Jump to content

Moto Zajednica

ATX u dzaku

Recommended Posts

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

nisam siguran da sam na dobro mesto postavio temu ali je u pitanju rad u garazi!!  :P

uzeo sam jedan za klnca i sada pocinje borba oko svih detalja,jer sumnjam da bih ga rastavljao zbog nekih izmena. Ovako posto je svakako u delovima krece iz pocetka formiranje!!

tragam za neke dve gume 18ke od nekoga brzinca?!

pitanje broj dva se odnosi naprednji kocioni  disk koji bih voleo da smontiram na ATXa?!

kako? od cega? sa cega bi moglo?! hvala na razumevanju i strpljenju,unapred!

post-9758-12879091089213_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

nisam siguran da sam na dobro mesto postavio temu ali je u pitanju rad u garazi!!  :P

uzeo sam jedan za klnca i sada pocinje borba oko svih detalja,jer sumnjam da bih ga rastavljao zbog nekih izmena. Ovako posto je svakako u delovima krece iz pocetka formiranje!!

tragam za neke dve gume 18ke od nekoga brzinca?!

pitanje broj dva se odnosi naprednji kocioni  disk koji bih voleo da smontiram na ATXa?!

kako? od cega? sa cega bi moglo?! hvala na razumevanju i strpljenju,unapred!

od BT.a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Od bt-a su manji tockovi,samim tim bi bio nizi.Ako ne smeta,mada meni mnogo bolje izgledaju.Ctx ima vece tockove ali se mnogo teze nalaze.

Trebaju ti i prednje vile od bt-a ili samo cizme.Naravno i rucica...

Na atx-u su lose kocnice tako da je pametno staviti diskove napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

palo mi je na pamet ta kombinacija sa MZom,ali nisam siguran koliko su robusnije i vece ako neko ima da izmeri pa da uporedim kako bi to izgledalo. ima 39,5 Lko i od BTa cilindar,tako se predvidja da bi trebao biti brz. a sve to bi bilo dobro i zaustaviti.za sada je masina otisla na reparaciju i ako,joj navodno ne fali nista sada kada je vec na stolu pretrest cemo je pa posle da budem miran! para za met plavu kao sto stoji u saob momentalno nece biti tako da sam odneo poznaniku firmopiscu da odradi neke nalepnice. bit ce i nekih slika cim bude vredno paznje!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Hehe, grunferu stari, ne da ti se da miruješ! ;)

 

Samo napred, biće to sjajan motor za Milana. Saopštio si mu napokon da si mu ga kupio? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

nisam,mada se juce cudno smeskao! no nije ni bitno. sada sabiram delove a posle cemo utiske!

ajmo ljudi KAKO i od CEGA napred diska na ATXa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ja ne bi nista petljao oko diska(samo stvaras sebi nepotrebne probleme,a i troskove),samo sredi da sve bude po propisu.

 

Dok sam vozio bt-a pre(u stvari 2 bt-a,sa prednjim ispravnim diskovima)ali imao sam drugare i nikome nije radio disk(tj. klesta) i samo sa zadnjom su terali bez problema,tako da bi atx sa obe njegove kocnice lepo kocio,a u ostalom na atx je zadnja dosta bitnija i vise se koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

Ja ne bi nista petljao oko diska(samo stvaras sebi nepotrebne probleme,a i troskove),samo sredi da sve bude po propisu.

 

Dok sam vozio bt-a pre(u stvari 2 bt-a,sa prednjim ispravnim diskovima)ali imao sam drugare i nikome nije radio disk(tj. klesta) i samo sa zadnjom su terali bez problema,tako da bi atx sa obe njegove kocnice lepo kocio,a u ostalom na atx je zadnja dosta bitnija i vise se koristi.

 

Slazem se ja sam imao Atx-a sa 40 ili mozda 42l klipom i samo zadnju kocnicu,nikakvih problema nisam imao samo sto je masina dosta brzo crkla  >:( tako da nema potrebe za prednjom kocnicom(moje misljenje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

He,he,he... :D :D :D Ova tema me vraca u mladost.Cestitam na ponovu,samo napred. Pamet u glavu,glavu u kacigu i gas!

A sto se tice kocnice,ako namestis i tu originalnu da radi kako treba,nema potrebe za diskom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

A sto se tice kocnice,ako namestis i tu originalnu da radi kako treba,nema potrebe za diskom.

hmmmmmm,svakako ce za prvu ruku biti tako!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Atx je fabricki napravljan da ide 55km/h.Ovo ako se sastavi kako treba ici ce naj manje 80km/h.Nije tomos bezveze  ugradjivao jace kocnice u modele koji su isli preko 60(t-15,bt).Ja sam 5 godina vozio atx,moj je isao oko 85,pri toj brzini gotovo da i ne koci.Imao sam originalne tomosove pakne koje su potpuno nelegale na dobos.I ja sam hteo da stavim bt-ove tockove ali u to vreme su bili jako skupi.Sada mozes da kupis bt na velike table za 200 e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

.Ja sam 5 godina vozio atx,moj je isao oko 85,pri toj brzini gotovo da i ne koci.Imao sam originalne tomosove pakne koje su potpuno nelegale na dobos.

bas zbog toga sto godinama imam u dvoristu "plavu pticu" momacki APN4 i nikada ta prednja nije nesto posebno doprinosila,samo zadnja!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

.Ja sam 5 godina vozio atx,moj je isao oko 85,pri toj brzini gotovo da i ne koci.Imao sam originalne tomosove pakne koje su potpuno nelegale na dobos.

bas zbog toga sto godinama imam u dvoristu "plavu pticu" momacki APN4 i nikada ta prednja nije nesto posebno doprinosila,samo zadnja!!

  Ajde samo da dodam,kad smo vec kod kocnica.Ja sam na mom "momackom" APN-u imao petnajinu masinu i prednji tocak od petnaje.Taj veliki dobos zaustavljao je i E 90 u ono vreme.I ja sam je koristio vise nego zadnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Zbok takve sugave prednje ja sam ocesao kola (zamalo se nisam direkt u njih zabio) i sjebao rame za ceo zivot (isao sam oko 45-50 bilo je dovoljno vremena za neke bolje kocnice da se zaustavim ali sa ovima...), a da ne pricam kolio sam se puta zaustavio na necijem braniku u gradu (sva sreca nijedan nisam slomio) tako da bolje budzi nesto najeftiniej od t 15 uzems tocak ne znam dal je 18-tica ako nije uzems dobos i prebacis ga na 18 banda a skuplja varijanta ti je ond ctx-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Zbok takve sugave prednje ja sam ocesao kola (zamalo se nisam direkt u njih zabio) i sjebao rame za ceo zivot (isao sam oko 45-50 bilo je dovoljno vremena za neke bolje kocnice da se zaustavim ali sa ovima...), a da ne pricam kolio sam se puta zaustavio na necijem braniku u gradu (sva sreca nijedan nisam slomio) tako da bolje budzi nesto najeftiniej od t 15 uzems tocak ne znam dal je 18-tica ako nije uzems dobos i prebacis ga na 18 banda a skuplja varijanta ti je ond ctx-a.

 

 

A koje zice da stavi?,jer od 18 ne pase jer je elektronikov dobos veci u precniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Ja sam ceo tocak od t-15,potpuno ispravan sa paknama platio 20 e.Posle sam ga poklonio jednom drugaru.Moze se naci tocak od t-15,nije problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Mene je zadnji tocak izasao 4000din nov bez onog dela gde se kaci lancanik.

A sto se toga tice nabavljaj danas ko za maleer kad sam prelazio onaj zeleni most kod autobuske stanice lik ispred mene ukocio naglo i ja sa 50 na kocnicu dobio snake poceo motor da zanosi jedva sam ga obuzdao i zastvaio izmedju auta i ograde mosta malo sam ocesao auto ne daj boze mogao sam da zavrsim u gepeku... Toliko o kocenju zadnjom to je ok za otvoren put ali za brza kretanja i stajanja...

Mozes da uradis neku foru ako super moto sa bt-ovim livenim tockovima ili stavljaj od t-15 ceo tocak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

danas nabasao kod poznanika na vile(30e) navodno od nekoga derbija! ima li neko ideju sta dalje,koja celjust koji tocak,ili mozda neko ima od derbija tocak?

post-9758-12879091598178_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja