Jump to content

Moto Zajednica

Gume za enduro motore HAIDENAU K60 (odmila ih zovemo AjdeSad)

Recommended Posts

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Suzuki DR BIG 750S

Haidenau moze i na winda 1aha.gif

 

Jos jednom bih htio da se zahvalim Banetu na tome sto mi je izlasao u susret i bez ijedne rijeci pristao na sve zavrzlame koje sam mu priredio 1oda.gif

 

Prodavac za preporuku!

 

 

 

P1011320.jpg

kostenlos bilder hochladen

 

Op momak pa ne hvališ se novom obućom :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dobar dan dobri ljudi.., 225 postova
  • Lokacija: Banja Luka,Republika Srpska
  • Motocikl: Transalp 600 PD06 91.god.;Africa twin RD03

Haidenau moze i na winda 1aha.gif

 

Jos jednom bih htio da se zahvalim Banetu na tome sto mi je izlasao u susret i bez ijedne rijeci pristao na sve zavrzlame koje sam mu priredio 1oda.gif

 

Prodavac za preporuku!

 

 

 

P1011320.jpg

kostenlos bilder hochladen

 

Op momak pa ne hvališ se novom obućom :zdravo:

TO JE ON VIDIO KAKO YOSHIMURA IDE NA TIM GUMAMA PA ODMA KUPIO :D :D :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

sve pohvale (standardno) :takoje: lak dogovor, brza isporuka... slikaću ih kad ih namontiram... za moje potrebe, odlična guma :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

 

Op momak pa ne hvališ se novom obućom :zdravo:

TO JE ON VIDIO KAKO YOSHIMURA IDE NA TIM GUMAMA PA ODMA KUPIO :D :D :D

 

Vas dvojica slabo zapazate, ove gume su montirane prije engura. Ma da, kad bolje razmislim niste ni mogli od prasine da vidite kakva je sara na zadnjoj gumi 1jezik.gif1oda.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Suzuki DR BIG 750S

Op momak pa ne hvališ se novom obućom :zdravo:

TO JE ON VIDIO KAKO YOSHIMURA IDE NA TIM GUMAMA PA ODMA KUPIO :D :D :D

 

Vas dvojica slabo zapazate, ove gume su montirane prije engura. Ma da, kad bolje razmislim niste ni mogli od prasine da vidite kakva je sara na zadnjoj gumi 1jezik.gif1oda.gif

 

Interesantno, a vidiš ima i datum ovdje piše :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova

izvinite sto vam upadam na temu, sluicajno sam na limundu naleteo na polovnu varijantu za neku gumu, pa reko da podelim sa vama, mozda nekom bas ovo odgovara:

 

 

http://www.limundo.com/kupovina/Auto-i-moto/Motocikli/Rezervni-moto-delovi/GUMA-ZA-MOTOCIKL-2-75-21-TRIAL-METZELER/26647077/UbaciUListuZelja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator

Temu dizem posle dugo vremena.Interesuje me misljenje o K76 gumi.Prvenstveno bi se koristila po asfaltu(95%).Takodje na gumama pise da su TL a mene interesuje da li ja mogu da ubacim unutrasnju u svakom slucaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

@ nikolapanic,

 

u svaku TL gumu možeš da staviš unutrašnju gumu bez problema.

O iskustvima sa K76 će neko drugi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Temu dizem posle dugo vremena.Interesuje me misljenje o K76 gumi.Prvenstveno bi se koristila po asfaltu(95%).Takodje na gumama pise da su TL a mene interesuje da li ja mogu da ubacim unutrasnju u svakom slucaju?

Koristim K76 na Transalpu 600 (sa unutrašmjim gumama) i veoma sam zadovoljan karakteristikama. Prešao sam do sada oko 14.000 km sa njima i na zadnjoj ima još 3-4.000 km, a na prednjoj sigurno još desetak hiljada. Dobra i pouzdana guma i na mokrom i na suvom asfaltu i na makadamu. Nije za blato.

Planiram da uskoro K76 montiram i na BMW R1100GS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Drugar, koji je inace odusevljen ovom gumom, je skoro imao vrlo neprijatno iskustvo sa busenjem gume na putu i nemogucnoscu da je, cak i gazenjem prednjim tockom od TAM-ica, odlepi od felne kako bi je razmontirao i zamenio unutrasnju. Nakon kupovine, prilikom montaze su mu rekli da je obruc izuzetno tesan i da jedva nailazi na felnu, te ga pitali kako misli da skine gumu kad mu se probusi negde na putu? I na kraju mu se to i desilo. Srecom je imao pomoc nekog momka na putu koji je tocak odneo 25km do vulkanizera, te se sve lepo zavrsilo, ali svakako vrlo problematicna situacija.

 

Da li je jos ko od vas imao slicno iskustvo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

@kosooki, obruč na Heidenau gumama je isti kao i na svim drugim gumama. Ovo govorim iz iskustva, a ne kao prodavac istih, jer sam mnogo puta skidao i montirao gume kako kod kuće tako i u nedođiji. Dešavalo mi se da, npr. na enduro vožnjama, svaki dan probušim gumu i nikad mi nije trebalo više od pola sata da zamenim unutrašnju gumu. Od alata su potrebna samo dva mala montirača, moji su od 25cm. Dakle, u pitanju je tehnika, a ne snaga ili specijalne mašine.Kod demontaže počinje se od mesta na felni gde se nalazi ventil, a kod montaže se na tom mestu montiranje završava, tj. počinje se sa kontra strane od ventila.

U konkretnom slučaju guma je zalepljena za felnu lepilom koje se koristi za TL gume, a za tim nema potrebe ako se koristi unutrašnja guma. To čestro rade vulkanizeri, ja to nikad ne radim i nemam problema sa demontažom. TL gume moraju da se lepe po obodu ali zato se lakše "zakrpe" na putu jer nema potrebe da se skida guma sa felne.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Zaista dugogodisnji motociklista i enduras je u pitanju, tako da ne verujem da je u pitanju strucnost oko demontaze gume. Svakako su prilikom montaze mu rekli da su je tesko nabacili na felnu i da se boje da ce mu se desiti ovo sto mu se desilo. Opet, tvoje iskustvo je bitno drugacije, tj normalno kao i sa svakom drugom gumom. Moguce je da je do tog lepka, a mozda je i nesto do KLR-ove felne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

B@ne , jel imas neku lepu ponudu 120 i 180 sirine za 17 felnu , turing gumu.

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Sta mi predlazete da stavim na hondu vfr 800 fi,konkretno interesuje me guma za voznju zimi.Inace otvorio sam temu na moto skupovi,planiram zimus na zumski moto skup u Nemacku,poznat kao Elefantentrefen.pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

U toj dimenziji samo Michelin Road 3 i 4.

 

Sta mi predlazete da stavim na hondu vfr 800 fi,konkretno interesuje me guma za voznju zimi.Inace otvorio sam temu na moto skupovi,planiram zimus na zumski moto skup u Nemacku,poznat kao Elefantentrefen.pozz

 

 

 

Isti motor , po ceni . . . ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CRF250L

Juce bio do BP uzeo gume od Baneta, sve pohvale za njega i hvala na poklonu   ;)   Gume juce i montirane i danas sa njima prvi put u zivotu bio na off-u. Sve u svemu ja prezadovoljan, jesam pocetnik ali potpisujem da gume muski vuku po suvoj zemlji, travi i blatu! Takodje lepo se ponasaju i na asvaltu mada jos nisam trazio granice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja