Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Аууу, колика реченица.

Оно што мени пада на памет, после годину дана стајања је чишћење резервоара од рђе и карбуратора.

Што се тиче једног неактивног цилиндра, то можеш и сам да пробаш да средиш: узми клешта и пажљиво стисни мало све контакте од ЦДИ-а, па до бобине, нема много тога. Провери после да ли ти уопште баца варницу на тој свећици. Не бих баш да се кладим, али рекао бих да ће са струјом све бити ОК, а да ти се карб запрљао од стајања.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: VN 900

Da li neko zna gde mogu da se uzmu polovne gume za 125-icu? Ali prave gume, a ne neka plasticna sranja kao sto su ove na nasim kinezima! Pao sam dva puta u roku od 3 nedelje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam imao problem da nadjem gume, dimenzija je prilicno teska za nalazenje... a da nisu Michelin (oko stotke svaka). Na kraju sam stavio Heidenau, prednju 110/70/16 i zadnju 140/90/15.

Rezultat: psovao sam kineske kume nedelju dana jer sam shvatio koje su g****. Zaostavni put mi je dobrano kraci i mnogo sigurnije ulazim u krivine jer osecam da mnogo bolje drzi grip.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: VN 900

Ja sam imao problem da nadjem gume, dimenzija je prilicno teska za nalazenje... a da nisu Michelin (oko stotke svaka). Na kraju sam stavio Heidenau, prednju 110/70/16 i zadnju 140/90/15.

Rezultat: psovao sam kineske kume nedelju dana jer sam shvatio koje su g****. Zaostavni put mi je dobrano kraci i mnogo sigurnije ulazim u krivine jer osecam da mnogo bolje drzi grip.

 

Gde si kupio te gume? Ne izgleda lose sa tim gumama motor. To nove kostaju po 100e?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Da li neko ima problem prilikom prvog paljenja, znači hladnog motora? Treba mi više od 5 verglanja dok ga ne upalim, a kad ga upalim radi na jednom cilindru uglavnom dok se ne ugreje a onda proradi normalno. E sad jedan čovek mi kaže da je možda u pitanju loša kompresija i da zbog toga teško pali kad je hladan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bor,Srbija
  • Motocikl: Keeway Speed

Pozdrav momcadijo,i ja pre nekih 2 meseca kupio Princa,jedina mana,barem meni,sto ne ogu preko 80 da idem?!Kad sam sam?!Nije lose,ali provalio sam da na uzbrdici cesto,a pogotovo kada sam sa jos nekim na motoru,kad dajem gas,kontam da se cuje nesto u cilindru???Kao neko lagano udaranje?(Laik sam pa ne zamerite)

Pa sam razisljao kako da povecam brzinu,motor je da napomenem presao oko 8 700 km-a,planirao sam da pravim sam neke auspuhe,video na drugim temama na ovom sajtu(i hvala vam sto postojite),da zamenim filter vazduha sa kopijom K & N,ali nasao neki oglas na netu cena 25 evra?!i naravno svecice da se menjaju,i dajte jos neki predlog kako bi Macor radio bolje?Hvala puno svima na odgovoru :aha::care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Копија за 25 јура. То је нека превара, иди друже на Бубањ-поток у суботу изјутра, има за пола тих пара да бираш, а остаће ти и за пљескавицу. Додуше, ово има смисла само ако си из околине БГ-а, па ти није далеко.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Da li neko zna gde mogu da se uzmu polovne gume za 125-icu? Ali prave gume, a ne neka plasticna sranja kao sto su ove na nasim kinezima! Pao sam dva puta u roku od 3 nedelje.

sava 130/90/15 zadnja 85e ima i prednih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Копија за 25 јура. То је нека превара, иди друже на Бубањ-поток у суботу изјутра, има за пола тих пара да бираш, а остаће ти и за пљескавицу. Додуше, ово има смисла само ако си из околине БГ-а, па ти није далеко.

 

Na Bubnju košta 500din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Prince, Liberty

Ja uopste nevidim svrhu kn-a na ovom motoru. Ovaj fabricki filter je toliko smesno supalj da sa kn-om mozes da imas samo manje vazduha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Ja uopste nevidim svrhu kn-a na ovom motoru. Ovaj fabricki filter je toliko smesno supalj da sa kn-om mozes da imas samo manje vazduha.

 

Још како има. Ја једно 500 метара провозао без филтера, иако је исти био чишћен и сређиван, да видиш само како лети, потпуно други мотор.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Lacarak
  • Motocikl: Sprint adams princ 125 ccm

Drustvo kupio sam pre neki dan 125-cu to mi je prvi motor ove vrste (u mojih 32 godine) odnosno sa menjacom posto sam pretezno vozio automatike procitao sam sve sto ste napisali o ovom motoru na mom ima da se radi dosta zamena lanca ilancanika , stelovanje ventila,auspuh ne moram da busim posto su izrdjali sa donje strane pa se fino cuje ima par rupica treba pre svega da se dobro opere posto nije pran odavno ,da zamenim filter vazduha ili da ga operem. ineresujeme kakav je spaner lanca bregaste (2007) godiste .Kako se steluje ili je automatski . Primetio sam da ispod usisnih grana na bloku motora ima neka matica cini mise M5 cemu sluzi matica ima neki sesir na sebi kao da treba neka zica da se tu navrne.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Другари, планирам да продам мог Брус Ли-а. Ускоро ћу ставити оглас, само да направим слике. Оквирна цена је 800 јура, прешао 5000, 2009, прва рег. 2010.

Ван фабричког стања има зујалицу за мигавце, ретапацирано седиште (мени било тврдо) и ауспух који је почео да тандрче, т.ј. зрео за разбушивање и вађење.

 

Сва питања молио бих на ПП.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Lacarak
  • Motocikl: Sprint adams princ 125 ccm

Nigde nisam procitao ili sam mozda preskocio koliko treba doteci lanac kada se menja

Nov sam u svemu ovome pa vam pitanje mozda izgleda smesno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: VN 900

Nigde nisam procitao ili sam mozda preskocio koliko treba doteci lanac kada se menja

Nov sam u svemu ovome pa vam pitanje mozda izgleda smesno

 

Imas one zareze sa obe strane viljuske kod tocka, po njima se treba upravljati. Mada vidim ovde kod mene to rade odokativno. E sad, verujem ako ti je na poslednjem zarezu i labav je, treba ga zameniti. Popustis sraf na tocku i zatezes ona 2 srafa na viljusci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja