Jump to content

Moto Zajednica

KRITIČAR :)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Evo prilike da i vi budete kritičari, ali i da neko kritikuje vas! :D

 

Ova tema će nam poslužiti da naučimo nešto novo. Najbitnije je znati prihvatiti kritiku i iskoristiti je radi sopstvenog usavršavanja. Bez straha! Nismo rođeni naučeni. Iskustvo i znanje se stiču celoga života, a ovo je jedan od načina da sagledamo svoje greške i da ih ispravimo.

 

Postavite vašu fotografiju i vidite šta će drugi reći za nju.

 

Isto tako možete i vi dati komentar, ali vas molim, budite objektivni.

 

Ovde se ne radi o tome da li nekoga volite ili ne, da li je bolji canon ili nikon :lol: Želim da uspemo da postanemo bolji u onome što radimo, bila to ljubav, profesija ili hobi.

 

Nažalost moram da napomenem da će postovi koji sadrže bilo kakvo vređanje, provokaciju, nepristojane komentare i sl. biti brisani. Ukoliko ne znate kulturno da se ponašate nećete biti u ovoj temi.

 

Pa da počnemo :)

 

Evo ja ću da probijem led.

 

most.jpg

 

Pogled na Ponte Vecchio iz palate Uffizi

Snimljeno 02.novembra 2008.

Italija, Firenca

Canon EOS 350D

 

Raspalite :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Zanimljiva tema!

 

U vezi slike: Da li je preradjena ili originalna? Nebo mi je nesto neprirodno plavo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Koristila sam UV filter, a intervencije u PS-u su:

 

Shadows/Highlights

Levels

Contrast

 

Da napomenem, fotografisano je kroz prozorsko staklo iz Uffizi-ja pa je original dosta bleđi. Intervencije su napravljene da bi se izvukle boje koje su inače delovale bledo zbog beličastog stakla.

Želela sam da fotografija deluje bajkovito, jer je na mene taj prizor ostavio takav utisak. Zalazak sunca i šarenilo zgrada, mostovi u nizu. Teleport u renesansu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3475 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Sama fotografija pati od nedostatka "dubine" (deluje kao da je korišćen teleobjektiv). Iz tog razloga zgrada (krov) na desnoj strani fotografije deluje kao da je "nalepljen" na pozadinu. Dobija se nekakav utisak kao da cela fotografija "visi" u desnu stranu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 750 K4

Meni slika ok i ovako ali recimo bode mi oci ovaj zuti zid zgrade u donjem desnom uglu, odvlaci mi paznju od ovih mostova, eventualno bi crop-ovo sliku tako da se vide samo crepovi pa bi ujedno bila naglasenija i dubina slike.

Mada to je samo moje laicko misljenje.....

post-8285-0-45488500-1325806231_thumb.jpg

Nadam se da se ne ljutis sto sam je crop-ovao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 750 K4

A da ne bude da znamo samo da kritikujemo postavicu jednu fotografiju od pre neki dan sa Kalemegdana.....

Canon 400d

ISO 200

Otvor blende f/5.6

Brzina zatvaraca 1/400s

post-8285-0-54591400-1325806987_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Sama fotografija pati od nedostatka "dubine" (deluje kao da je korišćen teleobjektiv). Iz tog razloga zgrada (krov) na desnoj strani fotografije deluje kao da je "nalepljen" na pozadinu. Dobija se nekakav utisak kao da cela fotografija "visi" u desnu stranu.

 

 

Ne znam na šta tačno misliš kada kažeš da nema dubinu? Nije korišćen teleobjektiv. Meni se fotografija dopala baš zbog toga što ta perspektiva daje utisak dubine. Misliš možda da fali dubinska oštrina?

Slažem se da vuče u desnu stranu. Htela sam da uhvatim što je moguće više, ali sam bila i ograničena tom isturenom verandom zastakljenom pa nisam mogla da se postavim u bolji položaj kako bi linije bile pravilnije. Kažnjavaju za fotografisanje u tom prostoru pa sam morala da budem brza :D

Reci mi na koji način bi to bolje izveo? Šta misliš da je trebalo da uradim da to ispadne bolje. Daj neki primer.

 

Već se radujem ovoj temi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

A da ne bude da znamo samo da kritikujemo postavicu jednu fotografiju od pre neki dan sa Kalemegdana.....

Canon 400d

ISO 200

Otvor blende f/5.6

Brzina zatvaraca 1/400s

 

Mislim da je kvalitet fotografije OK, ali mi u samoj temi fali nešto. Malo mi smeta deo klupe u levom uglu koji je van fokusa, samo zato što zauzima dosta prostora i fali mi...fali mi nešto na klupi, neko na klupi, neki centar pažnje. Prazna klupa mi nije dovoljno interesantna, ali mi se sviđa žena u pozadini, daje šmek fotografiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Meni slika ok i ovako ali recimo bode mi oci ovaj zuti zid zgrade u donjem desnom uglu, odvlaci mi paznju od ovih mostova, eventualno bi crop-ovo sliku tako da se vide samo crepovi pa bi ujedno bila naglasenija i dubina slike.

Mada to je samo moje laicko misljenje.....

post-8285-0-45488500-1325806231_thumb.jpg

Nadam se da se ne ljutis sto sam je crop-ovao...

 

Ne ljutim se naravno :) Poenta i jeste da se demonstrira kako ko misli da bi bilo bolje.

Mislim da nije loše ni tako. U mom slučaju namerno sam uhvatila i te prozore dole, zato što na internetu postoji veliki broj fotografija snimljenih baš sa tog mesta, ali skoro svi su hvatali samo most. Nikoga ne interesuje šta je to iznad. Meni je bilo značajno da uhvatim i taj prolaz zbog toga što je on služio gospodi Medici da se bez mešanja sa prljavom ruljom koja je radila u kasapnicama koje su bile na mestu današnjih juvelirnica (možete zamisliti smrad, pošto su sve otpatke bacali u vodu), bezbedno i nezapaženo šunjaju od palate Ufizzi do palate Medici koja se nalazi na drugoj strani reke. Htela sam samo da se vidi ta veza od palate pa preko mosta. Možda je do pokvarilo estetiku fotografije? Ali nosi svoju priču :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Evo ja da se ukljucim, fotografija od ducatija daje mi utisak...hm, nista posebno, cista demonstracija DOF-a , ali bez neke price koja treba da fotografija pruzi.

Evo jedne moje koja mislim da dobro demonstrira Dof, ali je i dalje zanimljiva, bar iz mog ugla.

 

6414364815_05eec5b59f_z.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 750 K4

Moram priznati da ni sam nisam imao neku ideju sta bi fotografija mogla da isprica ali je bila nekako mirna i zanimljiva pa sam odlucio da je ostavim u kolekciji....

Inace slika plaze mi je ekstra samo bih mozda stavio fokus na onu granu na plazi posto mi se cini da je ispod nje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 750 K4

sashac prva fotografija po meni ima najbolju ideju ali nije ostra u fokusu i takodje bih jos malo zatvorio blendu odnosno povecao f broj da uhvati jos koji list ispred....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Moram priznati da ni sam nisam imao neku ideju sta bi fotografija mogla da isprica ali je bila nekako mirna i zanimljiva pa sam odlucio da je ostavim u kolekciji....

Inace slika plaze mi je ekstra samo bih mozda stavio fokus na onu granu na plazi posto mi se cini da je ispod nje....

 

Mislis da ja mogu videti gde mi je bas tacno fokus sa 135mm manualnim objektivom na malom viewfinder-u koji ima 1000d . :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

sashac prva fotografija po meni ima najbolju ideju ali nije ostra u fokusu i takodje bih jos malo zatvorio blendu odnosno povecao f broj da uhvati jos koji list ispred....

 

e,sad to radim kako?f broj...to moram da prostudiram...mislim da sam ukapirao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo prilike da i vi budete kritičari, ali i da neko kritikuje vas! :D

 

Ova tema će nam poslužiti da naučimo nešto novo. Najbitnije je znati prihvatiti kritiku i iskoristiti je radi sopstvenog usavršavanja. Bez straha! Nismo rođeni naučeni. Iskustvo i znanje se stiču celoga života, a ovo je jedan od načina da sagledamo svoje greške i da ih ispravimo.

 

Postavite vašu fotografiju i vidite šta će drugi reći za nju.

 

Isto tako možete i vi dati komentar, ali vas molim, budite objektivni.

 

Ovde se ne radi o tome da li nekoga volite ili ne, da li je bolji canon ili nikon :lol: Želim da uspemo da postanemo bolji u onome što radimo, bila to ljubav, profesija ili hobi.

 

Nažalost moram da napomenem da će postovi koji sadrže bilo kakvo vređanje, provokaciju, nepristojane komentare i sl. biti brisani. Ukoliko ne znate kulturno da se ponašate nećete biti u ovoj temi.

 

Pa da počnemo :)

 

Evo ja ću da probijem led.

 

most.jpg

 

Pogled na Ponte Vecchio iz palate Uffizi

Snimljeno 02.novembra 2008.

Italija, Firenca

Canon EOS 350D

 

Raspalite :)

faaantasticna tema!!! jedino je zeznuto sto cemo se vrlo brzo zatrpati fotografijama bez ikakvog reda,kako to resiti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 750 K4

Tema je odlicna i nadam se da ce zaziveti i da ce se ukljuciti vise "kriticara".

Moram priznati da sam zadovoljan kritikom moje slike sta vise bila je blaga ali konstruktivna.

 

Ajde za jos jednu sliku da dam kritiku.Druga slika od Ijadze "dok", ja bih tu isekao gornji deo posto je bilo oblacno i nebo je uglavnom sivo i jednobojno a takodje imas refleksiju neba u vodi tako da je gornji deo suvisan a takodje kad se crop-uje gornji deo ove dizalice ce izgledati vislje...toliko od mene...

Recimo ovako

post-8285-0-92251200-1325882329_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 750 K4

Bilo bi dobro da svako pise kojim je aparatom slikao takodje ako moze otvor blende, brzina zatvaraca, ISO, mislim da bi nam to mnogo pomoglo da nesto naucimo....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: jug
  • Motocikl: TA 94

Evo da se ubacim i ja u temu. Ove fotografije nisu moje ali je moja supruga jedna divna žena koja me nije mnogo tukla kada sam kupio motor pa ću ja da joj se odužim na ovaj način hvaleći njen predivan rad. :care:

post-20851-0-79257300-1325888360_thumb.jpg

post-20851-0-23049100-1325888371_thumb.jpg

post-20851-0-16731300-1325888380_thumb.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Vidis vidis MilosDucati

iskreno mi nije palo napamet da bi moglo da se kropom nesto dobije, ovako kropovana mi se dopada fotka vise.

Aparat je idiJot, ali bas mi je to i car ,da postignem solidan rezultat sa njim

vecina ljudi i ne zna koliko opcija ima na ovim malim aparatima,samo je potrebno cackanje po meniju i strpljenje

 

poz Ivan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Evo da se ubacim i ja u temu. Ove fotografije nisu moje ali je moja supruga jedna divna žena koja me nije mnogo tukla kada sam kupio motor pa ću ja da joj se odužim na ovaj način hvaleći njen predivan rad. :care:

 

Slobodno hvali ženu. Deluje mi jako kreativno, lepo koristi i ističe elemente fotografije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Zamoliću vas samo da bi smo izbegli gužvu, da svako kači po jednu fotografiju i da za svaku fotografiju ostavimo jedan dan za komentare pre nego što okačimo sledeću. Da li se slažete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

most.jpg

 

Raspalite :)

 

 

Trudila si se, da uhvatiš što više scene, što je u stvari pokvarilo kompoziciju. Ima previše vode u početku, ovaj krov sa desne "jede" sliku, u stvari, ima ga u izobilju. Nekako mi fali intenzivnijih crvenih boja. Desne fasade bih trebala ispostaviti, jer su lepo osunčane, a i leve fasade i mostovi deluju lepo perspektivno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd

most.jpg

 

Pogled na Ponte Vecchio iz palate Uffizi

Snimljeno 02.novembra 2008.

Italija, Firenca

Canon EOS 350D

 

Raspalite :)

Malo je jedan dan za kritiku.Neko se jednostavno nece pojaviti pet dana na forumu i mozda preskoci pet zanimljivih fotografija za kritikovanje.Trebas u jednom danu da okacis vise fotografija,kao na takmicenju,pa da ih onda kritikujemo neko vreme npr. 7 dana. Mislim da ce na taj nacin vise ljudi biti aktivno ukljuceno u temu i da cemo se vise fokusirati na fotke nego ovako kad svako kaci kad stigne fotku i naravno da cemo svi na kraju i vise nauciti ako kritike budu detaljnije.Tema je jako zanimljiva i korisna i u njoj su pozeljne i lose fotografije kao primer na sta treba obratiti paznju,ali i dobre fotografije kao primer kako treba raditi.

Za fotografiju koju si postavila mislim da je dobra.Mesto na kojem si se nasla odredilo je perspektivu.To je bilo ispred tebe,to si snimila,to je turisticka fotografija.Kadar je prepun i ja to obozavam.Kompozicija je ok.Prevelika vodena povrsina ne smeta jer nije dosadna.Leva strana fotografije je prepuna sarenih fasada kojih ima i duz linije krova na mostu koja nam vozi pogled u desno pa pod uglom od 90 stepeni sve do prvog plana u kojem je zuta fasada sa dva prozora.Iza te fasade,izmedju krova koji nam je pogled doveo u prvi plan,i zgrada sa desne strane,nalazi se ulica koja vrvi od ljudi i koja jako privlaci paznju pa u nju dalje zavirujemo i istrazujemo cega sve tu ima.Tom ulicom nas pogled odlazi u treci plan gde se jedan za drugim nizu mostovi koji daju smisao ovoj vodurini u prvom planu...Fotografija zahvata sirok prostor prepun detalja i ima liniju koja nam vozi pogled po njoj i zbog toga mislim da je ok sto nema tacku koja nam fokusira pogled.Pored toga dobro je eksponirana.Zbog te dobre ekspozicije narocito me cudi ovakva naknadna obrada.Da bi po svaku cenu dobila detalje na nebu upotrebila si ove alate koji su vestacki napucali kontrast i izobliciki boje pa te boje vise izgledaju kao vestacke nego kao bajkovite.Trebala si da zrtvujes nebo ko ga j... i onako ga ima malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja