Jump to content

Moto Zajednica

HAKUNA MATATA TURA (u nastavcima)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Bg

HAKUNA MATATA

Kako pocheeti…. prva misao o nekom ozbiljnijem putovanju bila je po povratku iz Praga …

IMG_4374.jpg

 

IMG_4257.jpg

 

tada smo prvi put preshli motorom neku ozbiljniju km  I pelcovali se… onda  je krenulo planiranje  I predlozi ko bi shta voleo da vidi… kada smo slozzili rutu ZABOLELA nas glava od broja gradova, kilometrazze I prorachuna para za putovanje… no reshili da istrajemo I to je to… prodao stari motor bmw 650 I uz’o tdm 850

Image351.jpg

 

prodao svu opremu za bord I lagano gledao od koga mogu da zajmim pare …

u nashim pripremama pomogli su mnogi,  shto konkretnim  stvarima shto savetima I predlozima…

ipak IZDVOJIO  bih :

 

Vladamira (nesebichna pomoc u  organizovanju I preporuci ljudima koji mogu da pomognu, bez njega ne bih ni pokushao da pitam ljude za pomoc),

Deki kdm (ulje za put, nissin plochice, filteri, kochiona I rashladna  technost, moto kozmetika),

Moto kucu Lazarevic (2 servisa pred put I popust na kupovini HELD opreme),

Misirca (gume za motor),

Pabla (davanje  adrese , moto opreme I poklona za put),

Arakisa (pomoc  pri ugradnje razne opreme),

Aca-pn (insis system),

Marokanca (kontakta bikera u Portu I saveta)…

I naravano DOKTORA…

 

bez njih ovo putovanje ne bi bilo izvodljivo…SVIMA VAMA NEIZMERNO HVALAAAA…..

 

PRIPREME MOTORA I OPREME:  1)turing vizir2)utichnica 12v  3)jedinstveni crash bar (made in susha kv) 4)bochni givi nossachi koji su dodatno ojachani  5)sedishte turing boban 6)INSIS system  za lanac 7)promenjeni svi filteri, prednje kochnice antifriz, kochiono ulje, ulje za motor IPONE, (Deki KDM)  8)uradjena dva servisa Moto kuca Lazarevic  KRAGUJEVAC  9)promenjene gume (Misirac ) 10)roshtilj za maxiu  11)chelichna mrezza sa katancem (turatek ) 12)shtitnici za ruke 13)akumulator…

 

PRIPREME VIZA I SMESHTAJA: oko viza za 45 dana je bila NEVIDJENA FRKA  ali kako to vishe nije bitno poshto je sada sve to jednostavnije (ako kome treba iz nekih drugih-istotakosjebanihdrzava neka pita ) necu ni spominjati…Smeshtaj smo oganizovali maksimalno kod ljudi koje znamo  Velenje,Milano i Beziers  kod nekih koje neznamo  Lisabon, formule 1 gde god je bilo usput  Gap, Bilbao, Madrid, Barsa I Frajus ostalo hostel Porto, kamp Faro I poneki hotel Oviedo, Heraz, Granada I Valensija… rezervacije su uradjene 2 meseca unapred preko www.booking.com  I nigde nije bilo problema u toku puta osim F1 u Shpaniji koji za razliku od Francuske nema nikog na recepciji posle 22.00 tako da putnik namirnik mora da se snalazi sa aparatom koji je ispred hotela kako bi ushao I dobio kljuch od sobe… nismo mogli ni da zamislimo kako to radi…

 

OSTALE STVARI : NAVIGACIJA  zumo 550, KOMUNIKACIJA autocom 200,  nabavljeni iz engleske preko prijateljice za duplo manje para nego u srb. Zumo se budzio usput ali kada je bio najpotrebniji bio je savrshen, Moto kozmetika Ipone(sprej za vizir , sprej za ruke) za koju sam bio totalno skeptic kada sam je dobio a pokazalo se itekako korisnim na dugim putovanjima…vizir je u sekundi chist bez masnih mrlja I mnogo se sporije prlja preko zashtitnog sloja  a sprej za ruke od chackanja po motoru(gume,pranje lanca itd) pa do dolaska iz raznih toaleta usput I pranja ruku …

 

ODECA HELD: jakne hakuna x2, pantalone matata  x 1, pantalone  x1, kishnjak colin i vento x2, chizme x1, navlake za chizmex2,navlake za rukavicex2, rukavice x1, podkape x2, pojasevi x2, vodonepropusne vreca 60l…uopshteno prezadovoljan sam HELD opremom…od hladnih dana I kishe preko vreline na jugu Shpanije…odnos cene I kvaliteta je NAJBOLJI…to potpisujem…u toku putopisa bice spomena o opremi ali namera je da se pojedinachno napravi tema O HELD opremi…

 

PRTLjAG:  pozajmljeni bochni koferi I tank torba GIVI,nosach za maxiu,vrece douither x2,dusheka ferino x2,vodonepropusna vreca,shator ferino, rastegljivo chelichna mrezza sa katancem turatek(vrhunska stvar protiv kradje),

 

Plan se  napravio I gradovi su odredjeni:  Beograd, Velenje, Milano, Gap, Bezier, Bilbao, Oviedo, Porto, Lisabon, Faro, Herez, Granada, Madrid, Valensija, Barcelona, Bezier, Milano, Velanje I Beograd…

Prvih sedam dana se putuje svaki dan do dolaska u Porto gde se pravi pauza od 3-4 dan.. kilometrazza varira od grada do grada ali samo od Beziera do Bilbao je 700km ostale je sve krace  …

 

POLAZAK:

I doshao je I taj dan polaska… trebalo je samo da odem do super vera po rez.kljucheve NBG.  ali nelezi vrazze… chekam dodatnih 45 min da se izrade.. krecem konachno prema ANI totalna blokada od strane pandura??????? Nemozzee niko I nishta da prodje otvara se fucking UNIVERZIJADA.. zabezeknut na TDM-U koji lichi na BUS koliko je natovaren, popnem se na trotoar I krenem ka petlji kod arene… oni prave frku I mashu ja dajem gas I MASHEM… Bgd je svet. Steram k…c..! odo da vas negledam.. dosta mi je vas svih ovih godina I kada sam krenuo na put koji sanjam vi cete da me zaustavite…dolazim do Anke kad josh jedan napad na psihu.. Ana se spushta sa dodatnim prtljagom.. nekako pakujem sve I odlazim do Zmaja gde ponovno vrshim prepakiranje I dodatno podeshavanje opreme…

slika4Small.jpg

 

uglavnom od laganog polaska dobio sam nervozu od koje hocu da odlepim… zavrshavam sve uzimam Ipone sprej da operem ruke

slika3Small.jpg

 

I u fazonu sam:  jesmo poshli??

Krecemo I posle 10km krece da prska kishaaaa… rekao Ani da pojacha ziku I voziii… nema vishe nervoze… nema razmishljanja shta josh treba?? Krenuli  na put 40 DANA motorom …aaaa…to je to…ko si nije kupio kartu… vozimo dosadnim auto putem kroz Hrvatsku I pred Zagrebom zid… bukvalno se sastavilo nebo I zemlja… crno… nas je neko pogledao I pre zida nam darovao benz. Pumpu gde se sklanjamo , sipamo gorivo, klopamo, pijemo kafu I sve to chitaj chekamo da oluja prodje… posvetili smo jedno sat vremena komshijskom gostoprimstvu… kako videsmo da posustaje pljusak uskakanje u kishnjake I pravac Dezzela… prvi test Held opreme… kishnjaci vrede svaku paru ja imao dvodelni  Collin a Ana jednodelni… ni kap vode…  jedino shto me je nerviralo su navlake za chizme koje su mi vrhunski smetale,ali tako je to kada krenesh sa matorim cizmama na put… tu sam napravio zajeb I nisam skrenuo ka Mariboru nego otishao ka Ljubljani I tu ushao u JEVROPU..

slika6jevropaSmall.jpg

 

slika8Small.jpg

 

slika9Small.jpg

 

krenuli  da sechemo ka Velenju I proshli kroz jako lep I zzivopisan kraj.

slika10slo.jpg

 

…putevi su sjajni , predeo je predivan 

slika11slo.jpg

 

ali nas usred  odushevljavanja  u Rimskim Toplicama uhvati novo nevreme.. stushtilo se nebo.. ali ponovo kishnjaci odradishe posao za 10… najzad posle mnogo vremena dolazimo u Velenje 

slika12velenje.jpg

 

slika16Velenje.jpg

 

slika17Velenje.jpg

 

I jedva nadjosmo Anine  rodjake..garmin nas je odveo do skakaonice I tu je zakucao tako da je radio mob. Dodjosmo kod Aninih  I padaju prvi utisci sa puta…mi se samo smejemo I nemozzemo da isprichamo kuda sve I kako  idemo

slika13MiM.jpg

 

…Tu je Anin  brat Mitja koji je bajker I koji nas totalano razume

slika14familija1.jpg

 

a ostali su malo zatecheni,no nisu se videli sa Anom zadnjih 10 god. tako da razgovoru nikad kraja

slika15ljubimac.jpg

 

I ljubimac je zaspao u sitne sate I podsetio nas da mi moramo jutra na put… ujutro se budim samo sa mishlju kad se krece.. klopa, provera bika- I skapiram da mi tdm troshi mnogo vishe ulja nego shto  sam isplanirao… primim k’znanju I nalijem kolko treba… fotkanje I pozdrav sa sjajnim domacinima uz obecanje da se u povratku vidimo, nastavljamo put..

slika18familija2.jpg

 

slika19polazak.jpg

 

e sad ako neshto postoji gore od puta BG-ZG to je auto put kroz Italiju za Milano… da se razumemo, ja sam natovaren maks. I vozim oko 120-130km ali tamo me pretichu kamioni sa prikolicom koji voze 150km… borba za svoje mesto na drumu… uz to retko “obozzavani” zumo 550 pochinje da ludi od Venecije I jedno 100km pokazuje nebuloze… kao da mu AUTO PUT nije ucrtan.. pokushavam razne indijanske trikove I na kraju gasim gps pratim znakove I razmishljam kako cu se snaci u Milanu, Bilbau, Portu, Lisabonu, Madridu, Barsi…. HAKUNA MATATA snacicemo se vec… (Taj deo auto puta je ponovo bio problem I u povratkui..) inache put je SMOR… realno ako idesh krstarecom 130km… ko przzi verovatno je druga pricha sa svim “preprekama” na putu se oseca kao da je u nekoj igrici , naime preteklo me dosta sportaka koji samo obilaze levo, desno.. iz nagiba u nagib… jedna od retkih situacija kad pozzeleh da vozim isti… stigosmo pred Milano I bojazzljivo upalih zumo.. RADI  ulazimo u  bez ikakvih problema stizzemo u centar grada do ortakinje na gajbu… lep je centar I stare zgrade ali penjati se na 5 sprat bez lifta sa bochnim koferima I punoj bike opremi su jache uspomene… kako dodjosmo na  gajbu odoh do prodavnice  kupih brdo klope, piva a za umornog bikera vina… odmor..

sledeci dan je bio kako bi rekao doctor kao da smo uplatili za vreme.. suncem okupan Milano nas je dochekao ujutro…

dan3Milano1.jpg

bike sam parkirao ispred zgrade na trotoaru sa sve shatorom I ostalim prtljagom  koji je dodushe bio vezan mrezzom  no niko ga nije ni pogledao…

dan3Milano2.jpg

shto ovo napominjem, u startu sam bio upozoren da na zapadu a pogotovo u Italiji nemozzesh da parkirash svuda I da u centru grada postoje poseba mesta za motore i… odmah da kazem da sam u svim gradovima parkiro motor kao I u bgd-u.. tamo gde sam krenuo I ostavim motor bash ispred toga… jednom je pandur opomenuo mislim da je Bilbao u pitanju I jednom sam video u Tolusu da stavljaju  neku loc. Na prednji tochak motora ali ga je majstor parkirao na 2 metra od ulaza u trzzni centar… svi ostali parkiraju isto kao u bgd-u… toliko o tome… znachi provera tdm-a I provera podmazicha lanca INSIS posle 1000 I kusur km..

DAN3INSIS5.jpg

 

radi savrsheno

DAN3INSIS6.jpg

 

 

 

dan3polazakmi7.jpg

 

krecemo iz Milana I odushevljvmo se kako je regulisan saobracaj… sradnjom trakom iz koje uvek mozzesh da se ukljuchish na bochne strane voze samo bikeri, gradski prevoz I taxi..

dan3Mi8.jpg

 

tako se to radi a ne kao ovi pajseri kod nas kada te vide u zzutoj skachu na tebe.. milano je pun nekih suludih terasa sa dzunglama u njima…

dan3dzungla10.jpg

 

krecemo put Torina I josh malo auto puta… a tamo NO MAFIA na brdu..nishta TITO..mada ima slichnosti..

dan3NOMAFIA11.jpg

 

medjutim  uskoro se iskljuchujem sa auto puta I krecem paralelnim putem koji prolazi kroz zivopisna talijanska sela…

dan3malomisto12.jpg

 

dan314.jpg

 

 

33.jpg

 

18trg.jpg

 

put je u sjajnom stanju  ai kakav bi bio na alpima.. Alpi su melam za dushu posle 2 dana smaranja auto puta..

27krivinice.jpg

 

krecem lagano da hvatam ritam krivina I pozdravljm  svakog bikera koji se pojavio na putu…

34.jpg

 

28pozdrav.jpg

 

29.jpg

 

30.jpg

 

pogledom pratimo auto put…

20autoput.jpg

 

pa onda Nash put…

21nashput.jpg

 

a sve to pratite posredstvom FOTO-ANE

16Anafoto.jpg

 

odjedared naidjosmo na jako lepu tvrdjavu usput

 

25.jpg

 

23djava.jpg

 

24.jpg

 

nemogu da opishem koji deo puta mi je drazzi.. penjanje na alpe u Italiji ili spushtanje u Francuskoj… SJAJNO ruta…

19priruda.jpg

 

32.jpg

 

35kruzznitok.jpg

 

36putzafrance.jpg

 

ekipa…

38ekipa.jpg

 

39tunel.jpg

 

40tunel.jpg

 

41.jpg

 

42.jpg

 

…na putu pravimo pauzu na lakat krivini i uzzivam u pogledu.. za 10 –tak minuta proshlo je jedno 15 tak motora…RAJ za motoriste..

43tdmnaalpima.jpg

 

44odmorishte.jpg

 

45bike.jpg

 

46bike.jpg

 

47egzotika.jpg

 

48bike.jpg

 

49yamaha.jpg

 

klopa za fotografa

50klopa.jpg

 

…sedamo I pravac Gap…

51bus.jpg

 

54.jpg

 

usput  pratimo lednichku reku neverovatno plavo-zelene boje koja se spushta paralelno s’putom I pauza…

55zzelja.jpg

 

56ludost.jpg

 

koliko da se rashladim..vishe od 8 sek nisam uspeo da izdrzzim..brojao..

57hrabrost.jpg

 

58sigurnost.jpg

 

nedugo posle hladjenja nailazimo napredivno jezero  mislim da se zove Serre-poncon stajemo da uzzivamo u pogledu a I da Ana parkira bus od motora…

60jezeroSerre-Pononnaputu.jpg

 

62Savines-le-Lac.jpg

 

61ljubav.jpg

 

63busnacopku.jpg

 

64.jpg

 

da li neko primecuje slichnost??

65slichnost.jpg

 

tu su nas rashladili sa cenama za kafu I sok  ali utisak lepote vode je bio jachi… sa sve jedrilicama kojih ima u velikom broju…

66jezeroSerre-Ponon.jpg

 

67jezeroSerre-Ponon.jpg

 

I na kraju dolazak u Gap ispred F1…

68gapf1.jpg

 

To veche smo brze bolje istrchali do grada ali u zzurbi zaboravili aparat tako da cete biti uskraceni za nocne slike Gap-a… ceo grad je preplavljen bashtama kafica I restorana  po osvetljenim trgovima I ulicama… sve je sredjeno sa ukusom nichega da shtrchi, smeta, da je neshto prenaglasheno … sjajno

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Odoh da skuvam kafu, molim vas za jos hrane za dusu dok se vratim... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Bg

GAP-PROVANSA

 

gap-beziers.jpg

 

Budjenje sa osmehom u F1 silazak na doruchak koji nemozze da zadovolji prosecnog bike mesozzdera ali je sasvim ok sa muslijem,puterom I marmeladama,djusom,mlekom u kafama u izobilju..i to za 3-4e..nema jeftinije…inache smo bili jako zadovoljni smeshtajem I chistocom F1 mada je to realno I bila najbolja-najnovija formula u kojoj smo boravili…svako ko prolazi ovuda najtoplija preporuka…naci cu kasnije I kordinate kako ne bi lutali…

Sedamo na tdm-a I pravac grad..parkiramo se u centru I vezujem kacige za metalnu mrezzu

 

1vezkacige.jpg

 

Tako da nam nesmetaju kada se shetamo..josh jedna pohvala za mrezzu…krecemo ka glavnom trgu

 

2gapulica.jpg

kroz grad kuva…guzzva je neverovatna I sve bashte kafica po trgovima I ulicama su nestale pred rekom ljudi…jer je PIJACHNI DAN 

3gaptrg.jpg

samo za doktora, shtand KORZIKE

4gapshtandkorzike.jpg

 

5gapguzzva-jacpi.jpg

 

6jacpi.jpg

 

evo kako izgleda Alpski choban..mada tezga izgleda primamljivo pogotovo posle “dechje radosti” za doruchak..Ana probala  sir I nije imala zamerke 

 

7jacpialpskichoban.jpg

 

nastavili sa shetnjom dalje od guzZve I naravno krece se sa razgledanjem radnji

 

12shoping.jpg

 

no kako smo ushli tako I izashli…I tu zatichemo sliku u jednosmernoj ulici koja je ista kao I kada smo ushli u radnju..tip je izashao iz auta do radnje , blokirao saobracaj  min 15min I napravila se kolona…niko ali niko nije svirao,digao glas ili neshto slichno…

 

11gapguzzva.jpg

kultura u saobracaju…

inache je grad potpuno u bike fazonu…gomila motora , dve vrhunski opremljene moto radnje  u jednoj Dafy moto smo pazarili ulje a neposredno uz F1 postoje saloni koji su ujedno I ovlashteni servisi Honde,Yamahe…nesumnjam da ima I ostalih brendova ali u ove smo ulazili…sve u svemu jako lepo mesto sa fenomenalnom prirodom I dobrodoshlicom za motordzije…siguran sam da ovo nije poslednje vidjenje…I da u ovom gradu  ljudi  hoce da prichaju engleski shto je valjda nepisanim zakonom zabranjeno u Francuskoj…

 

8gap.jpg

 

9gap.jpg

 

10gapkruzznitok.jpg

 

put nas dalje vodi za Beziers do kuma Dacketa koji nam je ostavio kljucheve od svoje gajbe..krecemo I kao da smo otvorili drugu slikovnicu…posle Alpa idu smireniji pejzazZi..

 

13putzaprovansu.jpg

 

16vino.jpg

 

15provansa.jpg

 

Provansa je uvek bila inspiracija mnogim umetnicima…sebe nesmatram istim ali mene je inspirisalo sledece…

17vino.jpg

 

18vinogradi.jpg

14parking.jpg

 

20vinogradi.jpg

 

Odluchujem da se svrati u prvi restoran I proba svashta neshto…dam naredbu zumu I dodjemo do kafanice na kraj nekog sela..

 

19kafanica.jpg

 

Dobar dan ,dobar dan..mi bismo kod vas  da ruchamo…izvinite nemozze trenutno je pauza I restoren neradi.. u sekundi mi prodje kroz glavu neki od putopisa u kome se spominje chuvena pauza..uzzas,konobar na jako dobrom engleskom pokushava da nam objasni koja kafanica mozzda radi ali…pokvario nam se shtimung..sada je bilo daj samo neshto da se hasa I da nastavimo put… tako da dodjosmo u OvO..

 

21mek.jpg

 

22mek.jpg

 

Zanam da se nikako ne uklapa u prichu ali mek je jednostavno najbrzze reshenje koje smo imali na celoj turi , uvek je na putu nema zavlachenja u grad I ima wifi..shto je bilo jako bitno za nas..

Posle pauze naidjosmo na Avignon u prolazu ga slikasmo..

 

23putavinjon.jpg

 

24avinjon.jpg

 

25avinjon.jpg

 

Deluje simpatichno no nema se vremena…koliko smo proshli grad vidim da dolazi oluja sa desne strane…put nekako bezzi levo I pomislih da ako dovoljno nalozzim gasa mozzda je izbegnemo no to se nije desilo..opet je sreca bila tu negde sa nama na motoru I na samom pochetku oluje ugledasmo shtek..veliki nadvozznjak …ushtekamo se ispod I kuliranje jedno pola chuke…vetrushtina tera kishu da pada horizontalno…staju kola I kriju se kod nas…posle 10 min pljuska iz suprotnog pravca stizze grupa francuskih bikera I shtekuje se preko puta nas…pozdravljaju nas,slezzu ramenima, smeju se I pale pljuge..

http://25avinjon.jpg[/img]

 

27ispodmosta.jpg

 

28chekiranjefbikera.jpg

 

29beg.jpg

 

Kada se sve zavrshilo nastavimo dalje ka Dacketu…usput videh predstavnishtvo omiljene marke

 

31trijumf.jpg

 

I najlepshi kruzzni tok u France..

 

30avijon.jpg

 

Napravili smo dva kruga kako bi se divili…na kraju dodjosmo do Beziers-a nadjosmo gajbu tush,klopa I dva six pack hladnog HEINEKEN-A u frizZu…JEDAN JE KUM…

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ovakvi putopisi dodju kao neka predigra/uvertira.... Nastavak molim.  8)

Ali da ste se natovarili, jeste. Ja imam osjecaj da bih se prevrnuo cim bi se zaustavio.  ;D

Da li vam je trebalo bas sve, ili je bilo stvari bez kojih se moglo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Bg

pa veliki problem je bio shta sve poneti za 40 dana puta za dvoje..sigurno bih sada smanjio prtljag za 1/4 ali mislim da je to maks.  u top casu su bile stvari samo za motor..od prve pomoci,sprejova za gume,kompresora 12v  itd. jedan bochni kofer za Anu drugi za mene...nazad iza Ane je bio shator i na roshtilju maxie u nepropusnoj vreci su bile stvari za kampovanje..u tank torbi na dnu je bila zmija i xena lock za zakljuchavanje motora,u srednjem delu su bile patike ili japanke zavisi  i bermude i suknja za brzo presvlachenje (kad neshto hocemo da obidjemo) lap top,mesto za gps kada ga skidamo i u gornjem delu dokumenta i sl.

svakako malo manje garderobe i da sam znao da cu provesti samo dve noci u kampu na moto susretu Faro nebih nosio shator iopremu za kamp..tamo na susretu ima da se kupi sva oprema za kamp po slichnim cenama kao u bgd. medjutim po planu je bilo da se kampuje 5 ana u Lisabonu shto se videcesh nije desilo...nadam se da si zadovoljan  kratkim odgovorom  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pa sad, s obzirom koliko je bilo stvari, odgovor se moze nazvati vrlo sazetim.  :)

LM, zadovoljan s odgovorom, ali dje zapeo nastavak?  8)

 

ps. gledaj da predjes na drugu stranu prije nove serije slika, jer puno slika na jednoj strani (bar meni) pravi probleme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1897 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Hoze@

odlican putopis ali ja sam neke slike vec video ranije. Da li si negde ranije na netu postavio ovaj putopis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nije postavljao putopis vec se javljao sa mesta gde ima Wireless konekciju, direktno sa puta!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Nije postavljao putopis vec se javljao sa mesta gde ima Wireless konekciju, direktno sa puta!

 

A ja jos izvoljevam sinoc za jos slika i price... Ovo mi je prvi putopis uzivo... Svaka im/vam cast... :D

 

EDIT: A, ovo gos`n Lalajko...?

 

medjutim po planu je bilo da se kampuje 5 ana u Lisabonu shto se videcesh nije desilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Bg

Nije postavljao putopis vec se javljao sa mesta gde ima Wireless konekciju, direktno sa puta!

upravo tako...javljao sam s kako bi preneo neke od utisaka i pitao za pomoc i savete kada je bilo potrebe..posle je trebalo da padne putopis ali sam morao neke vazznije stvari da reshavam i nikako da nahvatam vremena da kada krenem sa postavljanjem, imam mogucnosti da ga i zavrshim..sada bar imam gajbu i u toj gajbi internet tako da su osnovni uslovi tu...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Bg

Nije postavljao putopis vec se javljao sa mesta gde ima Wireless konekciju, direktno sa puta!

 

A ja jos izvoljevam sinoc za jos slika i price... Ovo mi je prvi putopis uzivo... Svaka im/vam cast... :D

 

EDIT: A, ovo gos`n Lalajko...?

 

medjutim po planu je bilo da se kampuje 5 ana u Lisabonu shto se videcesh nije desilo

ne ,ne...putovanje je bilo letos a to javljanje je bilo uzzivo...sho se izvoljevanja slika tiche nije problem ima ih oko 2000 veci je problem izabrati i postaviti ih...

i mene malo brina veci broj slika na jednoj stranui ali neznam kako da predjem na drugu tako ako ko zna neka pomazze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Sta cu, glup sam... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

i mene malo brina veci broj slika na jednoj stranui ali neznam kako da predjem na drugu tako ako ko zna neka pomazze...

 

Ma samo cepaj! Cekamo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super specialist, 5933 postova
  • Lokacija: Šumadija
  • Motocikl: Suzuki GSXR600, Kawasaki ZX10R

Evo krstim se i levom i desnom! Hvala Bogu da si se više setio da nam dočaraš tako veliko putovanje! ;)

Nestrpljivo očekujem nastavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja