Jump to content

Moto Zajednica

Hocu da napravim jedan poni expres kao sto je nekada moj prvi izgledao

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

Sad sam video o cemu pisete,imam ja ram,mislim da je Puhov,ili poni ekspres,videcu sutra.

Imam i masinu,Puhovu u delovima je.Imam i dva Tomosa kaisara,ramovi(sa tablicama),lepo ocuvani,a imam i jednu Tomosovu masinu za njih.

Od svih tih ramova imam samo dva točka,a amortizere imam za sva tri rama(valjda je tako).

I rezervoare imam za sva tri,nesto sajli,jednom reciju gomila..

Ako nekom nesto treba od toga neka mi javi.

Znam da je jedan Tomos proizveden 1973 god.a za ova druga dva cu videti sutra.Za taj ram koji mislim da je Puhov ili Rog-ov nemam tablicu ali znam vlasnika,skoro mi je rekao da hoce da mi prevede motor,nece vise da se vodi na njega.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Da da bilo je to lepo vreme imao sam i ja PUHA.,,Bio je to puh sa amortizerima pozadi i normalnom viljuskom napred,rezervoarem u korpi pozadi,crveno-bele boje..Bijo je to davno kad sam isao mozda 4-5 razred,kupio sam ga tako sto sam skupljao pare od uzine..Zato sto mi se cale zarekao da mi nikad u zivotu nece kupiti motor..I uzmem ti ja tu ljutu masinu kad posle nekog vremena dosadi mi onaj njegov stari izgled,kolega(majstor zivota) je tada vozio SUZUKI GSXR 750R,i ja naravno svaki dan kao i ostali klinci u selu gledamo taj prelepi motor i meni sine ideja ha,ha,ha...Sutra posle skole uzmem brusilicu i pocnem da secem i da varim(to je prvi put da varim)..Napravim ram da ima sipku kao na T 14 i postavim rezervoar od T12,ali tada pocinje atrakcija sa limom i cekicem(naravno posle dugo gladanja SUZUKIJA),pocinje pravljenje oklopa od aluminijumskog lima i tako ti ja to zbudzim na motor ali vidim nesto hvali kad ono ne mogu da pustim gorivo da krenem u test voznju protiv vetrova ha,ha,ha,,...I naravno seci oklop i pravi pokretna vratanca za slavinu...To se tako vozilo neki su se smejali a neki su bas bili odusevljeni kako sam to napravio..Posla toga sam uspeo da ugradim i masinu od APN 4 i tako vozio jos neki dan dok nije crkao..Eto to bi bilo ukratko moja mala pustolovina sa mojim prvim nezaboravnim PUHOM...Ja sad kad bih video taj motor ja bi se smejao 2 dana ha,ha,ha,...Ali dobro tako sam i poceo sa motorima i sada barem dosta toga znam....

Zaboravio si da naglasis da od tog lima potice i tvoj nadimak!!!    ;D  ;D  ;D

A vratanca su bila jedna rupa na oklopu i jedno nepravilno iseceno parce lima koje je prekrivalo rupu i u gornjoj zoni je bila jedna nitna oko koje su se vratanca okretala, naravno kada hoces da pustis gorivo, hahahaHAHAAAHhahaaaaa !!!!!!!!!!!    ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Sad sam video o cemu pisete,imam ja ram,mislim da je Puhov,ili poni ekspres,videcu sutra.

Imam i masinu,Puhovu u delovima je.Imam i dva Tomosa kaisara,ramovi(sa tablicama),lepo ocuvani,a imam i jednu Tomosovu masinu za njih.

Od svih tih ramova imam samo dva točka,a amortizere imam za sva tri rama(valjda je tako).

I rezervoare imam za sva tri,nesto sajli,jednom reciju gomila..

Ako nekom nesto treba od toga neka mi javi.

Znam da je jedan Tomos proizveden 1973 god.a za ova druga dva cu videti sutra.Za taj ram koji mislim da je Puhov ili Rog-ov nemam tablicu ali znam vlasnika,skoro mi je rekao da hoce da mi prevede motor,nece vise da se vodi na njega.

 

Odlicno samo da vidimo sta cemo sutra uraditi sto se trgovine tice tj sta cemo od delova dobiti jer to sutra ce biti Strasna ,KOMPENZACIJA' !

    ;)    ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Ima jedan Puch..i to sa 2.brzine ;D ali nije poni expres :-\ Ne znam dal ti je i ovakav model u igri

404.jpg

By jimmy31

Ako ima dve brzine taj sigurno ide 150-160 posto je moj isao 85 sa jednom brzinom, ne ne sinak to je prebrzo plasim se tih brzina!!!    ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Hvala !

nije mi bitan cilindar i klip, dali radilica ima lufta ili ne. Vazno mi je da motoric ima sve delove ionako u agrgatu nece biti serijskih delova imam opasne ideje sta cu sa njim, imace minimum 80cm lamelni usis karburator min 24mm, auspuh za 80cm itd sve u svemu slikacu snimicu i postaviicu.

Samo da sutra sve bude kao sto sam ja zamislio danas !    ;) ;D

 

Imas li ideju kako ces resiti kvacilo ako bude imao toliko snage, ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Hvala !

nije mi bitan cilindar i klip, dali radilica ima lufta ili ne. Vazno mi je da motoric ima sve delove ionako u agrgatu nece biti serijskih delova imam opasne ideje sta cu sa njim, imace minimum 80cm lamelni usis karburator min 24mm, auspuh za 80cm itd sve u svemu slikacu snimicu i postaviicu.

Samo da sutra sve bude kao sto sam ja zamislio danas !    ;) ;D

 

Imas li ideju kako ces resiti kvacilo ako bude imao toliko snage, ?

 

Imam ideju !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

Da da bilo je to lepo vreme imao sam i ja PUHA.,,Bio je to puh sa amortizerima pozadi i normalnom viljuskom napred,rezervoarem u korpi pozadi,crveno-bele boje..Bijo je to davno kad sam isao mozda 4-5 razred,kupio sam ga tako sto sam skupljao pare od uzine..Zato sto mi se cale zarekao da mi nikad u zivotu nece kupiti motor..I uzmem ti ja tu ljutu masinu kad posle nekog vremena dosadi mi onaj njegov stari izgled,kolega(majstor zivota) je tada vozio SUZUKI GSXR 750R,i ja naravno svaki dan kao i ostali klinci u selu gledamo taj prelepi motor i meni sine ideja ha,ha,ha...Sutra posle skole uzmem brusilicu i pocnem da secem i da varim(to je prvi put da varim)..Napravim ram da ima sipku kao na T 14 i postavim rezervoar od T12,ali tada pocinje atrakcija sa limom i cekicem(naravno posle dugo gladanja SUZUKIJA),pocinje pravljenje oklopa od aluminijumskog lima i tako ti ja to zbudzim na motor ali vidim nesto hvali kad ono ne mogu da pustim gorivo da krenem u test voznju protiv vetrova ha,ha,ha,,...I naravno seci oklop i pravi pokretna vratanca za slavinu...To se tako vozilo neki su se smejali a neki su bas bili odusevljeni kako sam to napravio..Posla toga sam uspeo da ugradim i masinu od APN 4 i tako vozio jos neki dan dok nije crkao..Eto to bi bilo ukratko moja mala pustolovina sa mojim prvim nezaboravnim PUHOM...Ja sad kad bih video taj motor ja bi se smejao 2 dana ha,ha,ha,...Ali dobro tako sam i poceo sa motorima i sada barem dosta toga znam....

Zaboravio si da naglasis da od tog lima potice i tvoj nadimak!!!    ;D  ;D  ;D

A vratanca su bila jedna rupa na oklopu i jedno nepravilno iseceno parce lima koje je prekrivalo rupu i u gornjoj zoni je bila jedna nitna oko koje su se vratanca okretala, naravno kada hoces da pustis gorivo, hahahaHAHAAAHhahaaaaa !!!!!!!!!!!    ;D

Da,da to sam zaboravio da naglasim(vratanca-pokretna ha,ha,ha,...) i tako je nastao nadimak LIMENI ha,ha,ha,.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

I jos nista niko nema PUHA???? Eto vidis Majstore mi danas mala voznja po selu i nadjosmo skoro 2 masine....ha,ha,...Ako tako nastavimo i ovih dana nacemo delova da sklopimo barem jedan ceo.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Danas smo buili kod drugara i probrali smo samo dva agregata koja smo cim smo dosli kod mene u garazu otvorili i ustanovili da imamo dobru osnovu za pocetak radova na agregatu. ostalo nam je i dalje potrebno ?!

Radovi mogu da pocnu !    ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Onaj treci ram koji nisam znao ciji je je ROG-ov.Neznam da li to ima neke veze sa Puhom ???

Ima pozadi amortizere i rezervoar na partregeru ;D ;D

Ludilo,jbt,prva boja i to METALIK PLAVA ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Danas se jedan prodavao na najlon pijaci. Evo slika, a ostatak ti saljem na pp.

post-3891-12879021532657_thumb.jpg

post-3891-12879021533475_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Pazi sad Zivota. Vec si nabavio dva agregata, mozda da nabavis jos tri, pa da nabudzis nesto ovako :

post-3891-12879021539554_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja