Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT 600 TÉNÉRÉ

Recommended Posts

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

aaa pa ja gledam sada sta ce coveku drugi set ;)

pa dobro,ja bi za ulicu uzeo neke supermoto felne,naravno jeftinije varijante za nekog sportaka a na ove zicane stavio cross gume....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: St.Moravica
  • Motocikl: CRF 450

ja nebi stavio alu felne...a ne bi dobro legle sm tockovi na Z tenere...ako bi stavio onda neke zbicane 17-18coli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: St.Moravica
  • Motocikl: CRF 450

Sutra bi istekao registracija,zatim juce sam pregledao svetle,kocnice i neke sitnice,posle sam lepo oprao masineriju!dobio novu tablicu i neki "barkod" :neznam: treba nalepit pored prednjeg fara :bljak:

 

4mO7v_hpim3491m.th.jpgzci30_hpim3492.th.jpg94zTH_hpim3495.th.jpgtmuzz_hpim3496.th.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: St.Moravica
  • Motocikl: CRF 450

posle dugo vremena,stigao sam da podelim novoste,dobre...a nazalost i ne tako dobre.... :ups: prekjuce sam otisao do drugara,bez probleme,a kad hocu da vratim,zakurblam nesto malo radi,posle stane,mislio sam da nisam dao dovolnjo coka....nazalost ne...potrazio sam gornju mrtvu klipa,i hteo sam da zakurblam......i nemogu,zablokirao motor....gurao sam kuci :tenere: ,nije bio lako.....stavio sam u garazu,i stojio do danas...danas stigao sam da rastavim, i imao sad sta da vidim :staa3: preskocio lanac bregaste :gaa: sva sreca da nije preskocio u voznji...nisam stigao da skidam danas glavu,jer sam umoran,al sutra posle skole cu skidati...u usisnoj i izduvnoj kanali ventili dobro izgledaju,nisu krive..nadam se....al to cu videti kad skidam glavu motora....ewo kacim neke slike i sutra novoste :yamaha::ljubav: i sda planiram srediti mechanicko do najsitnijeg dela,sve caure,lezaje itd.. cu pregledati da bude sve u redu....

jiI6b_hpim3658.th.jpg404.jpgdPO6J_hpim3665.th.jpgzNSvg_hpim3666.th.jpg

7vESZ_hpim3669p.th.jpgvQcQn_hpim3672l.th.jpgZhpp4_hpim3673f.th.jpggL4o2_hpim3674.th.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: St.Moravica
  • Motocikl: CRF 450

sad je vec dosta rasturen...i ovako treba da cekam za delove onda cu srediti rama ;)

 

lanac bregaste kosta oko 60€,isto tolko i set lamele,filter ulja oko 3€ a za dihtunge nesecam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: St.Moravica
  • Motocikl: CRF 450

bio je polovan,i to se preskocio,znaci ono sto si hteo da uzmes polovnu mislim da ne dolazi u obzir :zbunjen:

 

danas sam skidao i rastavio glavu motora, hvala bogu ventile nije krivio :moto3: sredio sam leziste ventila i malo ocistio glavu,zamenio semeringe ventila, treba da bude ko nova :D oprao sam delove motora i skoro tolko za danas ...

qB9hJ_hpim3675m.th.jpgDaGMu_hpim3676.th.jpg852cw_hpim3677p.th.jpgRM3YM_hpim3678.th.jpg3esMq_hpim3680.th.jpgzYMmZ_hpim3682r.th.jpgr07yh_hpim3683.th.jpgiCcG0_hpim3684.th.jpgpikUQ_hpim3685.th.jpg0Ng6R_hpim3687a.th.jpg

 

malo poredjenje s tomosovim klipom :nanana:RcsY5_hpim3690.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: St.Moravica
  • Motocikl: CRF 450

videcemo ko ce pre sklopiti,aj naslikaj mi kako izgleda nov klip sa gornjeg strane,jer ja mislim da je kod predhodnog vlasnika isto preskocio lanac, i izduvni ventili napravili rupu u klip....nisam josh video motora u kojem su samo za izduvne ventile pravile rupe,ili za sve ventile prave,ili neprave....a menjaca necu rastavit,bio je ok ;)

a iz drugi razlog da sumnjam da je preskocio lanac,jer je zamenjena glava,glava je od 2KF-a, a moj je 1VJ

 

...a nemogu bez :tenere::jok: ....a sacu pogledat zverku :goodluck:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

meni su usisni ventili napravili rupe u klipu i verovatno cu njih morati da radim...dok izduvni su ok....

sad cu da vidim dal negde imam sliku novog klipa pa da ti stavim

 

EDIT : evo klipa :jee: vidis strelicu na desnoj stani klipa

post-2300-0-38909000-1302907180_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: St.Moravica
  • Motocikl: CRF 450

to je to,al meni samo kod izduvne ventile ima rupa :neznam: kod usisne zasad ima 2 mala,a mislim da nekad zablokirao motor pre....no nema veze sad ce biti bolje nego ikad :nanana::D:P i kod mene nisu simetricne one rupe,znaci najverovatno one napravio izduvne ventile :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

kazem ti meni su usisni ventili napravili rupe kao sto su na ovom klipu samo plice...ja sam mislio da je to fabricki :neznam:

vise ne znam sta da mislim...

kako da proverim da li su mi krivi ventili ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: St.Moravica
  • Motocikl: CRF 450

ja sam tako radio da sam stavio pastu za doterivanje metala,stavio ventil i rucnom brusilicom poceo sam krsit ventil ukrug jednom smeru pa na drugu,ako ima ceo krug na lezistu ventila onda nije kriva,neznam drugacije da objasnim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

To samo znači da ti nije kriv širm ventila i da naleže kako treba, što uopšte ne znači da nije kriv u stablu i da nije od udarca polomio vođice. Jedini način je da se ventil izvadi i da se stavi na strug da se vidi da li je ravan. Isto tako, treba obavezno pregledati vođice, pogotovu ako je stablo krivo, vrlo verovatno je razbio i vođicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: St.Moravica
  • Motocikl: CRF 450

stavio sam i u strug,i nebaca,a ako nebaca moze da bude leziste los....a nigde nije vidljivo otseceno.....a zaustavio sam motor,i kad sam hteo upaliti nisam mogao kurblat,sva sreca da ne tako palim da skocim na kurblu :jee: kao neke vozaci....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja