Jump to content

Moto Zajednica

Rad na brodu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Razmišljam ovih dana da konkurisem za neki od poslova na brodu, najviše bih voleo nesto u vezi sa sportskim aktivnostima jer sam završio dif. Ako neko ima neka iskusta ili je bio neka piše da li uopšte treba ići? Kao i da li se isplati? Gde da konkurišem? Koliko treba love da se da agenciji u slučaju da se dobije posao? Svako iskustvo bi mi bilo od koristi zato slobodno pišite1zdravo.gif. E da ako neko zna gde moze da se uzme neka kinta a da to nije brod neka piše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Moja sestra od strica radi na brodu, zavrsila je sve preko neke agencije, ne znam koje. Prvo i osnovno je da moras dobro da znas engleski jezik, drugo, da budes spreman da radis po 12 sati dnevno i trece da se dobro iscimas dok ne zavrsis sve testove i papirologiju za odlazak na brod. Obicno se potpisuje ugovor na 6 meseci, plata je solidna (od 600 do1000+ USD), ali s obzirom da nemas nikakve troskove na brodu, mozes skoro sve sto zaradis da ustedis. Plus je sto ces da vidis predele i zemlje koje u zivotu ne bi video da ne radis na brodu i da upoznas ljude iz celog sveta razlicitih kultura.

 

Najlakse se dobija posao konobara, sankera i kuvara, dok ces za sportskog trenera dobro da se pomucis da upadnes, ali ako upadnes na konju si. Zanimas bakice i dekice po ceo dan, kad brod pristane slobodan si, plata je bolja nego konobara i kuvara, ali se mnogo teze upada.

 

Potrazi na netu, postoji forum ljudi koji rade na brodovima, koji iznose svoja iskustva, savete itd, citao sam ga ranije dok sam se interesovao za to, na zalost vec sam mator za takvu vrstu posla, pa sam digao ruke. Ima raznih iskustava i uglavnom su sva pozitivna.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki En 500

Kolega Lepšanović iz MK Čoper Srbija je radio na nekom brodu http://www.facebook.com/milutin.lepsanovic http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1129476872098.2019922.1082511443&type=1

Slobodno mu pošalji pp, reci da sam te ja uputio na njega i pitaj šta te zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp

Ja radim na recnim putnickim brodovima u Evropi. Evo ti link, pa vidi sta te interesuje. Bez agencije, i placanja. Samo karta do tamo a i to ti refundiraju.

 

www.gsellundpartner.ch

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ljudi hvala na odgovorima. Vladimire kako da konkurišem za posao, jel samo da im posaljem podatke na sajt. nisam nasao ponudu posla i koja je plata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp

http://www.gsellundpartner.ch/dynasite.cfm?dsmid=92244&CategoryID=5&action=start&LangID=10

 

Evo i na hrvatskom.

 

Malo preturi po sajtu. Imas na pocetnoj strani u gornjem desnom uglu toolbara da odaberes engleski i nemacki. :stabre:

 

http://www.gsellundpartner.ch/dynasite.cfm?dsmid=92244&CategoryID=5&action=view

 

Ovde su ti poslovi.

 

http://www.gsellundpartner.ch/dynasite.cfm?dsmid=92253

 

Ovde ti je kontakt.

 

Znaci, ako samo popunis onaj njihov upitnik, onako kako je trazeno nista od posla. U donjem delu stranice je njihov email, ovaj: info@gsellundpartner.ch. Napravi dobar CV, pa pored upitnika posalji i njega. Ako ne znas da pises CV, nadji na netu kako ga napisati ili neka ti napise neko ko zna. Kada sve to posaljes cekas odgovor.

 

http://www.gsellundpartner.ch/dynasite.cfm?dsmid=92243

 

Ovo dvoje sa desne strane, na ovoj stranici, sa nizom saradnika, odlucivace o tebi.

Ako imas neke preporuke(bilo bi dobro) ubaci u CV. Ako nemas, nabavi. Sigurno znas nekog, ko zna nekog, ko drzi restoran. Neka ti napise preporuku, nista ga nekosta. Na lepe oci. :staa2: Naravno ako zelis da radis kao konobar. Ako zelis da ides kao bartender, onda na kurs za bar tendera. Nadji udruzenje barmena Srbije pa se raspitaj. Nesto se placa, ali ne znam koliko.

 

Spemi se na rintanje od jutra do mraka, cesto i duze.

Plate su od 800 evra, pa gore. Stvar dogovora. Ima i drugih poslova.

Nocni recepcionista, celu noc radis, a dan si slobodan, ali celu sezonu. Mozes da napredujes u recepcionistu pa navise.

Perac sudova (aquapark menager :nanana: ) kako ih mi zovemo. Naj prljaviji, i naj manje placen posao (800E). Cesto napreduju u kuvara koji radi dorucak.

Sobar, moj savet. Plata oko 1000E, ali baksisa ima plus. Baksis se deli na ravne casti, celoj posadi, a ovo plus ostaje tebi. Vole Americke, Kanadske, Australiske... babe da im mladi muskarac ujutru i uvece namesta i razmesta krevet. Ovaj posao je bolji za musko.

 

 

 

Za sada toliko. Ako imas jos pitanja, pitaj slobodno.Tusam da pomognem.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd - ČAČAČA
  • Motocikl: Honda CB650R

Ovaj Sea je u Balkanskoj. Ja sam hteo da radim u IT. Deki je okej lik. Posluje sa cruse recruterima brdo vremena. Ja sam poludeo pre nekih par nedelja jer sam slucajno naleteo kada je neki lik otisao pre 6 meseci a ja sam na cekanju vise od 12 meseci. >:(

Inace sam konkurisao za IT managera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

Imas na Novom Beogradu agenciju Safe Cruisse, kod njih se ide na razgovore i neke treninge za rad na prekookeanskim brodovima, drugar mi radi preko njih vec godinu i nesto dana. Nista se ne placa dok zagarantovano ne dobijas posao kod njih a ukupni troskovi su ga izasli samo za prvi put oko 650eura. Kasnije sve troskove ti placa kompanija Princess Cruise za koju bi radio(avio karte, hranu, smestaj na brodu...) znaci nemas troskove zivota ako ne trosis kad se pristane na kopno... A za taj posao sa DIF-om tesko da ces uspeti nesto da radis na brodu, jer poslovi za koje oni traze radnike sa ovih prostora su manje placeni jer elita iz zapadnih zemalja smatra da je to mala para za njih..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Evo posle 4 godine od mog posta u ovoj temi, pojavila se u ponudi pozicija za posao kojim se bavim (vodoinstalater). Za tehnicke pozicije na brodovima nema ogranicenja u godinama kao za konobare, kuvare itd jer se radi klasicno radno vreme od 8h, bolji su uslovi i plata, pa mogu i hoce i matoriji da izdrze, a kompaniji je bitnije iskustvo od godina. 

Prijavio se pre par meseci preko agencije Safe Cruise, prosao preliminarni intervju, pre 10tak dana prosao i finalni intervju i dobio sam posao :) Za nedelju dana idem u Split da polazem za pomorske brevete (STCW - temeljna sigurnost na brodu), posle toga cekam LOE (letter of employment). Kad stigne LOE, idem na lekarski, vadim vizu i hasta la vista :D 

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Aco koja je to cifra u novcima za ovakve poslove na brodu. Za konobare i kuvare znam odprilike kako startuju i kako im se zarada povecava sa pozicijom. Ako pitanje nije na mestu stavi ga na  ignor ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Koliko sam ja informisan, minimalna zarada je 8$ po satu. radi se 12h dnevno, a koliko je radnih dana u mesecu, ne znam tacno. Ostalo izracunajte sami.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Aco, to nece da te oslobodi duga ... mislim na onu offroad voznju po Kucajskim planinama  ;) .

 

Nek ti je sa srecom, brate....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Epa Aco neka je sa srecom,pripremi se,heben je to zivot...Ja sam radio na Princess Cruise u Australiji i nisam se bas lepo proveo,doduse ja sam bio medju tim konobarima...Volim da se nasalim i kazem da ko to prodje ni pakao mu nece tesko pasti :D

 

Inace ja sam LOE cekao oko god dana...

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja