Jump to content

Moto Zajednica

jacina fara zavisi od gasa ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

motor je tzr 125 ... far mi ne radi na kljuc nego tek kad se upali motor sto je doduse korisna stvar sa ovako zaboravnim vlasnikom mada se lako pali na gurku  :) uglavnom ... far sa sijalicom po propisu znaci nista jacom nista manjom, 60/55w, na leru gubi snagu i sija stvarno slabo ( u principu na leru mi ne treba ) zanima me zasto ? cuo sam da stvar moze biti u losem t. slabom ( a jeste jednom bio prazan do kraja pa punjen itd. skoro sigurno nije u najboljem izdanju ) akumulatoru ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Na leru i treba da svetli malo slabije jer na malim obrtajima slabo dopunjava akumulator i dolazi do pada napona, ili se sijalica napaja prvenstveno iz akumulatora, a prilikom dodavanja gasa dolazi do porasta napona pa zato sijalica svetli jace jer je napon punjenja akumulatora visi od napona akumulatora. Spava mi se, razumeo nesto ???

 

Uglavnom, ako normalno pali i normalno svetli u voznji sve je u redu i nista ne diraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

normalno pali i normalno svetli uz voznji samo mi je razlika malo prevelika ... jasno sve samo jedno pitanje, teoretski , svetli slabije nego u voznji ali ako akumulator slabi razlika ce biti sve veca ? zanimam me posto to pre nisam primetio a ovaj akumulator mi se jednom vec ispraznio pa sam ga punio pa se praznio pa sam palio na gurku i vozio ... motor pali ali zanima me da li je to eventualno samo do akumulatora da se ne brinem :) hvala u svakom slucaju i laku noc :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 373 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

na 125 nebi trebalo da se pojachava svetlo na dodavanje gasa.. akumulator ti je losh..

Netacno. Razlika je mala, ali postoji, pogotovo kad tek upalis motor.

Moze biti da ti je los akumulator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: CBR 954RR

na 125 nebi trebalo da se pojachava svetlo na dodavanje gasa.. akumulator ti je losh..

Netacno. Razlika je mala, ali postoji, pogotovo kad tek upalis motor.

Moze biti da ti je los akumulator.

 

molio bih te da ne pricas stvari ako se ne razumes.. svaka 125 sa dobrim akumulatorom mora da drzi isto svetlo bilo da je upaljena ili ne.. na skuterima od 50cc i tomosima je vec druga prica al da sad ne objasnjavam ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

To ti je do regulatora! Imam isti problem! Ne odrzava konstantan napon!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

To ti je do regulatora! Imam isti problem! Ne odrzava konstantan napon!

 

To to! Meni se slicno desavalo kad sam skinuo akumulator i vozio bez akumulatora! U nizim obrtajima slabo al kad ga puknem na 12 000 sija ko sunce  ;D  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

boli me glava od glupog fara vishe :) ... sutra prekosutra cu da mu stavim lepo nov akumulator ocistim kleme namazem ih lepo pa cu da vidim u najgorem slucaju znacu da imam nov akumulator :) pisem vam sta sam uradio ... i hvala !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

zamenio sam akumulator ... sad barem brzi izvrti ypvs i pali na pola kljuca :) ali problem sa svetlom je isti ... na leru slabije sija i tabla i far ...sad kad je akumulator iskljucen kao problem na sta sledece da obratim paznju ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja