Jump to content

Moto Zajednica

Nove mere za sprečavanje korupcije u saobraćajnoj policiji

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Kažu da će uskoro policajci nositi mikrofone na reverima i da će se razgovori sa vozačima snimati. Takođe, novi automobili saobraćajne policije biće opremljeni kamerama i oni će automobile morati da parkiraju tako da vozače zaustavljaju u pravcu kamere kako bi sve bilo snimljeno. Nova oprema bi trebalo da spreči dogovore (pomoć prijatelja, pola-pola i slično) između vozača i saobraćajnih policajaca.

 

Šta mislite o tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

to samo znači da će i dalje raditi kako žele, a kad budeš hteo da se pozoveš na "snimak" , volšebno ga neće biti! a misliš li da će stvarno baš sve smeti da snimaju?

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ne znam šta da vam kažem, ja sam uspeo da podmitim policajca pre dva dana na ibarskoj. Imao sam dva prekršaja i pustio me je a ja sam mu dao hemijsku jer je njegova riknula :)

 

Rekao bih da sam prošao jeftino :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

to samo znači da će i dalje raditi kako žele, a kad budeš hteo da se pozoveš na "snimak" , volšebno ga neće biti! a misliš li da će stvarno baš sve smeti da snimaju?

 

Koliko ja znam, ovo je standardno u Evropi i u Americi - uoste ne zavisi od policajca da li ce biti snimljeno ili ne - on nema mogucnost da iskljuci snimanje. Pun je Youtube snimaka sa takvih kamera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

iskreno meni vise odgovara korupcija...bolje da dam 100e policajcu nego kasnije da se cimam na sudu,i plus da mi uzmu dozvolu(15000din i 3 meseca zabrane)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

pa u pocetku ce sigurno snimati sve dok vec kasnije (kao i sa svim drugim stvarima ) ima da popuste pa ce se snimak misterijozno prekidati pod izgovorom bio los akumulator ili ce vec smisliti nasi kako da "izgube" taj deo snimka ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

U ozbiljne namere cu poverovati kad vozaci budu smeli da snimaju. Ovo je kusuranje izmedju onih gore i onih dole, bas me briga kako ce podeliti plen. Ja ne dajem mito jos od sverca benzina, 6-7 patrola ili solista svako vece po 10,20 ili vise maraka i slusanje proseravanja, smucilo mi se za zivota.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Кладим се да ауто марке Ауди рег. бр. (измишљен) БГ-13-24 са црним стаклима сигурно неће снимати!!! Својим очима сам видео како исти ауто сличног броја пролази кроз пешачку зону (није био паркиран па изашао већ прошао кроз ЦЕЛУ зону) у Пожаревцу, излази на 1,5 метара од полицајца који није ни помислио да за заустави а камоли казни. Да сам ја то урадио за 2 мин. би био у ћорки...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Taj auto je verovatno imao plavo-crvenu rotaciju, a oni kod nas, nažalost, mogu da rade šta god hoće čak i kada je ne uključe (jer su mogli, ali ih mrzelo). Čak i ako je vozač sam unutra, može da se mangupira po želji.

 

Problem je što nemamo bolje, jer bi se većina isto tako ponašala kada bi sela u takav auto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

Nista se nece promeniti! Dok se svest ljudi koji daju i koji primaju mito ne promeni bice i nacina da se mito uzme! Kako da ne uzme kada zaradi 32 hiljade za mesec dana a lik mu daje trecinu samo da na sekundu zatvori oci? Drugar je pokusao pandura u Italiji da podmiti pa jedva zivu glavu izvukao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

to samo znači da će i dalje raditi kako žele, a kad budeš hteo da se pozoveš na "snimak" , volšebno ga neće biti! a misliš li da će stvarno baš sve smeti da snimaju?

 

Koliko ja znam, ovo je standardno u Evropi i u Americi - uoste ne zavisi od policajca da li ce biti snimljeno ili ne - on nema mogucnost da iskljuci snimanje. Pun je Youtube snimaka sa takvih kamera.

 

jeste ali je i amerika puna slucajeva kad im kamere nisu radile, a bas nekim cudom se neko zalio na njih!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ma, svakog cuda 3 dana dosta. Koristice kada njima odgovara, kada im ne odgovara onda nece i tako u krug. Nista se nece promeniti sem sto sada mogu da biju pazar. Pa kada mu ponudis 1000din on ti "zabrinuto" kaze kako ne sme itd. Pa ti onda ponudis ipak 2000din i on prihvati.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

Koliko ja znam, ovo je standardno u Evropi i u Americi - uoste ne zavisi od policajca da li ce biti snimljeno ili ne - on nema mogucnost da iskljuci snimanje. Pun je Youtube snimaka sa takvih kamera.

 

Ma ne mora on nista da iskljucuje. Za malo para se moze napraviti uredjaj koji ometa snimanje ( pravi smetnje ) i nista se ne cuje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

iskreno meni vise odgovara korupcija...bolje da dam 100e policajcu nego kasnije da se cimam na sudu,i plus da mi uzmu dozvolu(15000din i 3 meseca zabrane)

Bato, jel' ti gaziš pešake po pešačkim prelazima kada se "vadiš" sa 100€?

 

sad stavis crvenu izmedju saobracajne i vozacke, i ne moras nista da pricas

 

Vas ili ne startuju isti panduri ili je jedan mnogo bolji diplomata od drugog... ;)

 

P.s. - a što se tiče snimanja - biće kao i do sada - za neke će da radi, za neke neće... Meni se čini da nije to uvedeno da bi se svi kažnjavali, već da bi panduri ostali krakih rukava, na korist države:

- ko nema vezu - moraće da plati, jer pandur neće moći da uzima mito (dok ne nađu foru da zaobiđu - dok ne zatvore krug ko sve treba da se utali - saobraćajac, šef, kontrolor i tehničar, npr)

- ko ima vezu - kao i do sada - neće im ni stajati (čak i ako panduri budu smeli da pomisle da pokušaju da ih zaustave)...

Oj, Srbijo, među šljivama...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Nista se nece promeniti! Dok se svest ljudi koji daju i koji primaju mito ne promeni bice i nacina da se mito uzme! Kako da ne uzme kada zaradi 32 hiljade za mesec dana a lik mu daje trecinu samo da na sekundu zatvori oci? Drugar je pokusao pandura u Italiji da podmiti pa jedva zivu glavu izvukao.

Aha, važi... Da si rekao za neku drugu zemlju (sa "zapada" - pa i 'ajde, ali 'talijani... Pa oni su gori cigani nego mi... Taj tvoj ortak je izgleda baš baksuz kada je u celoj Italiji naišao na onog poštenog... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Zasto komentarisete pandure sto uzimaju mito? Boje se zapitajte zasto ste napravili prekrsaj i zasto nudite mito.On vam samo nudi mogucnost da sa malo manje novca prodjete nego sto predvidja drzava a Vi ih jos nesto komentarisete u negativnom kontekstu.Mito sam davao kada sam svercovao ( tada se moralo da nebi zvali finansisku i kroz Crnu goru zato sto me mrzi da idem u postu da uplacujem kaznu ).A sada kad me onako duze vreme gleda cekujuci da mu dam nesto pitam sta ocekuje od mene da mu sada kazem i dali mogu da idem.Retko mi pisu kazne mada dosta prelazim kilometara i dosta me zaustavljaju a nenudim mito i ne vozim bas po propisu.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

pa brate zna se kako se to radi, oduvek se znalo. cak ne moras nista ni da pricas, ako si npr u kolima samo pokazes prstom na krst koj je okacen na retrovizor, sklopis ruke ko da ga molis i susnes vajferta ako vidis da se necka dodash jos jednog. a ako ste sami, nema nikog okolo, moze da padne jedna od standardnih zajebancija, on ti trazi vozacku saobracajnu ti izadjes iz kola ko da ti se sin rodio sav srecan, hvala junachino sto me cuvas, pa ti radis jedini poso kako treba ovde na ladnom, svaka cast, gurnes crvenu u gornji dzep, zahvalis mu se sto te zaustavio i upozorio i teras dalje :D to sprdnje radi. svaki pandur kom sam to uradio je ostao u chudu 2 sata nakon toga :D samo harizma

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja