Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Akvarista u pokusaju, 138 postova
  • Lokacija: Rumenka
  • Motocikl: Suzi nudista SV650 '09

Sluzi da vrati jedan deo izduvnih gasova nazad u air box,tamo se mesa sa cistim vazduhom i ponovo ga sagoreva.Valjda1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Служи да усиса свеж ваздух у издувну грану и помогне догоревање издувних гасова и смањи загађење, што и пише на линку изнад

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

pozdrav svim bajkerima a naročito vlasnicima qingqia super moto pošto sam od ljetos vlasnik jednog takvog.Kupio sam ga polovnog i podobrano zapuštenog ali bez obzira na sve prezadovoljan sam motorom ali od skoro sam imao problem sa punjenjem akumulatora,zato ako ima vas iskusnijih koji ga duže vozite da me posavjetujete da li ću trebat zamijenit samo regler ili.....Da napomenem da sam zamijenio stari akumulator novim pa bi bilo šteta da mi propadne.Inače sam iz Podgorice pa bi bilo korisno ako neko zna gdje bi mogao doć do djelova za ovaj motor-znam za N.Sad ali sam mislio ako ima nešto bliže meni.Unaprijed zahvalan svim odgovorima forumaša.P.S. svima koji slave Hristos se rodi i srećni blagi dani

 

Unimer u ruke, startuj motor i izmeri koliko volti struje dobijas od reglera ka akumulatoru ili da li uopste ima struje?

hvala za odgovor ali me buni jedna činjenica,dakle u manual usering-u koji sam pročitao objašnjava da se mjeri punjenje preko reglera na 5000 obrtaja i da se pri tim obrtajima reference nalaze između 13.5V i 15V,je li moguće da tek na 5000 obrtaja počinje punjenje? :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

pozdrav svim bajkerima a naročito vlasnicima qingqia super moto pošto sam od ljetos vlasnik jednog takvog.Kupio sam ga polovnog i podobrano zapuštenog ali bez obzira na sve prezadovoljan sam motorom ali od skoro sam imao problem sa punjenjem akumulatora,zato ako ima vas iskusnijih koji ga duže vozite da me posavjetujete da li ću trebat zamijenit samo regler ili.....Da napomenem da sam zamijenio stari akumulator novim pa bi bilo šteta da mi propadne.Inače sam iz Podgorice pa bi bilo korisno ako neko zna gdje bi mogao doć do djelova za ovaj motor-znam za N.Sad ali sam mislio ako ima nešto bliže meni.Unaprijed zahvalan svim odgovorima forumaša.P.S. svima koji slave Hristos se rodi i srećni blagi dani

 

Unimer u ruke, startuj motor i izmeri koliko volti struje dobijas od reglera ka akumulatoru ili da li uopste ima struje?

hvala za odgovor ali me buni jedna činjenica,dakle u manual usering-u koji sam pročitao objašnjava da se mjeri punjenje preko reglera na 5000 obrtaja i da se pri tim obrtajima reference nalaze između 13.5V i 15V,je li moguće da tek na 5000 obrtaja počinje punjenje? :zbunjen:

 

Nije bas na 5000rpm ali na leru ne puni sigurno. Prikaci unimer na motor, ocitaj jacinu struje na leru pa na malo vise obrtaja onda vidi sta kaze..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /

Pitanje za one koji su menjali gume na ovim nasim motoricima. Koje ste gume stavljali i kakvi su vam utisci? Da li postoji neki problem kod stavljanja tubeless guma na originalne felne (izvinjavam se ako je pitanje glupo ali procitao sam negde da felne moraju da odgovaraju tubeless gumama a nase originalne su tubed koliko ja znam)? Hvala na pomoci. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@darkomoon verovatno najpovoljniji odnos cena kvalitet je continental contitwist sm, imas obicne i sport. Meni su sport na motoru i stvarno sam zadovoljan. Dimenzije su odgovarajuce za nase motore, a imas i njihove unutrasnje. Imas da ih nadjes na nekoliko mesta, mozes i forum pretraziti pa ces naci prodaju u BG. Tekst koji želiš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@jovica b slucajno, pokupio negde izmedju Beocina i Kamenice, nedelja predvece, vec momacki hladno, prava zabava. Ovo je slikano kad sam krenuo da izvlacim ekser 1hmm.gif, reko nece mi verovati kako se savrseno namestio. Unutrasnja guma morala da se menja naravno. Iskreno jos nisam smislio sta da nosim sa sobom kad mi se ovako nesto ponovi. Ako spakujem kompresor, dva mala pajsera, unutrasnje gume dve... treba mi kofer samo za to, oni sprejevi kolko znam nece bas da pomognu ako imas unutrasnju. 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /

Hvala na savetima.

 

@Mind Resetting - svuda gde sam nasao contitwist pise da prednju imaju samo u dimenziji 100/80-17. Jel ti imas tu dimenziju napred i ako imas, jel ti nije ta razlika u sirini pravila neki problem obzirom da je originalna dimenzija 110/70-17? (jos jednom se svima izvinjavam zbog mozda nebuloznih pitanja ali jos uvek sam pocetnik i ovo mi je prvi put da menjam gume tako da... imajte strpljenja :))

 

I jos jednom samo da ponovim pitanje - da li na nase felne idu bez problema tubeless gume? Znam da su ljudi u temi spominjali kupovinu heidenau guma ali se niko od njih nije kasnije javljao sa utiscima. Dok Mind Resetting nije spomenuo continental gume opcije su mi bile heidenau i pirelli koje su trenutno na popustu ali su tubeless.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd, Cukaricka padina

Ja imam contitwist na mom pulseru, sve OK. A videces koja je razlika izmedju kineskih guma i ovih, kao da vozis drugi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@darkmoon nemas problema sa 100 napred Tekst koji želiš

 

 

Sto se tice montiranja tubeles na obicnu felnu ali da bude tubeles, odnosno da nemas unutrasnu... zaista ne znam.

 

Nego da nisi ti pomesao pa mislis da tubeles mora da bude bez unutrasnje? Ako na to mislis nema veze apsolutno, i te continental su tubeles pa ih vozimo svi sa unutrasnjim Tekst koji želiš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /

Hvala puno na pomoci! :D Nisam imao pojma da tubeless gume funkcionisu potpuno normalno kad stavis u njih unutrasnju. :lud: To mi sad pravi ogromnu razliku u odlucivanju koju gumu da uzmem. Javicu koje sam gume uzeo i kakvi su mi utisci kad ih malo izvozam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Akvarista u pokusaju, 138 postova
  • Lokacija: Rumenka
  • Motocikl: Suzi nudista SV650 '09

Da li neko od kolega zna za neki dobar karburator servis u NS-u ili bliza okolina?Trebalo bi na mom sokocalu malo da se ocisti i nasteluje a nebih bas da se cimam sa kojekakvim "majstorima".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

narode hvala na iskustvima i preporukama na forumu,novi sam clan i vozim Sprint Pulser 200ccm. uzeo sam ga u junu prosle godine i presao do sada 5000 km bez ikakvh problema. sad imam problem sa migavcima. Ustvari imao sam suvozaca koji je slucajno pritisnuo desni zadnji migavac do auspuha i on se istopio,pa me interesuje da li je neko probao da stavi Led migavce.mozda ima na forumu ali ja nisam nasao. hvala u napred za pomoc.

 

P.S. ako ima neko iz okoline apatina mozemo nekad malo na voznju i da podelimo iskustva.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@jovica_b provozaj se do majstor bokilica, nije bas blizu, al ga svi nahvalise, a vidim po njegovim slikama da mu nije problem da dira kineske motore i japanske karbove 1zvizduk.gif

 

@allen87 uzmes neke koji ti se svidjaju, po radnjama ima milion oblika, velicina i boja. Skines tvoje, stavis druge, izolirka za zice ili zabice i gotovo. Ja imam neke carbon mini, micro sta li, ja ne verujem koliko je to zilavo. Cupao sam ih iz one gume bar 5 puta oba, kad god dizem motor na blok zaboravim za njih i presavijem ih ili iscupam, ali svaki put.1jok.gif Ako oces nesto sam da pravis onda pretrazi forum jos jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja