Jump to content

Moto Zajednica

Koliko cesto vozite svoj motor?

Recommended Posts

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Kada sam vozio vespu, nisam silazio sa nje. Kada je trebalo da idem 15m do prodavnice, isao sam njom. Ma bukvalno mi je sluzila umesto nogu (hodanje sam nadoknadjivao trcanjem :D ).

To se nastavilo i kada sam kupio Beverly500...

E onda je dosao 'ozbiljan motor'....sada vec za te kratke relacije, pa cak i za odlazak na posao (2km i to sve kroz Kneza Milosa) vrlo cesto koristim kola (u stvari, uvaljujem se zeni u auto :) ). Zao mi je da ga palim za voznje koje traju krace od vremene potrebnog da ga zagrejem. OK, ali zato sada kada krenem da se vozim, to nije ispod 50,60km.

 

Hocu da kazem da mi motor vise nije 'prevozno sredstvo' u onom izvornom smislu tog pojma. Sada je to vise stvar na kojoj uzivam (a da uzivam na necemu sto je veliko kao omanji konj, provlaceci se izmedju automobila po centru grada, ne ide).

 

I dalje vozim motor svakog dana (osim ako nije vreme kao danas :cry: ) ali je to u drugo vreme, obicno uvece ili nocu. Ako je to preko danam onda gledam da odem negde van grada.

 

Kako je kod vas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Kada sam kupio prvi skuter, za nesto vise od dva mjeseca sam presao preko 11000. Bila je sezona, ljeto, ja se tek ucio... Prvo razrada, pa sam malo vise vozio nebi li ga razradio prije i sto ti kazes nisam noge ni koristio (ali treniram kyokushinkai karate pa se nadoknadi 8) )

20 m, sasvim dovoljan razlog da se upali motorin. Poslije toga sam uzeo Ninju i stvari su bile dosta slicne. Jedino sto sam ga ponekad vise zagrijavao nego sto sam vozio do odredista. Ali to mi nije smetalo, imao sam strpljenja za sve to. Ali zato moje komsije nisu :twisted: Imao sam neki bijesni auspuh, dok ga zagrijem svi izadju na prozore i samo me gledaju i onako reze, zaklali bi me kada bi mogli :lol: Ali ja sam bio uporan. Znalo mi se desiti da me zove ekipa na neko pice, ja izlazim i zagrijavam motor pa polako krecem do njih (voznje - bukvalno 3 minuta), naravno motor se parkira ispred kafica, sjednem sa njima, tu sjedimo sat vremena ili vise, ovaj moj ljubimac se opet ohladi. I onda ja ispred kafica kao budala zagrijevam ono cudo i svi mi vriste od smijeha, ali ja sam i dalje vozao :D

Onda, kada sam neslavno zavrsio posao sa Ninjim, zbog nedostatka novca (vise je to bila neka sankcija mojih roditelja) sam kupio skuter koji i danas vozim. Sa njim se desava totalno druga stvar. Kada sam sjeo na njega poslije Ninje (sa konja na magarca) sve mi se nesto stuzilo tako da sam ga koristio iskljucivo kao prevozno sredstvo, ponekad cak i nerado. :(

Medjutim, taman tada nedje sam osao u BG da studiram, a burazer je jos ostao dolje i onda sa njim i motor (motor je kao njegov iako ga samo ja vozim). I desi se to da se toliko uzelim dva tocka da mi i 125-ica savrseno odgovara i onda se vozi kao i na pocetku texta :D

Skoro sam se vratio u BG i malisa mi i dalje nedostaje. Uzmem povremeno skuter od jednog drugara kada se smiluje da mi da da malo stunt-ujem i to je za sada to. Sada treba prezivjeti ovu zimu, na proljece cemo dovest motorce vamo (posto je i buraz sada tu), a s proljeca ce i moja CBR ili Comet, sta li vec bude i valjda ce se opet voziti kao nekad :D Vidjecemo sta ce bit...

 

ups! :shock: Ja sam se malo raspisao, ne zamjerite mi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

E ljudi, zovite me nekada kada se vozite, zar ne vidite koliko sam zeljan :D

Valjda ce ovaj drugar da mi se smiluje pa ce da mi da onaj skuter malo za drustvo :)

Ili kada prodjete kroz Strahinjica Bana (silikonska dolina) uvijek svratite kod mene na sok! Da vidimo te vase zvijeri :D

Usput, da se razumijemo, ja samo zivim tamo, i nemam veze sa onim pozerima sto se tamo nakupljaju :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

E Djuro brate, nekad se scoot palio da se ode do C Marketa... a sad motor upalim, odem pesice do C Marketa i vratim se, taman dok se zagreje da moze da se vozi! :D

 

Al nema veze... nego, ustanovio sam najbolji nacin za zagrevanje Freewind-a: startujem, ostavim ga jedno 2 min na saugu pri oko 2000rpm a onda spustim saug, krenem i odmah zustro! Ako ga vozis laganeze mosh` i do NSa i nista, a ako ga odmah zavrnem jedno 2-3km na preko 6000rpm, dosta brzo postigne radnu temperaturu. Naravno, kad je toplo to ide brze, ali cini mi se da nije preterano vezano za spoljnu temperaturu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Evo ovako da vam i ja objasnim moju voznju. Kada je vreme suvo, i jace od 10C onda ja idem motorom na posao oko 32km u jednom pravcu pa mi za to uglavnom treba izmedju 30 minuta i sat vremena. Sve zavisi kada izadjem iz kuce. Kada se vracam onda uvek idem duzim putem da bar malo uzivam. Vikendom uglavnom su to jednodnevne ture oko 200km, a desi se nekad i da napravimo oko 400 milja dok odemo do Misisipi reke (180 milja odavde) da se malo vozimo po brdima posto je ovaj jebeni Cikago ravan kao Ugarska. Zena ne bi sela na motor pa sve da je i Brad Pitt vozi. Tako da mogu sam na miru da uzivam u voznji i okolini. Inace ima nas u grupi jedno 5-6 zene nam se znaju tako da kad mi odemo na voznju one u shoping.

 

Godisnje predjem izmedju 8-10 hiljada milja ali odkada su mi se rodile cerke sve je manje vremena pa ove godine necu preci vise od 7. Takodje ovde nam sezona traje od sredine marta do druge nedelje Decembra kada je jedan veliki skup u Chicagu bude oko 50 hiljada motora, prosle godine sam se smrzao iako sam bio u punom odelu, teperatura je u 6 ujutro bila 22F ili -5C, najogore je sto su mnogi bili daleko slabije obuceni nego ja. Nacu neke slike pa da vam postavim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa nije vam lose u tom Chicagu 8)

 

Kolko god da sam imao vozila(u jednom trenutku sam imao 5 krseva 3 kola i 2 motora) uvek sam isao u C market peske fenseri :lol:

 

LM hteo sam da kazem da kolko god voleo da vozim motor volim i da pesacim zdravo je to :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja