Jump to content

Moto Zajednica

Vikend 1 avgust, tura do ZLATIBORA

Recommended Posts

  • Integrisan, 8143 postova

Generalno 12 sati voznje mi se cini ipak previse, mislim da bi bilo idealno da oko 3 popodne budemo na jezeru.

 

Ma voznje ima mozda oko 5 do max 6 sati. Ostalo su kafice, klopa, slikanje, klopa, priroda, klopa... i, da, moramo i da klopamo, je li?  :D :D

 

Salim se - nema potrebe da se stresiramo i zurimo...

 

Sto se okupljanja tice - ok, moze i u 7 da se krene, ali onda ja stizem u 6.55h  :D (natankovan i spreman).

 

Dosta vremena za kupanje ima i drugog dana, jer nazad ne mora da se krene pre 12-13h. Takodje, ima i Radoinjsko i, nesto dalje, Sjenicko jezero, pa ima dosta mogucnosti za voznju drugog dana.

 

Sto se smestaja pod krovom tice, ima 3 mogucnosti:

motel Zlatarsko jezero,

privatni smestaj u Radoinju (oko 10km od zlatarskog jezera na samom Zlataru)

i, ono sto ja preferiram, vila Zlatar u Novoj Varosi...

 

Sve u svemu - informacija imamo dovoljno, pa sad moze da padne finalno izjasnjavanje ko je zainteresovan. Da ne silujemo ako nema ljudi...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac

Za sada nas trojica 1000% sigurnih. Cetvrti je Bosko sa suprugom, veceras idem do njega da finalno potvrdimo ali sudeci po onome sto smo pricali juce, on je 90%. Dzoni ima neki problemcic sitan ali mislim da ce ga resiti. Anyway, sto se mene tice 3 motora je minimum, ali mislim da su i ova dvojica sa nama (bar jedan od njih sigurno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac

...jezero, mozda vodopad (ne znam tacno gde je, ali je hvaljen, Mando?)...

 

 

Nemam pojma gde je to  ??? Na Ribnici nije sigurno, to sam jezero prepesacio x puta uzduz i popreko, jedino ako se nalazi na "vodicama", predeo izmedju tornika i centra, na mnogim mestima izgleda kao prizor iz bajke, mozemo da pronjuskamo :D evo slika:

http://static.panoramio.com/photos/original/3197292.jpg

http://static.panoramio.com/photos/original/22924413.jpg

http://www.zlatibor.rs/modules/My_eGallery/gallery/izletista/vodice/f57-copy.jpg

http://static.panoramio.com/photos/original/20310003.jpg

 

evo ovo je 100 m od puta http://static.panoramio.com/photos/original/20645267.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac

Upravo sam potvrdio sa Boskom on ide 100%, dakle 4 motora sigurno. Sa Dzonijem se vidjam veceras pa cu javiti sta i kako sto se njega tice. Sve u svemu 4 motora je dovoljno, tako da se ide 100%  ;D

 

1. Manda

2. vojinr

3. Bosko + Jelena

4. Severian

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Zlatibor

...jezero, mozda vodopad (ne znam tacno gde je, ali je hvaljen, Mando?)...

 

 

Nemam pojma gde je to  ??? Na Ribnici nije sigurno, to sam jezero prepesacio x puta uzduz i popreko, jedino ako se nalazi na "vodicama", predeo izmedju tornika i centra, na mnogim mestima izgleda kao prizor iz bajke, mozemo da pronjuskamo :D evo slika:

http://static.panoramio.com/photos/original/3197292.jpg

http://static.panoramio.com/photos/original/22924413.jpg

http://www.zlatibor.rs/modules/My_eGallery/gallery/izletista/vodice/f57-copy.jpg

http://static.panoramio.com/photos/original/20310003.jpg

 

evo ovo je 100 m od puta http://static.panoramio.com/photos/original/20645267.jpg

Evo malo pomoci sa moje strane, vodopadi se nalaze u Gostilju, to je na suprotnojv strani od Ribnickog jezera, 24km udaljeno od Zlatibora, ako ako je neko od vas isao za Sirogojno, u tom je pravcu, jedino ako niste mislili na neke druge za koje ja nisam cula ??? :D Evo vam par slika da vidite kako je:

post-6079-12879043860313_thumb.jpg

post-6079-12879043860552_thumb.jpg

post-6079-12879043860727_thumb.jpg

post-6079-12879043860871_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa ... kad se vec nudis,a i zivis u kraju,  zasto ne bi svratila do jezera? :)

 

Ko zna kako cemo biti raspolozeni kada budemo stigli ali ce nam dobar savet sigurno trebati bez obzira na zelje :) 

 

 

Ako vam treba jos neka informacija sto se tice Zlatibora pitajte ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Zlatibor

Vojine, vrlo rado ali radim u subotu  :'( a posle cu i ja da zbrisem malo sa mog brda da odmorim malo.  ;D

Ako ti treba neka informacija sad ti saljem pp sa brojem telefona pa zovite ako vam treba bilo kakva informacija.

Pozdravcic ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac

@Severian:

 

Druze mislim da cemo morati malo odseci od tvoje rute i nesto od toga prebaciti za nedelju. Cuo sam se sa drugom dvojicom i svi smo u fazonu da ipak ranije stignemo na Kokin Brod u cilju kupanja, rostilja i lagane pripreme kampa, tako da bi najbolje bilo da zadrzimo istu trasu samo sto bismo preskocili Bajnu Bastu, Perucac, Zaovine i ostalo, vec bi posle Valjeva krenuli najkracim putem ka Kokinom Brodu, sto je verovatno put za Uzice pa onda preko Zlatibora. Plan je da se do jezera stigne do 14h, sto je sasvim ok obzirom da krecemo u 7. Ne zaboravimo da ja ne znam tacno mesto za kamp, kad je Kokin Brod u pitanju, tako da to moze da pojede dosta vremena. Kad se dobro iskupamo, najedemo i odmorimo onda cemo sesti i dogovoriti rutu za Nedelju, a to moze da obuhvati sva mesta propustena u Subotu a sto se mene tice mozemo da krenemo nedeljom u ranu zoru.

 

Sto se tice lokacije i tu smo usled zajednickih udaljenosti odlucili da se nadjemo kod pumpe na Autokomandi (kod kruznog toka) u 06:30 a polazak najkasnije u 7. Severian ako tebi vise odgovara pumpa kod Ade, mozes nas sacekati tamo a mozes i doci na Autokomandu, kako ti lakse. Dzoni verovatno nece moci, tako da nas je petoro (4 motora).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

@Severian:

 

Druze mislim da cemo morati malo odseci od tvoje rute i nesto od toga prebaciti za nedelju...

 

Ma, nema frke... Ja cu ipak voziti Povlen i Taru (to je najlepsi deo puta), buduci da i onako ne kampujem i ceka me smestaj u Novoj Varosi (vila Zlatar), a i inace me kupanjac manje zanima (meni je najvece uzivanje sama voznja i to volim da razvucem na ceo dan  ;)).

 

Idemo onda svako svoju rutu, ja cu krenuti oko 8h, pa se mozda nadjemo na Zlatarskom jezeru uvece. Imam tvoj tel.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Rado bih vam se pridruzio ali rano ujutru imam obaveze, znaci mocicu da krenem tek oko 8, probacu da vas sustignem na nekoj pauzi, ako nista drugo nacicemo se na jezeru. Jos nisam 100% siguran, ali najverovatnije idem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac

Ok obzirom da je Severian odustao, mi revertujemo na originalni plan sa pocetka teme Beograd-Ljig-G.Milanovac-Cacak-Pozega-Uzice-Zlatibor-Kokin Brod, pa ko bude zainteresovan sutra 06:30 pumpa na Autokomandi, polazak najkasnije u sedam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Stigli smo uvece kasno u BG zivi i zdravi, slika ima vrlo malo, poneli smo samo jedan foto aparat koji uglavnom nije radio ( ali verujem da ce Manda ipak da  postavi nesto a i ja imam par slika na mobilnom aparatu). 

 

Satore smo podigli na Zlatiboru, ali smo pre toga pokusali bezuspesno da nadjemo kamping mesto sa leve strane Zlatarskog jezera. Ljudi tamo se slabo razumeju u motore pa je savet kada bi pitali za put uvek bio isti 'moze tim putem, ja sam tuda isao kolima' a kad bi dosli do puta naisli bi na  neku kozju stazu ispresecana potocima i blatom. Verujem da bi sluzbeni jugo mogao da se protera tuda ali ne i ovaj moj fazer (iako sam otkrio da vrlo dobro ide po makadamu)  :) 

 

Takodje ljudi verovatno cekaju da napisem nesto prvi zbog mog krajnje neprijatnog pada u levoj krivini koji se desio u povratku za BG na putu za Divcibare. Razlog je bio brzina neprilagodjena uslovima puta :). U pitanju je bila leva lakat krivina koja je bila skorz poprskana veoma finom prasinom koja je nastala lomljenjem crepova koji su poispadali iz kamiona koji je tuda prolazio malo veceom brzinom. U kombinaciji sa klizavim asfaltom nastaje katastrofa. Bosko, koji je vozio ispred  mene a inace vozimo isti model fazera koji su i isto godiste, je jedva  prosao kroz krivinu i to verovatno samo zato sto je bio tezi nekih 50-60 kg (imao je suvozacicu) . Pre nego sto sam uopste shvatio sta me je snaslo, strugao sam asfalt. Prasinu je bilo takoreci nemoguce videti zbog doba dana. Steta na motoru je minimalna a ja sam prosao bez i jedne povrede. Oprema je vrlo dobro odradila svoje, a posebno protektroi na laktovima kolenima i kukovima kao i rukavice ;).

 

Toliko za sada, slike i komentari idu uskoro ;)

 

 

 

kako prodjoste do zlatibora.Nema slika nema komentara.  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac

Evo i mene sa zakasnjenjem  ;D

Put je bio fenomenalan, atmosfera krajnje opustena i prijateljska. Jedino nam je svima zao sto ce Voja put pamtiti po padu ali srecom, kao sto on rece, oprema je odradila svoje i covek ostade ceo  :)

U polasku smo isli Ibarskom i sve po originalnom planu ali je povratak preko Divcibara bio daleko uzbudljiviji i lepsi. Prolazili smo kroz predele o kojima svaki biker sanja, sad mi dodje da sednem na motor iako je jedan sat u noc i da odem tamo da se vozam  ;D

Slika nema puno jer smo se uzdali u Gilov aparat ali mu trenutno ne radi net pa ne moze da mi posalje tako da su ovo samo nekolicina slika sto ja upucah sa mojim:

 

 

404.jpg

MTvwK_p101001950.jpg

Qh0bc_p101002050.jpg

o53ql_p101002150.jpg

sW2DT_p1010022csm.jpg

g9txn_p101002350.jpg

inU43_p101002950.jpg

ah2BP_p101003050.jpg

ts3Zc_p101003150.jpg

5Uko9_p101003250.jpg

fHnB4_p101000150.jpg

 

A evo i ljutih masina sto prevalise oko 600 km ko iz p****  ;D :

 

N3sNv_p1010024sob.jpg

BKBha_p1010025udm.jpg

YHsOr_p1010026ywk.jpg

2TIGj_p1010027e.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Zavidim vam.

Na zalost obaveze nisu dozvolile da vam se pridruzim.  :-\

 

U svakom slucaju, odlicna tura.

Pozdrav za sve.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja