Jump to content

Moto Zajednica

Univerzalni Modifikator

Recommended Posts

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

http://www.teleshop024.com/product/univerzalni-modifikator-plus/

 

Moj cale je ovo sipao u njegovu Fiat Argenta 2000ccm (karburator), dve bregaste, 25 godina star (sada)

 

I provereno je poboljshalo samo stanje motora i sve navedeno gore.....

 

 

Jel sipao neko ovo u motor? Mislim cena od 3000 i neshto nija mala za malu bochicu.. Jeste link sa teleshopa poshto sam njega najlakshe nashao ali moj cale ga je kupio u auto neni (ima dooosta laznjaka). Nebitno je koje ulje koristi agregat jer se sipa u maloj kolichini.

 

PS: Rusi ga sipaju u tenkove... jes da Ruski Tenk i Japanski Motorcikl nemaju mnogo zajednichkog....al nema tenk ni sa Jugom ili Fiat-om.....

 

 

http://www.elitemadzone.org/t79167-1

Podeljena mislhenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

starom motoru pred generalnom ali u ispravnom nema potrebe jer to sigurno osim sto se zadrzava na metalu znaci  lepljiv je malo zapusava i kanale za podmazivanje , bar ja tako mislim . po meni moze ti se desiti da na ispravnom motociklu mozda smanjis protok ulja koje menjas a ostane ti ulje unutra koje se lepi i zbog kojeg ces mozda ubrzati propadanje agregata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja znam jednog sto je sipao modifikator u motor,pocela je da mu slajfuje lamela........tako da  to nije bas za mokre lamele....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Potpuna budalaština za civilnu upotrebu, naročito na motorciklima, a napravljena za vojna vozila koja imaju filter ulja i kanale ko kanalizaciona cev, i za sitaciju kad vozilo pogodi šrapnel, ili metak i ulje iscuri iz motora, pa da može još par kilometara da napravi i pobegne iz nemile situacije, a ne bi li izbegao bliski susret sa Talibanima naoružanim ručnim bacačima i mačetama...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

ja znam jednog sto je sipao modifikator u motor,pocela je da mu slajfuje lamela........tako da  to nije bas za mokre lamele....

 

na ovo mora da se exstra pazi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

  Mom kućnom prijatelju je Lada 2107 (1300) zaribala od Modifikatora, negde na Cetinju, išao ispred mene. Kad su otvorili motor, skoro svi uljni kanali skoro zapušeni...

  Ne mogu da se setim ni jednog zdravorazumskog razloga da se to čudo sipa u dvotočkaša. Tu je savremenija Selenia 20w/50 HPX sint, ako ste baš zapeli da se igrate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

  Mom kućnom prijatelju je Lada 2107 (1300) zaribala od Modifikatora, negde na Cetinju, išao ispred mene. Kad su otvorili motor, skoro svi uljni kanali skoro zapušeni...

  Ne mogu da se setim ni jednog zdravorazumskog razloga da se to čudo sipa u dvotočkaša. Tu je savremenija Selenia 20w/50 HPX sint, ako ste baš zapeli da se igrate.

Od Cetinja i onako sve  nizbrdo do debelog mora sinjeg  ;D ;D ;D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6304 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

 

I provereno je poboljshalo samo stanje motora i sve navedeno gore.....

Sta je konkretno poboljsalo, kako ste uocili razliku pre i posle sipanja ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Има неких десет и више година када сам у очев "Алеко" са "Ладиним" мотором у солидној кондицији сипао неки амерички "Motor-up", ствар наручена "as seen on TV", иста прича као и са "УМ"-ом. Утисци укратко: мотор је био тиши, малчице боље је радио и чак мање трошио. Наравно, не треба очекивати да уради немогуће - од мотора који дува и зрео је за генералку извуче још пар година вожње.

 

Ал' какава су сад уља, не знам који ће андрак неки такав адитив.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Svi ti modifikatori su na bazi teflona, naprave teflonski film na cilindru, letecim, lezecim, tako da je podmazivanje bolje. Od prijatelja sa masinskog fakulteta sam cuo da su korisni, ali da ne treba sipati cesto jer moze da ima i kontraefekat, bukvalno da blokira motor ako se se napravi previse debeo film i onda mu nema spasa, mora na kompletnu obradu.

Znaci, prica koju sam ja cuo slobodno sipaj jednom, ako ponovo pokaze motor da je istrosen posle godinu dana moze jos jednom, ali treci put ne sipaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako ste nekad otvarali motor posle sipanja videcete sta se desava.

Preporuka..ne sipati bez preke potrebe ,,tj kad odlucite da terate na pijac,,,moze da bi se zamaskirala stvar nekih 4-5000km..smanjilo duvanje i dimljenje..

To je "preparat" koji koliko god pomaze toliko i odmogne..

znaci zapusi.sitne riseve-ali zapusi i kanale  ..letecih ,bregaste . hidro podizaca ko ima ..itd..poveca gustinu ulja i klizanje ali smanjuje elasticnost karika i lamela..teflon dovodi do proklizavanja istih.. 50-50% dobro -lose..

Ukratko je vec receno..ne bez preke potrebe..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

...

Znaci, prica koju sam ja cuo slobodno sipaj jednom, ako ponovo pokaze motor da je istrosen posle godinu dana moze jos jednom, ali treci put ne sipaj.

 

da ne ulazim u diskusiju, ali ako si sipao jednom i rešio problem, to ti je prava naznaka da ako bude bilo potrebe za sipanje još jednom to ne radiš nego otvaraš mašinu i rešavaš problem. Taj "drugi, treći, n, n+1..." put pravi samo sve veći i veći trošak i dubiozu. A i cena modifikatora nije baš za zaobilaženje, tako da je dugoročni kumulativni efekat mnogo lošiji nego da se na vreme rešava (obično) sitan problem

 

my 5cents ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Radio sam generalnu na jednom kecu kome je čovek dva puta sipao to nešto iz Rusije. Aj što je sve unutra zapljackano i lepljivo, nego me je komšija otero u tri lepe kad sam mu odneo delove na obradu. Nije teo kamen da brusi radilicu nego samo šlajfuje. Jedva je skinuo taj sloj. A inače je radilica dosta poplavela jer se grejala preko mere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Nis

Radio sam generalnu na jednom kecu kome je čovek dva puta sipao to nešto iz Rusije. Aj što je sve unutra zapljackano i lepljivo, nego me je komšija otero u tri lepe kad sam mu odneo delove na obradu. Nije teo kamen da brusi radilicu nego samo šlajfuje. Jedva je skinuo taj sloj. A inače je radilica dosta poplavela jer se grejala preko mere.

 

To sto nece da brusi radilicu je dokaz da radi je modifikator radio sta mu je posao.da je smanjivao trenje.Inace on se ne koristi kod motora koji su na izdisaju,vec kod dobrih kao preventiva i produzava im zivotni vek (navodno).

Na skoro svim tim aditivima pise da nisu za mokro kvacilo jer ce doticno da prokliza pod njima.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

To sto nece da brusi radilicu je dokaz da radi je modifikator radio sta mu je posao.da je smanjivao trenje.Inace on se ne koristi kod motora koji su na izdisaju,vec kod dobrih kao preventiva i produzava im zivotni vek (navodno).

Molim te, objasni mi, šta je to ''preventiva'' i koji su to ''dobri '' motori? (kojima treba produžetak radnog veka) Baš takav jedan ''dobar'' motor u Ladi je i zveknuo nakon jako malo vremena od sipanja ''preventive'' u njega. A ''produžio mu je životni vek'' tako što je naterao vlasnika da mu uradi komplet generalnu! Ima smisla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Smed.Palanka

Ja za kola koristim XCEl aditiv i mogu da vam kazem da je odlican.Preporucuje se i kod automobila sa dobrim motorom da se sipa zbog suvog starta. Moj otac je doterao kamion iz novog pazara do palanke bez stalnog pritiska ulja i nije prolupao niti zaribao a motor je bio zreo za generalnu.Posle nekoliko meseci kad smo rasturili motor na kamionu samo su malo leteci lezajevi bili osteceni a radilica nimalo.Ovaj aditiv sipam skoro svim musterijam i svi zu zadovoljni.Naravno ovo sve vazi za kola i kamione,nikad nisam sipao u motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

nista nemoze da popuni onaj luft od 2  desete u radilici,ni onaj luft od 2 do  5esetih u hilznama,...... :) :) :) :)

nista nemoze da omeksa ukrucenu gumicu ventila,moz i titanijum da mu sipas,i zlato u prahu......nemere to tako....

i samo je posle zajebanije oprati motor od kojekakvih naslaga,,hvala ali ne,od nekih modifikatora koji imaju mnogo aditiva se enormno poveca pritisak ulja,samim tim i pritisk u motoru,znaju semerinzi da poizlecu ,da se jos gore ostete lezajevi na radilici,,,,, :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

U 21.-om veku postoji nešto što se zove Ester-tehnologija, što se primenjuje prilikom pravljenja Motula, a dotakli su se i hladnog starta i koječega još, što se tiče motocikala. Modifikator je 19.-i vek, tamo treba i da ostane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Nis

To sto nece da brusi radilicu je dokaz da radi je modifikator radio sta mu je posao.da je smanjivao trenje.Inace on se ne koristi kod motora koji su na izdisaju,vec kod dobrih kao preventiva i produzava im zivotni vek (navodno).

Molim te, objasni mi, šta je to ''preventiva'' i koji su to ''dobri '' motori? (kojima treba produžetak radnog veka) Baš takav jedan ''dobar'' motor u Ladi je i zveknuo nakon jako malo vremena od sipanja ''preventive'' u njega. A ''produžio mu je životni vek'' tako što je naterao vlasnika da mu uradi komplet generalnu! Ima smisla...

 

Jel' si video da pise (navodno)?

Ja ne prodajem te aditive niti ih hvalim.Samo sam rekao sta mu je namena i sta bi trebalo da radi kad bi radio.Ne mozes da ga sipas u motor od kog nema nista i da ocekujes cudo,a ako imas dobar motor ne treba ti.Pogotovo za ladu za koju su delovi za generalnu 200 evra (lupam,ali tu je negde).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

 

I provereno je poboljshalo samo stanje motora i sve navedeno gore.....

Sta je konkretno poboljsalo, kako ste uocili razliku pre i posle sipanja ?

 

 

Pa otprilike ovako neshto.

 

Има неких десет и више година када сам у очев "Алеко" са "Ладиним" мотором у солидној кондицији сипао неки амерички "Motor-up", ствар наручена "as seen on TV", иста прича као и са "УМ"-ом. Утисци укратко: мотор је био тиши, малчице боље је радио и чак мање трошио. Наравно, не треба очекивати да уради немогуће - од мотора који дува и зрео је за генералку извуче још пар година вожње.

 

Ал' какава су сад уља, не знам који ће андрак неки такав адитив.

 

Napominjem da je ovo poslednji(i jedini) put sipano u FIAT-a pre oko 8-9 godina. Hladni start je bio osetno bolji (ovo su caletove rechi jer ga tada nisam vozio, nisam imao dozvolu). Ja mislim da ovo moze da pomogne agregatima "stare garde" ali nikako ne treba sipati u novije agregate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

Ја сам руски модификатор сипао у ауто  бмв 1.6л мотор бензинац.Мотор је одмах почео да *плаво* дими на ауспух,и осетно почео да троши улје,никаквих подобренја нисам приметио.Није прошао ни месец продао сам ауто,кои је блокирао недуго после тога,што не значи да је од модификатора,али више то не бих ставио.Ово је моје искуство и не мора ништа да значи.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

pa to je isto kao kad bi coveku dali  vestacku krv umesto normalne i sta bi se desilo..............nista za masine bez dobrog ulja kakvi modofikatori...............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Vracam temu iz mrtvih, sad forum ima neuporedivo veci broj clanova :takoje:

 

jel ima jos neko iskistva? (Kisa pada pa ne mogu da se vozim, pa reko aj da malo razglabamo ovde)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Samo pazi da se ne za*ebes kad ga sipas, ovde je akcenat na vremensku odrednicu KAD, ja radio zamenu klipova , karika i lagera na fordu, sipao ulje, sipao aditiv (iliti uni modifikator) spcio ga iz Nisa do Odzaka i nazad i vise ga ne upalih pa sam morao da se bacim na full generalnu i odma na drugu specijalu (bese mu suvise zgugustio ulje kada sam ga sipao), dakle na osnovu mog iskustva, moze ali kad mu zamenis ulje pa u letnjem periodu sipas malo redje ulje i ovo cudo (ja ga narokao novembra + 15w-40ulje=1000e manje u dzepu

 

slucaj dva u skodi 100l motor bio u sloidnom stanju (cak stavise ja bih reko u sasvim ok stanju sipao sam na po dva tri meseca po jedan aditiv-curkalo mi ulje na semering radilice) preso sam 100k sa njom nije joj nista falilo :care: bel li ga u cemu je fora , ponekad sam imao utisak da kad izvadim sipku-merac za ulje da vozim samo na aditivu :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja