Jump to content

Moto Zajednica

Molim vlasnike i poznavaoce aprilie RS125 za pomoc!

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova

Iskreno nisam poznavalac tog motora i probacu da objasnim u cemu je problem pa se nadam da ce neko ovde znati o cemu je rec i pomoci mi.

Naime rec je o plasticnim zupcanicima(ili je to mozda TEFLON materijal)koji su se pojeli.Oni mislim guraju uljnu pumpu ili vodenu,nisam siguran,mozda obe,tako da je uljna pumpa iskljucena sad ili je neispravna mada ne verujem.Sad znam da se mesavina mora praviti rucno i ako oni pokrecu vodenu pumpu normalno ne smem voziti motor sto i ne cinim vec mi je 7 dana u garazi.

Znaci u motoru je nesto jako zveckalo,mlelo ili cangrljalo kako vec da se izrazim da bi me razumeli.Kad smo otvorili videli smo da su ti zupcanici osteceni,tj da su se pojeli zubi.Sad se pitam i brinem da li je to moglo jos nesto da osteti?Ili samo treba da menjam te zupcanike?

Pozvao sam one MDI inzinjering i oni nece da salju delove zato sto uzimaju 100% avans pa ako ne odgovara ne vracaju pare a ja nisam siguran ni sam kako da im objasnima ne mogu do Bg-a da odem i ponesem uzorak.

Motor je 2001 godiste ako vam nesto znaci,aprilia RS125.

Ovo je taj zupcanik...404.jpg

Znaci molim vas recite mi sta mislite o ovom i gde je najbolje da narucim ove delove?Ima ih ukupno 3 ili 4.

Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Taj zupcanik pokrece vodenu pumpu, a uljna pumpa je nezavisna i kolicina ulja zavisi od gasa(sajla gasa se razdvaja u dve sajle od kojih jedna ide u karb, a druga u uljnu pumpu).

LM, posto se zupcanik pojeo za sobom je ostavio opiljke, i delice plastike(teflona.....) . Masina treba dobro da se ocisti. Kad to sve sklopis naravno naspi novo ulje. Posle predjenih neki 500km, ispusti ulje i naspi novo.

 

 

 

PS: kad vec otvaras masinu proveri lezajeve radilice, karike ividi u kakvom su stanju semerinzi.

I inace Aprilia je poznata po tim "plasticnim zupcanicima" koji se poderu.

 

Ukratko to je to.  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

A zbog cega su se pojeli toliko?Ja sam motor uzeo skoro i rekose mi da je to skidano i da taj ko je skidao nije vratio kako treba,tj trebale su neke tacke da se poklope.Verovatno lupam ali cisto da pitam.

I jos me zanima ima li neko delove od neke rasturene RS za prodaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Taj sto nije poklopio tacke nije bas sav svoj. Ako ne poklopi tacke na kontra tegovima motor ce se raspasti i otice ti lezajevi, te tacke sto se nisu poklopile nemaju veze sa poderanim zupcanikom. Kao sto sam ti vec naapisao Aprilia RS 125 je poznata po tim poderanim zupcanikom, ja znam za 2 takva slucaja.

A ako budes hteo da narucis delove javi mi na PP i ostavi mi kompletne podatke motora sa brojem sasije i motora iz saobracajne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

122

 

Rotax 123 se ugradjivao do '94!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

E ovo sad stvarno postaje zabrinjavajuce!

Prvo niko me ne zove da mi kaze podatke o motoru posto sam ostavio broj sasije!

Drugo na deklu pise da je je deo 98 god. sto opet ukazuje da je u pitanju mooozda  rotax 123 a ja za malo da danas narucim za 122 zupcanike.Inace u saobracajnoj je motor 2001.

Razumeo bih da je motor iz Malezije i 51 godiste ali ovo ne razumem stvarno!

Zvao sam onog Gagija iz 3T racing-a on kaze pogledaj GORE na masini.Gde GORE?Nasli smo 300 brojeva taj nema!

Sta dalje da radim?Motor je vec drugu nedelju u garazi i poceo sam da ludim.

Molim vas ako neko zna kako da se vidi koja je masina rotax u pitanju neka javi.

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

E ovo sad stvarno postaje zabrinjavajuce!

Prvo niko me ne zove da mi kaze podatke o motoru posto sam ostavio broj sasije!

Drugo na deklu pise da je je deo 98 god. sto opet ukazuje da je u pitanju mooozda  rotax 123 a ja za malo da danas narucim za 122 zupcanike.Inace u saobracajnoj je motor 2001.

Razumeo bih da je motor iz Malezije i 51 godiste ali ovo ne razumem stvarno!

Zvao sam onog Gagija iz 3T racing-a on kaze pogledaj GORE na masini.Gde GORE?Nasli smo 300 brojeva taj nema!

Sta dalje da radim?Motor je vec drugu nedelju u garazi i poceo sam da ludim.

Molim vas ako neko zna kako da se vidi koja je masina rotax u pitanju neka javi.

Hvala!

 

Lepo ti covek kaze da se 123 ugradjivao do 94!!! ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Poslao sam sliku i pitanje dvotaktnom guruu na Aprilia Forumu pa videcemo sta ce on da kaze.

 

Inace evo malo informacija.

 

Parts Diagram RS125

http://priller.5gbfree.com/ApriliaRS125PartsDiagramsExploded.pdf

 

Rotax 122 Manual

http://priller.5gbfree.com/Rotax_Engine_Manual_122.pdf

 

RS 125 Servisna Knjiga Part 1

http://priller.5gbfree.com/Aprilia_RS125_Workshop_Manual-part1.pdf

 

RS 125 Servisna Knjiga Part 2

http://priller.5gbfree.com/Aprilia_RS125_Workshop_Manual-part2.pdf

 

RS 125 Servisna Knjiga Part 3

 

http://priller.5gbfree.com/Aprilia_RS125_Workshop_Manual-part3.pdf

 

Ako nemozes da kines posalji mi e-mail adresu pa cu da ti posaljem e-mailom.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

Hvala drugar.Mogu da skinem i gledao sam sa drugog linka po redu.Onaj deo gde se nalaze zupcanici nije kao moj,bar bih rekao.To je onaj link gde u nazivu pise rotax 122.Evo ja sam nasao sliku istog,ili bar mislim da je isti kao na mom.Pa ako neko moze da prepozna koja je to oznaka.

Izgleda isto,sad dal ima neke razlike ne znam,bem ga.

8b9iA_20050718bikepics3942088yo9.jpg

36N97_20050718bikepics3942098ed7.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Imas na strani 36 u Rotax 122 Manualu, koliko ja vidim taj zupcanik nema veze sa pumpama nego je to jedan od balansnih zupcanika, zbog toga je i bitno podesiti ih pravilno.  Pogledaj sliku.  Moj savet je da kupis oba zupcanika zajedno nikako samo jedan.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Imas takodje na strani 71 Parts Diagrama sliku koja govori vise of 1000 reci.  Takodje pazi koga slusas i kome dajes da ti radi motor, ima puno "majstora" koji "mnogo" znaju, Pitaj Paperinosa ako meni neverujes.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

Ja sam i hteo da narucim sve.Jedino je ovaj mali beli skroz levo na mojoj slici citav a ostala tri ostecena.Ali problem je koji je rotax u pitanju.122,123 ili taj 127.

Izgleda da mi ostaje samo  da sacekam ove iz MDI da mi kazu kad provere broj sasije.

Ili da znam gde se nalazi oznaka na samom motoru pa da zovem Gagija iz 3T da porucim ako ima uopste.

Pozdrav!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

J aneznam koji je Gagi ni ko su ovi u MDI.  Nazalost ja sam daleko pa nemogu da ti pomognem oko toga.  Ja mislim da je tvoj Rotax 122 jer je isti kao onaj na slici u servisnim knjigama.  Takodje nemislim da je neko menjao masinu sa starijim modelom. 

 

Prosvrljaj po http://www.apriliaforum.com/forums/i pogledaj jel mozda neko zna koji je to model.  Ima puno ljudi iz UK, Nemacke i Italije koji se jako razumeju.  Ti delovi nebi trebalo da budu skupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Evo ovde ima da se naruci po ceni od 6.23 funti po komadu, zupcanici su identicni koliko sam ja uspeo da provalim.  Sad bar znas koliko kostaju delovi.

Kontaktiraj ih i vidi koliko kosta postarina do Srbije.

 

http://www.spellfame.co.uk/acatalog/Rotax_Engine_Parts.html

 

U svakom slucaju da sam na tvom mestu ja bih otisao i narucio bi ih odmah tu u Srbiji jer ako neodgovaraju moci ces uvek da ih prodas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Al vi komplikujete, sachuvaj Boze!

 

Jel sam vam lepo napisao da su vec serije '94 (replica unlimited, extrema i sta ti ja znam koja) nosile R 122! Uglavnom, moja je imala 123-ku (negde je jasno pisalo ROTAX 123, al da me ubijes ako se secam gde) i masina NIJE licila na tu tvoju! A Rotax 127?! Prvi put chujem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Winterthur CH

Da ne otvaram novu temu jer i ja vec duze vreme pokusavam negde skinuti manual za Apriliju, kod mene je takodje Rotax ali 123.  RSVMillenian je postavio manual-e ali sam ja ukapirao da je samo jedan za 122, predpostavljam da su ostali oni koje ja trazim,  ako jesu molio bih ga da potvrdi pa da skinem i unapred da mu se zahvalim  ;), hvala  RSVMillenian!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

Aprilia RS 125....

Prica se nastavlja...

Dakle namestio sam one zupcanike,znaci stavio nove i motor sada ne vibrira i ponasa se normalno.Nista vise na zveci i trese.Sad je problem sledeci.Gas ne moze da se stabilizuje.Jednostavno na leru se sam pojacava,u stvari decko  kaze da falsira vazduh negde ali ne moze da nadje gde.

Gusi se na malim obrtajima i gasi na leru.Karburator je kaze proverio i ocistio ali opet nije nista siguran u vezi njega,znaci nije iskljucio da je on u pitanju.Uglavnom sve se svodi na to da ne moze da nadje gde falsira vazduh.Problem je sto covek ide na odmor a meni su ovi zupcanici kasno stigli pa nece stici da ga proveri u potpunosti.

Ima li neko neki savet gde prvo da trazimo kvar?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja