Jump to content

Moto Zajednica

Sta kupiti od ovoga?

Recommended Posts

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R 636

Moj glas ide za ninju 250 R. Prelep motor, izuzetno upravljiv i sasvim lepo zna da potegne. Ja sam ga voyio jednu sezonu i posle sam presao na GSXR 600. Ninja ti je ubedljivo najbolji izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Nemoj da se ljutis i izvini sto ti ofujem temu ali moram da ti skrenem paznju :hej: Cini mi se iskreno da ce ti jako brzo dosaditi 125cc ili 250cc... Sta onda posle? Jako tesko ces ga prodati i ako ga prodas, prodaces ga za dosta manje para nego kad si ga kupio... Imas i motora od 600cc i 650cc koji su mirniji ;) Moj drugi motor je bio 600rr i jako sam uzivao... Prvi je bio ybr125 i posle mesec dana me je smorio i hteo sam nesto jace tako da znam sta ti pricam :takoje: Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Druze sve zavisi, prvenstveno zasto ti je potreban motor, sa kojom svrhom ga uzimas. Za po gradu naravno da ti je vazno da motor bude sto laksi i okretljiviji, kawa 250 sa svojih 170kg je laksa 30-40kg od motora tipa 500-600ccm.

 

Najvazniji je faktor, Da li planiras menjati motor? Da li ti je zelja voziti veci motor?

 

Ako kazem veci ne mislim samo na brzi, vec na upotrebljivost istog. Vecim motor mozes i *lepse* putovati, tj drzaces motor manjim obrtajima sto i utice na dugotrajnost motora. Zato su i veci motori dugotrajniji. Opet vecina nas to gleda sa drugog aspekta, kada ja kazem putovati onda mislim kad odem na more ili put duzi od 300km. Neki misle da je to suludo voziti motor na tako velikim rastojanjima i da motor sluzi za brze provlacenje po gradu ili oni *najgori od svu decu* što isteravaju motor do kafića ili motoskupa u svom gradu.

 

Sa koje ti strane gledas?

 

Ali bez nekih velikih predrasuda i Kawa ti moze dosta ulepsati zivot ako ti ne smeta njena maximalna brzina od 130-140km/h. Registracija ti je skoro upola jeftinija za nju u odnosu na motore preko 500ccm, pa sta ti dusa prohti.

 

Alternativa je i Kawasaki ER6f sa 72ks, na sajmu verujem da ce kostati oko 5.500e.

 

Bif8D_3217174gwhtp.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

I to nije lose, ali ta Kawa je dvocilindraš, za razliku od XJ6 koji je četvorocilindraš. Pak, mislim da su oba prejaka za prelazak sa skutera. I dalje mislim da je Ninja 250R najoptimalniji izbor za ovog momka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Peki, koliko vidim dečko hoće atraktivniji motor, a motori od 500 kubika teško da su atraktivni.

 

U pravu si. R1 il' ni jedan :staa2: :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Motocikl: Honda 600F F4

hmm citam ovo, i razmisljam.I polako odustajem od 125.Neko rece da mu je prvi pocetnicki ozbiljniji motor bio od 600cc i da nije tako strasno ,pa se onda razmisljam da uzmem:

 

Yamaha YZF-R6 2011

 

ili je ovo prejak model za pocetnika posle 7 godina staza na skuteru od 50cc?

 

Ja sam rekao da mi je pocectnicki motor bio od 600ccm, ali i ti ga sad pretera sa R6-icom..... Moj prvi motor je bio Honda 600F F4, ali on ima 105KS i dosta je pitom i lako upravljiv....

Idealan da sa njim udjes u svet brzih motora... Pre tog motora nisam imao ni skuter svoj, vozio sam ga 5 godina do oktobra prosle godine, ali dok njega nisam kupio vozikao sam motore mojih drugara 900RR-a, srada 750, K2 750 i tome slicno... Tako da sam imao neki osecaj za brzinu pre nego sto sam seo na svoju HONDU....

 

Ja bi ti slobodno preporucio nesto od 600ccm, ali sa ustinutom konjazom... Ako vec imas para za nesto malo novije, opusteno uzmi 600RR-a, pitom je motor i zna da prasta greske, a isto tako je veoma atraktivan... Mislim da motor od 250ccm bi te vrlo brzo smorio, pogotovo njegov zvuk.... I pamet u glavu, vozi se uvek ladne glave i to je to, nema greske....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Idi na sajam, sedi na oba, zagledaj, razmisli... Pusti neka prodje noc, pa odi jos jednom i razmisli i napravi odluku.

 

Iz momenta bih izbacio 125 R type 4T jer je to sporo.

 

Aprilia RS125 je vec godinama lider u klasi sa oko 33-36ks. To nije sporije od Ninje 250R, cak sta vise, RS je poprilicno agilnija zbog fantasticnih kocnica i suspenzije. Na stazi je mozda i brza.

 

S'tim sto, RS je vise egzotika. Trebace ti duplji dzep za odrzavanje, nije bas motor za svaki dan.

Ninja mi je nekako vise svestranija, jeftinija za exploataciju...

 

Ako bi mi motor bio glavno prevozno sredstvo, izabrao bih Ninju. No ako bih imao motor za neko potezanje i agresivniju voznju vikendom, eventualno stazu, izabrao bih RS 125.

 

 

Oba motora su odlicna i nemoj da se zavaravas da idu sporo. Nije isto kao skuter, motor se drugacije ponasa, komande su drugacije, zahteva drugaciji stil voznje... Sve ces morati na neki nacin ponovo da ucis. Ta RS125 a i ostale (MiTo, TZR, RGV) su mnoge u grob odvezli. Podcene ih ljudi i to bude kaznjeno. Italijani kazu decoubica, misleci na RS125.

 

Nadovezao bih jos samo na prelaz u klasama (50,125,600). Mislim da je bolje krenuti sa 125icom ili 250icom. Lakse se ovlada i postoji ogroman broj zivih primera gde ljudi bolje/brze voze motore slabije kubikaze nasuprot brace bajkera sa vecim. Mnogi se nece sloziti sa ovim ali to je surova cinjenica.

 

Zakljucak, skontaj za sta ces koristiti motor i po tome napravi izbor izmedju RS-a, i Ninje 250r ili uzmi u obzir nesto neutralno poput CB500, GS500, ER500 pa se tu pronadji i kasnije predji na nesto, tipa enduro, R, naked, cruiser...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Šta god da uzmeš, kada ga zajašeš, i ukrotiš ..... biće ti krivo što nisi uzeo nešto jače. To je normalna stvar, ali postavi sebi ciljeve i redosled, pa polako .... sezonu po sezonu. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

samo aprilia!!

Aprilija je bacanje para...

Druze ako imas kocnicu u glavi i umes da se kontrolises uzmi odmah 600ccm kao sto su neki preporucili, pa polako uci na njemu. Ako imas momente da ti dodje zuta minuta i da moras da se izivljavas onda nemoj za pocetak nista jace od ninje 250r.

Jos jedan razlog da uzmes jaci motor je da ces od starta ustedeti dosta para, jer kupovinom 250ccm kroz godinu dana izgubices 1/3 ili 1/4 vrednosti motora i svako ce te ucenjivati za pare, onda je bolje da se od pocetka resis tih muka i uzmes motor koji ti se najvise svidja. I onda samo polako. OD 250ccm definitivno ninja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

jeste to, ali sta ako kupi 600 ccm i zakljuci posle nekog vremena da nije toto, oce R-a ili naked-a ili nesto trece

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

pa to nek odluci odma sta hoce, dal hoce da se vozika po gradu, da putuje po asfaltu, da vozi van puta da vozi mesovito, hoce li udobno, uzbudljivo, brzo, opusteno ili sta vec... shodno tome neka bira tip motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

preko 90% ljudi koji su seli na jace masine 500+ccm vise nisu ni razmisljali o manjim kubikazama.

 

Sto kaze Pera-s neka se odluci za sta mu treba motor i resio je stvar :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

aaaa jaooo. .matori,i ja sam u ogromnom problemu. .mnoooogo sam se nalozio na ninju,ja inache wozim gileru runner 125 dwotaktna mashina,i menjao bih je i doplatio za kawu 250,ali brt ne znam gde da je nadjem dobru za neku malu lowu,jer nisam bash pri lowi. .i ne znam da li da menjam ili da prodam prwo gileru pa da na zimu uzmem kawu,jer mi gilera bash bash wredi,motor je bash bash ekstra,gledam drugarima chak da ga prodam,jer je bash bash dobar motor,tako da ako je neko zainteresowan. .! a za kawu ne znam shta cu majke mi,josh mi niko na swetu nije rekao nishta loshe za taj motor,a meni se prewishe swidja tako da cu ga najwerowatnije pazariti,al mi je jedan majstor rekao da je za pochetnika sa brzinama bolja yamaha ybr250,al to je naked,ja to ne wolim. .ali isto je ok motor. .! ne znam shta da kazem,ja uzimam kawu,a ti kako hocesh. .! :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja