Jump to content

Moto Zajednica

Djir do Dalmacije

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Na put krecemo sa namerom da odemo na moto susret u Livno, kao i da se popnemo na vrh obliznje planine Cvrsnice, iznad Blidinjeg jezera. Vece pre polaska , malo menjamo rutu, jer zelimo da vidim i unisteni aerodrom Zeljava. Kako to obicno i biva, svuda smo stigli , samo ne do glavne stvari zbog koje smo krenuli. Dalje u putopisu videcete gde smo sve to bili za cetiri dana vozanja , i nesto preko 1400km.

 

Rano ujutro, oko 10h , krecemo ka Osijeku, pa preko Hrvatske idemo ka Bihacu , koji nam je cilj prvog dana. Vec posle samo 100km voznje, dok smo stajali zbog nekih radova na putu, kobac me zaustavlja , jer mi curi gorivo iz karburatora. Poceo je da preliva, i bukvalno, izgledalo je kao da sam skinuo crevo i pustio gorivo da tece na asfalt. Naravno, to se resava tehnikom koja je spasila mnoge vozace....prvo smo lupali srafcigerom, pa kljucem 15 , na kraju sa pajserom za zamenu guma, naravno , direktno po karburatoru. Posle par minuta lupanja , problem resen , mozemo nastaviti nase putovanje .

 

IMG_9862.jpg

Vidi se lokva ispod, kasnije dok smo lupali , podbacio sam neku flasicu da ne bacam gorivo. :)

 

IMG_9860.jpg

Krivudavim putevima nastavljamo do Slavonije gde vidimo i prva brda

U tim prvim brdima smo i posteno pokisli, uhvatio nas je neki pljusak, da smo mislili da pada led koliko su velike kapi bile.

 

Zverajuci okolo, masimo krivinu i umesto kod Bosanske Gradiske, u Bosnu ulazimo par desetina kilometara kasnije kod Jasenovca, sto se ispostavilo kao dobra stvar, jer smo videli Memorijalni centar logora Jasenovac.

To mesto sada izgleda, kako je moj brat rekao videvsi slike, kao odlicno mesto za izlet i uzivanje...Nazalost, kad ste tamo nemate utisak da su na tom mestu cinjena neverovatna zverstva, i verujem da kad neko dodje bez predznanja o tom mestu, tesko da moze zamisliti da je tamo i bio logor .

Na tom mestu ubijeno je preko 700 000 Srba, 80 000 Roma i oko 23 000 Jevreja. Koliko su brutalna ubijanja bila, svedoci i jedno pismo koje je slao nemacki general iz Zagreba videvsi ovo mesto, za Berlin. Napisao je : Bez obzira na javnu propagandu, ovo je jedan od najstrasnijih logora , koji bi se mogli porediti jedino sa Danteovim "Paklom".

Necu prepisivati kakve sve vrste mucenja su vrsena u tom kompleksu logora , koga zanima dovoljno je da poseti wikipedia-u, ili neki od sajtova posvecenih zrtvama tih stradanja.

Ne znam koliko ce se videti na slici, ali jedan od natpisa, koji me najvise pogodio je ... Glavna pec za pecenje cigle i zatocenika , cak je i sam naziv brutalan!

IMG_9497.jpg

Ovo dodje kao mapa celog kompleksa, gde mozete videti gde su se nalazile razne barake, i odlagalista za mrtve

 

Voz kojim su prevozeni zatvorenici, osim vozom dovozeni su kamionima, kocijama, pa i pesaceci do logora.

 

IMG_9455.jpg

 

IMG_9471.jpg

 

IMG_9468.jpg

 

IMG_9458.jpg

 

Spomenik dominira ovim krajem, pa sam ga uslikao iz vise uglova

 

IMG_9484.jpg

 

IMG_9486.jpg

 

IMG_9476.jpg

 

Predvece , pre mesta Otok, stajemo na pice da se malo odmorimo u interesantan kafic na ostrvcu reke Une. Do restorana se dolazi mosticem, pored su mali vodopadi, sve u svemu nalazi se u prelepom ambijentu. Videvsi , da se na susednom ostrvu nalaze kamperi, saznajemo od konobara kako da i mi predjemo tamo.

Na ostrvo se dolazi skelom, ne bas projektovanom za prevoz motora ... nocenje u satorima placamo po 5 KM po osobi, ili po satoru, tj. oko 250din. Pre toga u selu se opskrbljujemo potrebnim tekucim stvarima za vece i vrucim somunom.

 

IMG_9559.jpg

Pogled iz satora na reku Unu

 

IMG_9533.jpg

Naravno, probamo domaca piva...Ozujsko dodje ko domace, svuda ga ima

 

Zaboravili smo redovnu vodu, a nije nam se dalo ici traziti po okolini, pa smo pravili supu od kisele vode...Na pocetku je nesto penila, ali na kraju je ispala odlicna. Kuvalo na plin mi se pokvarilo, pa smo kuvali na rostilju, pa je osim nas i supa dobila malo smeka na dim. ;)

 

IMG_9536.jpg

 

IMG_9537.jpg

 

IMG_9546.jpg

 

IMG_9526.jpg

 

Posle toga spavanje, sutra je novi dan, a na ostrvu ionako nema vise sta da se radi, piva vise nema, sve smo pojeli, pa je sator jedina opcija

 

IMG_9568.jpg

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Dan 2.

 

Steta sto je vreme bilo sugavo, pa se nismo ni okupali u reci, a plaza nam je bila ispred nosa. Nema veze, sad znamo, da sledecu put kad smo u ovom kraju, imamo za prelepo mesto za nocenje za male pare.

IMG_96481.jpg

 

IMG_9638.jpg

 

IMG_9562.jpg

 

IMG_9627.jpg

Plaza na reci Uni

 

IMG_9611.jpg

 

IMG_9592.jpg

Patke su svuda po reci

 

IMG_9589.jpg

 

Napustamo kamp , i idemo dalje, treba danas stici do Livna...jesam li napisao Livno, naravno , necemo ni otici tamo, kad smo presli u Hrvatsku, dosli smo na ideju da posetimo rodjake po Dalmaciji jedan dan, pa da naredni odemo u Livno na susret. Podrazumeva se da nismo otisli, jagnjetina, prsut , domace vino...treba li da nabrajam razloge.

 

IMG_9875.jpg

Silazimo sa skele, tj. penjemo se sa skele

 

Kanjonom reke Une nastavljamo ka Bihacu i ubrzo prelazimo u Hrvatsku. Pre Bihaca, zaustavlja nas jedan biker , koji nas vodi na kafu u interesantan resotran na reci.

 

IMG_9681.jpg

reka Una

 

IMG_9685.jpg

Na parkingu restorana

 

IMG_9689.jpg

Vodopadi ispod resotrana

 

Aerodrom nalazimo lako, veoma je blizu selo Zeljava, a i ljudi zele da pomognu, i uredno se svima koji prodju javljaju.

 

IMG_9696.jpg

 

Malo o Zeljavi, opet, tu je internet, koga zanima opsirnije neka cita, od mene nesto u kratikim crtama.

 

Podzemni aerodrom "Željava" sve do 1992 godine bio je najmoćnija vojna baza u tadašnjoj SFRJ, a zasigurno i na celom evropskom kontinentu. Takve tipove podzemnih objekata ima vrlo malo zemalja, a najpoznatiji po izradi su Šveđani i upravo je njihov model iskorišten pri konstruisanju ovog aerodroma. Sam objekat lociran je na granici BiH i Hrvatske i upravo je to zapečatilo njegovu dalju sudbinu. Naime za vreme rata u Hrvatskoj 1991 aerodrom je intenzivno korišten, no međutim izbijanjem sukoba u BiH, njegova dalja perspektiva sa geostrateškog položaja bila je neodrživa. Stoga je objekat krajem maja 1992 od strane JNA onesposobljen za dalje korištenje i do dan danas nije, a i zasigurno neće biti osposobljen još dugi niz godina.

O kakvom se objektu radi, kada je projektovan, kako napravljen i koje su mu karakteristike pokušaću objasniti u sledećem tekstu .Objekat je projektovan još davne 1957g. pod šifrovanim nazivom "Objekat 505" u realizaiji Specijalnog odelenja građevinske uprave tadašnjeg Ministarstva odbrane(MO).

Baza koja je tada završena izgledala je impresivno - ukupno su u utrobi planine bile izgrađene tri galerije+jedna pomoćna (kao rezervni izlaz) koje su se spajale na "raskrsnici" gde je postojao i jedan slepi krak za remont aviona visine 12m. Ove tri galerije imale su impresivne dimenzije - bile su dužine 400,500 i 350 m, svaka visine 8 i širine 20m . Grandiozna baza bila je projektovana sa sistemom zaštite da izdrži direktan pogodak nuklearnog projektila jačine 20kt. ravno onog koji je bačen na Nagasaki. Stoga je ispred ulaza u svaku galeriju napravljena predkomora tzv."blenda" odnosno betonski štitovi koji su se spuštali polukružno sa tavanice raspoređeni na svakih desetak metara radi amortizacije ogromnog pritiska da masivna vata od čelika i betona ne bi trpela udar veći od tri atmosfere. Postoji procena da je objekat i aerodrom tadašnju državu koštao u ono vreme (a naravno i sada) fantastičnih 4 milijarde USD.

Sa tim novcem mogao se izgraditi supermoderni autoput sa četiri trake (sa pratećim objektima) od Triglava do Đevđelije.

 

Prvo smo obisli avion ostavljen na ulazu u kasarnu, koji , kako nam je objasnio jedan od ljudi koji su tu bili , sluzi da zavara mesto gde je pista.

 

IMG_9699.jpg

 

IMG_9708.jpg

 

Unutrasnjost aviona

 

IMG_9714.jpg

Sredisnji deo aviona

 

IMG_9721.jpg

Kabina za pilote

IMG_9728.jpg

Detalj iz kabine

IMG_9724.jpg

U zadnjem delu je bio i WC ???

Neka oblezja jos uvek nije pogazilo vreme

 

IMG_9737.jpg

 

IMG_9738.jpg

 

Celo podrucije je gusto minirano, pa nije preporucljivo silaziti sa asfalta

 

IMG_9744.jpg

 

IMG_9748.jpg

 

Mi smo ulazili u tri tunela, ima jos jedan, ali on se nalazi u BiH, pa nismo hteli praviti medjunarondne incidente. :D

 

IMG_9751.jpg

 

Unutar tunela nema vise nista, osim gomile suta i obloga za kablove iz kojih je ko zna kad povadjen bakar

 

IMG_9753.jpg

 

IMG_9754.jpg

 

Ceo objekat me pomalo podseca na film Stalker , i Zonu u koji oni ulaze u toku filma.

 

IMG_9755.jpg

 

IMG_9759.jpg

 

IMG_9794.jpg

 

Nekad je to izgledalo ovako

 

zWh54_zeljavafliegerstollenmi.jpg

 

IMG_9801.jpg

 

IMG_9804.jpg

Da se vidi da smo i mi tu bili ;)

IMG_9820.jpg

 

IMG_9826.jpg

 

Mi smo se vozikali i pozirali po pistama 3 i 4 . To je jedno od retkih mesta , na kojima mi je zao sto nemam neki R. :)

 

2705_Z2.jpg

 

IMG_9851.jpg

Kobac - pozer

 

IMG_9866.jpg

Dominator - pozer

 

IMG_9861.jpg

Pogled na dva ulaza u objekat

 

IMG_9862.jpg

Piste

 

IMG_9870.jpg

Kobac malo istrazuje

 

To bi bilo to iz Zeljave, plan je bio da se popnemo na vrh gde je radar. Nazalost, biker kojeg smo videli prepodne, objasnio nam je da tamo kruze dzipovima jer se putem stalno prelazi iz Bosne u Hrvatsku, i obrnuto. A i na samom aerodromu zadrzali smo se oko 3 h , a imali smo jos dosta do Dalmacije gde cemo nociti. Ostavljamo ovo za drugi put, kad necemo biti natovareni ovolikim koferima , ali kao jednu od stvari koje obavezno moramo u skoroj buducnosti uraditi.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Odustajemo od penjanja do radara, sad pravac Smrdelje, gde se nalazi rodjaka, koja sama zivi u tom krsu. Cuva ovce, koze, ponesto proda i od toga zivi. Vratila se tamo 2004. god. kad joj je kuca , koja je spaljena za vreme Oluje, ponovo napravljena.

 

IMG_9877.jpg

 

Naravno, slusajuci GPS, biramo najkracu rutu, ispostavlja se kao mnogo bolja od redovnog puta , jer je prepuna vidikovaca, krivina, makadama. Mora ponekad i GPS da pogodi neku lepu rutu.

 

IMG_98921.jpg

 

IMG_9931.jpg

 

IMG_9934.jpg

 

Pogled na kanjon Zrmanje

 

IMG_9938.jpg

 

IMG_9952.jpg

 

Onda nailazimo na nesto, sto uopste i nismo ocekivali ... Takve stvari ucine putovanje zanimljivijim i boljim.

Kanjon Krnjeze

 

IMG_9954.jpg

 

IMG_9973.jpg

 

IMG_9975.jpg

 

IMG_9969.jpg

 

Rastinje oko puta kojim idemo je nisko, voda ovde retko pada, sve je kamenito, pa neke bujne vegetacije i nema

 

IMG_9977.jpg

 

Ali zato krivne su odlicne, put bez rupa, pa smo morali do i da slikamo

 

IMG_9983.jpg

 

IMG_9990.jpg

 

IMG_9984.jpg

 

IMG_9992.jpg

 

IMG_0006.jpg

 

IMG_0002.jpg

 

Posto smo dobrano prokuvali, sunce je tog dana bas uprzilo, stajemo u jednu radnju da se osvezimo. Sa ljudima ispred radnje popili smo po pivo, prodiskutovali o aktuelnim temama, mada ponajvise o tog dan najakutelnijoj temi - Oluji, jer je dana godisnjica od tog dogadjaja.

IMG_0011.jpg

 

Bilo je pretoplo za partiju buca, pa je teren stojao prazan

 

IMG_0014.jpg

 

IMG_0013.jpg

 

Sad bez stajanja - Smrdelje

 

Prvo makadamom do Kistanja, a onda umesto redovnim putem, slusamo GPS, i idemo precicom, nekim zaboravljenim putem kroz krs, gde mozda jos samo cobani sa ovcama prolaze. ;:'

 

IMG_0017.jpg

 

IMG_0033.jpg

 

IMG_0043.jpg

 

IMG_0027.jpg

 

Posle prvog dela puta , dobio sam novu boju jakne i pantalona.

 

IMG_0047.jpg

 

A onda put Kistanje - Smrdelje

 

IMG_9879.jpg

 

IMG_9881.jpg

 

IMG_9880.jpg

 

IMG_9882.jpg

 

Tu smo u Smrdeljama, baba nas je docekala sa punim stolom. Jedemo , a posle probamo domace vino, malo kod nje, malo kod rodjaka pored, dovoljno za dobro druzenje.

 

IMG_9884.jpg

 

Par nocnih...

 

IMG_9904.jpg

Neke od kuca jos uvek nisu dobile krov

 

Kako ovde nema velike zaganjenosti vazduha i svetloscu, pogled na nocno nebo je neponovljiv, toliko puno nebo jos nisam video!

 

IMG_9930.jpg

Mlecni put

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Dan 3.

 

Treceg dana, napravili smo mozda 200km po okolini....Prvo smo obisli neke moje rodjake u Sibeniku, pa nazad na rucak, pa onda do Kobcovih rodjaka u selu Rudele, pa do pumpe u Vodicama, opet do mora. Opet bilo je svakakvih puteva, dobrih, uskih, sirkoih, makadamskih, ali najvaznije zanimljivih.

 

Prvo cemo krenuti od Smrdelja...

Razne zivotinje kod baba Andje

IMG_0038.jpg

 

IMG_9977.jpg

Ko dodje iz Dalmacije, a nije slikao magarca , kao da nije bio

 

IMG_9971.jpg

Curke

 

IMG_0029.jpg

Pa onda ovce

 

IMG_0044.jpg

 

IMG_0049.jpg

.....I najzad koze

 

IMG_9970.jpg

To sve ona pazi i hrani

 

Onda smo bili na brzinu do Sibenika...

 

IMG_9939.jpg

 

IMG_9937.jpg

 

...i Rudela, i Gorica

 

IMG_9888.jpg

 

IMG_9965.jpg

 

Po preporuci, hteli smo otici na slapove Krke , ali, kad smo dosli na kapiju, shvatamo da je kobac zaboravio kupaci, a da samo udjemo i izadjemo i platimo 15e koliko je ulaz po osobi mislim da se ne ispalati. A i ne treba sve obici od jednom, u ovaj kraj se sigurno vracamo opet. ;)

Delic NP "Krka" koji smo videli bio je prelep. Provozali smo do Roskih slapova, i uslikali par fotografija.

 

Krka kod Skradina, tu smo se hteli vratiti na kupanje, ali smo nakraju zavrsili na Roskim slapovima, kako , nemam pojma. :D

 

IMG_9955.jpg

 

IMG_9953.jpg

 

Putevi za ovih 200km bili su interesantni, od dobrog makadama....

 

IMG_9893.jpg

 

...do malko losijeg...

 

IMG_9889.jpg

 

Pa do nekih sasvim obicnih puteva

 

IMG_9999.jpg

 

IMG_9879-1.jpg

 

...do nekih malko interesantnijih

 

IMG_9983.jpg

 

Sad malo da se vise posvetimo Roskim slapovima, ustvari, necu puno pisati, dovoljne su fotografije da pokazu tu lepotu.

Ovo je sa vrha kanjona

 

IMG_9984.jpg

 

IMG_9987.jpg

 

Onda smo se spustili dole

 

IMG_9991.jpg

 

i svo vreme imali ovakav pogled

 

IMG_9998.jpg

 

A dole smo se malo prostali oko reke, pa nazad kod baba Andje na vino i jaretinu, dosta je bilo voznje

 

IMG_0016.jpg

 

IMG_0015.jpg

 

IMG_0009.jpg

 

IMG_0003.jpg

 

IMG_0004.jpg

 

Evo nas kod Andje, pojeli sve, i popili koliko smo mogli .r.""

 

IMG_0067-1.jpg

 

IMG_0069-1.jpg

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 Dragstar

od kako sam registrovan na forumu samo citam, ne komentarisem moze se reci uopste, vidi se po broju postova... ali tvoj putopis moram prokomentarisati i pohvaliti..zasluzujes cistu 10-ku!!! :takoje:

slike su prejake....pratim dalja desavanja :moto3::Mina::Mina:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Pozdravljamo se sa Andjom i njenim zivotinjskim svetom, iako smo neplanirano dosli , pa i ostali dan vise nego sto smo se dogovorili, jako lepo smo ugosceni ! Napustamo Smrdelje i obacavamo da cemo opet doci.

 

image-8820_4E42AC84.jpg

 

IMG_9897.jpg

 

Iako nismo otisli na moto skup u Livno, moramo da prodjemo bar na jedno mesto koje smo planirali...Na Blidinje jezero i na vrh Cvrsnice.

Veoma brzo napustamo Hrvatsku, ali , ja je napustam sa jednom uspomenom. Dok sam vozio sa otvorenim vizirom kroz neko od sela, u kacigu mi ulece neki bumbar ili tako nesto, prilicno veliko, jer mi je lice nateklo toliko da sam nakraju zavrsio u Hitnoj u Somboru . Videcete kako sam izgledao, ali to na kraju. Za sada, samo zaoka.

 

IMG_9900.jpg

 

Slepo verujuci navigaciji (zaboravili smo kartu, pa smo morali) , opet se vozamo po nekim selima Hercegovine, ali nikako ne uspevamo da nadjemo pravi put za jezero. Pitamo neke ljude koji su radili pored puta za put, i oni na nama ostavljaju da li hocemo ... malo blizi put sa vise makadama, ili malo dalji sa vise asfalta. Naravno, biramo ovaj sa vise makadama. Na kraju smo se tako pogubili po planini , da smo do jezera dosli najduzim mogucim putem preko makadama. I to je bilo prilicno lepih uspona, u sumu dobrih bara, a mi sa ovim koferima...U pocetku je bilo zanimljivo, ali nakraju nam je bilo dosta i kamena i blata. .r.,

 

Prvo smo naleteli na neki izletnik , a nakon toga voznja po Hercegovackom krsu

 

IMG_0075.jpg

 

IMG_0082.jpg

 

IMG_9903.jpg

 

IMG_9908.jpg

 

IMG_9910.jpg

 

Nakon svega , izlecemo na dobar makadam, koji nam se u tom trenutku cinio kao auto put. :D

 

IMG_9916.jpg

 

Napokon stizemo do jezera. Dogovor je, da iako smo izgubili dosta vremena na voznji do jezera, idemo gore na Cvrsnicu.

Za pocetak, videcemo pejzaz oko jezera

 

IMG_0085.jpg

 

IMG_0088.jpg

 

IMG_0097.jpg

 

IMG_0101.jpg

 

image-39E4_4E42AC84.jpg

 

IMG_0105.jpg

 

Zatim krecemo na vrh Cvrsnice, pitamo neku decu u selu na putu na koji mi mislim da ide ka gore, oni ne znaju. Nazalost , nikog drugog nismo pronasli da nam pomogne . Krecemo na svoju ruku na neki put, on postaje prilicno los, sa velikim usponima, me preumorni, meni lice vec pocelo malo da otice, i odlucimo da se vratimo. Bili smo ubedjeni da to nije pravi put, a nema nikog da nam pomogne! Tek kad smo dosli kuci, shvatamo da smo bili na pola puta do vrha, i da nam i nije trebalo toliko puno do njega. Bas sam se razocarao sto nismo stigli na vrh...i ovde cu morati da se vratim...Sad kad pogledam, vidim da cu morati da ponovim celu turu, da utvrdim tacke koje nisam obisao. :)

 

IMG_0115.jpg

 

A krajolik ponovo oduzima dah

 

IMG_9918.jpg

 

IMG_0124.jpg

 

IMG_0126.jpg

 

IMG_0131.jpg

 

image-F062_4E42AC84.jpg

 

IMG_0132.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Nista, nismo videli mozda i glavni cilj naseg putovanja, tako da malo razocarani idemo ka kuci. Imamo preko 350km, sto smo odradili skoro bez stajanja, i zadrzavanja.

 

Jos jedan pogled na jezero

 

IMG_0136.jpg

 

I jos malo makadama

 

IMG_0140.jpg

 

Pre toga obisli smo i delic muzeja ''Bitke na Neretvi".

 

IMG_0146.jpg

 

IMG_0151.jpg

 

IMG_0154.jpg

 

IMG_9924.jpg

 

IMG_0145.jpg

 

Kao sto sam rekao , nismo ni stajali do Sombora, jednom na pumpu, jednom da uzmemo hleb i da jedemo. Tako da nema vise slika , iovako ih nije bilo malo...

E ,da, ostao sam duzan sliku mog lica kad sam dosao kuci.

 

Ovako sam izgledao nekih par sati pre dolaska kuci, video sam na oko, ali su suzili jako.

 

IMG_0157.jpg

 

A u Somboru vec nisam najbolje video, a carink mi nije ni poverovao da me je ugrizla osa ili neki bumbar, vec je , ubedjen sam, ostao pri tome da me je neko istukao. .r.,

 

IMG_0158.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Kako lepo putovanje. Prelepi krajevi i odlicne fotografije. Jedna stvar me od starta puno zanima. Koji to aparat imas? Fotografije su profi pa me stvarno zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Fotografije su ti bas ozbiljne. Bukvalno profi. Svaka cast za put, prelepi krajevi. Mogao bih slicnu turu sledece godine da pravim, za ovu sam sa putopisima zavrsio ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Gde jutra pocinju...
  • Motocikl: Honda Hornet 900

Prijatno sam se iznenadio sam se kad sam video da si svratio i u moj rodni kraj i proveo noć pored Une. Aerodrom Željava je i dalje mističan za mnoge i tema raznih diskusija (sećam se diskusija na mycity-ju na kojima su se smenjivale teorije zavere, tajnih tunela i pomalo naučno-fantastičnih priča) i nakon svih ovih godina fascinira ljude širom bivše Jugoslavije. Ja sam imao tu sreću (ili možda nesreću) pa sam odrastao uz vešto uštimane note migova 117. lap-a. Kad je tog majskog jutra dignut u vazduh, čitav se grad tresao od desetine tona eksploziva.

 

Slike su fantastične i samo nastavi 1zdravo.gif

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Kikinda, sada Dornbirn
  • Motocikl: Honda Shadow 750, SYM Fiddle II 50(u kvaru), BMW R1200RT

Veliko HVALA na trudu oko putopisa da bi nam dočarao svoje putovanje! :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja