telefoni u unutrasnji dzep.

Krecem ka Ibarskoj, kod Ceraka vidim olujni oblak, pocinje kisa ali kontam, na obodu sam, zaobici ce me. Prolazim skretanje za Orlovacu, prema Lipovackoj sumi, kad put zavija i ja nalecem na centar oluje. Ljudi staju sa strane, gde ko moze. Ne samo automobili, vec i kamioni. Brisaci ne mogu da postignu da im sklone vodu. Niko me ne vidi, ha ne vidim vise od 5-6 metara ispred sebe. I onda pocinje grad. Unakazio mi je ramena i ruke. Dva dana sam imao crvenilo. Za inat, nigde kafane (i da ih ima, ne vidim), benzinska pumpa krcata automobilima.... Tako ja vozao do Stepojevca, bio ubedjen da mi grad polulao masku, i plasio se da mi ne probije vizir... Sreca nije bilo puno vetra inace... :-(

A u jedno dve situacije sam uleteo u takve bare da sam bio ubedjen da cu se prevrnuti, sto od udara u vodeni stub, sto zbog gubitka kontakta sa podlogom... Naravno, do Stepojevca su mi i novcanik i telefon plivali. I tada sam zaista prvi put razumeo izraz "mokar do gole koze". :-)

A ove godine sam jos cetiri puta zestoko kisnuo. Tri puta po BGu, a jednom do Sombora. Srecom, tada sam uvek bio pripremljen. :-)

A o Kosavi na Pancevcu... Da ne pisem. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Po jaku kisu nikad nisam vozio, ali jednom me uhvatio tako jaki bocni vetar da sam morao prosto da guram skutera kako me ne bi prevrnuo. A sto se tice gde su najgore oluje, ja mislim da Slovenija, tacnije autoput od Trsta do Ljubljane je najgori od svih. Svaki put kad idem autobusom tom deonicom, bocni vetrovi su toliko jaki da se autobus ljulja kao metronom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Krenem ja iz Beograda u Stepojevac da kupim kofer. Dogovorim se sa momkom gde da se nadjemo, i krenem lagano.

Nebo pocelo da mraci, vetar duva, ocekujem neku kisu ali nista strasno.

Full oprema, kozne nepromocive cizme, tekstil pantalone, jakna i kozne rukavice. Izdrzace i ako padne kisa.

Za svaki slucaj pare i telefoni u unutrasnji dzep.

Krecem ka Ibarskoj, kod Ceraka vidim olujni oblak, pocinje kisa ali kontam, na obodu sam, zaobici ce me. Prolazim skretanje za Orlovacu, prema Lipovackoj sumi, kad put zavija i ja nalecem na centar oluje. Ljudi staju sa strane, gde ko moze. Ne samo automobili, vec i kamioni. Brisaci ne mogu da postignu da im sklone vodu. Niko me ne vidi, ha ne vidim vise od 5-6 metara ispred sebe. I onda pocinje grad. Unakazio mi je ramena i ruke. Dva dana sam imao crvenilo. Za inat, nigde kafane (i da ih ima, ne vidim), benzinska pumpa krcata automobilima.... Tako ja vozao do Stepojevca, bio ubedjen da mi grad polulao masku, i plasio se da mi ne probije vizir... Sreca nije bilo puno vetra inace... :-(

A u jedno dve situacije sam uleteo u takve bare da sam bio ubedjen da cu se prevrnuti, sto od udara u vodeni stub, sto zbog gubitka kontakta sa podlogom... Naravno, do Stepojevca su mi i novcanik i telefon plivali. I tada sam zaista prvi put razumeo izraz "mokar do gole koze". :-)

A ove godine sam jos cetiri puta zestoko kisnuo. Tri puta po BGu, a jednom do Sombora. Srecom, tada sam uvek bio pripremljen. :-)

A o Kosavi na Pancevcu... Da ne pisem. :-)

Izgleda se tebi fino zamaglila kaciga. Ja ne znam postoji li negde vise kafana nego na tom potezu od Lipovice do Stepojevca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

a ako imas kisno odjelo ( ja sam imao u ba slucaja pa se qurcio ) stani pod kakvo drvo ili na otvorenom putu dok se oluja smiri,pa tek onda nastavi dalje. :moto3:

Ja preporucujem drvo. Jos ako seva - drvo obavezno!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja