Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova

Pa ja računam ovako: Nov, tek razrađen motocikl (ako ga pribavim u sledećih 15 dana, do juna bi trebao da bude razrađen ok...)

Zameniti(unaprediti):

1.prednji far,

2.volan (korman),

3.gume,

4.pločice(kočnica),

5.diznu u karburatoru (127,5),

6.svećicu (NGK iridium- vredi svaku paru),

7.filter za vazduh (od Suzukija),

8.CDI (otvoren),

9.ulje za motor (Bardahl),

10.nosač za kofer, kofer, tank torba...

11.štitnici za ruke,

12.auspuff (yoshimura).

I to bi bilo to...valjda... :stabre:

 

e da, i obavezno blokirati ventil na izduvnoj grani(na prošlom vozilu mi je zbog neispravnog ventila bukvalno izgorelo kućište za filter, na sreću sve se dešava na benzinskoj pumpi na ulazu u NS posle 110km vožnje...)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pa ja računam ovako: Nov, tek razrađen motocikl (ako ga pribavim u sledećih 15 dana, do juna bi trebao da bude razrađen ok...)

Zameniti(unaprediti):

1.prednji far,

2.volan (korman),

3.gume,

4.pločice(kočnica),

5.diznu u karburatoru (127,5),

6.svećicu (NGK iridium- vredi svaku paru),

7.filter za vazduh (od Suzukija),

8.CDI (otvoren),

9.ulje za motor (Bardahl),

10.nosač za kofer, kofer, tank torba...

11.štitnici za ruke,

12.auspuff (yoshimura).

I to bi bilo to...valjda... :stabre:

 

e da, i obavezno blokirati ventil na izduvnoj grani(na prošlom vozilu mi je zbog neispravnog ventila bukvalno izgorelo kućište za filter, na sreću sve se dešava na benzinskoj pumpi na ulazu u NS posle 110km vožnje...)!

Filter za vazduh je isti kao na Suzukiju, nema svrhe menjati ga.

CDI mislim da nema svrhe menjati. Mozda neki sa unapredjenim parametrima, ali ne bi trebalo da ima blokade. A ako i stavis sportski CDI, treba da sipas ~100 oktana.

 

Auspuh ne mora da bude brend. Pretpostavljam, da izmedju otvorenog i skupog otvorenog nema velike razlike, dovoljno mu je olaksati, ali nema on toliko sagorevanja da bi mu bili neophodni neki posebni proracuni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Loznica-Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ1

Treba mi zadnji tocak za sm. Model za dis a ne dobos. E sad ne mogu da nadjem bas njegove, pa da li neko zna, da li odgovara tocak od nekog drugog motora (osim pulsera). Hitno mi je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

crkla mi jedna "nit" u sijalici, sad imam samo dugo i poziciju, mozhe li ko da mi kazhe shta da uzmem i gde? hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • glavatar, 172 postova
  • Lokacija: burlingame, ca
  • Motocikl: gs500 '02

pitanjce, ukoliko smem.

Koliko skontah iz jednog posta strane 2 pre kinki qm200 nema silent blokove na zadnjem tocku. Jesam li u pravu kada pomislim da svi qm200 pa i 125 pa i sprintovi pa i one serije sa dobosem dele isto resenje?

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ima silent blokove na zadnjem tochku, upravo nixu se raspao zadnji tochak i imash sliku par strana unazad tih silent blokova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Qingqi qm200gy nema silent blokove u zadnjem tocku! SM verzija ima.

 

 

Qingqi qm200gy izgleda ovako:

my bad, mislio sam na SM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

Pa ja računam ovako: Nov, tek razrađen motocikl (ako ga pribavim u sledećih 15 dana, do juna bi trebao da bude razrađen ok...)

Zameniti(unaprediti):

1.prednji far,

2.volan (korman),

3.gume,

4.pločice(kočnica),

5.diznu u karburatoru (127,5),

6.svećicu (NGK iridium- vredi svaku paru),

7.filter za vazduh (od Suzukija),

8.CDI (otvoren),

9.ulje za motor (Bardahl),

10.nosač za kofer, kofer, tank torba...

11.štitnici za ruke,

12.auspuff (yoshimura).

I to bi bilo to...valjda... :stabre:

 

e da, i obavezno blokirati ventil na izduvnoj grani(na prošlom vozilu mi je zbog neispravnog ventila bukvalno izgorelo kućište za filter, na sreću sve se dešava na benzinskoj pumpi na ulazu u NS posle 110km vožnje...)!

 

Obzirom da si pominjao bas dug put, obrati paznju na akomulator ( traje dve sezone, i onda momentalno prestaje da radi , bez ikakvih znakova zivota), to je ono sto moze da te ostavi na putu.

Meni je, dok sam vozio taj motor otisao automat(rele) paljenja , i automat migavaca. Baci pogled na zbice u kakvom su stanju, gume si vec naveo. Inace taj motor "proizvode" nemci pod imenom Kreidler ), siguran sam da cim nesto stoji pod njohovim potpisom ima odgovarajuci supprot(imas i na mychinamoto ostala brendiranja). Inace video sam isti ovakav motor u Brseloni :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

imam pitanje, koliko bi bisage (malo veche, recimo 2x20L - 2x25L) uticale na performanse 200SM-a? i da li bi plastike izdrzhale teret tako nechega, ako se kajishevi stave preko suvozachevog mesta, kontam da bi se naslonile na bochne plastike?

bilo je i priche da bi rep bio pod prevelikim opterechenjem...?

plan je kofer, bisage, suvozach i dosta kilometara, stim da rachunam da nechu prechi dozvoljenih 160kg nosivosti. ali svejedno bolje da pitam..

hvala unapred za odgovore :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Druze, ja vozim isto 200-tku samo enduro fazon. Meni je u planu da stavim 2 kofera od 40 i neki litar sa strane, a trenutno imam top case isti takav. Znaci, ne brini nista, nije tu ne znam ni ja kakvo opterecenje. Bisage, mogu da uticu na performanse u smislu da ce ti krajnja brzina biti nesto manja zbog otpora vetra, ali nista bitno. Druga stvar koja utice na performanse je sveukupna tezina. Vas dvoje+prtljag+sam motor+gorivo= odredjena kilaza, ali to se odrazava samo u smislu malo sporijeg ubrzavanja.

 

Inace, zamisli situaciju, ja, ortak i top case na motoru, peglamo BG-Temerin. Ja 87kg+ on 100 + pun top case negde oko 15kg. Nisam hteo da mnogo arcim motor, ali smo isli 90 konstantno bez problema, i do 100 ubrzava kao da sam sam na motoru, preko 100 vec tezina cini svoje i nije to to. TAko da samo opusteno, natovari sve sto hoces bez bojazni ikakve. Samo nemoj mnogo da gnjavis motor i da silujes.

 

Moj ti je savet, kad ga natovaris i kad krenes, prvih par kilometara ga malo ganjaj, razvlaci da bi video kako se ponasa, pa da znas koliko snage motor ima ako budes preticao ili tako nesto.

 

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

hvala na odgovoru, ja sam mislio kad budem pravio nosach da dovarim i 2 odstojnika za bisage ili nosache bochnih kofera, ali sam odustao iz straha da ne preopteretim rep...

reci mi gde si zamislio poziciju bochnih kofera? mozhe li neki nacrt da dotaknemo i tu temu :)

put je oko 2500km, nimalo naivno (barem meni), samim tim hochu da sam bezbrizhan kad se to napravi a imam sad dosta vremena za rad na maloj :)

max koji je na mom bio je bilo oko 170kg i mogu ti reci ide lepo sa tom kilazhom, 200+kg je vech :staa2: , bar znamo da mozhe :D

sad si me bacio u rebus, dal bisage ili kofere :stabre: mislim da che ipak biti bisage neke veche, 25L i super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

I ja planiram tu kilometrazu, e sad da li ce ostati ovaj motor ili ce biti neki drugi, nije bitno. Sad malo zurim, ali stavicu neku sliku kako sam ja to zamislio uskoro :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Ja sam planirao nešto ovako:post-5196-039674600 1292331997_thumb.png

 

cca. 8 dana u jednom pravcu

tj. 3300 km (400 km dnevno) :moto3:

 

Mislim da je izvodljivo. :lud:

Trenutno sam u fazi prikupljanja podataka, pa ako mislite da možete da mi dojavite nešto, slobodno izvolite.

 

A da ne bi bio potpuni off-topic: Put planiran na QINGQI QM200GY-B(A)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

au, ja imam ambicije ali ti si :lud::D (bez uvrede)

2500-3000km u oba pravca nam je plan, ovako neshto..

 

sad kuda chemo nazad, to chemo da vidimo.

uglavnom trebache prostora za stvari i dosta drangulija, prikljuchci za upaljach, nosachi raznoraznih stvari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Loznica-Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ1

i ja i ja .... :D

cisto da se javim, da znate da je ovde jos jedan :lud::zvizduk:

nego, u planu je da FJCharlie i ja krenemo iz Bg a na taj put. naravno nas dvojica sa SM ovima... :moto3:

bice veselo :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

i ja i ja .... :D

cisto da se javim, da znate da je ovde jos jedan :lud::zvizduk:

nego, u planu je da FJCharlie i ja krenemo iz Bg a na taj put. naravno nas dvojica sa SM ovima... :moto3:

bice veselo :jee:

 

ajde nemoj si taki, arnyman se pridruzhuje u crnoj gori sa nadom da che pozhuteti i da che mu se ochi zakositi :D aahhahahah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Carli, ne znam da li ti cesto ides na primorje u HR, ali dosta mojih prijatelja je ove godine imalo velikih problema zbog srpskih tablica. Pa samo da napomenem :zdravo:

 

Inace, moja ruta je manje vise BG-Halkidiki :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Loznica-Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ1

@FJCharlie

naravno, ali nisam hteo da idem previse u off da objasnjavam sta i kako. Zato sam samo napisao da nas dvojica krecemo iz bg a :) (nadamo se :) )

@Zille-nbg

hm, koje tablice, nama to ne treba... :D salim se. Ja kontam da ne bi trebalo da imamo nekih "vecih" problema.

Da ne bude bas veliki off, taman cemo istestirati nosivost motora, jer cemo brdo stvari i elektronike da nakacimo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: R.Krstur

Svaka cast momci.samo dobro pripremite dupeta jer trnu nenormalno.A motorce ce izdrzati oko 220 kg,barem je mene izdrzao.Kula-Hvar oko 750 km u jednom pravcu ja,zena i prtljag za nas dvoje za deset dana po najvecoj vrucini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Carli, ne znam da li ti cesto ides na primorje u HR, ali dosta mojih prijatelja je ove godine imalo velikih problema zbog srpskih tablica. Pa samo da napomenem :zdravo:

 

Inace, moja ruta je manje vise BG-Halkidiki :nanana:

 

pa yebati ga, zbog takvih stvari nechu se mislim, u sushtini imamo privatan smeshtaj tako da ne bi trebalo da su motori izlozheni "vatri" a i moja tabla je ispod repa :)

nix i arnyman neka se misle :D

rodom sam iz Splita, mozhda se budem mogao izvuchi na tu foru :lol:

 

da ne offujemo preterano, kad che slike? ajmo ljudi sezona se blizhi :D

mogli bi mi kinezi neku warmup turu? :)

a i da se vidimo ko ljudi isprichamo, razmenimo ideje, sklepamo neshto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Чујте, у вези тих поменутих утрнутих дупета, можда да се обратите "Злоћи87" - можда буде расположен да и вама, уз извесну надокнаду, обезбеди извесну партију јастучића каквог је он користио. :moto3:

 

А ово за носаче бисага и бриге за реп: увек може да се направи нека конструкција од пактрегера до носача физастера за сапутника и знатно ојача реп, да може да се натовари људски. Изгуглајте side box carriers или слично, па ће се појавити неке сличице, јер што кажу - слика говори више од хиљаду речи. Све то могу да направе и ови "Мотолаборанти" са Карабурме.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja