Jump to content

Moto Zajednica

Trodnevni djir po Hrvatskoj - Zurka u PIT STOP-u u Zagrebu

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Pre par dana se javio AnteK i pozvao je mene i Josepha da navratimo do njega u petak posle posla pa da zajedno odradimo jednu manju turu po Hrvatskoj i da odemo do MOTORI.HR zurke u Zagrebu. Naravno, prihvatili smo sa odusevljenjem i u petak posle posla smo krenuli prema Osijeku.

 

Do AnteK-a smo stigli kasno popodne, popili smo par pica, popricali na temu motora i putovanja sa istim i u sitne sate polegali da se koliko-toliko odmorimo za sutrasnju voznju. Budjenje u 7, polazak u 8! Ante voli da vozi po jutarnjem svezem vremenu, a nama je bilo svejedno, bitno da se vozimo!

 

Posle mozda sat vremena voznje skrenuli smo malo sa predvidjene rute i odveo nas je na mali offroad do Jankovca (ispravi me Ante ako sam pogresio). Ante je pred nama prasio sa Tenerkom po makadamu, za njim sam se vozio ja na GSX-u, a na kraju nase male kolone Joseph na CB400-ci. Honda onako lagana i pored 3 kofera (mada ne bas prepunjena) je uspevala da se dosta dobro izbori sa terenom koji joj je bio nametnut, ali GSX se bogami mucio. Nisam znao da li mi vise skace prednji ili zadnji ocak, ali na kraju smo se nekako popeli. Malo izletiste kod planinarskog doma, jezero, pecina negde u planini, mali vodopad u krecnjaku,... prelepo mesto. Ja sam se malo zalio na poteskoce posto sam imao problem da odrzim na putu Suzanu, koja je sa gorivom, punim koferima i samnom imala blizu pola tone, ali ne zalim sto smo se popeli tamo. I Ante u pravu si sto se tice da mi koji vozimo motore skoro iskljucivo za asfalt gubimo mnogo toga ne vozeci se kroz cistu prirodu.

 

Malo sam se plasio silaska po istom makadamu posto mi nove pakne nisu jos dobro legle na mesto, a i semeringe prednje vile nisam jos zamenio, pa sam trpeo dosta vibracija i talasanja, ali je na kraju sve islo dobro. Posle toga odvezli smo se do Virovitice, gde smo se nasli sa Nebojsom (i njegovim Monsterom900) i posle kratke pauze za tocenje goriva smo nastavili prema Zagrebu. Ante i Nebojsa su nametnuli dosta jak tempo, koji sam jedno vreme uspevao da pratim, ali je na kraju koncentracija popustila, a i manjak iskustva je odigrao znacajnu ulogu (posto vozim tek oko godinu dana i imam tek nesto malo vise od 7000km pod dupetom) i na nekih 50-60km od Virovitice, gde se put penjao uzbrdo, a odmah zatim strmo dole i krivina udesno, nisam zalegao, motor malo proplivao, i ja umesto da ga jos oborim i dam gas, stisnem kocnicu, presaltam u nizu, zadnji tocak proklizi, i u sred krivine nasao sam se u levoj traci, gde sam se izvrnuo na desni bok u tucanik pored puta. Na svu srecu niko nije naisao iz suprotnog pravca, inace vam ne bih ovo pisao. Meni nista, ni ogrebotine. Kaciga - tek malo farba ogrebana. Motor pao na desnu deklu i na desni bocni kofer. Ni farba nije ogrebana. Instrument tabla pukla, ne radi obrtomer, indikacija stepena prenosa, i malo napuklo staklo prednjeg fara.

 

Kada se to desilo Ja sam bio treci u koloni. Ante i Joseph su posle nekoliko kilometara zastali i lada su videli da mene i Nebojse nema krenuli su nazad ali mi smo vec do tada krenuli. Jedino je bilo malo za*ebano da nas dvojica izvucemo motor na asfalt, ali posle par minuta nekako smo ga iscimali. U sledecem mestu smo stali da popijemo pice da malo oduvamo i smirimo se. Posle par minuta naisla je AnteK-ova ekipa iz kraja sa Transalpom, Shadowom i Afrikom. Joseph se malo raspitivao o Transalpu pa je dobio priliku da ga provoza. Vratio se prezadovoljan sa osmehom od uva do uva.

 

Posle 15-20 minuta, smo svi zajedno nastavili narednih 30-40km kada su se njih trojica izdvojili a mi smo nastavili prema Zagrebu. Do PIT STOP-a smo stigli oko 4 popodne. Jos nije bilo mnogo ljudi ali je atmosfera pocela lepo da se zagreva. Seli smo nasred baste u dvoristu PIT-a u BJB majicama cisto da se zna sa kim imaju hrvatski bajkeri posla. Oko 6 se pojavio i Djura pa smo eto upoznali licno jos jednog BJB-ovca iz Srbije.

 

Sto se tice ekipe koju smo upoznali sa motori.hr, odlicni su momci i devojke (dosta njih je i na BJB forumu). Ovom prilikom im se zahvaljujem na odlicnoj zurci i na 17000 litara piva koje smo popili. Inace zurka je bila odlicna, devojke-plesacice jos bolje. Takodje hvala Pudli sto nas je primio da prenocimo kod njega, inace ne znam sta bismo u sred Zagreba radili u sred noci onako naliveni.

 

Oko 2 posle ponoci smo se nas 8-10 spremili u kolonu da nas Linza odvede na neko preterano mesto. Ispalo je da je to mesto nekakva diskoteka, ali tada vec nismo bili u stanju niti da stojimo a kamoli da djuskamo i probijamo se kroz guzvu, tako da smo AnteK, Pudla, Joseph i ja otisli na zasluzeni odmor od oko 3 sata spavanja. Tih 3 sata Joseph je jos i kako tako i iskoristio, a ja i AnteK smo se malo mucili pokusavajuci da potisnemo njegovo hrkanje u pozadinu, ali umor i pivo su nas na kraju savladali.

 

U 6 je zvonio sat!!! Mama molim te samo jos 5 minuta!!! Za 10 minuta smo ipak bili svi na nogama. Pudla nam je otvorio garazu i u 6:30 smo bili na putu. Nas dvojica smo odlucili da se vratimo kroz Slavoniju preko Slavonskog Broda, ali da idemo starim putem uz auto-put, a AnteK je bio u zurbi, takodje je isao do Broda ali je on raspalio po auto-putu posto nas je izveo iz Zagreba.

 

Sta reci o voznji do kuce? Prelepa priroda koja je nazalost ceto prekinuta gadnim prizorima sramote koju samo ljudska glupost moze proizvesti. Svi znate o cemu se radi, ali necemo pricati niti pisati o tome posto tome nije mesto na ovom forumu.

 

Znaci put od ZG-a do Temerina, oko 400 i kusur km za nekih 10 sati posto smo jako cesto stajali lececi glavobolju sto kafetinom, sto kafama.

 

Sve u svemu, odlicna voznja (pad vec odavno zaboravljen a instrument tabla ce se naci druga), odlicno druzenje!! Upoznali smo mnogo novih ljudi i nadam se da cemo ih jos vidjati, tu ili tamo ili negde na putu.

 

Pudli i Linzi zelim srecan put i lepu voznju po africi.

 

Zahvaljujem se AnteK-u na pozivu, smestaju, druzenju i voznji.

 

Ekipi sa motori.hr sve najbolje, i jos mnogo dobrih zurki i voznji.

 

Joseph ce ovu pricu dopuniti jos sa svojim utiscima i slikama posto sam ja slabo slikao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Bravo,momci! :kul:

Svaka chast i ljubaznim domacinima...koliko sam do sada shvatio,to se podrazumeva... Bravo! =D>

Eeee...a sada..SLIKE! Nemo' da Vas sanjam! :bos:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
Bravo' date='momci! :kul:

Svaka chast i ljubaznim domacinima...koliko sam do sada shvatio,to se podrazumeva... Bravo! =D>

[b']Eeee...a sada..SLIKE! Nemo' da Vas sanjam![/b] :bos:

 

Slike nego sta! Ima nas koji slabije znamo da citamo pa nam slike dobro dodju :D:D

 

Odlicna tura! Stari ste putnici, za promenu malo na zapad, ne samo istocno :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Evo par slika, najviše je Joseph slikao, pa èekamo njega :D Drago mi je

da ste sretno stigli kuæi, ne zamjerite ako je bilo propusta :D

 

ldMZn_p1010001bs4.jpg

l3KQ6_p1010004iy3.jpg

bheRk_p1010005tp5.jpg

LOssa_p1010008kf7.jpg

vHs8d_p1010009cr0.jpg

8XkJQ_p1010010ce7.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Naravno od vas dvojice uvek neka lepa iznenadjenja :D

 

Nedajte se ko god ode u Hr jedva zivu glavu izvuce da li zbog voznje ili zbog alkoholisanja mada ovaj Djura nesto otporan ko bubaShvaba :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Stvarno ste pravi. Svaka vam dala :lol: A lepo sam ti (Davore) rekao da me zoves na tu zurku. Olaksavajuca okolnost je sto sam u subotu isao na Kamelot u SKC. Strava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Internacionalci u akciji. Al ste nas zagolicali sa onim lepim slikama... Dajte još!

 

Nedajte se ko god ode u Hr jedva zivu glavu izvuce da li zbog voznje ili zbog alkoholisanja mada ovaj Djura nesto otporan ko bubaShvaba :lol:

 

Peco, ispravljao je i Ðura krivine po Hrvatskoj... :lol:

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Evo i mene sa slikama i sa impresijama.

Quasaar je uglavnom vec sve napisao, ja cu samo da dodam par recenica usput.

Bio sam odusevljen prirodom i putevima u Hrvatskoj cistocom koja je na svakom koraku. Nisam video najlon kese koji leprsaju na drvecu, smetilista pored puteva, samo cistu okolinu. Nas tempo uglavnom retko prelazi 100 km/h, pa mozemo nesto i da vidimo usput. O gostoprimstvu i da ne pricam. Ja sam mislio da sam dosta dobro istreniran, ali na kraju nisam mogao da pratim tempo koji su nam dragi susedi nametnuli. Nisam ni popio pivo do kraja, i vec sam imao jos jednu punu casu u rukama :) . Drago mi je sto sam toliko ljudi upoznao!

U povratku se desio mali incident, jer sam i ja imao bliski susret sa asfaltom u Backoj Palanci. Zbog gubitka koncentracije, nisam zakocio na vreme pre raskrsnice, i malo sam zablokirao prednji tocak, motor poceo da ljulja i pali smo. Srecom, brzina nije bila velika, i motor je prosao bez ogrebotina, ceo udarac je bocni kofer absorbovao. Ja sam malo ugruvan sa par modrica i ogrebotina. Pocepao sam pantalone, ali zato i sluze, jelte. Idemo dalje. I ja se uclanio u klub : "onih , koji su vec pali...".

Dakle, ovo iskustvo je jos jedan apel za nosenje opreme bez obzira na vrucinu i ostale vremenske uslove!

Imam i novo iskustvo. Vec sam ranije poceo da razmisljam o temi kupovine Transalpa. AnteK-a sam gnjavio sa pitanjima celo vreme i on je strpljivo odgovarao na sva pitanja :D . Imao sam prilike i da isprobam jedan. Pitao sam Zlatka ( ko sve svoje bolesti leci sa voznjom motora :) ) da sednem na njegov, samo da osetim visinu, polozaj sedenja, upravljaca. On me nije samo pustio, nego je rekao da se provozam! Nisam bio bas siguran, ali me ubedi na kraju da pokupim jakno i kacigu , i da obrnem jedan krug. Bio sam odusevljen, dakle uskoro se nadam promeni u potpisu ispod avatara :D

Dosta sam kuckao, evo i slika!

Odnosno, bice u sledecem postu, jer me nesto zeza imageshack i necu ponovo sve da kucam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Pogled na nasu drzavu sa druge strane Dunava.Ponovo posle 15 godina...

pRK8c_canondavor002lk1.th.jpg

 

Nas domacin, koji koristi mobilni od 6 ujutru, pa ceo dan...

404.jpg

 

Krevet za ispravljanje kicme posle voznje 8)

404.jpg

 

Nekoliko slika prelepog izletista u prirodi - Jankovac:

 

404.jpg

404.jpg

 

The Three Musketeers :)

 

404.jpg

 

Antek u elementu:

404.jpg

 

Uzivamo u pogledu i u svezem vazduhu

awMeL_canonjoseph020lz5.th.jpg

 

Zar su potrebne reci?

404.jpg

 

8)

I93vW_canonjoseph025cv1.th.jpg

 

End of Part I.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Transalp koji sam "testirao" i ponosni vlasnik istog:

404.jpg

 

Birtija gde smo lecili shock posle quasaarovog pada:

rDxX3_canonjoseph031cx4.th.jpg

 

Umesto crash-bar-a, crash-kofer: :)

404.jpg

 

Jedina steta na Suzani:

k2dOz_canonjoseph033vh2.th.jpg

 

Prerada VTR-a:

404.jpg

 

U dvoristu Pit Stop-a:

404.jpg

 

Jos jedan R:

404.jpg

 

I Police je bio prisutan:

yRd60_canonjoseph045nx4.th.jpg

 

End of Part II.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Ulaz u Pit Stop:

404.jpg

 

Na ulici:

404.jpg

404.jpg

 

Mala devojka+veliki motor ( + jos pet poena za odlicnu voznju )

404.jpg

 

Grill master and the assistent:

404.jpg

 

I za kraj, malo hrane za oci...

9JYVi_canonjoseph053xn8.th.jpg

404.jpg

 

The End.

Mi smo uzivali, sada i vi uzivajte u slikama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Hrvatska

Nije mi jasno samo jedno: kako to da kod tih lakših padova toliko stradavaju satovi? Pa oni su praktièki iznad upravljaèa, iznad prednjeg svjetla, a vidim polupano staklo, koje je inaèe okrenuto suprotno od smjera vožnje?

 

Nisam probao, pa nije mi jasno.. :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Polupano je ono i sa prednje strane samo nismo slikali. Udarca definitivno nije bilo, predpostavljam da su ipak vise u pitanju jake sile prilikom naglog prestanka pokreta. Ipak sat se drzi samo na 2 srafa i nastavio bi kretanje ali je ostatak motora vec stao. A moguce da sam ga i podkacio rukom ili necim pri padu posto sam je napravio neki polu-kolut kada smo pali.

 

Inace hvala svima na podrsci. Jedino bih voleo kada bismo mogli da se dogovaramo pa da ide vise nas na ovako malo duze ture od nekoliko dana. Cini mi se da mali broj forumasa putuje na duze (ili samo ne najvljuju i ne objavljuju). Lepo je vreme, mrdnimo guzice malo van grada vikendom. Ima sta da se poseti valda na ovom balkanu.

 

Ajmo neki topic sa predlozima za onaj vikend oko 1.maja. Sve se nadam da cemo imati 4-5 slobodnih dana pa da obrnemo neku turu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja