Jump to content

Moto Zajednica

KTM - narandžasta ekipa

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 410 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

razmisljam da se vratim u narandzaste pa me interesuje 530 exc

ima li ih kod nas i ima li vlasnika mozda na forumu 

na oglasima nista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Jesu li ista klasa 530 i 690? Exc 530 hard enduro, a 690 enduro. Sve zavisi sta ko trazi od motora i kakve terene vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 410 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

meni licno za voznju po offu, vozio sam ranije 450 ali bih sad i malo na kraci put i van puta

afrika mi je preteska za lomatanje po offu a i zao mi je da je lomim i gulim a jos je treba i dizati iz blata

Radio bih kasnije i neke ADV prepravke ali to lagano

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Ne dobija se puno prelaskom sa 450 na 530. To je praktično isti u osnovi hard enduro motor sa malo jačim agregatom. 

Vozio sam 525 i 450.

690 je za off i adv keva. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 410 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

Ajd videcemo jos

Tapnucu afriku krajem sezone pa u neki kredit, sta bude na oglasima do tad videcu, mozda i 690 na kraju krajeva

tnx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Dva odlicna modela "za po putu i van puta" neki blazi off po mom misljenju su ktm 690 i tenere 660, a slicnog su cenovnog ranga. Srecna kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Tenere je više putno orjentisan, a KTM offroad. U zavisnosti gde će više provoditi vreme zavisi i izbor. 

Da napomenem da je KTM 50kg lakši u punoj varijanti i 15ks jači i ide kao metak :-) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ja sam skoro uzeo 690 i mogu reci da sa zamenom sedista dobijas dobar adv motor. Nije za hard enduro, ali je jako sposoban i lakoradan na terenu. 150kg sa sve gorivom. 

U odnosu na recimo yamahu 660 je igracka za vozjnu. Ide 200 ako ne spadnes sa motora. Ima mogucnost da se ozbiljno natovari u odnosu na exc. Servisi su fabricki na 5.000. Ima modove za raspodelu snage.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8107 postova

Ja vozim 690 i pisao sam već nekoliko puta koliko sam oduševljen tim motorom. Naravno, preradio sam i sedište.. :) Malo šta ima da se zameri tom modelu. 

 

Ipak, od kada motor uglavnom vozim na prikolici, veoma rado bih terao 25kg manje ispod guzice... pa merkam 450/530exc.

 

Mada je 690 nezamenjiva mašina za ono što zovemo "linijski enduro", jedno 20-25kg tereta ponese bez da se oseti bilo šta.... I tera. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ako je varijanta iskljucivo prikolica, realno onda ti stvarno ne treba 690. 

Ja sam ga uzeo za rekreaciju po sumi, za posao i prodavnicu, i za adv od 7  do 10. Idemo da vozimo Karpate 10 dana,  pa cu javiti utiske sa duze ture.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8107 postova

Bićeš oduševljen, garantujem! Za to je izmišljen. 

 

X puta sam vozio upravo Karpate, na točkovima iz Bg. Nama iz Bg je Semenik najbliži enduro raj :)

 

Edit: naravno 690 ostaje kod mene, čak i ako i kada uleti exc. Već sam jednom izjavio, bar za sada tako mislim, da moram da izaberem samo jedan motor da imam, to bi verovatno bio 690 enduro. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Stavio sam onaj mali crni fabricki vizir napred, i izgleda da sam se zajebao. Mozda bolje stiti grudi, al kaciga postala bucna ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Koliko ja znam kolega @exman upravo tera 530 (ili neku od varijanti sa tim agregatom od 510,4 ccm (520, 525, 530, 500)), pa može da da iskustva iz prve ruke... Mislim da je to koncepcijski motor za prikolicu. Hoću reći, po mom skromnom mišljenju, sve čemu se ulje menja na sate a ne na kilometre, koncepcijski nije predviđeno da bude all-around mašina u enduro smislu. Niti može da ponese tereta, niti mu je autonomija dovoljna za bilo kakav linijski enduro, niti je udobnost adekvatna za višednevno endurisanje po ceo dan itd...

 

Znam po sebi - trenutno teram vrlo izmodifikovanu Cagivu Canyon, u suštini oljuštenu do esencije, skresanu na cca 150 kila i kad vozim u društvu lakših motora, ja jednostavno ne mogu da ispratim njhovu dinamiku vožnje - pre svega, sporiji sam nizbrdo i u tehničkim deonicama, jer inercija čini svoje (pri tome ni moje sposobnosti kao vozača nisu Bog zna kakve...). Ali zato, s druge strane, ja sam napunio rezervoar u Beogradu, asfaltom "spičio" do Žiče, tu ušao u planinu, prešao Stolove (penjao se na Malu Čuku), prešao Goč i Željin i dan završio u Brzeću i ostalo opušteno goriva za ceo sledeći dan off-a do Sijarinske banje... Sa 530 bih već u Preljini bio na isparenjima :)

 

Kad bih sada bio u prilici da uzmem noviji motor moj pik bi bio ili 690 enduro ili DRZ400 ili WR250R.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

WR250 je slabašan za celu tu priču. Kao što ste već rekli gore, 530 je isključivo za prikolicu, nije za zujanje naokolo i osmatranje ptica, nego sedneš izduvaš rezervoar po razvaljenim šumskim putevima, stazama ispreskačeš par stabala i ne padne ti na pamet da ga pipneš do sledećeg vikenda. Brutalno je snažan i nema tog uspona, brzine i obrtaja iz kog ne može da povuče dovoljno da produži ruke za par centimetara. DRZ bi možda došao u obzir, ali samo ''S'' model. A po priči i potrebama bih se složio sa kolegama 690 je idealan! Skoro sam probao jedan, došao čovek iz Italije sa njim, natovaren bez problema. Fino motorče ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 410 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

Da definitivno 690,  jeste tezi ali je za po offfu laksi od afrike koju sad imam

Jedini u oglasima koji sam video je u sm varijanti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Neuporedivo je sposobniji od Africe na terenu, pa cak i od svih ostalih jednocilindrasa u toj klasi.

Kod nas ces malo teze doci do 690 u ok stanju i da ima papire.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja