Jump to content

Moto Zajednica

" MOSA ", sta je to??

Recommended Posts

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

nije problem u novom zakonu, nego sto se ne sprovodi stari. Zar po ovom zakonu nije sankcionisano parkiranje /zaustavljanje/ u zutoj ili bilo kojoj traci dok se "skoci" na kafu u kafic pored, ili kupe cigarete, hamburgeri, parkiranje na trotoaru, ulazak u raskrsnicu bez obzira sto ti je jasno da neces proci dok traje zeleno nego napravis kolaps da upravne trake ne mogu da prodju, da li je sankcionisano da ne smes da pretices na pesackom prelazu /u raskrsnici/, da ne moze da se skrece /menja traka/ bez zmigavca?

 

A patrole saobracajne i one tvoje kolege pozornici pored toga prolaze kao da ne postoje. Kad ih pitam zasto tu stoku /jer bolji izraz za takve koji rade takve stavri zaista nemam/, oni kazu da im to nije dozvolio nacelnik. Ej. Pa izvini, ali to je vasa sluzba, nije neko iz vrha. Ako su ljudi u tvojoj sluzbi tako poslusni prema onima vanm sluzbe ili onima iznad njih koji im kazu da svesno krse zakon, onda nesto nije u redu sa samom sluzbom /mada bih za to imao jos nekoliko primera/. Nista licno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 812 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep
nije kriva policija neg politika mi radimo sta nam se naredi

 

Moram se sloziti i sa ovim... realno bilo je slucajeva (ne vezano sada za parkiranje) gde je policaja stvarno odradila posao kako treba, ali onda je sudstvo sve zeznulo... tako da i ako ovi odrade nekad kako treba, veze i vezice odrade ostatak da ni do cega ne dodje... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Novi Sad

nije kriva policija neg politika mi radimo sta nam se naredi

 

Moram se sloziti i sa ovim... realno bilo je slucajeva (ne vezano sada za parkiranje) gde je policaja stvarno odradila posao kako treba, ali onda je sudstvo sve zeznulo... tako da i ako ovi odrade nekad kako treba, veze i vezice odrade ostatak da ni do cega ne dodje... :(

Takodje se slazem, u vecini slucajeva sudstvo ne odradi stvar kako treba. Da odem malo u off, npr. policija nahvata dilera, sa dosta robe, a sudstvo + vestak procene da je ta roba za njegovu licnu upotrebu i puste ga ili mu daju neku kaznicu... Tako je i sa ostalim segmentima, kad bi "povesali" nekoliko njih, drugi bi videli da to itekako funcionise, pa vise ne bi bilo, u ovom slucaju, ''mosa'' i drugih stvari gde tatice sredjuju da im sincic ne ode u zatvor jer je sjebao neciji zivot tako sto je napravio nekome "mosu" i taj neko se skrkendao sa motora i povredio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD

nije kriva policija neg politika mi radimo sta nam se naredi i to je tako takva je sluzba promenite politicare oni donose zakone nema jos novog zakona o saobracaju to siu krivi politicari ne policija

 

Ja sam u zivotu imao dosta prilika da radim poslove koji mi prijaju iz raznoraznih razloga ali nisam mogao da ih radim kako treba zbog necegasto ne zavisi od mene. Uvek sam napustao te poslove zato sto me je bilo sramota da nesto ne uradim kako treba, a pogotovo ako unapred znam da necu moci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Kao što reče MiŠaPei, problem je u nesprovođenju, tj. u selektivnom sprovođenju zakona. Tačka.

 

Policija je instrument za sprovođenje zakona, odnosno izvršna vlast. Ne pita se tu načelnik/kurta/murta, nego slovo zakona. I postoji samo jedno pravno i pravo tumačenje zakona.

 

Sve što je van toga je - kršenje zakona. Treba li podsjećati da policija takođe potpada pod zakone, bez obzira na to što je instrument za sprovođenje zakona?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd-B.Brdo

Selektivno hmm svi su selektivni u srbiji zalite se samo na ono sto vas boli a niste ucinili nista da ne bude tako, eto da ja vas pitam ko vozi divljaka ili ko nudi narkotike ili ko divlja po gradu bez ili sa  sakrivenim tablama  dal bi poleteli da mi kazete i budete savesni gradjani

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Cuj, nije nas posao da drukamo ljude, nego je posao "sluzbe" da hvata one koji prave prekrsaje. Selektivnost? Da, svi smo jako selektivni, samo ako nas ne navatate za prekrsaj. Onda nas odrape, a tatini i mamini sinovi podmite nekog, negde i izvuku se. Da, bas smo selektivni.

 

Vi lepo radite svoj posao, nemojte da zmurite pored prekrsaja, a nase je da ih ne cinimo ili da odgovaramo za ucinjeno. Meni u mom poslu ne pomaze "zajednica" i ne vidim razlog da pomazem onima koji su mi u zivotu pokazali da svoj posao ne rade kako treba /posto nisam jos u susretu sa policijom imao pozitivno iskustvo u smislu resavanja istrage u kojoj sam ja bio ostecen/.

 

Koliko puta zazmuris kolegi, koliko puta ne smes da napises prijavu ili se ona negde zaturi, koliko patrola prodje dnevno kroz beograd i ni ne osvrne se na sve ono sto sam pomenuo gore? Ne znam koje si odeljenje, sta ti je konkretan posao, ali ono sto jka vidim, ne deluje mi kao da ste policija koja je tu da se nadje narodu i da sprovodi zakon prema svima, nego oni koji vrlo selektivno ga sprovode, gldeaju da ojade narod, da u saobracaju /posto je ovo moto forum, nije neki forum za razne vrste lkakih i teskih droga ili za provale i kradje/, napravite red, a ne da smo gledate kako da na najlaksi nacin uzmete kintu /sa moronskim ogranicenjima od 20 km/h i radarom/, nego da se isprsite pred nekog mazgova od dva metra u dzipu koji stoji parkiran na sred trotoara pa da ga rasterate i naplatite mu kaznu. E, kad vi svoj deo posla budete radili kako treba i ono sto je ocigledno budete doveli pod konac, rado cu vam pomoci ako mogu i za ono sto nije ocigledno.

 

Nije ni cudo sto deca uvek vise navijaju za lopove nego za zandare. Decu je tesko prevariti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd-B.Brdo

Cuj, nije nas posao da drukamo ljude, nego je posao "sluzbe" da hvata one koji prave prekrsaje. Selektivnost? Da, svi smo jako selektivni, samo ako nas ne navatate za prekrsaj. Onda nas odrape, a tatini i mamini sinovi podmite nekog, negde i izvuku se. Da, bas smo selektivni.

 

Vi lepo radite svoj posao, nemojte da zmurite pored prekrsaja, a nase je da ih ne cinimo ili da odgovaramo za ucinjeno. Meni u mom poslu ne pomaze "zajednica" i ne vidim razlog da pomazem onima koji su mi u zivotu pokazali da svoj posao ne rade kako treba /posto nisam jos u susretu sa policijom imao pozitivno iskustvo u smislu resavanja istrage u kojoj sam ja bio ostecen/.

 

Koliko puta zazmuris kolegi, koliko puta ne smes da napises prijavu ili se ona negde zaturi, koliko patrola prodje dnevno kroz beograd i ni ne osvrne se na sve ono sto sam pomenuo gore? Ne znam koje si odeljenje, sta ti je konkretan posao, ali ono sto jka vidim, ne deluje mi kao da ste policija koja je tu da se nadje narodu i da sprovodi zakon prema svima, nego oni koji vrlo selektivno ga sprovode, gldeaju da ojade narod, da u saobracaju /posto je ovo moto forum, nije neki forum za razne vrste lkakih i teskih droga ili za provale i kradje/, napravite red, a ne da smo gledate kako da na najlaksi nacin uzmete kintu /sa moronskim ogranicenjima od 20 km/h i radarom/, nego da se isprsite pred nekog mazgova od dva metra u dzipu koji stoji parkiran na sred trotoara pa da ga rasterate i naplatite mu kaznu. E, kad vi svoj deo posla budete radili kako treba i ono sto je ocigledno budete doveli pod konac, rado cu vam pomoci ako mogu i za ono sto nije ocigledno.

 

Nije ni cudo sto deca uvek vise navijaju za lopove nego za zandare. Decu je tesko prevariti.

 

ubpok ne pise prijave :) salim se vidis kolega motorista u Srbiji ne moras da se skrivas da si policajac pa da se trudis da otkrijes neko delo dovoljno je da kazes da si policajac i da te svide a ti cinkarosi kako ih ti zoves se odma prijave sami

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

:D :D. Da, to je reko i Aleksa Zunjic, sreski spijun iz "Sumnjivog lica".

 

Za vreme II sv. rata, nemacka komanda je prvo izdala proglas u kom su trazili da se sve sumnjivo prijavi. Kroz nekoliko meseci, izdali su drugi proglas u kom mole narod da prestanu da se prijavljuju, jer ne mogu da obrade sve te prijave. :D

 

Jeste, cudan smo narod, a ja, kao izrod... ne bih to da radim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd-B.Brdo

:D :D. Da, to je reko i Aleksa Zunjic, sreski spijun iz "Sumnjivog lica".

 

Za vreme II sv. rata, nemacka komanda je prvo izdala proglas u kom su trazili da se sve sumnjivo prijavi. Kroz nekoliko meseci, izdali su drugi proglas u kom mole narod da prestanu da se prijavljuju, jer ne mogu da obrade sve te prijave. :D

 

Jeste, cudan smo narod, a ja, kao izrod... ne bih to da radim :D

 

ti si pametan covek miso i to sam brzo zakljucio ne treba mnogo nauke da se to zakljuci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Moram reci da mi se nimalo ne svidja pola stvari koje sam procitao  ::)

Vrlo vam je interesantan stav da prozivate policiju sto ne radi svoj posao ali nikada istoj toj policiji nebiste pomogli...nedaj boze da "drukate" jer vam to nije posao!? Pa kada bi policiji pomogli ljudi koji znaju da se nesto desilo onda bi 90% slucajeva bilo reseno...a ovako samo umete da se iscudjavate kada neki "prijatelj" sakrije pocinioca i kako to policija ne moze nekoga da pronadje...pa naravno kada svi cute.

Cinjenica da nam je policija problematicna ali vi ga generalizujete u PM. Bunite se kada su bajkeri na losem glasu, a ponasate se prema policiji na isti nacin na koji se i drugi ponasaju prema nama...

I bravo...BRAVO...sjebacete i one koji se trude jer pljujete po svemu sto urade...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Evo, ovo je moj odgovor na postavljeno pitanje i kao što sam u prethodnom postu citirao druga u plavom: nemaju ljudstva, fale saobraćajci...

Tako da te priče kako nećemo da sarađujemo, ne piju vodu nikako!

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=25157.msg352369#msg352369

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Nema veze što ne radiš, komentarišemo situaciju na ulici i da li hoćemo da sarađujemo ili ne. Ja hoću ali tvoje kolege iz SP- neće!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd-B.Brdo

Nema veze što ne radiš, komentarišemo situaciju na ulici i da li hoćemo da sarađujemo ili ne. Ja hoću ali tvoje kolege iz SP- neće!

 

Ti hoces i mnogi hoce al uvek ima onih koji koce svuda u drustvu u politici policiji pa i gledano u ovom trenutku i ovde na ovom forumu koliko primetih za ova dva dana. primetih da postoje stvari o kojima se ne sme pricati i od kojih se bazi . tako je i u sluzbi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Evo, ovo je moj odgovor na postavljeno pitanje i kao što sam u prethodnom postu citirao druga u plavom: nemaju ljudstva, fale saobraćajci...

Tako da te priče kako nećemo da sarađujemo, ne piju vodu nikako!

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=25157.msg352369#msg352369

 

Mislim samo da nam je policija generalno odraz celokupnog drustvenog sistema sa svim normativima anarhije vremena u kome zivimo. Price oko drukanja ne piju vodu, narocito ne sa pricom o evropskim integracijama kojima se tezi jer i u tom zapadnom svetu je to sasvim normalna stvar, kao sto je normalno da ce po prijavi nadlezan organ reagovati.

Beznacajno je voditi polemiku dal hoce saobracajna policija da reaguje ili ne, koliko primecujem i obicni zaustavljaju, imaju cak i onu sargarepicu za lampu...

Koliko im nedostaju saobracajci najlepse mozete videti preko dana u Kneza Milosa u Beogradu, na svakom cosku je po jedan ali zato kada zaglave pa upravne ulice ne mogu da prodju... mozda ponekada dodju da rasciste, a nigde teftera da krenu redom sa kaznama!!!

Nisam za kazne, ali ko svesno cini prekrsaj jedini nacin edukacije i disciplinovanja je po dzepu!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ajd da pomenem i Vojvode Stepe, kad smo vec kod toga. Svima je poznato sta znaci kad mora da se prodje tom ulicom, skoro pa bilo kad u toku dana, slalom, tramvaji koji ne mogu da prodju jer jedni izlivaju beton iz mesalice, drugi je stao da pazari burek i cigare, treci isporucuje klime i kartone mineralne...

Sve cesce idem okolo, iako mi je mnogo duzi put, pre stignem svuda. Samo da ne prolazim kroz V. Stepe.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Ti hoces i mnogi hoce al uvek ima onih koji koce svuda u drustvu u politici policiji pa i gledano u ovom trenutku i ovde na ovom forumu koliko primetih za ova dva dana. primetih da postoje stvari o kojima se ne sme pricati i od kojih se bazi . tako je i u sluzbi

 

'Ajde da ja budem "tuzibaba", sta ce te konkretno preuzeti povodom ovog slucaja? LINK TEME

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

ma kava bre policija mene i oblaka umalo nije ubila pijana budala od pozadi u D. Tucovica i dok smo mi se krpili po urgentnom covek se dogovorio sa pandurima da mu "olaksaju " situaciju i to pred nasom kevom ladno htela zena da umre ! I skloni bre tog pandura sa avatara dosta je sto me terorise svaka coskara i iz kola istresa svaka patrola u dzipu kao da sam krimos , prepipali su mi jaja prosle godine vise nego rodjena zena!!!!Polismen svaka tebi chast ali idi bre po skolama pa deci drzi predavanje o saobracaju i slovu zakona ! NA KRAJU KRAJEVA SVEGA OVOG NEBI BILO DA JE PERA ODMAH OTISHAO NA POLICIJU ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd-B.Brdo

ma kava bre policija mene i oblaka umalo nije ubila pijana budala od pozadi u D. Tucovica i dok smo mi se krpili po urgentnom covek se dogovorio sa pandurima da mu "olaksaju " situaciju i to pred nasom kevom ladno htela zena da umre ! I skloni bre tog pandura sa avatara dosta je sto me terorise svaka coskara i iz kola istresa svaka patrola u dzipu kao da sam krimos , prepipali su mi jaja prosle godine vise nego rodjena zena!!!!Polismen svaka tebi chast ali idi bre po skolama pa deci drzi predavanje o saobracaju i slovu zakona ! NA KRAJU KRAJEVA SVEGA OVOG NEBI BILO DA JE PERA ODMAH OTISHAO NA POLICIJU ;D ;D

 

Uvek vam je policija kriva ne kazem da ljudi grshe kad rade al rade a i ti djole ili ko god da si radi malo vise nego sto kritikujes policiju svi ste hrabri da kritikujete

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Uvek vam je policija kriva ne kazem da ljudi grshe kad rade al rade a i ti djole ili ko god da si radi malo vise nego sto kritikujes policiju svi ste hrabri da kritikujete

 

'Ajde da ja budem "tuzibaba", sta ce te konkretno preuzeti povodom ovog slucaja? LINK TEME

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

Radim ja policeman 10 sati dnevno nekad  i vise i zato me i boli kad me neki tvoj kolega ojadi na pravdi boga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Uvek vam je policija kriva ne kazem da ljudi grshe kad rade al rade a i ti djole ili ko god da si radi malo vise nego sto kritikujes policiju svi ste hrabri da kritikujete

 

Čekaj, jel' ti to pokušavaš da kažeš da policija nije kriva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

sta bre oce policija? kriju se iza znacke i tako lece svoje komplekse. na prste mozes da izbrojis koji nije takav. glavna zabava, terorisanje obicnog sveta jer one druge ne smeju ni da pogledaju. tako stvaraju privid da nesto rade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja