Jump to content

Moto Zajednica

Gledam kako auto udara devojku.....

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

  Sinosni stres dugo necu moci da zaboravim. Od sinoc, kako vidim da pesak prilazi pesackom prelazu, stajem.....a evo i zasto....

  Razmisljao sam da li da krenem na trening motorom, al' neka kisica je pocela, pa se odlucim za auto. Idem na Karaburmu. Na Bogosloviji sam bio oko 19.40....idem uzbrdo pored stadiona OFK Beograd,.....i prilazim drugom pesackom prelazu....tu je i autobuska stanica... Vidim dve devojke kako imaju nameru da predju ulicu.... i stajem ispred pesackog prelaza,...izmedju njih dve je razdaljina metar, ne poznaju se... Iz suprotnog pravca se priblizava auto, u sebi razmisljam, valjda ce ovaj da stane.....

  I to su ti delici sekunde, kada je ona mislila da ce auto da se zaustavi, i kada je auto ''mislio'' da ce ona stati. Eto nesrece, da nemoze biti gora,.....stojim i gledam, nemocan da bilo sta preduzmem,....kola je udaraju, i bacaju je desetak metara iza mene. Uzas!!!!

  Palim cetiri migavca i istrcavam iz kola,....ona lezi na ledjima, savijenih kolena i jeci, jeci.....kleknem pored nje, nemoze da mi kaze kako se zove,.....pitam je jel mozes da pomeras stopala, moze!!!.....stegni me za ruku, kazem joj, stegla me je!!!...dobro, znaci nije kicma povredjena,...

  Decko izlazi iz auta, vristi....ubio sam devojku, ubio sam devojku, ubicu se!!!,....udara glavom u krov auta,....nov citroen C4, ulubljena hauba i razbijena soferka,.....drugari ga smiruju.

  Devojka lezi na hladnom i mokrom asfaltu, voda koja se sliva niz ulicu prolazi ispod nje,.....pada kisa i skidam moju jaknu i pokrivam joj go stomak. Nesmemo da je pomeramo, mozda je ipak kicma povredjena, jer ona jeci i govori, boli me kicma, boli me kicma!!!.....

  Okupljaju se ljudi, neki momci su skinuli jakne da bi je pokrili dok ne dodje hitna pomoc,.....javljaju da je vozilo krenulo, samo sto nije stiglo....

  Morao sam da odem, molim vas, ako bilo ko nesto moze da sazna kako je ona, neka napise. To je bilo sinoc u 19.45 h, 100 metara iznad stadiona!!

  Ima oko 23, 24 godina, ako nesto saznate, javite....i polako, molim vas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

   ...ubio sam devojku, ubio sam devojku, ubicu se!!!,....udara glavom u krov auta,....

 

Pa moronu stani kad vidis pesaka na pesackom!!! Sto mrzim te debile koji se guraju kroz pesake na pesackom! Naravno da nije imao nameru, ali je mogao svojim bezobrazlukom da oduzme nekom zivot.

Vlado, svaka cast na prisebnosti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 477 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GS 1150

Uzas. To su scene koje su neizbrisive. Strasno. Nadam se da je devojka dobro. I taj momak sto je vozio citroena, uh, ne znam, nije hteo, zao mu....kakve li tek njemu scene idu pred ocima, ali bre, PESACKI PRELAZ.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Vlado tebi cestitke na prisebnosti i kako si reagovao odusevio sam se!

A devojci nadam se nisu teske povrede i zelim joj brzo ozdravljenje.

Nagledo sam se ja u zivotu mnogo udesa stravicno je ponekad.Al nebi o tome sad mozda drugom prilikom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Uzas. To su scene koje su neizbrisive. Strasno. Nadam se da je devojka dobro. I taj momak sto je vozio citroena, uh, ne znam, nije hteo, zao mu....kakve li tek njemu scene idu pred ocima, ali bre, PESACKI PRELAZ.....

 

Bas tako, ja kad god prodjem kroz mesta i pored mesta gde sam bio ocevidac meni se slike vracaju.Cudno ali je tako

I nikom nije lako cak ni krivcu to je tek uzas uffff da nekog nosis na dusi ceo zivot

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

svaka cast Vlado, super reakcija, vise ljudi bi trebalo da zna kako da reaguje na pravi nacin. Nadam se da je devojka prosla bez posledica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660

to je ta srpska saobracajna kultura, mogu se kladiti da 80 % vozaca ni ne zna da je obavezan da propusti pesake na pesackom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Imao sam tuznu priliku da se osecam kriv zato sto je pesak udaren na pesackom prelazu.Elem Na Beogradskom Keju znaci bulevar 4 trake ja stanem ispred pesackog u levoj traci da propustim pesaka, a tip sa kombijem nervozan da nebi slucajno kocio posto je vozio iza mene obidjeme u slobodnu desnu traku i prodje preko pesaka na prelazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda CX 500C

Nemamo mi vozacke kulture ( Srbija ) mogu na prste da nabrojim koliko puta mi je stao auto

na pesackom prelazu dok sam gurao decu u kolica.Svi se lupaju u glavu kad se desi najgore,

kod nas u Vrscu stradalo dete na pesackom kod skole kad se vracalo kuci.Mene licno strah,srarija

cerkica ide treci razred,a pored skole napravljen bulevar.Mozemo samo mi sami da promenimo nesto

samo da nam je svest drugacija.Ma Bajo oduzeo bi mu dozivotno dozvolu sa pravom da nikad ne sedne

u auto,pa idi peske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Mislim da nisu baš uvek krivi samo vozači,mene su u osnovnoj učili kako se prelazi ulica,pogled levo pa desno pa prelazak.Postoje i savesni i nesavesni vozači kao što ima i savesnih i nesavesnih pešaka.Naravno da vozači moraju biti mnogo oprezniji i tolerantniji jer ipak mi vozači povređujemo njih a ne oni nas(mislim direktno).Pamet u glavu i usporite pored škole deca vas vole,i ne samo pored skole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Beograd

Nadalina i ja živimo na dva minuta od tog pešačkog na kom je ova devojka udarena, ako mislimo na onaj pešački na Mirijevskom putu. I više nego očigledno je ko je kriv.

 

p. s. ovaj pešački je jedan od najglupljih u gradu, prelazim preko njega bar tri, četiri puta dnevno... autobuska stanica je tačno toliko iznad njega koliko bus može da stane. sam sam bio svedok par puta kada su kola za malo obarala pešake. dakle, svi kako izadju iz busa, odmah se zalete na pešački, a bus još ne krene, i izlete pravo pred auto, jer ne mogu da pogledaju na drugu stranu od busa. kontam da će NEKADA neko pametan pomeriti tu glupavu stanicu ka MIrijevu...

 

pamet u glavu i tri puta pogledajte levo desno pre nego prelazite ulicu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja takodje zivim tu ,u kraju,na staroj Karaburmi,ulica polulevo pre tog pesackog prelaza-Generala Aracica. Ne vozim se prevozom,ali stalno skrecem na tom mestu sa Partizanskog u moju ulicu. Vrlo nezgodna raskrsnica,tik iznad su bus stanica i pesacki,a kad bus stane,odozgo iz pravca Mirijeva nervozni ga preticu. S obzirom da je pesacki na nelogicnom mestu,ima mnogo prelazenja van njega,tako da mi je nejasno kako se vec tu ranije nije deslio ..anje.Trebalo bi semafor postaviti obavezno,ali zna se kad kod nas nadleznima dodje iz dupeta u glavu,kad ih neka tragedija natera . Valjda je devojka OK,raspitacu se u kraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

 

p. s. ovaj pešački je jedan od najglupljih u gradu, prelazim preko njega bar tri, četiri puta dnevno... autobuska stanica je tačno toliko iznad njega koliko bus može da stane. sam sam bio svedok par puta kada su kola za malo obarala pešake

 

Nisam siguran da postoje pametni,glupi,bezbedni....pesacki prelazi,svi su oni isti samo zbog raznih "savesnih" vozaca ispred i iz istih bi kod nas trebalo da stoje mitraljeska gnezda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1672 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Vlada je super lik, znam iz licnog iskustva i od njega nista manje nisam ni ocekivao  ;)

Svaka cast na prisebnosti i velikodusnosti, devojcici si mnogo pomogao, nadam se da ce sve proci samo sa modricama :)

 

Na zalost u Svrbiji je odavno sve naopako, jedino sto vec godinama ne odoleva promenama je kodeks jaceg,

koji se na zalost sve vise ispoljava u svim svojim oblicima, a pogotovu na drumu po principu, skloni se da te ne zgazim  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Ja takodje zivim tu ,u kraju,na staroj Karaburmi,ulica polulevo pre tog pesackog prelaza-Generala Aracica. Ne vozim se prevozom,ali stalno skrecem na tom mestu sa Partizanskog u moju ulicu. Vrlo nezgodna raskrsnica,tik iznad su bus stanica i pesacki,a kad bus stane,odozgo iz pravca Mirijeva nervozni ga preticu. S obzirom da je pesacki na nelogicnom mestu,ima mnogo prelazenja van njega,tako da mi je nejasno kako se vec tu ranije nije deslio ..anje.Trebalo bi semafor postaviti obavezno,ali zna se kad kod nas nadleznima dodje iz dupeta u glavu,kad ih neka tragedija natera . Valjda je devojka OK,raspitacu se u kraju.

 

  lepo si to rekao , ali od perionice  gde ti skrećeš,pa do prve kapije" Beograd puta " postoji puna linija i znak i još jedan pešački kod skretanja u Batalakinu ulicu....i svi tu obilaze, ali policija je počela da kontroliše preticanje na tim mestima pa se to malo smanjilo....ali izuzetaka ima....nadam se da će cura biti ok....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Vlada je super lik, ...  i od njega nista manje nisam ni ocekivao  ;)

Svaka cast na prisebnosti i velikodusnosti, devojcici si mnogo pomogao, nadam se da ce sve proci samo sa modricama :)

 

Bas tako!  Naklon s`  moje strane, profesore!

 

p. s. ovaj pešački je jedan od najglupljih u gradu, prelazim preko njega bar tri, četiri puta dnevno... autobuska stanica je tačno toliko iznad njega koliko bus može da stane...  kontam da će NEKADA neko pametan pomeriti tu glupavu stanicu ka MIrijevu...

 

Ne.  Pesacki je na odlicnom mestu, samo treba da se ispostuje pravilo!  Da je kojim slucajem ispod  a. stanice,

bilo bi gore. Tada bi pesaci videli vozila koja dolaze iza busa, ali ne bi videli one koji dolaze odozgo, bas sa te strane

odakle je ovaj C4 dolazio kada je udario devojku.

U Visnjickoj Banji ima takav jedan pesacki. Gledao sam u retrovizoru kako automobil udara devojku kaja je

potrcala iza busa da predje ulicu. Dzaba sto je pesacki kad nje vise nema. Krivica za nju vise nema znacaj.

 

Ja sam juce, vozivsi prema gradu, upravo ispred tog pesackog stao da propustim pesaka, ali mi je bas bila frka da automobil

koji je isao iza mene, ne pokupi i mene i pesaka. Mnogo se zalecu odozgo, i naravno, retko ko  stane, osim ako bas

krene grupa ljudi, pa onako na moranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

svaka cast na reakciji, nadam se da je devojka dobro...  najlakse i najpametnije je malo dici nogu sa gasa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Imao sam tuznu priliku da se osecam kriv zato sto je pesak udaren na pesackom prelazu.Elem Na Beogradskom Keju znaci bulevar 4 trake ja stanem ispred pesackog u levoj traci da propustim pesaka, a tip sa kombijem nervozan da nebi slucajno kocio posto je vozio iza mene obidjeme u slobodnu desnu traku i prodje preko pesaka na prelazu.

 

Ja se ovoga najviše plašim! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ko nije naucio kako se prelazi ulica do prvog osnovne, nece nikad, osim ako ga neko ne pokupi, pa prezivi. Takodje ko nije do kraja osnovne naucio da ceni tudje zivote kao svoj, nikad nece, osim ako nekoga ne odrobija 10ak godina, uz gubljenje nevinosti u mardelju... >:(

Svaki dan u saobracaju se borimo protiv zakona verovatnoce, da li u kolima, motoru ili pesice. Pre neki dan kod druge ekonomske idem uzbrdo uz Maksima Gorkog, oko 10h, casovi u toku, na metar od prelaza na trotoaru stoji devojka i prica sa nekim deckom, ne pokazujuci nikakvu nameru da ce preci ulicu, idem oko 45-50km/h, na METAR ispred mene se okrece na petama, i kao iz pracke na mene, na svu srecu pa je stajala malo dalje od ulice, sto mi je taman kupilo delic sekunde da je eskiviram... Ne bi mi stigla noga do kocnice pre nego bi je pokupio, gledam u retrovizor, debil stoji na sred ulice i besno gleda zamnom, doslo mi je da se vratim i nalupam je na sred ulice, dok jos nije poginula... >:(

Imam dvoje dece od 10 i 6 godina, od kad su prohodali ponavljam kao papagaj kako se prelazi ulica i koliko boli kad te odalami auto, ako prezivis, vise puta su i dobili po dupetu kad vidim da im je paznja tamo negde... Uvek sam mislio da su deca najopasnija kad su blizu ulice, a fokus paznje na drugoj strani, drugari/ce, mame, babe, tetke... Medjutim kada sagledam skor za 15 godina i pola miliona km, nikad nisam imao problem sa decom, uvek i iskljucivo  sa ljudima od 15-90 godina, sto me vraca na pocetak texta, i upravo shvatih da polako offujem, jer u konkretnom slucaju jedina greska devojke, je bila sto se nije uverila da ce magarac da stane, ili nece, tj kao pesak nije bas bila u situaciji da forsira svoje prvenstvo prolaza... I veciti strah kad stanem da propustim pesaka, da ce onaj iza da krene da me obilazi, ne videci zasto stajem, sigurno sam ih 10ak puta zaustavljao u poslednjem trenutku dok jos od mene ne vide celu situaciju, pogotovo opasno u ulicama sa 4 trake, gde je prelaz slabo uocljiv, pa domorodci znaju da je tu, ali tamo neki jugic sa svecama od farova nema pojma, ili ga bas boli za pesake... >:(

Pamet u glavu, i ne stavljajte svoj zivot u ruke ko zna kakvih vozaca, i uvek mislite da u slucaju sudara 2 ili 4 i vise tockova i ljudskog mesa, uvek lim pobedi... >:(

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Zaboravih, davne 1996, jos sam bio frisak vozac, desilo mi se da prilazim semaforu u traci za levo sa cca 30kmh, odjednom izmedju kola u traci za pravo izlece zena 50ak godina, i 1.5m visine, potuno nevidljiva i potpuno neobazriva, i ako je bilo jako sporo ustinuo sam joj nogu izmedju mog zadnjeg dsnog krila i auta u srednjoj traci, zena pala, malo noga izgrebana, ja je povezem kuci, kad muz 2m, 120kg, i instruktor voznje... ???

Kad je cuo, popizdeo, poceo da vice na nju: 30 godina ne mogu da te naucim kako se prelazi ulica, a ti mali ako je opet vidis, gazi je pi*** joj ******** glupa... ;D

Tada sam shvatio da jako puno ljudi stavlja svoj zivot u ruke ljudi koji su mozda ludi, pijani, drogirani, bez kocnica na kolima, a neki i u glavi, sve ovo pisem iz perspektive vozaca, jer sam jako dugo vozac, a kao klinac sam imao srece da prezivim par skupljanja, od kojih me je jednom pokupio lik sa tristacem na sred terazija, namerno, doduse van prelaza, ali imao je tri trake slobodne, a nije kocio nego ubrzavao pre udara >:( >:(>:(

Inace lik je pobegao, a ceo dogadjaj je gledalo 5, PET policajaca koji kad su culi udar, pogledali ovlas, i nastavili da coskare... >:( To mi je rekla drugarica koja je gledala sa druge strane ulice. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Ima neodgvoronih pesaka, apsolutno, medjutim vozaci ne samo da su ne odgovorni nego su i bahato bezobrazni s obzirom da im je ocigledno linija vodilja, smestio sam g*zu u sediste, jaci sam, zuri mi se a i moze mi se!!!

 

Obelezeni pesacki prelaz je svetinja.Ko je ikada bio samo u Madjarskoj znace o cemu pricam , da ne pricamo o daljim evropskim zemljama sa izuzetkom Italije.

 

Preticanje gradskog prevoza u stanici je zabranjeno koliko se ja secam sa polaganja voznje, neka me ispravi neko ako gresim.

 

Vracamo se na pocetak price, bahatost i bezobrazluk se lece lepim kaznama, kao i mnoge druge situacije naknadnog edukovanja stanovnistva, ali takvim da ce se za vjek i vjekova secati koliko su mu izbili iz dzepa a shodno tome nikada nece ponoviti ucinjeno!

 

Elem li, Vlado svaka ti cast na reakciji i gestu prema unesrecenoj devojci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

 Imam nesto da primetim, ovako ''javno''......ne znam da li ste vi primetili, ali 90% onih koji su nastradali na pesackim prelazima, su devojcice, devojke, zene, i na kraju babe......sta li se dogadja u tim zenskim mozgovima, ne znam....

 Posle ovog nemilog dogadjaja, raspravljam se sa jednom mojom drugaricom, i ona kaze....- kada je ''zeleno'' on ''mora'' da mi stane, kao i na pesackom prelazu!!!!!!.....odgovaram joj, MA NEMORA BUDALO DA TI STANE!!!!!......objasnjavam curki da su kola stara kod nas u proseku po 15 godina, da su isto toliko stara i kociona creva, koju isto toliko godina nagriza ''so'' i ispira kisa!!!.....

   I otkud ti znas, curko jedna, kada ce njemu da puknu ta creva, kada on naglo stisne papucicu kocnice,......ona samo cuti. Da ne spominjem kisu i celave gume, kao i ove nove ''plastificirane zebre'', koje su smrt za nas motoriste......

   Mislim da bi kod nas jedini bio lek kada bi zebre bile izdignute 5 cmm (nesto kao lezeci policajci), pa hteo-nehteo, moras da usporis.....

  Drugo nesto sam hteo da vam napisem.....

  Skoro na Novom Beogradu, negde oko Fontane, prelazimo ulicu na pesackom prelazu, jer sam premetio da auto koji mi se priblizavaima nameru da stane.....Medjutim, dva celava majmuna u belom golfu koji je isao iza njih, nije ocekivao da ce ovaj da meni stane i tip legao na sirenu,....otvorio prozor i ovom neduznom coveku ""sve po spisku''.....

  Posto sam ja ''krivac'' tom dogadjaju, zastanem da vidim sta ce dalje biti,( i u sebi molim Boga da izadju iz auta ova dvojica).....tako je i bilo. Oni ''revoltirani'' izlaze iz auta, da se obracunaju sa covekom koji je stao mene da propusti. U autu on, zena, i dvoje male dece pozadi.....

  Ja bio sa nekim drugom, i gledam.....izlaze iz ''golfa'', prilaze autu, udaraju mu po krovu, govoreci mu da izadje napolje!!!!!!!......ja sam samo stigao da ovom drugaru kazem, sacekaj me tu.......i krenuo sam ka njima. Drugar me zna zasto sam krenuo, i on podje zamnom.....

  Epilog naseg ''susreta'' je bio, dva polomljena ''prednja gornja keca'' jednom, i pocepano uvo drugom >:( >:(......sta mogu kada nevolim nepravdu.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5238 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ovo za zene si u pravu ali ne samo zato...muskarci su ti koji su u isto tako proporcinalnom odnosu vozaci auta.Znaju kakve budale sve voze.Ja kad se mimoilazim sa kamionom u lijevoj krivini usporim, kaze mi drugar sto toliko usporavas.Ja mu kazem pa da mogu da stanem ili da bezbjedno sletim u kanal ako mozda iz kontra smjera ide neki BRACO u pubertetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja