Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

TKC 20.000 par. Ja strogo kao u manualu. Nisam pametniji od japanca, a i motor mi bas sluzi za ono za sta je napravljen, dual sport. Znaci da je fabricki kompromis napravljen sa tom 100 90 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

A sta znam,skoro uporedio moju gumu sa manualom i vidim nije isto :staa2: kako si rekao anake mi deluje privlacno,mada je sad pitanje cene...a i hajdesad k76 kao vise putna a manje off guma je zanimljiva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

A sta znam,skoro uporedio moju gumu sa manualom i vidim nije isto :staa2: kako si rekao anake mi deluje privlacno,mada je sad pitanje cene...a i hajdesad k76 kao vise putna a manje off guma je zanimljiva...

 

E pozdrav medvedima! Vidim raspadamo se... Svi pozaspali -_- . Zagrlili radijatore, voze se u kavezima, a mašine plaču po garažama.

 

Ja sam obišao danas moju zwer, upalio iz prve :care: a stoji već skoro mesec dana, accu drži dobro, ali sam ga skinuo za svaki slučaj pa dopunio malo, sve u svemu čekamo toplije vreme (a izgleda da neće skoro :( )

 

Elem... skontao sam da bi mu mogle čučnuti nove gume do proleća, pa reko da vidim sa vama šta mislite :stabre:

 

Moja je vožnja otprilike 80% asfalt, 20% "laki" offroad .. makadam, malo šume, nasip, itd bez nekog velikog blata i prljanja, dakle treba mi više putna nego off guma, al opet da može i malo pored puta (dualsport ovo-ono)

 

100/90 r19 + 130/80 r17 u svakom slučaju.. strogo po manualu! :dexterr:

 

1. Continental TrailAttack puno ih hvale (Kosooki čini mi se da ih ima na motoru), dobra stvar - trebalo bi da ih ima u Novom Sadu Motobox http://shop.motobox.rs/index.php?_a=viewProd&productId=12, mada ima i loših iskustava (http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/70714-problem-sa-continental-gumama/) pa se kolebam

 

2. Metzeler Tourance : skočio bih do 'đarme možda bi mi ih tamo oma i namontirali + vratim afu i izađe povoljno:

 

http://www.metzeler.hu/index.php?page=webshop%2Fshop_detail&id=292&actmenu=41∏=41&size=100%2F90+-+19+M%2FC+57S+Front

http://www.metzeler.hu/index.php?page=webshop%2Fshop_detail&id=292&actmenu=41∏=41&size=130%2F80+R+17+M%2FC+65S+TL

 

ali nisam našao ničije konkretno iskustvo?

 

3. Ajdesad ? Ima u Bačkoj Palanci kod Baneta, zvaću ga sutra za detalje oko cene i dostupnosti ovih http://www.reifenwerk-heidenau.de/modules/reifenliste/view.php?point=2&rtyp=10&profil=113&pic=101

 

4. Michelin? Pirelli? Nešto treće? tj. 6-to?

 

Poznajem dosta vulkanizera, znam da skinem valjda točkove .. to valjda nije neka nauka kontam da može to sam da se odradi, a ima i ova varijanta:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/29930-vulkanizer-goran-pardon-cepin-kod-osijeka-preporucujem/

 

Pozdrav svima :zdravo: i ...Aj da vas čujem! :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

Anakee 2.

 

Ko zaspao?

 

--------------------------

Svaka čast maistore :) nego.. gde qpiti te Michelinke i kolko novaca to otprilike? Da uzmem i to u razmatranje. A šta je sa ostalim gumama ? Mišljenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Nemanja hvala za info,sve mi mirise da cu morati da zamenim akumulator za novu sezonu,

sto se tice guma ako je anake 2 200 e to nije toliko strasno,mada k76,i mozda k60 scout su mi primamljive!

oo Muljaz zimske carolije,a nekome trebaju bord,skije... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ako ces vise da cepoas asflat ja predlazem anakee posto mislim da tesko moze da se nadje bolja guma. Ako hoces vise da cepas off onda uzmi K60. Vidim da su svi ovi vozaci dobro zadovoljni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Ja sam pre neki dan isto palio zver,akumultor je bio malo slabiji,slabo je verglao ali skoro da je iz prve upalio,bas me je prijatno iznendaio! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

Ako ces vise da cepoas asflat ja predlazem anakee posto mislim da tesko moze da se nadje bolja guma. Ako hoces vise da cepas off onda uzmi K60. Vidim da su svi ovi vozaci dobro zadovoljni

 

13,144.00 + 10,600.00 din... to je oko 240€ (bar u RYU) pa jel baš toliko bolja od npr. 90+36=126€ za Metzeler ( http://www.metzeler.hu/index.php?page=webshop%2Fshop_detail&id=292&actmenu=41∏=41&size=130%2F80+R+17+M%2FC+65S+TL ) u Mađarskoj?

 

Koliko se brzo "troše"? I kako to ide po snegu :) ?

 

Ja sam pre neki dan isto palio zver,akumultor je bio malo slabiji,slabo je verglao ali skoro da je iz prve upalio,bas me je prijatno iznendaio! :D

 

Meni je isto slabije verglao prošle nedelje, pa sam ga dopunio malo i držao u kući, i danas je mnogo brže "vrteo" i kresnuo odmah

 

Evo slika mog golaca :) Upalio sam ga malo da radi posle 2 meseca.

 

Super je ovako u Mad Max fazonu :) Koji auspuh stavljaš? To mi je odmah posle guma stavka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Moj je upalio na drugo verglanje, ali moram priznati da me i to iznenadilo. Sledeci put gad ga upalim to mu je kraj zimskog sna :). Kupio sam race exhaust auspuh, ne mogu da docekam da ga namontiram

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

13,144.00 + 10,600.00 din... to je oko 240€ (bar u RYU) pa jel baš toliko bolja od npr. 90+36=126€ za Metzeler ( http://www.metzeler.hu/index.php?page=webshop%2Fshop_detail&id=292&actmenu=41∏=41&size=130%2F80+R+17+M%2FC+65S+TL ) u Mađarskoj?

 

Koliko se brzo "troše"? I kako to ide po snegu :) ?

 

Gde nadje 36 evra prednju?

 

Nisam nikad vozio tu Metzeler. Za Anakee vele da je najbolja enduro guma (takav sam ja zakljucak izvukao iz sveka procitanog po raznim mestima na netu)

 

Po snegu ne ide nikako. Ja vise guram nego sto vozim normalno. Za to ipak trebaju odgovarajuce gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

13,144.00 + 10,600.00 din... to je oko 240€ (bar u RYU) pa jel baš toliko bolja od npr. 90+36=126€ za Metzeler ( http://www.metzeler.hu/index.php?page=webshop%2Fshop_detail&id=292&actmenu=41∏=41&size=130%2F80+R+17+M%2FC+65S+TL ) u Mađarskoj?

 

Koliko se brzo "troše"? I kako to ide po snegu :) ?

 

Gde nadje 36 evra prednju?

 

Nisam nikad vozio tu Metzeler. Za Anakee vele da je najbolja enduro guma (takav sam ja zakljucak izvukao iz sveka procitanog po raznim mestima na netu)

 

Po snegu ne ide nikako. Ja vise guram nego sto vozim normalno. Za to ipak trebaju odgovarajuce gume.

 

E ja sam permutovao... i meni bilo čudno posle zbirna cifra samo toliko. 63€ je prednja, a ne 36, u svakom slučaju jes jevtinije skoro 90€

 

Evo i ja ne spavam - kod nas još nema snega, ali miriše na isti. Evo par slika od juče):

 

AT395_photo0817q.jpg

 

KgTdF_photo0821h.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Savke super slike!daj jos :D

blago se vama upalio iz prve,moj verglao pa nisam hteo dalje da ga mucim,doduse akumulator nisam dopunio,to cu pred "svecano" otvaranje sezone!! :D

il cu morati da ga menjam..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

jao bando, pa sto ne javljate da ste zivnuli sa temom :)

ja se mucim sto nikako da provozam magare

vecito me hvata mrak, vikendima zauzet, retko suvi dani, ja nemam dvoriste nego mi motor kod ortaka u garazi, zarobljen njegovim autom koji nigde ne izvoze zimi, gume mi nisu za neko blato i sneg.... :(. sve se urotilo protiv vozanja

a kriziram opasno i ne mogu da iscekam prolece

 

1. Continental TrailAttack puno ih hvale (Kosooki čini mi se da ih ima na motoru), dobra stvar - trebalo bi da ih ima u Novom Sadu Motobox http://shop.motobox.rs/index.php?_a=viewProd&productId=12, mada ima i loših iskustava (http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/70714-problem-sa-continental-gumama/) pa se kolebam2.

 

nisam probao druge gume, ali ova kao putna guma rastura

na izmaku sezone (pola godine nakon sto sam kupio prvi jaci motor :)) poceo sam da vozim pojedine tesne krivine ovde u okolini rame uz rame, pa cak i brze od nekih momaka sa tezim R-ovima :). takodje po suvom makadamu su odradile posao, cak i na relativno strmom delu

problem nastaje malo kada se naidje na klizav uglacan asfalt, pretvrda je smesa za to, a voznja po travi je skoro nemoguca misija zbog izostanka klasicnih krampona. u stvari mozda i nije, ali ja sam odustao posle 10 metara da ne bih izlomio plastike za nicije babe zdravlje :). blato nisam probao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Nisam ni ja dopunjavao aku, stavi ga na polozaj PRI na onom tockicu za gorivo ako ga nisi palio dugo pa onda probaj. Javi ako nemas gde da dopunis aku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Hm nisam probao da menjam to,tj to nikad nisam ni dirao :D probacu i to,s tim sto mi je motor u garazi,pa treba doci do njega,javljam ako bude doslo do punjaca :D hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

Jedno glupo pitanje, na koje verovatno i sam znam odgovor, ali...

 

Našao sam na akciji (tačnije GOX u temi http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/76491-madjarska-kao-singapur/)

 

17-130/80 S ANAKEE 2 26,500 Ft

19-100/90 H ANAKEE 2 21,200 Ft

 

Da li ima veze što je brzinski index na zadnjoj S, a prednjoj H? Kontam da je skroz nebitno, al aj bolje da pitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Gume sa vecim brzinskim indeksom uglavnom budu malo tvrdje, ali mislim da ces tesko primetiti razliku. Tvrdje moze da znaci i da se sporije habaju i to opet moze da znaci da ce ti se jednako brzo pojesti prednja i zadnja. Inace koliko sam primetio pre se izlize prednja nego zadnja, zbog toga sam napisao ono predhodno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja