Jump to content

Moto Zajednica

Da vidimo endurase :)

  

111 članova je glasalo

  1. 1. Transalp 600 vs. Tenere 660

    • Honda XLV 600 TransalP
      52
    • Yamaha xt660 Tenere
      59


Recommended Posts

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

ja se slazem sa Kvarishom 100%, a kako ocete.. :zvizduk:

Gledaj neku lepu Teneru da nadjesh...( ovo nema veze sa ST vs AT !)

Mislim da je mala 5 u glavu za At glede offroada + road...85%+ 15%....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Svako ima svoju viziju. Ja sam pre za teneru, ne iz razloga sto vozim Yamahu, nego iz razloga sto mi deluje da je manje glomazna i da je agilnija od TA koji mi vise deluje za neko putovanje koje usput ima malo neravnina, dok mi tenera deluje kao masina koja lakse podnosi grublji teren.... Opet je stvar ukusa, ja vise volim grub teren nego asfalt, zato bih izabrao teneru... :neznam:

 

Daleko od toga da je manje glomazna, ali ostalo što si napisao stoji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Naopako... Covek postavio temu i vise nije smeo da se umesa kad su pocele raspravke ;) Cak nije ni rekao na sta se odlucio a mislim da bi bilo ok da ostavi svoj utisak ako je uopste i uzeo nesto od ta dva.... 

 

 

opet ti o debelim ženama, sad će opet Afrikanci da progore... ne diraj im debele žene :P

problem je što kod nas postoje različiti aršini za naziv enduro - od toga da neko stavlja Varadera,TDMa, Stroma u enduro motore do onih koji u tu kategoriju stavljaju 4T krosaljke... onda tu ima podela te hard enduro (XT, XL), te maxi enduro (AT, TA, ST) te soft enduro (Freewind, F650, Pegazo)... i sve se jednostavno rešava odgovorom na pitanje:

Šta ti želiš i očekuješ od svog motora?

Ukoliko je odgovor u kategoriji : da mogu da putujem gde god želim udobno, pouzdano i da mogu da siđem sa puta i generalno očekujem da sve radi "dobro" (kao švajcarski nož - ništa odlično a sve dobro) onda bi odgovor bio maxi enduro

ukoliko je odgovor u kategoriji da mogu da putujem gde god želim, vibracije mi ne smetaju, pouzdano i da često silazim sa puta i tom prilikom da ne zaostajem za hardenduro motorima mnogo ondak pre Tenere...

a najbitniji je osećaj kada sedneš na jednog tj. na drugog... šta ti dupe i osećaj kažu to i poslušaj... koji god ti navlači osmeh na lice je pravi ;)

A mene interesuje gde bi svrstao NX 650 soft ili hard enduro?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

El enduro nije isto sto i dual-sport??? Ja sam mislio da jeste... Sad gledam "podelu" hard enduro (XT, XL), te maxi enduro (AT, TA, ST) te soft enduro (Freewind, F650, Pegazo) sve su to dual sport motori koji mogu i u off i on road... ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Ma to sam citirao popsy-jevu podelu... Moje pitanje je jel nije enuro isto sto i dual sport??? Posto se trudim i ja da pohvatam podelu ali bas nesto i ne ide ;)  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Pa pretpostavljam, bar bih ja nx650 pre u soft nego hard enduro... Ali dosta off-a... Oziveo sam temu od pre 4 godine u nadi da ce se JocaGS javiti i ostaviti neki utisak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja