Jump to content

Moto Zajednica

Funduro Ekipa - BMW F650 & F650GS

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
pre 3 minuta, malitomic je napisao:

Samo da se javim i pozdravim staru ekipu jer koliko vidim opet cemo se druziti. Posle Velikog Dakara i divnog druzenja sa njim uzeo sam obicnog malog Gs-a. Ipak je mnogo prikladniji mojoj visini i putevima koje ja vozim. Sasvim je solidan motor i osim guma koje su za bacanje nista mu vise ne fali. Do malog servisa ima jos oko 1000km, pa cu moci i da se vozikam dok je jos lepih dana..

Kao sto rekog gume su lose pa sam u potrazi za novim. Cenom se namece Mitas pa da vidim ima li neko licnog iskustva sa MC24 Invader modelom. Sara mi je lepa i nije skroz ćelava ko Tera Force. Vozio sam Haidenau K60 i stvarno su super ali ipak previse gruba za ovaj motor, pomalo i bucna

IMG-d2ab60f8a34e61c804b3ac36d7862430-V.jpg

IMG-fc68c988c0b06474700671c443a94a24-V.jpg

Zasto tako za Heidenau??? :lol2:

Ja ih montirao, cuce motoru prekrasno. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Upravo sada, P.S. Dzon je napisao:

Zasto tako za Heidenau??? :lol2:

Ja ih montirao, cuce motoru prekrasno. :jee:

Nisam nista lose rekao osim da su malo bucne, zar ne? To je i potpuno normalno obzirom da imaju ozbiljne krampone. Nisam verovao da one mogu tako ostro da sse voze po asfaltu bez da popuste i jednom. Stvarno sam bio prezadovoljan njima, a i starom Xl-u su opako stajale. Mislim da ovaj motor sad nema potrebe za takvim gumama pa sam kod Mitasa nasao taj MC24 pa reko da pitam jel neko vozio

my.jpg

41k8de.jpg

j4fkj6.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Valjevo

Kada smo kod guma ... Meni su Haidenau K60 scout došle za zamenu .... Zadovoljan sam , i na asfaltu i van asfalta ... Verovatno ću opet iste ... Gde je sada najpovoljnije uzeti ih ... ?  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
pre 33 minuta, Presretac je napisao:

Kada smo kod guma ... Meni su Haidenau K60 scout došle za zamenu .... Zadovoljan sam , i na asfaltu i van asfalta ... Verovatno ću opet iste ... Gde je sada najpovoljnije uzeti ih ... ?  

Ja sam narucio da mi brat donese iz Svajcarske. Dosta povoljnije nego kod nas. :maloljut:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ja sam od MRG iz Kule pre par meseci dobio ponudu od 170e za K60. Tad sam jos jurio gume za Dakara. Ovo vazi za prednju 21', za 19' ne znam koliko je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

@P.S. Dzon jesi li resio problem sa motorom od letos? Mali Gs obicno nece da ostavi na putu, sta mu je bilo.

Mislim da sam te video negde sredinom Avgusta, prolazio si kroz Radoviće, bila je i suvozacica iza tebe. Sad mozda lupam, ali prepoznao sam motor po onom auspuhu koji nam ovde pokazivao na slikama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
pre 44 minuta, malitomic je napisao:

@P.S. Dzon jesi li resio problem sa motorom od letos? Mali Gs obicno nece da ostavi na putu, sta mu je bilo.

Mislim da sam te video negde sredinom Avgusta, prolazio si kroz Radoviće, bila je i suvozacica iza tebe. Sad mozda lupam, ali prepoznao sam motor po onom auspuhu koji nam ovde pokazivao na slikama

Eee jeste jeste to sam bio ja, taj dan je bio rezervisan za lutanje po Luštici. :)

Motor je jos uvek kod majstora. Problem je izgleda pravilo ono crevo ili guma (ili kako se vec zove) izmedju tela leptira gasa i glave agregata posto je pukla. Nabavio sam novu i majstor pretpostavlja da je samo to problem pravilo znog uvlacenja falš vazduha. Ali ja sam resio da agregat ide na operacioni sto, jer je pocela da me zeza druga brzina, da stuca u njoj i da ispada, tako da cu ovaj kraj sezone iskoristiti da mi to srede i ako bude trebalo jos nesto da se zameni kad vec otvaraju agregat. Svakako cu sve pisati na forumu. 

IMG_20210914_122816.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Aaaaha, snaci ti si bio:takoje:. Ja bio sa porodicom u Krasicima, tako da nije bilo mesta za motor. Nosio sam bajs i jedan dan obisao celu Lusticu i bio na predivnim mestima.

Nego na tu "flansu" se vec neko zalio ovde. Tacno se vidi kad motor radi kako ona 'diše'.

Meni je na Pegazu 650 spao cep od vakuma sa karburatora pa je vukao fals vazduh. Kako je to lomilo i bljuvalo ka air boxu, uzas i cuti i videti

Jesi uspeo ovde da je nadjes, kapiram da kod Radulovica nije problem poruciti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Pre jedno 2 sezone sam jurio E07 za tadašnjeg Suzukija DR750, ali je bila neka nestašica tog modela pa je moralo da se čeka prilično. Posle uzeh MC24 koje su služile korektno i ništa više od toga. Baš su se loše ponašale po vlažnom asfaltu. Pređoh s tim setom guma nekih 4-5k km pa je motor otišao dalje, tako da ne znam kakve su na duže staze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e

Doctore je ovde na temi ostavio broj otpada iz Rume, tako da sam zvao i covek mi odmah nasao deo. Zaista kao nov je.

I bice da je meni u voznji naprsla, jer bukvalno u toku voznje su pocele zezancije. I onda kako se rupe prosirila, tako je i problem postao veci, tj nemogucnost voznje.

A Lustica - jednom recju prekrasna. :)

IMG_20210812_160737.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Na tom vidikovcu, video si i sam verovatno je postavljen stari televizor bez ekrana. Kad pogledas u njega vidi se dole Mamula. VRH.

Cujem da se pominje otpad u Rumi, ako moze neki kontakt ko ima. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
pre 5 minuta, malitomic je napisao:

Na tom vidikovcu, video si i sam verovatno je postavljen stari televizor bez ekrana. Kad pogledas u njega vidi se dole Mamula. VRH.

Cujem da se pominje otpad u Rumi, ako moze neki kontakt ko ima. Hvala

Da da, televizor zabelezen :lol2:Saljem ti kontakt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Hvala drug:takoje:. Vidim sad da ti imas ovaj kao Dakar vizir, kod mene je sad neki originalni povisen, malo je izgreban i nije nesto efektan. Mozda stavim jedno krilce ako nadjem negde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
pre 3 minuta, malitomic je napisao:

Hvala drug:takoje:. Vidim sad da ti imas ovaj kao Dakar vizir, kod mene je sad neki originalni povisen, malo je izgreban i nije nesto efektan. Mozda stavim jedno krilce ako nadjem negde

Vizir sam naknadno pravio kod Ivana. Inace je bio onaj bezvezni mali koji bas nicemu sluzio nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 4 sati, Rik je napisao:

Pre jedno 2 sezone sam jurio E07 za tadašnjeg Suzukija DR750, ali je bila neka nestašica tog modela pa je moralo da se čeka prilično. Posle uzeh MC24 koje su služile korektno i ništa više od toga. Baš su se loše ponašale po vlažnom asfaltu. Pređoh s tim setom guma nekih 4-5k km pa je motor otišao dalje, tako da ne znam kakve su na duže staze.

Hvala Rik na podeljenom iskustvu. Meni je ta "sara" na MC24 lepa i mislim da bi dobro radila posao na suvim putevima i po lepom vremenu. Kad je hladno i kad uhvati kisa, rucica gasa se sama popusta tako da me to i ne brine previse. Videcu sta ce biti ne mogu obe da nadjem kod ovih nasih prodavaca, ili imaju zadnju ili samo prednju. Procitah negde da Mitas uvozi neko iz Kg, pa da mozda tamo pokusam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Sto se motora tice on je u vrlo korektnom stanju i osim tih guma nema potrebe za hitnim investicijama.

Poredeci ga sa Dakarom kad sam ga uzeo, ovaj je u daleko boljem stanju. Isto cu morati da stavim jedan zub manje na prednjem lancaniku, ali to je vec lako resivo.  Servisirane su mu vile i vodena pumpa proletos, radnjen je mali servis i do kraja sezone samo lepo vreme i voznja sto se mene tice.

Sto se tice ovih plavih detalja neki ce mozda da ostanu a neki ce sigurno da nestanu:jee1:

A da, ima i Remus auspuhe bas za njega. Nisu glasni i duva na oba jednako. Lepi su i ostaju tu gde su.

Evo koja slika

IMG-398d923f8ea5d3b6a7a6a39e994d8d44-V.jpg

IMG-c7d403eb6cf9d237ed11792965524501-V.jpg

IMG-71fcd126c6ad5f7fc4fa37d3c73564cf-V.jpg

IMG-7566bfde51bbe6a4514adeb8f632ec6b-V.jpg

IMG-0ec4fadf7ec6b9c16fb500d22ffe151b-V.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

 'Bemti, sto je lep, ko moj bivsi:)

Neka te sa srecom sluzi. Jeste li mu doakali konacno. Za sredjivanje one krive ćopave imas uputstvo u onoj mojoj temi o sredjivanju Dakara

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
pre 9 minuta, Dzonikeda je napisao:

Kolege, da li neko zna koji akumulator ide u F650 95’.

Trenutno koristim 10Ah, ali sam naisao na info da ide 12Ah.

Pa se pitam….

Ja na GS 2001 koristim  12V 12Ah, a to je ista masina u sustini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e

Ehej braco po gs sekti :)

Evo i ja da napisem neki red posle duze vremena.

Naime poce prosle sezone da poskakuje masina u drugoj brzini, a zatim i da pri ozbiljnijem gasu ispada iz iste.

Elem u ponedeljak sam motor preterao kod majstora, da potvrdimo dijagnozu u koju se sumnjalo.

Naravno da bi se doslo do menjaca, mora ceo agregat da se rasturi :maloljut:, ali sto se mora - drage volje. ;)

Epilog - dva zupcanika i naravno viljuska.

received_3154154721527506.jpeg

received_523675675926237.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e

A sada slede pitanja:

1. Savet za viljusku, gde naci, naruciti, ima li neko saznanja koliko kosta?

2. Spaner lanca bregaste, majstor mi rece da je stari rikavela i da je onda neko napravio prepravku dotezanja manuelno preko srafa. Koja je cena spanera? I da li to uopste menjati ili samo staviti novi lanac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Možda ja imam viljušku, morao bih da pogledam.

Što se španera tiče kupuje se nov ( radulović ili slični BMW serviseri poručiš pa stigne za od prilike 10 dana ) 

Ne igraj se sa španerom jer ako preskoči hoće da pokrivi ventile ( ja sam saznao na teži način )

Španer je kada sam ga ja menjao 2013 bio oko 7.000 dinara 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

Evo jedan svež oglas za delove od Gs-a. U kakvom su stanju delovi to ne znam, po slikama bas i ne obećavaju. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja