Jump to content

Moto Zajednica

R1100R, RT, GS, RS: Eprom

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

 

Pa nece ici tako brzo. Mrzi me da skidam rezervoar samo zbog toga, jer za koji dan treba da menjam kocionu tecnost i disk plocice. Kad sve bude tu onda cu zacas da uradim servis.

 

 

 

sta bi nista ne javljas ?

Pobego mu motor čim je montirao novi ćip i sad ga lovi po okolini!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Zamenio sam cip, ali sam provozao samo par stotina metara, imam jos posla oko motora. Promenio sam dosta stvari odjednom, pa nisam siguran kako sta utice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

sta si to mogao da izmenjas jos a da utice na ubrzanje i snagu ?

 

ti bre nas zezas , teraj to i javljaj kako je :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa ja nisam bas nesto zadovoljan ovim cipom, za sad. Grk je ljubazan i predusretljiv, nemam zamerke na njega. Majstor Zile56 smatra da je cip stage 8 za povecanje obrtnog momenta, a stage 9 koji ja imam za povecanje maksimalne snage, za sta ja nisam zainteresovan.

 

Grk je iznenadjen time sto ja nisam impresioniran rezultatom. Trazio je da vidi moj CCP i poslao sam mu sliku. I kaze jos:

 

 

The stage 8 it is for stock bike

The stage 9 it is for free air filter and de cat system.exhaust.

 

Ja mu tokom narucivanja rekoh da imam stock bike, ne znam sto mi je slao stage 9? Dalje kaze:

 

 

The stage 9 gives richer fuel

Also a make a stage 9 chip for faster timing advance for stock bike but the fuell it is correct.

 

I na kraju mi dao savet:

 

 

Remove the fuse 5 fpr 1-2 min fot it agaiin. open key and without start the engine open full the throttle for 3 times

The start the bike and run it for few miles.
Will load all maps
and after few miles close the key restart engine and let me kbow about results.

 

0-02-05-9cf7aa89c60fee1ceb6a651d41cde545aafb3be361447eb996431bf23ea2ce7d_full.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

cudi me da kod tebe je taj rozi CCP ?  drugar ima njega na 1150RT i sluzi za losa goriva .

Mislim da postoji razlika izmeďu GS1100 i GS1150!

Ikod mene je ovaj deo nekakve roze boje i spaja 30-87-87a.

A meni čudno što je Grk Lalajku poslao model 9 Eproma, a meni i Saši Majstoroviću model 8 (sa kojim smo prezadovoljni), a motori su nam identični?

Koliko sam ja čitao po stranim forumima model 9 se pokazuje bolji na višim obrtajima (uz otvoren izduv i K&N filter), a model 8 daje bolji moment na nižim i srednjim obrtajima i predviđen je zacstandardnu postavku motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

ma procenio njega grk da on gazi motor muski pa mu poslao ovaj za vece obrtaje :D

 

penzionerima salje stage 8 :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

ma procenio njega grk da on gazi motor muski pa mu poslao ovaj za vece obrtaje :D

 

penzionerima salje stage 8 :D

Ma voleo bih ja da sam penzioner!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Evo prevezoh blizu 1.800 km od kada sam ugradio čip i sve ono što sam do sada napisao potvrđuje se. 

Obrtni momenat bitno bolji u svim režimima, kontinualno ubrzanje (bez "rupa" od lera do max. obrtaja i uz to niža potrošnja.

Inače potrošnja se ustalila na 5,3-5,4 l/100km (mešovita vožnja), što je za 0,6-0,7 litara niža potrošnja od dosadašnje prosečne.

Izuzetno sam zadovoljan i nemam bilo kakve zamerke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja nisam primetio nikakvu razliku. Mozda sto si ti dobio stage8 a ja stage 9. Pozalio sam se i Johnu i covek uradio specijalnu verziju softvera SAMO ZA MENE! Dakle, imacu unikatni softver u epromu :) Cekam da stigne pa da vidimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Prevezoh skoro sedam hiljada kilometara od kada sam zamenio EPROM i rezultat se potvrdio. 

Pre dve hiljade kilometara ugradio sam i K&N vazdušni filter i performanse još bolje a potrošnja još malo niža.

Prošlog vikenda supruga i ja (plus tri kofera i plus još tri LOUIS rol-torbe od po 30 litara), napravili voznju od oko 1.300 km (Aleksinac, Čačak, Zvornik, Tuzla, Banja Luka, Jajce, Mostar, Gacko, Foča, Višegrad, Užice, ..... i nazad kući).

Vožnja uglavnom brdska i ne previše "penzionerska" (uglavnom 90-120, u preticanjima i do 160), što je na takvim putevima prilično oštra vožnja.

Prosečna potrošnja na celom putu 5,12 l/100km.

Oduševilo me pri tome ubrzanje (u bilo kom stepenu prenosa), a u trećoj brzini (prilikom preticanja), od brzine 80 km/h do 140-150 km/h ubrzava strelovito.

Lepota jedna.

Novi EPROM (posebno sa K&N filterom) je unapredio motor do neprepoznatljivosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 12 sati, oldtajmer je napisao:

Sta se desava sa krajnjom , maksimalnom , brzinom , da li je veca?

Pojma nemam!

Nisam nikada imao želju da ga poteram do maximuma. 

Uglavnom ga poteram do 180 km/h (i tu odlično ubrzava) i par puta do 200km/h.

Na motoru mi je uvek top kejs od 50l, (a često i bočni koferi), pa je sa takvom konfiguracijom totalna glupost isprobavati maximalnu brzinu. 

Uostalom, BMW GS i nije motor za postizanje max. brzine na auto putu nego je namenjen za druge svrhe, pa su i meni bitne performanse u onom delu gde uglavnom kotistim motor (80-140km/h) i po makadamu i poljskim putevima.

Vrlo retko vozim po auto putu nego uglavnom za putovanje biram brdske puteve sa što više krivina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

To za maksimalnu brzinu sam pitao, zato ,sto sa epromom , koji sam ja ugradio , je bila manja. A sva ostala ,poboljsanja o kojima pises, sam imao l ja .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

recite mi da li je vazno kako ce se staviti cip ,da li ima  lijevu ili desnu stranu, posto vidim da  nema  nista  oznaceno pa da ne zajebem nesto, ili nema  veze,da  moze  bilo kako da se utakne 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

i ja  stavih cip 9 na  moj motor, al ja  imam problem, motoru se sad  povecao ler  gas  malo preko 1000 , malo teze  pali, i kad  ga  upalim na  ler  dok radi, krene  da se izgasi i nastavi da  radi, ne znam u cemu je problem, da  nije  neko imo slican problem

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 3 sati, dule CG je napisao:

i ja  stavih cip 9 na  moj motor, al ja  imam problem, motoru se sad  povecao ler  gas  malo preko 1000 , malo teze  pali, i kad  ga  upalim na  ler  dok radi, krene  da se izgasi i nastavi da  radi, ne znam u cemu je problem, da  nije  neko imo slican problem

Ne znam na koliko treba da bude ler na tvom motoru (kod mene treba da bude 1000-1100 o/min).

Kada sam zameni čip kod mene odmah sam (bez prethodnog paljenja) resetovao motronik ( izvadio osigurač br. 5, sačekao desetak minuta i vratio ga, dao kontakt i onda ručicu gasa okrenuo do kraja i vratio je i onda to ponovio još jednom).

Tek posle toga sam startovao motor i pri tome nisam primetio bilo kakvu promenu niti u broju obrtaja, niti u bilo čemu drugom u odnosu na fabrički Eprom.

Razlika se osetila tek u vožnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 21.8.2017. at 11:55, oldtajmer je napisao:

To za maksimalnu brzinu sam pitao, zato ,sto sa epromom , koji sam ja ugradio , je bila manja. A sva ostala ,poboljsanja o kojima pises, sam imao l ja .

Jel si i ti ugradio ovaj čip od John Gemi?

Kao što sam već napisao pojma nemam koja je krajnja brzina, ali motor je prilično živahan pri dodavanju gasa na 180km/h, (i lako stiže do 200), pa mi deluje da ima još dosta rezerve.

Nije mi logično da ugradnjom ovog čipa opadne maksimalna brzina, međutim moguće je da se to dešava.

U svakom slučaju ja do sada nisam primetio ništa negativno nakon zamene čipa, a osetio sam mnogo togs pozitivnog, pa smatram da je ova zamena izuzetno korisna.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100
Pre 5 sati, zika56 je napisao:

Jel si i ti ugradio ovaj čip od John Gemi?

Kao što sam već napisao pojma nemam koja je krajnja brzina, ali motor je prilično živahan pri dodavanju gasa na 180km/h, (i lako stiže do 200), pa mi deluje da ima još dosta rezerve.

Nije mi logično da ugradnjom ovog čipa opadne maksimalna brzina, međutim moguće je da se to dešava.

U svakom slučaju ja do sada nisam primetio ništa negativno nakon zamene čipa, a osetio sam mnogo togs pozitivnog, pa smatram da je ova zamena izuzetno korisna.

 

Ne moj cip, nije bio od tog Johna . Sve pozitivno, kao i kod tebe, sam imao , i ja. Ali maximalna brzina je bila zakucana na 195 , a pre zamene ,je isao do 210. Ali to mi nije bilo bitno , i do tih 195 , je stizao ,brze nego pre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1200ST
Pre 13 sati, oldtajmer je napisao:

Ne moj cip, nije bio od tog Johna . Sve pozitivno, kao i kod tebe, sam imao , i ja. Ali maximalna brzina je bila zakucana na 195 , a pre zamene ,je isao do 210. Ali to mi nije bilo bitno , i do tih 195 , je stizao ,brze nego pre.

Kod mene 205 km/h i do 180 ko od šale e posle malo rasteže do krajnje brzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Ja kad sam vozio , bmw r 1100 gs ,uporedjivao sam ga , sa predhodnim motorom bmw om r100rs. Iako

Je 1100 , bolji motor , falila mi je ona, linearnost,. To sam ,dobio ,sa zamenom eproma , a nesto manja maksimalna brzina , mi uopste ,nije bila bitna. Cuo sam da su cipovi, sto ih grk, pravi najbolji i da na1150 daju najbolje rezultate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

mene  nesto zeza , stavio sam grkov  cip, i u zadnje vrijeme mi tesko pali kad  je  hladan , vergla  duze, kad  se  ugrije  posle  pali odma, ne znam jel to do cipa  ili nesto drugo, a  mrzi me da  vracam fabricki da  vidim jel to samo do cipa 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja