Jump to content

Moto Zajednica

HONDA VFR750 RC24 vs. TRANSALP 600V

Recommended Posts

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Borča - Beograd
  • Motocikl: piaggio free, yamaha XJ900R, kawasaki er6n, kymco downtown 300, suzuki v strom 650 xt.

Imam jedno pitanje za okorele "hondase". razmisljam da uzmem jedan od ova dva modela koji su na prvi pogled dosta razliciti. prednost bih dao Vfr-u jer bi gledao da mu promenim korman i dobijem vise "pandursko" sedenje. takodje bih stavio gume (110-17 i 140-17) sa izrazenijom turing sarom da ipak moze da se vozi po makadamu itd. zanima me izvodljivost svega ovoga kao i, posto su to stari motori, nabavka delova kao i odrzavanje. znam da i VFR i TA600V imaju svaki svoju namenu ali moze li da se dobije, sa skromnijim budzetom nesto univerzalno? pozdrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

meni se licno vise svidja VFR (zato ga i imam) ,da podignes volan na VFR i stavis gume sa izrazenijim kramponima je izvodljivo ali ne i dovoljno jer je VFR prilicno nizak motor za te stvari pa ako mislis da vozis po makadamu onda bi bilo bolje da uzmes Transalp, ili mozda nesto jace Honda Africa Twin 750 ili Yamaha Super Tenere 750...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Borča - Beograd
  • Motocikl: piaggio free, yamaha XJ900R, kawasaki er6n, kymco downtown 300, suzuki v strom 650 xt.

ne ne kramponi vec touring guma sa izrazenijom sarom sa kojom bih mogao da vozim po travi, po kolskom putu, sidjem do reke. trenutno na motoru imam 160-17 sportmax gumu i od svega ovoga nema nista, a i citam po forumima da je V4 agregar takoreci nepoderiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

nisam mislio bas kramponke nego neke soft enduro-road gume, pa to sto si cuo o V4 je definitivno tacno, jedna od najzahvalnijih masina, naravno da mu je odrzavanje malo skuplje od TA jer VFR ima 4 cilindra, 3 kociona diska.. mada citao sam na vise mesta da se stelovanje ventila kod VFR radi jednom u 50.000km, a to je zato sto ima pogon bregastih osovina preko zubcanika koji mnoogo precizniji i dugotrajniji, znaci nema lanca i spanera da crkavaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Poredis dva razlicita sveta. Sta god radio ili stavljao VFRu, on nikad nece biti Transalp, ali i obrnutno. VFR je izrazito putni motor, dok je Transalp enduro, pretezno putno opredeljen, sa sposobnoscu za makadam, ili laksi offroad. Sto se tice samih agregata, osim po V koncepciji, nemaju slicnosti. Na strani VFRa je veca snaga sa manje vibracija, ali zato i znatno veca potrosnja ako ga papris, dok je TA smirenija masina, sa manjim putnim brzinama, ali i 2 cilindra manje pa je to prednost sto se tice odrzavanja. Za TA su jeftinije gume, duze traju, jeftinije plocice i manje se trose. Pricam ti iz licnog iskustva, doduse ne sa konkretnim modelima, vec sa Transalpom 650, sa kojim sam presao oko 40.000, i VFR 800 V-tec, kojeg od skoro vozim. Takve gume koje spominjes za VFRa ne postoje, a i mislim da je 140 premalo i da ne bi moglo da se stavi na VFRa. Ogibljenje na VFRu je tvrdo za makadam, tako da takve ekskurzije zaboravi,tj. izvodljivo je, ali da vozis 5 km/h i da se treses sve vreme.

 

 

Ako si zadovoljan brzinama do 120 km/h, TA bi bio pravi izbor za tebe. Pouzdan kao i VFR, ali malo jeftiniji za odrzavanje, i bolji za van puta. U poredjenju sa tvojim ER-6n om, VFR je tezi i malo tromiji za grad, ali je bolji i mirniji na otvorenom putu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Borča - Beograd
  • Motocikl: piaggio free, yamaha XJ900R, kawasaki er6n, kymco downtown 300, suzuki v strom 650 xt.

hvala ti m1loshe, rekao si upravo ono sto me zanimalo i odluka je pala na transalpa. verovatno ce to biti malo stariji model koji cu polako sredjivati za sebe, sada jos samo da vidim kako je sa nabavkom delova ali koliko vidim na forumu ipak mogu da se nadju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

Stvar je samo u tome sta ti treba, gde hoces da vozis motor PRETEZNO! Ja teram VFR RC24. Sa njim nema govora o bilo kakvom offroadu, ako hocu da se vratim sa svim delovima na broju :). Ali to me ne brine jer sam kupio isti najvise radi putovanja, klasika, tako da tu ja nemam dilemu. Pitanje je sta ti zelis...

Inace nemoguce je praviti od VFR-a ni slicno bilo kakvom enduru..

 

Moj predlog je, da ako si na pola, ni tamo ni tamo, kupis Yamahu TDM. Ona bi ti mozda odgovarala, jer je tu i tamo visenamenska. Ima dosta snage, a moze da savlada i offroad donekle. Dosta visok motor. Sve to naravno ako nisi alergican na yamahe :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja