Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 1000 2012.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

Malo "apdejta". Gear indikator i utičnica 12V. Kod stručnjaka, naravno. I usput nabavka Givi kofera 2 x 36 litara.

post-14373-0-11983700-1361378613_thumb.jpg

post-14373-0-39527200-1361378633_thumb.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Ja sam razmisljao da stavim pokazivac brzine ali mi nesto puno 120-130 eura za tu stvarcicu.Jer sam nekako navikao da se orjentisem po broju obrtaja pa sam zakljucio da mi to i ne treba.

Inace konacno sam namontirao nove gume, michelim pilot road 2 odvozio 300-400 km i prezadovoljan sam. Mnogo su bolje gume nego fabricke.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

Još malo apdejta. Kawasaki zaštita od motora ide dole, jer mi je nekako ružna. (na slici dole). Za 105€ nabavio Givijevu. Mnogo mi je lepša, a sa druge strane, originalna je mnogo kompaktnija, a i jednom več se izkazala.

post-14373-0-48151500-1362850193_thumb.jpg

post-14373-0-85453900-1362850211_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Odlicna investicija kolega. Ja sam isto stavio kappinu zastitu sto je ustvari potpuno isto kao givi. Samo pazi kad budes montirao, montira se na glavne sarafe koji drze masinu. Pa zategni prvo jednu stranu prije nego sto krenes na drugu stranu. Da nebi bilo problema. Meni je najvise muke zadavao saraf koji spaja obej strane ispod hladnjaka. Mora se malo crash bar nategnut da bi mogao zasarafit ovaj saraf.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

Hvala na info.

 

Kad sam montirao original Kawasaki zaštitu, bili su pored i šarafi, duži oko 1,5 cm od originalnih. Kod Givija jih nema , zato smatram, da su dovoljno originalni.

Javiču, kako je ispalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Odlicna investicija kolega. Ja sam isto stavio kappinu zastitu sto je ustvari potpuno isto kao givi. Samo pazi kad budes montirao, montira se na glavne sarafe koji drze masinu. Pa zategni prvo jednu stranu prije nego sto krenes na drugu stranu. Da nebi bilo problema. Meni je najvise muke zadavao saraf koji spaja obej strane ispod hladnjaka. Mora se malo crash bar nategnut da bi mogao zasarafit ovaj saraf.

 

Nije loše namotati malo teflon trake (bela traka koju koriste vodoinstalateri) na onu cev koja ide ispod hladnjaka i koja se uvuče u onu drugu cev koja ide sa druge strane. Nekada se tu stvaraju vibracije!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

Tvoj savet je bio vrlo dobar. Hvala.

Što se tiče montaže, nikakvih problema.

Stavio gume Metzeler Z8.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Ja sam htio staviti Z8 ali sam u januaru na sajmu u Veroni naletio na nevjerovatan popust Michelin pilot road 2 obje za 170 eura!! Nisam se pokajao, osjecam se sigurnije na ovim gumama nego na fabrickim. Kako ti se cini Z8?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

Da ti pravo kažem..nisam napravio ni 1000 km, zato je težko uspoređivati sa Pirelli Scorpion trail, koje su bile fabrički na motoru.

 

Ipak mi se čini, ali samo čini, da motor ide brže i lakše u nagib.

 

 

Par dana nazad vozio sam oko 60 km po jakoj kiši...stavio KTRC u poziciju 3, indikator snage u L....osječaj...ko da nema kiše. Stvarno..... su mi pružile dobar osječaj..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

Ovih dana na Passo Gardena (a i na pasovima: Falzarego, Valparola, Sella, Costalunga, Gavia, Stelvio, Resia, Rombo, Monte Giovo).

post-14373-0-99992900-1372098477_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

@ bokibd

@Tedybear

 

Pretpostavljam da ste do sada nabili prilično kilometara sa ovim motorom.Interesuje me kolika mu je potrošnja (grad,autoput,mešovito) ?

Može i neki komentar u vezi dosadašnjeg iskustva,jel bilo nekih kvarova,problema,zamerki itd?

 

Kod nas do sada nije prodat nijedan Versys 1000!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Ja sam nagurao 25000 km. Nisam imao nikakvih kvarova, problema. Sto se tice potrosnje ona mi se kretala od 4.8 do 7 litara. Ali neki prosjek mi je 5.5 l. Meni motor savrseno pase,vozi se lagano ide kao mecava.Osim multistrade i novog KTM-a adventure malo koji maksi putni enduro mu moze uzeti put (ne pricam napamet). Nevjerovatno je elastican agregat i ako su 4 cilindra u pitanju. Kod normalne voznje mozes ubaciti u 6 i zaboraviti na saltanje. Udobnost je odlicna... sto se tice mana, nema ih nekih znacajnih, sta znam na primjer pokazivac goriva nije bas najprecizniji ali grijesi "sablonski" tako da kad ga skontas nema problema. Brava za paljenje je malo dublje u motoru tako da poneki put sa rukavicom zapnes ali nista strasno. Sve u svemu ja sam prezadovoljan i ne planiram da mjenjam motor u skorije vrijeme. Tuzno je da se motor ne prodaje bolje ne znam zasto je tako ali predpostavljam da dizajn svakome ne pase, isto tako ima dosta predrasuda a i kriza je. Ali ja garantujem da u ovoj klasi za manje para ne mozes imat vise muzike kada pricamo o kupovini novog motora. :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

@ bokibd

@Tedybear

 

Pretpostavljam da ste do sada nabili prilično kilometara sa ovim motorom.Interesuje me kolika mu je potrošnja (grad,autoput,mešovito) ?

Može i neki komentar u vezi dosadašnjeg iskustva,jel bilo nekih kvarova,problema,zamerki itd?

 

Kod nas do sada nije prodat nijedan Versys 1000!

Moguce, ali ja se prekjuce mimoidjoh sa jednim u BGD-u...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

@ bokibd

@Tedybear

 

Pretpostavljam da ste do sada nabili prilično kilometara sa ovim motorom.Interesuje me kolika mu je potrošnja (grad,autoput,mešovito) ?

Može i neki komentar u vezi dosadašnjeg iskustva,jel bilo nekih kvarova,problema,zamerki itd?

 

Kod nas do sada nije prodat nijedan Versys 1000!

Moguce, ali ja se prekjuce mimoidjoh sa jednim u BGD-u...

 

Jesi li siguran da je bila hiljadarka? Skoro sam pričao sa Culetom iz NS i on mi reče da još nijedan nije prodat u Srbiji.Imao je jednog iz Slovenije kao test vozilo na korišćenju. Moguće da se nešto promenilo u zadnjih mesec dana!

 

@bokibd

 

Odličan je :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

Ja imam 21000 kilometara. Isto tako nijedan kvar do sada. Samo tankaj...i gaaaasaaa. Potrošnja po BC mi je prosjeku 5,6 litara. Od toga pola sa saputnicom. Kako reče Boki...od 4,5 do 7. No, kad sam se pred 14 dana u žurbi vračao iz Zagreba, vozio sam od Krškog do Ljubljane po autobanu u prosjeku među 180 - 200km/h, za 180 km popio mi je 14 litara, što je oko 7,7 litara na 100 kilometara.

I kod nas u SLO nije mnogo prodatih. Jer...kod nas, tko sakupi nekih 12000€, za te pare uvozi 2-3 godine star GS. Tko može tome dodati još neke 2-3000, onda KTM 1190, ali koji GS.....skoro nov.

I za vse ukupno 8 dana u Alpama (Dolomiti) možda sam ih sreo 5. Ili manje.

 

Isto tako dodajem, da je brava preduboko, pa izvlačenje ključa nije sasvim jednostavno. Ali kad navikneš...

Ne mogu uspoređivat sa ostalim motorima tog segmenta (nemam iskustva), mogu samo sa bivšim GSR 600. Posebno vožnja u dva, razlika ko dan i noč. Versys udoban, sjedišče za saputnicu glomazno, navor....kroz grad hladno možeš 6. brzinom, posle izlaska...samo dodaš gas i vrruuummmm.

Sa Givi šajbom...do oko 160, 170km nemam osječaja, koliko ide.

 

Evo...toliko za sada.

post-14373-0-49477300-1383597011_thumb.jpg

post-14373-0-60338200-1383597123_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
Skoro sam pričao sa Culetom iz NS i on mi reče da još nijedan nije prodat u Srbiji.

 

Meni se cini da ih kod nas nema u ponudi. Secam se da sam pocetkom godine razmisljao o kupovini novog motora, pa sam trazio i Versys 1000 ali na sajtovima domacih distributera Kawasakija, nisam video 1000 u ponudi, samo 650.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja