Jump to content

Moto Zajednica

zapremina ulja

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: honda

pozdrav narode

e ovako podaci

honda mtx 125cm,2t...

naime zamenio sam ulje ispustio staro u plasticnu flasu i dolio novo marke motul,trans oil expert 10w40,sinteticko

znaci koliko sam ispustio starog toliko sam dolio novog,mozda 10/20gr sam sipao vise

meni je ovo prvo motorce pa i ne znam nista...to jest na agregatu nema nigde ona sipka za nivo ulja kao na kolima,jel zna neko tacno koliko ide ulja u ovu moju ljutu masinu?ima sigurno neka fora koju ja ne znam...a zagledao sam i bas nigde nisam nasao merac ulja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

U te Honde se obicno ne sipa ulje motor, vec se samo vrsi zamena ulja u kardanu... :lol::takoje::lol:

A da bi bio siguran koliko ga ima (ulja), podignes motorce na nogare, i brzo okreces zadnji tocak, ali u nazad. I sve ce ti se dalje samo kasti. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

"e bas ti hvala...vrhunski si strucnjak :takoje: preporucicu te... "

THNX!!! Sve za kolege. :zvizduk:

 

"Gde si ti uopste sipao to ulje? On nema kardan,mozda mislis na menjac. "

Ma kakav menjac, kolega je pogresno napisao da je ulje sasuo u motor (masinu), a ja sam ga ispravio, i dao savet da proveri i ulje u kardanu. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

pozdrav narode

e ovako podaci

honda mtx 125cm,2t...

naime zamenio sam ulje ispustio staro u plasticnu flasu i dolio novo marke motul,trans oil expert 10w40,sinteticko

znaci koliko sam ispustio starog toliko sam dolio novog,mozda 10/20gr sam sipao vise

meni je ovo prvo motorce pa i ne znam nista...to jest na agregatu nema nigde ona sipka za nivo ulja kao na kolima,jel zna neko tacno koliko ide ulja u ovu moju ljutu masinu?ima sigurno neka fora koju ja ne znam...a zagledao sam i bas nigde nisam nasao merac ulja

Ovako, da se manemo neozbiljnosti. Najbolje bi bilo da skines negde service manual za tvoj motor, ali evo nekoliko detalja.

 

-Sipku za ulje kao na kolima nemas jer je to dvotaktni motor i podmazuje se preko goriva tako da se nema ni sta izmeriti sve i da imas tu sipku ;)

-Nivo ulja u mnejacu ces odrediti tako da dok je motor na centralnoj nogari tj stoji uspravno, nivo ulja trba da bude do srafa na kom si dolivao to ulje. Naravno u manuelu ces naci koje ulje treba da ide u menjac tj gradaciju.

-Ili, jednostavno poseti nekog servisera i odradi to kako valja.

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Motocikl: Honda XR400,Honda MTX125R

MTX125R ,89 god.vozim vec dugo,ova sada mi je druga po redu.U njen menjac se sipa oko 0,75 lit.ulja 10W40.Ja sam koristio Castrol i Valvoline i sa oba sam zadovoljan.Pre sipanja ulja u menjac, motor stavis u horizontalan polozaj,odvrnes sraf koji se nalazi na deklu iza poluge nozne kocnice(kljuc 10).Odvijes plasticni cep gde se sipa ulje i sipas polako.Kad ulje pocne da curi iz otvora gde si odvrnuo sraf na deklu(kluc 10)onda je sipano dovoljno,zavijes sraf,zatim i cep na otvoru za sipanje ulja i posao je gotov.Pozdrav od Sumara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja