Jump to content

Moto Zajednica

Letovanje u Grčkoj

Recommended Posts

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

citat sa tamo nekog kamping foruma.. :kamp:

 

Prosle godine smo proveli 10 dana na Sitoniji ali nismo isli u kampove.

Grci su tolerantni prema kamperistima i ne prave probleme.

Najlepse je svakako bilo u Vourvourou u delu Karidi gde se u borovoj sumici u hladu moze provesti neograniceno vreme. U jednom momentu za 8 dana koliko smo proveli ovde imali smo jednu posetu policije koja je veoma uljudno zamolila da uklonimo stolice i stolove.

 

...

 

 

mi smo proslog leta prvi put isli sa kamperom, nigde nismo ulazili i kamp, mislim da je to za sitoniju bespotrebni trosak, niko ne brani da se parkira na samoj plazi, ovo sto darko pominje karide i mi smo isto prosli, za vodu se ne treba mnogo muciti jer je ima na skoro svim gradskim plazama. ja sam napravio mali propust u planiranju obilaska pa sam krenuo od nikite levo ka vorovou, a bolje je ici od nikite ka marmarosu... u tom slucaju skretanja na plazu su sa desne strane i ukljucenje na magistralni put je lakse.

vecina plaza i i mesta se vide sa glavnog puta koji vodi oko ostrva, nosio sam dvogled i sa puta vrsio selekciju plaza gde smo svracali jer sam ostao bez interneta. niko vas nece uznemiravati, cuvati se treba cigana koji operisu po plazama telefone i foto aparate, a ima ih.

:durbin:

 

Definitivno mi se sviđa ova priča.. dvoumim se samo dal kolima..dal sa dva motora.. :stabre:

 

Dan-dva tamo.. dan dva vamo.. šator i poneki smeštaj..:D

 

Negde oko prvog.. Nevena i ja bi na tu stranu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Banja Vrujci
  • Motocikl: Yamaha Radian 600, Beta Xtrainer 300

Ostrvo Tasos je po meni jedna od najlepsih destinacija u Grckoj...prelepa priroda osrednje cene mnogo lepih plaza kao i najlepsa divlja plaza na kojoj sam bio takozvana "plava laguna".

Veoma ju je tesko naci nalazi se pored aktivnog kamenoloma i do nje se dolazi makadamskim prasnjavim putem.

Ono po cemu je ova plaza jedinstvena pored predivne prirode je i materijal od koga je nastala.

U pomenutom kamenolomu se vec decenijama vadi beli mermer i nekada davno otpadni materijal je odlagan bas na prostoru danasnje plaze......vremnom more je ucinilo svoje i valjajuci te kamencice stvorilo je predivne bele mermerne oblutke od kojih je sacinjena cela plaza ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

Bio sam 2 puta na Krfu i 1 na Zakintosu i bilo mi je extra.Išao sam autobusom a tamo iznajmim XT600 i gas po celom ostrvu.Ove godine idem na Lefkadu-kolima.Grčka ostrva su zakon.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja idem u Nei Pori za desetak dana,prema slikama i iskustvima drugih,obecava! :)

 

nei_pori_plaza.jpg

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/82779-za-grcku-preko-makedonije/page__gopid__1328304#entry1328304

E jbg ja zapoceo novu slucnu temu ali mene vise ovaj deo do tamo zanima.

 

Inace planiram u Nei Pori pocetkom septembra preko agencije, cuo sam da je dobro za decu ali ne i za nocni provod posto kazu da posle 12 uvece nikoga nema na ulicama. Ja idem najvise zbog deteta tako da mi je to ok.

 

Javi obavezno kako si prosao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Ko voli da vozi i kome 1000km nisu problem... Bolje od Lefkade za neke normalne pare ne moze da nadje... vrlo mirno ostrvo ( poluostrvo ) , najlepse plaze u GR, predivni ljudi...

 

Ja bio prosle godine... razmisljao gde cu ove... i otisao ponovo na Lefkadu :) nesto se razmisljam... verovatno i sledece :) sve dok je Srbi ne otkriju potpuno... mada sam cuo neke price da sami Grci blokiraju agencije da nude Lefkadu ( osim Nidrija ) kako bi imalo sto vise mesta za njih... verovatno je fora ali tako sam cuo... i cini mi se da im je malo predsezona pukla ... prosle godine sam i vidjao ljude... ove praznjikavo... ali mirno milniko :)

 

 

191.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Pozdrav iz Asprovalte.

Ovde je extra za porodicno letovanje.mir, voda super.Ima i mesta za kampere pored plaze.Ja sam sa porodicom ovde i mogu da nazovem kao klasican odmor, dok za provod preporucujem Zakintos.

 

a sad me izvinite moram na plazu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Kakva je grčka kuhinja, šta jesti, koji su im specijaliteti odnosno koja su klasična jela po restoranima, osim morske ribe i plodova, girosa, pomfrita, pizze, hamburgera.

 

Kako se zovu na grčkom određena jela, npr. supa, mesina, roštilj, krompir, salata...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

suvlaki, to ti je ražnjić, salata ima brdo , imaš musaku...

Е to :takoje: Dajte još naziva, da znam šta da jedem kad otvorim menu. Da ne bude kao u rumuniji kad smo rukama i nogama objašnjavali šta 'oćemo :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

 

 

http://forum.bjbiker...04#entry1328304

E jbg ja zapoceo novu slucnu temu ali mene vise ovaj deo do tamo zanima.

 

Inace planiram u Nei Pori pocetkom septembra preko agencije, cuo sam da je dobro za decu ali ne i za nocni provod posto kazu da posle 12 uvece nikoga nema na ulicama. Ja idem najvise zbog deteta tako da mi je to ok.

 

Javi obavezno kako si prosao...

 

Evo javljam se iz Nei Porija.Mesto je odlicno,naspram Paralije i Leptokarije gde smo usput prolazili,NP je Hajat za njih.Ovako,mesto je lepo sredjeno,planski,ulice su sirokeeee bas,nemas problema oko parkinga.Plaza je siroka,pa bar sigurno 40ak metara,duzine duz celog NP a nastavlja se na ostala mesta,znaci za decu je raj.Ima i decijih igralista,ono,tramboline i sl,tako da tu ne moras da brines.

Nocnog provoda jednostavno nema,puno je restorana/taverni,kafica/klubova ima par,ali nisam video da su nesto poseceni,jer su uglavnom ovde porodice i stariji ljudi,osecam da sam ja jedini sa devojkom ovde.

Inace je sve ostalo na mestu,pesak,plaza,voda je topla,a plicak ide 50m,pa malo dubina,pa onda opet do pojasa.Imas dosta marketa,vecina prica i srpski,pa nije problem sa sporazumevanjem.Cene po restoranima su sto se tice hrane slicne kao kod nas,vecina jela je izmedju 7-9 eura,s tim sto su pice dosta skupa po meni,npr,pivo je u vecini restorana 3.5e,ponegde 3e.Ako mozes,natovari se sto vise hranom u kola,imas frizidere u apartmanima,pa natrpaj.Ja sam u Olympic House apartmanima i nemam reci zamerke,u fullu su skroz.

Ako te jos nesto zanima,pitaj,

Odoh na plazu..evo i jedna pikcr :)

post-3416-0-23566500-1341488820_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Svaka cast Skols, ovo mi puno znaci. Mislim da smo i mi uplatili bas te apartmane, a sto se tice piva danas sam video na LUK oil pumpama one limenke od 1L, kako mocno izgledaju ))))... Samo jos malo da raspravim to oko prelaska granice, atest za plin, zeleni karton kod madedonaca (kazu da ga skoro obavezno traze), medjunarodna dozvola... Glavni problem je sto treba da registrujem i prenesem na sebe (zenu) auto pred polazak pa mislim da necu stici da uradim atest jer se to ipak ceka, jedino da se raspitam kako ide da uradim sada na ime trenutnog vlasnika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Svaka cast Skols, ovo mi puno znaci. Mislim da smo i mi uplatili bas te apartmane, a sto se tice piva danas sam video na LUK oil pumpama one limenke od 1L, kako mocno izgledaju ))))... Samo jos malo da raspravim to oko prelaska granice, atest za plin, zeleni karton kod madedonaca (kazu da ga skoro obavezno traze), medjunarodna dozvola... Glavni problem je sto treba da registrujem i prenesem na sebe (zenu) auto pred polazak pa mislim da necu stici da uradim atest jer se to ipak ceka, jedino da se raspitam kako ide da uradim sada na ime trenutnog vlasnika...

 

 

da se nadovezem za zeleni karton...kod nas je 2000.a ako se ne izvadi( kao sto je kod mene slucaj) moze da se plati na licu mesta u banci na granici i kosta 50€ ili da se vratis nazad po karton...

 

e sad naravno da postoji trece resenje koje sam ja upraznio i lepo castio cika carinika 20€ :) :)

a da traze,traze na ulazu u Makedoniju.Posle te niko ne pita ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Obavezno zeleni karton!

 

Makedonci traze 100%, a meni je cak i grcki carinik na Tursko-Grckoj granici trazio i nije hteo da me pusti bez njega. Kad sam mu rekao da nam od ove godine ne treba za zemlje EU, poceo je da vice i uvredio se sto ga ucim njegovom poslu. Sve se to desilo pre 2 nedelje. Daj 2 crvene i ne razmisljaj na kakvu ces budalu da naletis.

 

Preporuka za Tasos (bio ove godine), a za kontinentalni deo Kamena Vourla, Preveza, Tolo (bio 2010). Cene su ti, sada u sezoni, oko 30 - 35 evra u proseku dnevno za studio/apartman sa klimom, opremljenom kuhinjom... Normalno podlozne su promeni u zavisnosti od posecenosti, broja dana koji ces da provedes, da li koristis klimu itd.

 

Srecan put i lep provod.

 

P.S. I ako odes na Tasos i nadjes SD karticu, negde pored puta izmedju Limenarie i Prinosa, sa nekih 700 - 800 slika iz Bugarske, Turske i Grcke, osvojio si novcanu nagradu. Slike su moje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Željko gde god da odeš od ovih mesta koje su ti predložili ostali biće ti super............još ako je društvo pravo! :takoje: Nije bitno gde si već sa kim si! ;)

 

E u to ime.....

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Jel ti frka sta ce da osvane na netu sa kartice :D ? Salim se bas je bedak da ostanes bez slika, a ko je nadje neko od nasih to je za "verovali ili ne"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Kakva je grčka kuhinja, šta jesti, koji su im specijaliteti odnosno koja su klasična jela po restoranima, osim morske ribe i plodova, girosa, pomfrita, pizze, hamburgera.

 

Kako se zovu na grčkom određena jela, npr. supa, mesina, roštilj, krompir, salata...

 

 

evo uslikah meni od obliznjeg restorana...Sa leve strane je hrana pa mozda posluzi post-5093-13420134908222_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1895 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Rezervisan Velo (ex MTB)studios u Potosu, Tasos! Jedva čekam ;)

 

Vratio sam se pre sat vremena sa Tasosa i bio sam smesten 2 kuce od ovog tvog smestaja. Na odlicnom je mestu i uvece je potpuna tisina a 3 min si od setalista. U Franceski je ceo obrok recimo musaka (predobra) i sve sto ide uz nju 5 evra. Ovbavezno svrati ujutru ovde na njihovu pitu. Pita, kafa i flaisca vode je 2 e.

PS: Nemoj da se uplasis strasnog psa koji je non stop ispred lokala.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Jel ti frka sta ce da osvane na netu sa kartice :D ? Salim se bas je bedak da ostanes bez slika, a ko je nadje neko od nasih to je za "verovali ili ne"...

 

 

Pa, palo mi je na pamet, ali ako je to nacin da dodjem do slika ne bunim se!

 

A sto se tice bedaka... 2 dana sam zbog toga bio "bolestan" po povratku!

Napravili smo krug od 2800km , obisli Plovdiv, Istanbul i sve znamenitosti, dotakli Aziju, Sejtan sofru, bili u Sarimsakliju, na Tasosu, sve ukupno 14 dana... Da ne duzim. BEDAK!!!

 

Zeljko lepo se provedi, sigurno se neces pokajati i srecan put!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Zasto vise polemisete o zelenom kartonu? Jednostavno shvatite da je obavezan. Pa necete valjda dozvoliti da za dve hiljade dinara userete sebi letovanje.

 

Stefan_kv, ako sam te dobro razumeo ti nisi imao zeleni karton nego si castio pandura 20 eura? Jel si i u povratku dao jos 20 ili si se dogovorio sa istim da taj dan predje na Gevgeliju da radi? Nije mi bas najjasnije da castis nekog 2300 dinara na najcrnji moguci nacin za nesto sto legalno kosta 2000. Da si mu dao 5 eura vec bi razumeo.

 

Sto se tice letovanja u potpunisti se slazem sa Rankom. Plaze Lefkade su kao iz bajke i sigurno u Top 10 na svetu. Da ih nisam video uzivo kladio bi se u velike pare da su agencije odradile slike u fotoshopu.

post-4615-0-50893600-1342062414_thumb.jpg

post-4615-0-37029600-1342062437_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Zasto vise polemisete o zelenom kartonu? Jednostavno shvatite da je obavezan. Pa necete valjda dozvoliti da za dve hiljade dinara userete sebi letovanje.

 

Stefan_kv, ako sam te dobro razumeo ti nisi imao zeleni karton nego si castio pandura 20 eura? Jel si i u povratku dao jos 20 ili si se dogovorio sa istim da taj dan predje na Gevgeliju da radi? Nije mi bas najjasnije da castis nekog 2300 dinara na najcrnji moguci nacin za nesto sto legalno kosta 2000. Da si mu dao 5 eura vec bi razumeo.

 

Sto se tice letovanja u potpunisti se slazem sa Rankom. Plaze Lefkade su kao iz bajke i sigurno u Top 10 na svetu. Da ih nisam video uzivo kladio bi se u velike pare da su agencije odradile slike u fotoshopu.

 

Da, dobro si me razumeo castio sam pandura 20e i sasvim je logicno jer na granici zeleni karton kosta 50e.Sinoc sam se vratio i opet su mi trazili s tim sto je bio sad neki namcor i morao sam da kupim. :neznam: .Tako da me je ko ne plati na mostu... :aha:

 

Bez zelenog kartona ne krecite na put :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Plaze Lefkade su kao iz bajke i sigurno u Top 10 na svetu. Da ih nisam video uzivo kladio bi se u velike pare da su agencije odradile slike u fotoshopu.

 

naravno za onoga ko nesto voli svim culima... mom kolegi koji je u Gaga Karleusa fazonu ove plaze izgledaju ko da je opasnost od Ajkula i zbog infrastrukture kao da je slikano u Albaniji... ali zato Jaz, Mogren, Budva cu cu du du su mu extra :)

 

Mikulanac , kum bio pre 3 godine na Lefkadi ( kako ja kazem otkrio Lefkadu ) i preko skypa mi salje sliku... prvo sto sam ga pitao : Pic** kupio si neki Nikon DSLR a ne hvalis se ? Odgovor : Budalo ovo je onaj Panasonik so se kupao u Savi ,crko ekran i ima par megapiksela :)

 

To mi je bilo dovoljno da prosle a i ove godine ( a dace bog i sledece ) odem na Lefkadu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ja bio 2008, zajebao sam ti kuma :zvizduk: . Vozikali se po Grckoj i koga god Grka smo pitali odgovor je bio Lefkada i da tamo uglavnom samo domaci idu a mi do tada nikad culi. Stvarno smo bili zateceni po dolasku. Em se extra navozali po krivinama em uzivali u cudima prirode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja