Jump to content

Moto Zajednica

honda nx 650 dominator.

Recommended Posts

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

@drumskalisica

 

Kljuc za svecicu mozes da napravis od cevaste gedore samo stanjis spoljni zid na tocilu da moze da udje do kraja, mislim da je dimenzija za uze svecice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

@baneBP

 

Slazem se sa Grncom potrosio sam jedan set scout-a (zadnja oko 12000 a prednja skoro duplo) ok su za tvoju namenu samo prednju uzmi obicnu k60 bolje se pokazala na off-u a isto traju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

A jel probao mozda neko Hajdesad K74?

Prvenstveno bi uzimao gumu 120/90-17. Jedino ako bi bas naletelo nesto povoljno onda moze i 130/80-17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@drumskalisica

 

Kljuc za svecicu mozes da napravis od cevaste gedore samo stanjis spoljni zid na tocilu da moze da udje do kraja, mislim da je dimenzija za uze svecice.

 

 

  Znam ja to, ali sam mislio ako neko ima originalni ključ da mi da mere ( dužinu, prečnik ) , da ga slika , pa da prema tim merama nabavim sličan, da metalostrugaru da ga obradi i stanji, ako treba nešto još da se uradi ( zagreje, iskrivi, navari, probuši ) i da imam ključ. Ovako bi trebao da skidam plastike, rezervoar - da bih imao lakši pristup svećici, pa da onda obrađujem neki ključ, isprobavam i slično. . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Drumskalisice odradicu ti ja to sutra cim dodjem sa posla (imam orginal Hondin alat u kutijici na bajku)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ne moras skidati plastike ako imas nastavak i kardan za cegrtaljku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ne moras skidati plastike ako imas nastavak i kardan za cegrtaljku

 

 Imam ja svašta od alata, al ništa ne pasuje. Zato sam i tražio mere i sliku pa da napravim. Najgluplja stvar bi bila da krenem negde u vožnju, i da mi motor stane zbog svećice, a da nemam čime da je zamenim. A od kad vozim motor - uvek sam u njemu imao neki osnovni alat ( ključ za svećicu, par odvrtača, kombinirke i par ključeva ) - ono što je potrebno za neke sitne popravke - zamena svećice, sajle i slično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Izgleda da su pocele lamelice da mi proklizavaju, i to samo u petoj kad se da gas. Recimo sa 100 da ubrza na 120, tad klizne pa se povrati i onda sve normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Mere i nisu bas najpreciznije ali valjda ce posluziti jer mi subler trenutno nije tu.

Ovo je orginal Hondin alat koji je dosao sa motorom.

post-1306-0-51767800-1436903874.jpg

post-1306-0-48216300-1436903885.jpg

post-1306-0-14179400-1436903896.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Bane - hvala ti puno - mnogo si mi pomogao ! :)   Imaš piće kad se vidimo ! 

 

  Još jedno pitanjce - taj ključ za svećicu sa gornje strane ima deo kao neka navrtka - za koji broj ključa je ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Izgleda da su pocele lamelice da mi proklizavaju, i to samo u petoj kad se da gas. Recimo sa 100 da ubrza na 120, tad klizne pa se povrati i onda sve normalno.

 

 

Nemora da znaci , iste simptome sam imao i kad su riknule opruge kvacila, nakon zamene opruga sasvim drugi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

  Još jedno pitanjce - taj ključ za svećicu sa gornje strane ima deo kao neka navrtka - za koji broj ključa je ?

 

Mislim da je 14ka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Meni se desilo da je gumica na slavini otisla pa tu kapalo, ako je busan i nije previse truo moze drugar da zakrpi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Pa domindzije sunce vam ja otisao na more i vratio se a vi se jos niste okupili  ;)

post-6328-0-58270100-1438242626.jpgpost-6328-0-81388400-1438242794.jpgpost-6328-0-83916300-1438242988.jpgpost-6328-0-70993200-1438243274.jpgpost-6328-0-43501800-1438243434.jpgpost-6328-0-87534100-1438243595.jpg

p.s. imao sam problema sa zupcanikom i zamenjeno sve komplet... Kaze majstor ovako nesto nije nikad video... 5-6 zubaca polomljeno a ostalo kao talasi ;)

post-6328-0-52929900-1438243732.jpgpost-6328-0-97310000-1438243732.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Pa lanac je to i prouzrokovao... Zamenjeno sve komplet... Prednji, zadnji zupcanik i lanac... Promena vise nego ocigledna... Nesto mi se cuo lose, kao da se muci ispod 4.000 obrtaja a sad prede i iz 2.500... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

Meni se desilo da je gumica na slavini otisla pa tu kapalo, ako je busan i nije previse truo moze drugar da zakrpi

 i meni se ovo desava, nijesam znao odakle odjednom osjecam benzin dok nijesam vidio da kaplje... moram to sredjivati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Ja bih prodao mog dominga, CILJAM na versysa kao sledeci motor pa se nadam da cu uspeti da ga uzmem za sledecu sezonu, uz neki kredit itd, ali prvo moram da prodam dominu :) Ako ima zainteresovanih (Radicuu???) nek se jave :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa napiši neku cifru - možda nađemo nekog ( ja otkad sam kupio Dominatora i provozao neke drugare - svi kažu da im se sviđa ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Prodao bih ga za 1000eur.. 1996 godiste, ima nekih ulaganja tj ljubavi oko odrzavanja i redovnih stvari, ali meni je iskocila neka kombinacija za ozbiljniju masinu pa bi dominatora prodao sto pre..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

e drugari juce me napustio bendiks 30ak km od kuce, i reko da probam na gurku da ga upalim(mada nisam nikad to probavo verujuci da je nemoguce...) osmeh se odma javio na licu kad je posle 10 metara upalio odma :)

ako neko ima ili zna gde bi mogao nabaviti neka javi :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja