Jump to content

Moto Zajednica

explozije

Recommended Posts

  • taj sam, 175 postova
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Bandit 600

 

Konačno upalih traktor (LC4 600) međutim prilikom vožnje a nakon oduzimanja gasa dešavaju se snažne explozije iz auspuha.

Explozije su takvog inteziteta da nakon određenog vremena izbiju auspuh na spoju (nije to nikakav naročit spoj cijev u cijev 5cm)

Na šta bi obratio pažnju možda smješu ili nešto drugo?!

Nezgodno mi je proći između kuća ili naselje babe mi već upiru prstom.

ne ovako :takoje:

više nekako ovako :fajt2::rat3::tras1::maloljut:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taj sam, 175 postova
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Bandit 600

A može li neko pojasniti da u manualu piše da se koristi olovni benzin i da na tri rezervoara bezolovnog mora ići jedan rezervoar olovnog :neznam:

Ima li to kakve veze s ventilima ne znam?

Nešto sam goglao ali nisam dobro protumačio.

:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: ktm 600 lc4

druze i ja imam isti model kao ti i kod mene se potpuno isto ponasa znaci kad odsecno dodam gas i oduzmem naglo prangija ko blesav, ventil otpisi (bar kod mene) jer sam ja upravo sklopio masinu (radio sam menjac) i sve je hvala bogu tamo u najboljem redu! ventili nastelovani karb sve sve e sad oce kod njih da zeza vazduh kakav ti je filter i air box? mene je vazduh dusu izvadio ona guma imedju karba i air boxa sad trenutyno sam sve to povadio i imam samo kn filter onaj mali koji sam oblozio nekim sundjerom radi sprecavanja prasine... u principu to pucanje sam ja prepisivao tom kn filteru ali vidis da i kod tebe kakav ti je na potrosnju??? e zaboravih da ti kazem da sam nabavio kompletan manual :nanana: sad se secam ti si meni slao par slicica i to mi je bilo mnooooooogo od pomoci e imam ceo manual pa ako ti zlu netrebalo zatreba javi poslacuti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

moze da se desi da nagori ventil ili sic od bezolovnog ako je motor predvidjen za olovni benzin. Moguce je da ti je siromasna smesa ,a mozda ti i auspuh takav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: ktm 600 lc4

e ima smisla ovo sa aupuhom jer cinimi se da je i tvoj seriski ko moj, a sto se tice benzina, druze u svim malo bolje opremljenim prodavnicama idas wurth aditiv za benzin koji pravi od bezolovnog olovni :jee: nije skupo sredstvo tipa 400-500 kinte 500ml a ide vrlo malo ja ga jos nisam kupio ali planiram da uzmem taj aditiv jer za ove nase matore krave ovaj bezolovni nikako nije dobar kad uznem javljam ti za utisak :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taj sam, 175 postova
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Bandit 600

Potrošnja je strašna....

znači ko ferrari <_< .

to sve pridodajem karbu,pokušaću da spustim iglicu za jedan zub pa probam pa javim.

auspuh je prazan (samo lonac bez saća) a filter sam original stavio.

ma sumnjam na ovo olovo-bezolovo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Svaki motor sa protočnim auspuhom puca osim ako nema neki sistem za ublažavanje, kod starijih auta je za to služio vakum na razvodniku pa podpritisak kod oduzetog gasa proizvodi ranije paljenje i više vremena i povoljniji trenutak za sagorevanje siromašne smeše tako da ne izgara u auspuhu. Na novijim to rade sonde i elektronika. Naravno postoji razlika izmedju "zdravog" pucanja i onog izazvanog pogrešnim pretpaljenjem i nepravilnom smešom benzina, nekad mi je to služilo za dijagnostiku. Kako ovaj KTM treba da se čuje ne bih znao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4690 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Mozes na moto skup pa da sa seljoberima i papanima pucas iz auspuha !!! :moto3:

Malo se poigraj sa filterom vazduha !!!

Benzin nema veze sa tim. Taj motor je prevljen za bezolovni benzin. U EU se bezolovni benzin vozi od 1986. godine i tada je ukinut olovni !!!

Motor ti nakupi goriva u auspuhu pa pukne ,znaci nesto sa karbom ,filterom, membranom... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

Cao!Proveri da li ti ne falsira na usisnoj luli.Provera je laka.Kupi vd sprej i dok radi motor duni ispred nje i na nju,pa ako menja rad to je.Pozz. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Mislim da je tesko izbeci pucanje kada je lonac protocan, mada problem moze da pravi upravo fals vazduh kako na karbu tako i na topu, odnosno na celom auspuhu, znaci proveri sve spojeve na auspuhu, ako negde falsira to je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Protocan lonac je jedno, a supalj lonac drugo. Na nekoliko motora sam imao protocne auspuhe i ni jedan nije pucao. Tu je vrlo bitno da kompletna grana i svi spojevi budu dobro zadihtovani, ako ulazi fals vazduh hoce da puca. Kod supljeg lonca je skoro nemoguce izbeci pucanje, tako da ja mislim da ti je sve u redu sa motorom, zeza te lonac. Isto tako, ako ti je neispravna membrana na cut-off ventilu na karburatoru, hoce da puca kao lud (ako taj motor uopste ima cut-off ventil).

Zbog bezolovnog benzina ne puca sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taj sam, 175 postova
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Bandit 600

Stara je to mašina nema ona membranu...

Ovaj aupuh je nemoguće zadihtovati bar ja to mislim,takva mu je izvedba. :zdravo:

Interesantno je da nema pucanja dok je hladan, a kada se zagrije (čitaj prokuha) počinje pucanje i gubi snagu ali i dalje je :moto3:

Lijep pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

U kakvom ti je stanju filter za vazduh, ako je od sundjera da li je propisno nauljen ? Jesi li gledao svecicu, kakve je boje ? Ako puca samo zagrejan, vrlo je moguce da ti siromasna smesa, zato puca i slabije ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taj sam, 175 postova
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Bandit 600

Pa da je siromašna smjesa i onda bi pucao?????....... :neznam:

Mislio sam ako je prebogata da puca :zbunjen::neznam:

hmmmmmmmmm

Štelovao sam nivo goriva u karbu na nekakav svoj način možda bi trebao to pregledati možda sam ostavio prenisko jer ovaj model karburatora nema drugog štelovanja,u svakom slučaju hvala provjeriću i to :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Pa 90% motora (monocilindričnih) pucaju na na auspuh prilikom abgasa ako su im stavljeni sportski protočni auspusi ... :zvizduk:

 

Vaćina vlasnika takvih motora upravo zato ih i stavlja... :lol:

 

dovoljno je da mu staviš dB killer i pucanje će ti se znatno smanjiti ... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 640 Adventure '98., malo dorađen :-)

Ćao,

 

Mislim da je posledica pucanja nepravilno naštelovan vazduh na karburatoru (smeša), tako da smatram da bi se trebao "poigrati" sa šrafom za vazduh. Sve promene na usisu i izduvu zahtevaju podešavanje karburatora. Čak i spoljna temperatura tj. godišnje doba!

Što se potrošnje tiče, za motore sa velikom zapreminom po cilindru se preporučuje zamena dizne igle i igle na 20 do 25.000km. Igla titra u dizni, tanji se i proširuje diznu, tako da pušta više goriva i "meša" se u režim ler-dizne i glavne dizne. Kod takmičarskih motora se preporučuje već od 10.000. Ako "brljavi" (nemirno radi) u vožnji na 2-3 hiljade obrtaja, onda je već gotova sigurno. Ne znam koji karburator imaš, za Delorto PHM40 dizna igle ima specijale (268,270 je standard,272) a igla je K51. Od setapa u karburatoru ti bukvalno zavisi kako će da ide u kom režimu obrtaja i koliko će da troši. Optimum je 4,5-6 lit/100 km. Imam gomilu literature (a i iskustva) o podešavanjima karburatora na KTM-u, pa ako ti treba, zovi!

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taj sam, 175 postova
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Bandit 600

Interesantno je to..

Evo skontasmo mi nadrimajstori da je motoru slaba kompresija zato što mu je dekompresor demontiran a suviše se lako kurbla.

Pa hajde da otvorimo.

Korak 1 Otvorimo ko pravi hirurzi i pronađemo odvojeno tkivo tamo negdje na dihtungu glave malo se metalni dio odvojio od osnove.

Korak 2 skontamo da su karike i klip van dozvoljenih tolerancija

Korak 3 skontamo da je cilindar isparan

Korak 4 skontamo da bi trebalo i ventile ušlajfati

 

Hajmo Novoooo (crno ispod nokta me koštalo) 404.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

404.jpg

404.jpg

Nov klip,karike,ishonovan cilindar,ušlajfani ventili i.........

 

>:(

isto... Motor na kurblu ne pali samo na guranje,motor gubi snagu i pregrijava se,motor puca nezdravo

Vratićemo se karburatoru ?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Kotor ,MNE
  • Motocikl: KTM SUPERENDURO 950R

ja sam imao problema sa pucanjem,otvoren fabricki auspuh,provjerio sastave na iduvnoj grani ok,provjeri ventile ok,da skratim problem je bila smjesa goriva i vazduha koju regulises sa sarafom za smjesu ili ako on ne moze da odradi posao stavljas ler diznu manju ili vecu,u mom slucaju je trebala veca,hvalilo mu je goriva :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

ja sam imao problema sa pucanjem,otvoren fabricki auspuh,provjerio sastave na iduvnoj grani ok,provjeri ventile ok,da skratim problem je bila smjesa goriva i vazduha koju regulises sa sarafom za smjesu ili ako on ne moze da odradi posao stavljas ler diznu manju ili vecu,u mom slucaju je trebala veca,hvalilo mu je goriva :)

 

Sta si ti stelovao i kakve dizne menjao kad imas ubrizgaVanje na oba motora ako se NE varam???

 

A JEDNOcilindras ako je ustelovan kako treba i otvoren izduv (sto inace NIJE dobro za njega)

UVEK PUCA pri oduzimanju gasa........ kao sto rece STRASILO!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Kotor ,MNE
  • Motocikl: KTM SUPERENDURO 950R

ja sam imao problema sa pucanjem,otvoren fabricki auspuh,provjerio sastave na iduvnoj grani ok,provjeri ventile ok,da skratim problem je bila smjesa goriva i vazduha koju regulises sa sarafom za smjesu ili ako on ne moze da odradi posao stavljas ler diznu manju ili vecu,u mom slucaju je trebala veca,hvalilo mu je goriva :)

 

Sta si ti stelovao i kakve dizne menjao kad imas ubrizgaVanje na oba motora ako se NE varam???

 

A JEDNOcilindras ako je ustelovan kako treba i otvoren izduv (sto inace NIJE dobro za njega)

UVEK PUCA pri oduzimanju gasa........ kao sto rece STRASILO!!!

pa varas se,na obadva motora su karburatori,a na husqvarni sam otvarao auspuh,i pucao je,pa sam kupio leovince i dalje je pucao a sad da nije dobro za jednocilindricni motor da se stavi otvoren izduv neznam zasto su svi ludi pa kupuju izduve i bacaju pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPz 550 uni-trak, Bt 50s

Ja msm da treba da puca, ipak je to KTM, sila :) Ne znam bas, mozda imas i malo vode u karb, ipak je vlaznooo vreme... Nadam se da nije nista ozb :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Meni pricali i ja verujem. Otvoreni auspusi nisu dobri jer nema nikakvog povratnog pritiska, sto je u suprotnosti sa konstrukcijskim resenjima kod modernih agregata. Ukratko gubi se obrtni momenat u nizim i srednjim obrtajima

 

A i uglavnom ljudi kupuju otvorene izduve zbog zvuka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja