Jump to content

Moto Zajednica

Hilznovanje, pitanje za majstore i one koji se razumeju

Recommended Posts

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Daklem, pitanjce je sledece da li je moguce jedan stari motor koji je vec na izdisaju prehilznovati sa hilznama iz drugog identicnog motora (njega ne mogu da ubacim problem je sa blokom-prso, a ima nove hilzne i klipove i ostale delove), tj da li nesto moze da se zezne prilikom izbijanja i nabijanja hilzne ili kako to vec ide

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

PA jeste hilzna u cilindru,a ovaj u bloku zato i pitam, posto taj motor ne mogu da iskoristim takakv kakav je jer je blok prso i to podosta a ne bih da ga varim, pa potam dal mogu sa tim hilznama koje su u njemu pa prehlznujem stari produvali motor-

Tj da sve napakaujem u stari blok i izbegnem jebavanje oko promene saobracajne i ostalih administracija jer taj drugi sa prslim blokom nije ni prenet na mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Samo me nešto interesuje, jel tebi prsao blok ili cilindar?

Ovo ispod linije je blok, iznad linije je cilindar. Ako je samo blok prsao, skineš cilindar (ne vadiš hilzne), staviš na svoj blok na kome se nalazi tvoj broj motora i gotova stvar

 

post-3488-0-57774500-1325785725_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

znas li ti brate koja je to jeba i kakav rizik preuzimas,kao prvo da bi zvadio i stavio hilzne moras da oslobodis sve iz motora znaci da ti ostane samo blok.

onda tek nastaju muke 0stabre.gifkako izgurati hilznu iz bloka moze da bude lako a moze da bude fatalno,odnosno hilzna prilikom vadjenja iz bloka moze da pukne i onda si zavrsio svaku dalju opravku.ni jedan iole normalan majstor ti nece dati garanciju na bilo koju stvar sto ce ti raditi,moj savet da dobro ugrejes blok i da tako vadite hilzne e sad kako ces to izvesti dok se blok montira na sto a da se ne ohladi to je pitanje ..nikako se ne sme blok grejati sa autogenim ili slicnim stvarima,zato sto ce doci do deformacije materijala i onda neces nista uraditi

ja kada bolje sagledam stvar pre bih ubacio nove hilzne u upasovao po klipovima koje ces vaditi i tako namestiti,ti sada razmisli sta ti je povoljnije a bezopasno naravno po agregat i po tvoj dzep..1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

PA jeste hilzna u cilindru,a ovaj u bloku zato i pitam, posto taj motor ne mogu da iskoristim takakv kakav je jer je blok prso i to podosta a ne bih da ga varim, pa potam dal mogu sa tim hilznama koje su u njemu pa prehlznujem stari produvali motor-

Tj da sve napakaujem u stari blok i izbegnem jebavanje oko promene saobracajne i ostalih administracija jer taj drugi sa prslim blokom nije ni prenet na mene

ne razumem sta ti hoces :neznam: ... ako ti je cilindar ceo (a hilzne su u cilindru) prebaci samo cilindar na stari blok i resena stvar, zar ne? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Koliko znam ubacivanje novih hilzni(znaci vadenje starih,i ubacivanje sirovih i obrada na meru) je radionicama sa masinskom obradom oko 100 evra,meni za zastavin motor 1300 uzeli 90,a za mercedesov 2000 dizel 100 evra.. tako da misli da ti je to najbolja varijanta,jer i da prebacuujes samo stare hilzne,najskuplje su ruke,i opet stavljas delimicno pojedene hilzne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Taj Fordov motor ne bi trebao da bude fabrički sa hilznama, ne znam. Ako jeste fabrička konstrukcija takva, hilzne se lako vade i nameštaju jer su u tom slučaju regularan sklop. A ako nema zasebnih hilzni, ko što predpostavljam, onda izbijanje nije baš lako i ako se izvade, u drugi blok nakon nabijanja mora de se radi kontrola i verovatno malo honovanje. U principu zaludan i neizvesan posao. Preporuka, nabi nove hilzne i nek ti ih obrade prema tim klipovima koje si inače imao nameru da ugradiš. Sad, valjalo bi i nove karike ako je motor iz koga hoćeš da izvučeš klipove radio više od 1.000 km. Ono, može svakojaki budž, radiće al nije to to, a ko što ti rekoše, ruke koštaju dosta pa zato uradi po propisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

u principu mehanika mi nije strana, al hilznovanje i te zaebancije nisam radio nikad, radio sam osvezavanje motora i sam (sve vratis tamo gde je bilo, stegnes po propisu i podmazes), caletovog forda sam radio pre par godina, terao je sa zamenjenim klipovima i karikama, jos godinu dve pa posle iso na generalnu al je generalka za njega 1000 ikusur evropejaca, nego sad nesto vagam i preracunavam ne daju mi se 500+e za krpljenje kojekakvo sa novim delovima a auto vredi 1000-1200e pa mislim da iskoristim ovo vec postojece sto imam, prikrpim da me posluzi jos malo dok se ne dogrebem do novog auta. a ovo posle ode na delove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ako ćeš da probaš da se prikrpiš i premostiš, pregledaš cilidre i ako nisu totalno ishabani, napraviš kod nekoliko ljudi u Beogradu karike po meri, malo tešnje, i ako može prohonuju se cilindri i to bi možda moglo da ti omoguće neku hiljadarku i koštalo bi te namanje. Ali bi morao da nađeš nekog budž majstora koji bi po iskustvu mogao da proceni ishod. Al najbolje drugi motor, imaš u Železniku, Beograd, auto otpad za Forda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

ja mislim da ti je to zajebancija jel i nije u pitanju hilzna nego cetri hilzne tako da ti je bolje da batalis rabotu kupi drugi i teraj . treba prebacivati hilzne neznas kako ce leci dovoljno da jedna zajebe i djaba bacene pare . nevidim sta je usteda i koliko kosta hilznovanje tvog bloka a klipove ubaci iz tog sto je pukao letece moras nove i opet ti je usteda samo u klipovima . po meni najbolje drugi polovan motor kompletan ili kompletna generalna na tvom. znam da je nije dobro pametovati sa tudjim novcanikom ali iz licnog iskustva ti kazem da se obicno budjanja neisplate cak kostaju duplo skuplje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa ceo stranac kosta 400 e..

od prebacivanja hilzni nema nista..

taj fordov dizel motor je i poznat po tome da nevoli budzenje i krpljenje,kad je dobar dobar je,polu generalna neuspeva,,to posle nece da pali itd..

jevtinije da izvaris blok ili da kupis stranca,ocarinis blok,ili cak i motor sa papairima kupis ,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Radio sam deset godina masinsku obradu motora i tu ti je situacija sledeca.Taj motor,tj.blok nema fabricki hilzne.Kada se radi obrada ili se busi na specijalu ili se ubacuju hilzne kada se vraca na standard.A kada se ubacuju hilzne blok se razbusuje,nabijaju se hilzne,pa se opet busi na tacnu meru.Hilzne se prave sa ili bez venca koji ne da hilzni da propadne.One koje nemaju venac nabijaju se sa malo vecim prednaponom ili se blok ne razbusuje do kraja,vec se ostavi malo mesa da hilzna udari dole(nadam se da si razumeo).Samo u prva dva slucaja je moguce hilznu izbiti,dok se kod treceg,prilikom nove obrade razbusuje. Konkretno u tvom slucaju,da bi to sto si zamislio bilo izvodljivo potrebno je da: oba bloka imaju hilzne koje mogu da se izbiju(mala verovatnoca),da su hilzne iz oba bloka istih spoljnih dimenzija(jos manja verovatnoca).Ali ako kazes da taj prsli ima nove hilzne,(a mozes da ih izbijes),onda po njima majstor busi drugi blok i u tom slucaju ustedeo si koliko kostaju hilzne. Sve to mora jako pazljivo,i prilikom izbijanja i kod nabijanja(ta hilzna je otanjena,pa moze da pukne kad se nabija).Oduzio sam,ali se nadam da sam ti malo pomogao.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja