Jump to content

Moto Zajednica

Sidro za vezivanje motora za zgradu

Recommended Posts

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Bio danas u "Uradi sam" šoping-molu na Adi Huji, i video ovu kuku, rešenje svih mojih problema sa parkiranjem skutera. Kuka se sa četiri tipla montira u zid, a kada se provuče lanac, nije moguće odvrnuti šarafe.. Košta 999 dinara, a dobiju se i čelični tiplovi za beton i za ciglu...

 

ae8NI_dsc00301jr.jpg

 

VHO5L_dsc00310f.jpg

 

XDo9e_dsc00311au.jpg

 

Y1B3W_dsc00312z.jpg

 

 

A3Mrl_dsc00313zh.jpg

 

 

H8odV_dsc00314lq.jpg

 

Samo da dodam da se sve dešava u osvetljenoj prometnoj ulici, skuter ima alarm, zgrada je magacin sa noćnim čuvarem koji je moj prijatelj, skuter vidim sa prozora... Još jedino da ga miniram.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

ima jedna tuzna istina, a to je da kad lopovi hoce da ga ukradu ukrasce ga pa makar ga ti i minirao. jedino da odrobijas nekog ali mislim da je to preskupa cena, a mi smo daleko od pravne drzave....

elem, htedoh reci nesto drugo. Taj lanac kojim si vezao, reko bih da moze da se presece sa makazama za lance, sto poseduje svaki treci ciganin...

 

inace lepa ideja za patent!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

lepa ideja za patent!

 

Zato sam i postavio, ideja je izuzetno jednostavna. Lako je napraviti kuku, ali je treba zaštiti od skidanja. Ovo rešenje je pametno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Ok, lanac ko lanac, može deblji, može i bolji katanac, ali bolje da ima išta nego da ga neko odnese. Moja zamerka je da je alka, tj. kuka visoko i daleko ušrafljena, što utiče na dužinu lanca i njegovo lagerovanje. Lako je nama sa garažama. Svaka čast na trudu! :tras2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Smooth operator, 136 postova
  • Motocikl: nexus 300

Ovo izgleda veoma dobro, hvala!

 

Taman sam se sutra spremao da ubetoniram 30cm obrnutog "U" u betonn ispred zgrade, a sada se mozda i predomislim. Da li mozes da izmeris kolika je u cm sirina sa unutrasnje strane alke, tj. kolika je maksimalna sirina lanca koji prolazi kroz nju?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Došao sam do zaključka da je ovo ipak najbolji(čitaj najeftiniji) način da se "usidri" motor. Da li neko zna da li mi je potrebna nečija dozvola(stanara i sl.) da ovako nešto postavim tj. razbijam beton oko zgrade? Nije komplikovano da napravi bilo koji majstor. Nadam se da će koristiti. :takoje:

post-7014-0-59258100-1300516850_thumb.jpg

post-7014-0-18203500-1300516877_thumb.jpg

 

Link proizvođača: http://www.yanchor.com/

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Došao sam do zaključka da je ovo ipak najbolji(čitaj najeftiniji) način da se "usidri" motor. Da li neko zna da li mi je potrebna nečija dozvola(stanara i sl.) da ovako nešto postavim tj. razbijam beton oko zgrade? Nije komplikovano da napravi bilo koji majstor. Nadam se da će koristiti. :takoje:

 

Link proizvođača: http://www.yanchor.com/

 

 

Ovo deluje dosta ozbiljnije nego alka iz prvog posta. Jedino mi se ne svidja sto lanac lezi na zemlji sto ga cini podloznijim "napadu" secicama tj daje potencijalnom lopovu dobar oslonac za polugu.

 

Ona kuka iz Uradi Sam mi ne uliva poverenje, racunam da se 4 tiple uz malo sile mogu relativno lako iscupati iz zida. Posluzice da odvrati lopove oportuniste ("opasne" klince, narkomane i sl.), odnosno one koji bi motor ukrali samo zato sto je lako dostupan.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Izveštaj: skuter je lepo proveo noć, nije ni pokisao. Danas ću da nabavim ozbiljan katanac i ozbiljan lanac (možda i sajlu u Jeep komercu, videću). Mislim da u Dermi u Kralja Petra imaju Masterlock katance.

 

Na mnogobrojne zahteve, izmerio sam rupu za lanac - veličina je 31 mm.

 

Komšija sa trećeg video i pitao da li može i on da se prikači. Ako bude još zahteva, davaću mesto za kačenje pod zakup...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Smooth operator, 136 postova
  • Motocikl: nexus 300

Da li neko zna da li mi je potrebna nečija dozvola(stanara i sl.) da ovako nešto postavim tj. razbijam beton oko zgrade? N

 

 

Treba ti dozvola od opstine ako ide u zemlju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

to vam nista ne znaci sa obicnim lancem , a bilo koji kvalitetniji da vam ne bi presekli makazama je 50e i vise. moja preporuka je da uzmete sajlu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Tiplovi mogu i čelični, ne plastični. Pored alarma i kojekakvih sajli teško da će se odlučiti da baš njega "pozajme" ide na drugi gde bi imao manje posla. Odlična ideja!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Došao sam do zaključka da je ovo ipak najbolji(čitaj najeftiniji) način da se "usidri" motor. Da li neko zna da li mi je potrebna nečija dozvola(stanara i sl.) da ovako nešto postavim tj. razbijam beton oko zgrade? Nije komplikovano da napravi bilo koji majstor. Nadam se da će koristiti. :takoje:

 

 

nije lose resenje samo treba paziti gde se postavlja da se supljina nebi punila vodom i tako koriscenjem duzeg vremenskog perioda ne satruli kanal kroz koji prolazi sajla za vezivanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TT600R

Došao sam do zaključka da je ovo ipak najbolji(čitaj najeftiniji) način da se "usidri" motor. Da li neko zna da li mi je potrebna nečija dozvola(stanara i sl.) da ovako nešto postavim tj. razbijam beton oko zgrade? Nije komplikovano da napravi bilo koji majstor. Nadam se da će koristiti. :takoje:

 

 

nije lose resenje samo treba paziti gde se postavlja da se supljina nebi punila vodom i tako koriscenjem duzeg vremenskog perioda ne satruli kanal kroz koji prolazi sajla za vezivanje...

 

Koliko ja mislim donja cev sto se betonira je suplja i lezi na zemlji a beton okolo. Samim tim kisa ce lako da ode u zemlju i nece biti problema sa vodom. Verovatno je i konstruktor na to mislio kad je pravio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

ja mislim da je švaba dobro smislio..mada nije mi jasno..zar nemate nijednu banderu ili drvo da vežete motor za to..kupiš najveći lanac koji postoji..ili sajlu, šta god..to ti je uvek vezano za banderu (drvo) i samo kad dođeš kući vežeš za motor..za grad furaš disk lock i parkiraš na prometnim mestima..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

ja mislim da je švaba dobro smislio..mada nije mi jasno..zar nemate nijednu banderu ili drvo da vežete motor za to..kupiš najveći lanac koji postoji..ili sajlu, šta god..to ti je uvek vezano za banderu (drvo) i samo kad dođeš kući vežeš za motor..za grad furaš disk lock i parkiraš na prometnim mestima..

 

Pa da, zato se i patimo što nemamo zgodnu banderu! Kod mene oko zgrade sve bandere su na trotoaru, što znači: vikend + 5 ujutru + pijana deca = moj skuter oboren, sedište iscepano, retrovizora nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Smooth operator, 136 postova
  • Motocikl: nexus 300

Ja isto imam OG Mastiff i moje iskustvo je da je 1,6m u vecini slucajeva knap, duzina od 2m bila bi savrsena. Da me ne shvatis pogresno, daleko od toga da je to malo i neupotrebljivo, ali lepo bi bilo da je jos malo duzi.

 

 

edit. inace Mastiff lanac ne prolazi kroz sidro iz teme posto je 40mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Pa tako sam i mislio. Hvala. Gadjacu onda neki od 200mm...ako ne nadjem,kupujem MASTIFF.

P.S. hebote,treba mi Givi Maxia samo za opremu(cerada,lancuge,p.p.kisno odelo,sprejevi...)...'bem ti kisu i lopove

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja