Jump to content

Moto Zajednica

popravka vizira

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova

da li neko zna kako ukloniti sitne ogrebotine sa vizira,da li postoji neko sredstvo ili finom smirglom.

i molio bih prakticno ispitane stvari ne sta moze u teoriji da se uadi najbolje ako je neko vec radio nesto slicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Uverio sam se da su to ćorava posla.

 

I meni je vizit sav izgreban, pa sam probao da ga popravim. Nije mi uspelo jer nijedno sredstvo ili metod koji sam probao ne može da ispuni ogrebotinu. Jedino mi je uspelo da površinu oko ogrebotine spustim na donji nivo te ogrebotine, pa sam umesto riseva dobio talasastu, namreškanu površinu. Ne znam da li je bolje ili gore nego pre - drugačije jeste, ali kao novo nije. Ko baš hoće da proba, može da kupi HAMA pastu za mobilne telefone, mislim da je oko 400 din, sa sve krpicom.

 

Izgleda da plastika može da se ispolira, ali samo ravan komad, čvrsto fiksiran, mašinom, i velikim alatom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

nije prazna prica ja sam uspeo da ispoliram vizir od piaggio liberty-ja

krenuo sam vodenom smirglom mislim 500 pa sam isao sve sitniju i sitniju sve do 2000

smirglao sam u kadi non stop polivajuci sa tusem...kada sam presao dobro sa 2000 vodenom sm.osusio sam ga i vereovali ili ne sa pastom za zube kolinos sam uspeo da ga ispoliram da bude vrh.da se nije video ni najsitniji ris.

probao sam sa nekim polir pastama kornjacama isl ali nije islo ko sa kolinosom.

imate nesto o tome i ovde

http://www.piaggio.co.rs/uradi%20sam%20Liberty.html#bookmark1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: Aprilia Atlantic nekada davno,tren.u potrazi

Smirglanje zavrseno kao i polirano kornjacom i sada ostaje jos finisiranje XERAPOL pastom za poliranje plastike. Narucena iz Louisa za 10e, mada moze se iskopati i kod nas.

Posle smirglanja mi je bilo pregrubo za xerapol pa sam prvo polirao obicnom kornjacom. Ne bih preporucio smirglanje smirglom ispod granulacije 1500 jer je posle muka ismirglati te riceve finijom i ispolirati. Cak tamo gde nije neophodno ne smirglati uopste jer samo sebi pravite dupli posao, ja sam hteo da bude full odradjeno sve, pa se z.

 

Ge08p_photo940f.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Smirglanje zavrseno kao i polirano kornjacom i sada ostaje jos finisiranje XERAPOL pastom za poliranje plastike. Narucena iz Louisa za 10e, mada moze se iskopati i kod nas.

Posle smirglanja mi je bilo pregrubo za xerapol pa sam prvo polirao obicnom kornjacom. Ne bih preporucio smirglanje smirglom ispod granulacije 1500 jer je posle muka ismirglati te riceve finijom i ispolirati. Cak tamo gde nije neophodno ne smirglati uopste jer samo sebi pravite dupli posao, ja sam hteo da bude full odradjeno sve, pa se z.

 

uKDoB_photo940f.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

slazem se ali je lakse polirati finije obradjenu povrsinu nego hrapavu, u sustini ako manje smirglas vise poliras i obrnuto..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Sve je to gubljenje vremena i zivaca.Ja sam moj polirao sa neznam cim sve i uspeo da se risevi koji su postojali nevide uopste.Problem je sto bez obzira koliko fino polirao posle nema sanse da nocu ne razmazuje i prelama svetlost od farova,sto i te kako smeta,prakticno neupotrebljiv vizir.Na oko deluje savrsen,ali nije tako.Zato pare u sake i kupovina novog,sta kosta da kosta...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Sve je to gubljenje vremena i zivaca.Ja sam moj polirao sa neznam cim sve i uspeo da se risevi koji su postojali nevide uopste.Problem je sto bez obzira koliko fino polirao posle nema sanse da nocu ne razmazuje i prelama svetlost od farova,sto i te kako smeta,prakticno neupotrebljiv vizir.Na oko deluje savrsen,ali nije tako.Zato pare u sake i kupovina novog,sta kosta da kosta...

 

Istina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Kako sam ja to odradio:

- P400 kruzno

- P600 kruzno

- P800 kruzno

- polir pasta krpa

- polir pasta busilica

- P320 horizontalno

- P400 vertikalno

- P800 horizontalno

- P1200 vertikalno

- P2000 horiznontalno

- polir pasta (Commandat 5) + krpa

- 40 eura za drugi vizir u besprekornom stanju

 

:zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

sve moze da se resi,ali nikako rucno!ta karete kid metoda ne pije vodu! ni ne pomisljaj! meni je kolega radio(farbar) pa sa nekoliko filceva i sto cuda sa nekom polirkom i raznim pastama i bilo je super!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja