Jump to content

Moto Zajednica

Šta posle Afrike Twin???

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Moram da vas priupitam za mišljenje....

Crv radi svoje i kao i mnogi na ovom forumu, nema šanse da se ne mašta o drugom motoru.

Za sada vozim RD03 koja me super služi. Naravno da sam zadovoljan i da mi totalno odgovara za stil i način vožnje, kao i za sve moje potrebe, ali "CRV" mi ne da mira...

Iskreno verujem da ću još duže vreme ostati "Afrikanac". Planiram da (ako Bog da para i svega što uz to ide) sledeće godine uvezem neku Afriku 2000-to ili novije godište. Međutim, postavlja se pitanje ŠTA DALJE? Da li uopšte i kupovati tu noviju Afriku ili sa sadašnje RD03 preći na nešto sasvim treće?

Vidim da i Lalajko menja svoju RD03. On ode na GS-a i poštujem taj izbor.

Ja 95% vremena na motoru provodim sa suvozačicom. Nisam neki teški ofroader, mada mi je zadovoljstvo sići sa asfalta na neki makadam i prašnjav put.. Volim duge ture, desi se da za 1 dan napravim i po 1000 km...

Moj san je KTM 990 ADV i nadam se da ne grešim u izboru. Ima ih čak i polovnih na zapadu, ne mora nov. Ako smatrate da posle Afrike taj motor ne ide, obrazložite zašto. A napišite i zašto mislite da bi baš ADV bio ono što tražim.... Ili, predložite sasvim nešto deseto, kako god :) Sva vaša razmišljanja ću izuzetno ceniti i mnogo će mi pomoći.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Ja 95% vremena na motoru provodim sa suvozačicom. Nisam neki teški ofroader, mada mi je zadovoljstvo sići sa asfalta na neki makadam i prašnjav put.. Volim duge ture, desi se da za 1 dan napravim i po 1000 km...

 

Prema gore navedenom .. ja bih razmishljao o Varaderu ...

 

ADV 990 mi se izuzetno dopada, ali ga nikako ne smatram "turistichkim" motorom .. (greota)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

ADV 990 i te kako ima smisla, ja takodje mastam o njemu. Medjutim ako volis duza putovanja uglavnom asfaltom, BMW takodje nije losa varijanta i treba da razmislis i o njemu. Ja bih u svakom slucaju izabrao KTM, sto ne znaci da je pametnija varijanta od BMW-a :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12241 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Jageru i meni se slična razmišljanja motaju po glavi... :D

 

Otprilike, posle naših dobrih Hondi malo šta može da nas toliko oduševi da pređemo na novi motor. Da ih menjamo kao "cigo konje" pa da nađemo onaj koji nam najviše odgovara - bojim se da baš i nismo u prilici ;D Gledajući iskustva drugih meni lično jedino bavarski tenk deluje kao logičan naslednik i kao dosta kvalitetniji motorin od ovog koji sad "ćeram". Ali...skuplja registracija, komplikovanija tehnika koja traži specijalizovane (skupe) servise me malo "hladi".

Videćemo šta vreme nosi. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Svaka cast tvom crvu Jagere, ali se brzo probudio. Ako se javlja nakon pola sezone, mozda afrika i nije bila za njega :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12241 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ma ne verujem to, nego je ovo Jageru drugi motor u životu, još nije shvatio da nema bolje ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Kako ono bese u Indexovom pozoristu ?? A posle njega on ..

 

Koliko ja citam na ovom forumu , licnih iskustava po tom pitanju nemam , nema zamene za Afriku ... Sta ocekujes kao odgovor na tvoje pitanje ? Od Africkog klana na ovom forumu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Kako ono bese u Indexovom pozoristu ?? A posle njega on ..

 

Koliko ja citam na ovom forumu , licnih iskustava po tom pitanju nemam , nema zamene za Afriku ... Sta ocekujes kao odgovor na tvoje pitanje ? Od Africkog klana na ovom forumu ?

Zasto prijatelju ne das neki konstruktivan prijedlog, jager hoce da cuje i tudja misljenja, predlozi mu nesto, nemoj samo da kritikujes afrikance kako su predvidivi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Ne razumem ? Ne kritikujem , vec konstatujem .

 

A jesi li ti nesto konkretno predlozio u ovom

Svaka cast tvom crvu Jagere, ali se brzo probudio. Ako se javlja nakon pola sezone, mozda afrika i nije bila za njega :D

 

Inace , ja mislim ( samo sto to vi Afrikanci necete da priznate - konstatacija !! ) da ako covek i sad kako kaze pravi 1000 km u jednom danu ( svaka cast ) ne treba da gleda na KTM Adventure , nego nesto udobnije . A sta ? Neznam , pitanje je i koliko covek ima godina ? Ako sad prelazi tolike kilometre , kad se skine vizni rezim , pozelece da prode Evropom ( nagadam ) sigurno je Varadero bolji izbor od KTM ?

Pogotovu sa suvozacicom / zenom !!

Ja KTM nisam vozio , ali sam sedeo na njemu i ne bi mi palo na pamet ni da se sam vozim toliki put , a kamoli sa zenom ! Brate neudobno !! Jeste dobar izbor za Mongoliju , da ga transportujes do pola puta , ali ja nikakvih planova za Mongoliju nemam , pogotovu ne na motoru .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

1000 km u jednom danu je retko, naravno :) ali se zna desiti. Pa meni je svaka BJB vožnja na koju sam do sada išao "tu negde" oko 1000. Računaj da Subotica - Beograd - Subotica dođe skoro 400 km... A za sledeću godinu imam planova ihaaaaaaaj... samo da bude para. Još ako bude i beli šengen.. mojoj sreći nema kraja ;D Ove sezone vozim 13-tu hiljadu km, a prva mi je sezona u životu. Počeo sam sa VT600 i brzo prešao na RD03. Imam 40 godina, a ponašam se kao da imam 15 ;) ... eto da imaš bolji uvid u stanje :)

Elem, ovo što si rekao za neudobnost 990-tke je već korisna informacija. No, istini za volju i moja RD03 bi mogla da ima udobnije sedište :) A to se da lepo rešiti najrazličitijim vrstama aftermarket sedišta, kako za Afriku, tako i za ADV. Varadero sam merkao, sedeo na njemu i zaista je lađa. Udoban do besvesti. Tu nema šta da se prigovori. Međutim, ono što meni nedostaje kod Varadera je ona, nazovimo je agresivna (avanturistička, kako god) nota koju Afrika ima. Tu notu mi nekako ima i ADV. Sa Afrikom, na primer, mi nije uopšte problem skonkuti negde, provlačeći se po gradu. Sa Varaderom bi to bilo, bar po mom mišljenju, znatno teže. Naravno da ne znam kako bi to bilo sa ADV, ali nekako imam subjektivni osećaj da je vozljivost i pokretljivost kod ADV ista ili slična kao kod Afrike. Možda grešim, ne znam. Zato sam i otvorio ovu temu da u njoj diskutujemo o ovome.

Nemam ja, na žalost, spremljen novac da se zamena motora desi sada i odmah, samo mi je malo crv proradio, pa da mu bar na ovaj način zapušim usta :) A para će već biti...

Najverovatnije će sledeći motor ponovo biti Afrika, neka RD07a... a možda i neće. Sve zavisi od položaja Saturna u odnosu na Jupiter i ostalih sitnica... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Moram da vas priupitam za mišljenje....

Crv radi svoje i kao i mnogi na ovom forumu, nema šanse da se ne mašta o drugom motoru.

Za sada vozim RD03 koja me super služi. Naravno da sam zadovoljan i da mi totalno odgovara za stil i način vožnje, kao i za sve moje potrebe, ali "CRV" mi ne da mira...

Iskreno verujem da ću još duže vreme ostati "Afrikanac". Planiram da (ako Bog da para i svega što uz to ide) sledeće godine uvezem neku Afriku 2000-to ili novije godište. Međutim, postavlja se pitanje ŠTA DALJE? Da li uopšte i kupovati tu noviju Afriku ili sa sadašnje RD03 preći na nešto sasvim treće?

Vidim da i Lalajko menja svoju RD03. On ode na GS-a i poštujem taj izbor.

Ja 95% vremena na motoru provodim sa suvozačicom. Nisam neki teški ofroader, mada mi je zadovoljstvo sići sa asfalta na neki makadam i prašnjav put.. Volim duge ture, desi se da za 1 dan napravim i po 1000 km...

Moj san je KTM 990 ADV i nadam se da ne grešim u izboru. Ima ih čak i polovnih na zapadu, ne mora nov. Ako smatrate da posle Afrike taj motor ne ide, obrazložite zašto. A napišite i zašto mislite da bi baš ADV bio ono što tražim.... Ili, predložite sasvim nešto deseto, kako god :) Sva vaša razmišljanja ću izuzetno ceniti i mnogo će mi pomoći.

 

 

 

Dobri moj i posteni Jageru,

 

Poznajuci tebe i Gogu, za vashe potrebe voznje u kojima ima jako malo off-a mislim da je BMW R 1200 GS najbolje resenje, sto se tiche udobnosti i performansi. E sad da li obican ili Adventure to je na tebi da odluchis. Mislim da je BMW udobniji, pouzdaniji i komforniji od KTM-a, posto nisi pasionirani off-roader a i vozis stalno sa suvozacicom i njoj ce siroko sedishte na GS vishe prijati na dugim turama. Ako nam ukinu vize, pozelecete da se prosunjate Evropom, a za takav put KTM jednostavno nije predvidjen. Uostalom, pogledaj sta prolazi kroz Srbiju od turista na motorima, uglavnom su to BMW GS motori. Razmisljaj i o nekom starijem modelu mozda: R 1100 GS, R 1150 GS.

 

Takodje Honda Varadero je malo jeftinija opcija, a takodje jako udoban i pouzdan tourer.

 

Dugo sam i ja sam razmisljao o Africi. Mislim da je velika budalastina davati ogromne pare za 20 godina staru tehnologiju "novije" Africe Twin (2000 ili novije) Gledao pre neki dan na netu: Africa 2002/2003 godiste kosta u Nemackoj 5200-6500 Eura. Ako na to dodas troskove boravka tamo dok je kupis, troskovi da je dovezes, ili ako ti je neko doveze kamionom, pa carina, PDV, registracija - to sve na SU tablice ne moze da ispadne ispod 8000-8500 Eura sto je potpuno suludo.

 

Pre izvesnog vremena je jedna takva prodata ovde u Beogradu za neverovatnih 8200 Eura.

 

Africa je isplativa samo ako kupis neku od 2500-3000 Eura vrednosti - za te pare ces dobiti dobar i pouzdan motor i to je OK odnos cena/dobijeno. Kupovina svake novije je chista glupost, jer se skupo plava stara tehnologija - al da ne ispadne da te "odgovaram"  svako ima pravo na svoj fetish, pa makar to bila i Africa Twin. Takodje, ne zaboravi da Africa ima samo 60 KS - a za vas dvoje full natovarenih za put to je malo.

 

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Ne razumem ? Ne kritikujem , vec konstatujem .

 

A jesi li ti nesto konkretno predlozio u ovom

Svaka cast tvom crvu Jagere, ali se brzo probudio. Ako se javlja nakon pola sezone, mozda afrika i nije bila za njega :D

 

Inace , ja mislim ( samo sto to vi Afrikanci necete da priznate - konstatacija !! ) da ako covek i sad kako kaze pravi 1000 km u jednom danu ( svaka cast ) ne treba da gleda na KTM Adventure , nego nesto udobnije . A sta ? Neznam , pitanje je i koliko covek ima godina ? Ako sad prelazi tolike kilometre , kad se skine vizni rezim , pozelece da prode Evropom ( nagadam ) sigurno je Varadero bolji izbor od KTM ?

Pogotovu sa suvozacicom / zenom !!

Ja KTM nisam vozio , ali sam sedeo na njemu i ne bi mi palo na pamet ni da se sam vozim toliki put , a kamoli sa zenom ! Brate neudobno !! Jeste dobar izbor za Mongoliju , da ga transportujes do pola puta , ali ja nikakvih planova za Mongoliju nemam , pogotovu ne na motoru .

To je vec bolje.

 

Jagera ne interesuje samo udobnost, ako sam ga dobro "sagledao", vec hoce da ima i odredjenu autonomiju sto se tice okretnosti i izbora podloge. Sugerisao sam da razmisli da li je afrika za njega, jer je ne mozes cijeniti ako je nisi probao i na nekom malo tezem terenu od utabanog makadama. Tek tad je utisak o tom motoru potpun. U stvari tad i pocnes da je cijenis. Istina je da ima tvrdje sjediste i to svi znamo. Dosta ljudi nalazi da je taj kompromis, sto se njih tice, prihvatljiv zajedno sa drugim njenim osobinama. Za krstarenje drumovima udvoje svakako ima boljih prilika. I ne mislim uopste da sam advokat afrike :D. Nije valjda u medjuvremenu postalo "out" reci nesto afirmativno? ;D

 

Namece se svega nekoliko motora kao opcija za odabir. Kao sto Zlaja rece, mozda je najbolje probati motore koji su opciji. A opcija je, ako se ne varam, jasno odredjena i kolicinom para koju mozemo i zelimo da odvojimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

Po mom misljenju, jedini dostojan naslednik AT je 990adv.

E sad kao sto je vec gore napisano,prvo se moras dogovoriti sa sobom kakvu koncepciju motora zelis,i sta zelis od motora ..udobnost..adrenalin..brzina..ili mozda nesto penzionerski  ;D

E onda kad bude parica,pravo u salon po magare,ma koje bilo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Citajuci sta Jager kaze u svom drugom postu , i uzimajuci u obzir sve to , jer da podsetim ne trazi on naslednika Afike nego  naslednika za njegov motor - Afriku .

Mislim da treba da gledas u pravcu Varadero , mozda Triumf Tiger 1050 ili GS . E sad , razboleo sam se od razprava po tom pitanju , tu je GS najbolji i TACKA . I to nije zasto sto ga i ja vozim . Nego je cinjenica potrvdena ako nista drugo mnogim testovima i  kao sto je Gremlin rekao , pogledajte sta voze prolazeci u Grcku ...

Ali imajuci u vidu , a to nisam do nedavno znao , na dazbine u Srbiji , mozda je GS preskup , nije Varadero ili Triumf mnogo gori izbor . Na kraju krajeva , vozimo sta mozemo , vazno je da znamo zasto se vozimo .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

Elem, ovo što si rekao za neudobnost 990-tke je već korisna informacija. No, istini za volju i moja RD03 bi mogla da ima udobnije sedište :) A to se da lepo rešiti najrazličitijim vrstama aftermarket sedišta, kako za Afriku, tako i za ADV. Varadero sam merkao, sedeo na njemu i zaista je lađa. Udoban do besvesti. Tu nema šta da se prigovori. Međutim, ono što meni nedostaje kod Varadera je ona, nazovimo je agresivna (avanturistička, kako god) nota koju Afrika ima. Tu notu mi nekako ima i ADV. Sa Afrikom, na primer, mi nije uopšte problem skonkuti negde, provlačeći se po gradu. Sa Varaderom bi to bilo, bar po mom mišljenju, znatno teže. Naravno da ne znam kako bi to bilo sa ADV, ali nekako imam subjektivni osećaj da je vozljivost i pokretljivost kod ADV ista ili slična kao kod Afrike.

 

Po mom misljenju, jedini dostojan naslednik AT je 990adv.

E sad kao sto je vec gore napisano,prvo se moras dogovoriti sa sobom kakvu koncepciju motora zelis,i sta zelis od motora ..udobnost..adrenalin..brzina..ili mozda nesto penzionerski  ;D

E onda kad bude parica,pravo u salon po magare,ma koje bilo ;)

Citajuci sta Jager kaze u svom drugom postu , i uzimajuci u obzir sve to ,jer da podsetim ne trazi on naslednika Afike nego  naslednika za njegov motor - Afriku .

@ Velimlje

Da li ti stvarno ne razumes sta ljudi pricaju,ili se samo pravis,posto sam video da i u nekim drugim temama pogresno shvatas napisano.

Da ti uprostim.

Po mom misljenju, jedini dostojan naslednik AT je 990adv. -----> Po mom misljenju moderniji,i koncepciski najslicni Africi je 990adv.

A ako si procitao dobro ,posto podsecas,jager je jos u nedoumici..da li nesto "nalik" AT,ili nesto kako ti rece najbolje putovanja,doduse autobahn putovanja  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Sve zavisi koliko para imas nameru da pljunes!Varadero je ideala opcija sto kvalitet a sto voznost!Meni ne pravi ama bas nikakvih problema po gradu!192cm i 115kg. tezine!Vozio sam ga i van puta i nije nesto preteska!Ni afrika nije mnogo laksa!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

@jimmy

 

ma pravim se lud ... ili me ti pravis ludim , mora da je nesto ...

 

Necu sad citat , copy paste , ali koliko se secam covek je pomenuo

cak do 1000 km dnevno

put redko van asfalta

put vecinom sa saputnikom

 

I ti savetujes KTM  ???

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12241 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Velimlje je u pravu, bar ja tako mislim :D

 

Ipak je KTM mašina sa vrlo izraženom sportskom notom i relativno neudobnim sedištem pa bi se moralo kupovati neko mnogo udobnije.

 

Jageru treba turer, udoban i snažan i da po nekad može sići na makadam sa njim.

 

I naravno, da nije preko 1100 kubika, zbog registracije ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja