Jump to content

Moto Zajednica

Aluminijumski koferi - izrada i sistemi kacenja?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Moze bre! ti hvatas samo rupice na jednoj strani!!!

Jedino tako... Mada bi pre uzeo dva sa duzim vratom za te brave, i dva normalna za ove custom.. Neuporedivo je bolja veza. I sigurnije je.. Ako uopste to nesto  znaci... Pa-pa-paranoja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Moze bre! ti hvatas samo rupice na jednoj strani!!!

Jedino tako... Mada bi pre uzeo dva sa duzim vratom za te brave, i dva normalna za ove custom.. Neuporedivo je bolja veza. I sigurnije je.. Ako uopste to nesto  znaci... Pa-pa-paranoja...

 

Nepotrebno, iskrivice jezicak srafcigerom...

 

@Dimac mislim da ima previse nitni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Evo kako bi trebalo da izgleda. Pogledajte na :

 

http://www.adventurer.com.hr/forum/index.php?topic=1790.0

 

<a href=http://fodi.frubar.net/files/9D9C2CE0-091C-2942-81DC-1E0E3075A873_thumb.jpg' alt='9D9C2CE0-091C-2942-81DC-1E0E3075A873_thumb.jpg'>

 

FF25C001-4EE9-7E4F-AE51-7EBE70E0E64A_thumb.jpg

 

934407F9-18AA-C24D-8E8A-6C5B6DFADB2F_thumb.jpg

 

5D5C86A7-B5B1-2F47-8AC5-1A67652082ED_thumb.jpg

 

CC391EFD-56F6-8D40-9263-A6E62561BB9A_thumb.jpg[/img]

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

@dimac

Sve je isto kao kod mene  samo sastav je kod mene na dugoj stranici koja ide do motora (slika ,crvena linija).

Dno na originalu je isto kao kod tebe samo je okrenuto naopako ,tako da dode upustano u kofer za debljinu savijenog dijela sa nitnama i ima cetiri gumene stope odozdo . Mislim da to upustano dno nije lose, prilikom lakseg pada se dno nece deformisati ,samo  taj falc koji je lako ispraviti. Ne znam koliko si shvatio kako to izgleda ,probaj da vidis na drugoj slici.

Moji koferi se zavrsavaju za par dana pa cu staviti slike.

post-1867-12879018814448_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

@dimac

Sve je isto kao kod mene  samo sastav je kod mene na dugoj stranici koja ide do motora (slika ,crvena linija).

Dno na originalu je isto kao kod tebe samo je okrenuto naopako ,tako da dode upustano u kofer za debljinu savijenog dijela sa nitnama i ima cetiri gumene stope odozdo . Mislim da to upustano dno nije lose, prilikom lakseg pada se dno nece deformisati ,samo  taj falc koji je lako ispraviti. Ne znam koliko si shvatio kako to izgleda ,probaj da vidis na drugoj slici.

Moji koferi se zavrsavaju za par dana pa cu staviti slike.

 

Da da, kapiram. Mogu ja da podignem dno bise na gore pa da ima bar 5-10mm lufta i da se stave te gumene stope. Taman uradim nesto i opet prepravljam ;D ;D. Ja sam mislio da spoj bude na bocnom delu kao sto je bio na onoj slici koju si prvo postavio. Ovako kao sto si ti stavio je bolje zato sto se ne vidi a i ne bi smetao da se postave one zabice koje drze poklopac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Pazi, ako je takav pad, koji bi pokrivio dno a da je poklopac kao sto je Dimac nacrtao, pokrivices ga i ako je kontra. Spoj je bolje da bude nazad, ali ne mora da bude po sredini, da bi olaksao kacenje sarke. Ako je sa zadnje strane, imas neravnu povrsinu koju kacis na nosac + tu je puno vode i sitne prasine, pa bolje izbegavati da tu bude spoj...

Sto se tice estetike, zabole me, a cak mi se i dopada sto se vidi taj spoj ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Pazi, ako je takav pad, koji bi pokrivio dno a da je poklopac kao sto je Dimac nacrtao, pokrivices ga i ako je kontra. Spoj je bolje da bude nazad, ali ne mora da bude po sredini, da bi olaksao kacenje sarke. Ako je sa zadnje strane, imas neravnu povrsinu koju kacis na nosac + tu je puno vode i sitne prasine, pa bolje izbegavati da tu bude spoj...

Sto se tice estetike, zabole me, a cak mi se i dopada sto se vidi taj spoj ;D

Ja sam ostavio nazad spoj pa sta bude ,mislim da nece biti problem sa kacenje jer se limovi idealno spajaju i sve je ravno.

Sto se tice dna ja mislim da ono okrenuto je ipak bolje  zbog  popravke posle lakseg pada ,a posle veceg je svejedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ako kazes da je sve ravno i da se idealno spajaju, jel to znaci da ih varis. U tom slucaju je ok, tako su uradjene i Zege.

 

Kada je dno okrenuto, lakse ce se nabiti zakivci...

 

Znas sta jos ne bi bilo lose. Da se tu na dnu navuce U keder guma. Usled ostecenja kofera, ili nekog drugog defekta, on uvek moze da se pricvrsti za nosac sa onom gurnom koja ima krckalicu. Ta guma bi sluzila da lim ne isece naspanovanu gurtnu. Bez nje sigurno puca!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Ako kazes da je sve ravno i da se idealno spajaju, jel to znaci da ih varis. U tom slucaju je ok, tako su uradjene i Zege.

 

Kada je dno okrenuto, lakse ce se nabiti zakivci...

 

Znas sta jos ne bi bilo lose. Da se tu na dnu navuce U keder guma. Usled ostecenja kofera, ili nekog drugog defekta, on uvek moze da se pricvrsti za nosac sa onom gurnom koja ima krckalicu. Ta guma bi sluzila da lim ne isece naspanovanu gurtnu. Bez nje sigurno puca!

Planiram dno da sastavim sa zakivkama ,a spoj stranica mozda da zavarim ,to radim sutra.

To za keder nije losa ideja ,a moze se ponjeti par komada od 5 cm duzine  kedera i po potrebi navuci na falc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ipak ce kod mene ostati spoj kako jeste upravo zbog nosaca jer nema idealnijeg nego da je lim izjedna. A to sto spoj ide sa strane nema veze, moze i zabica da se omeri u stranu. Samo vi pisite predloge, citam ja! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

LjOR8_put20084284bf1zg6.jpg

 

Evo kako izgleda zakljucavanje kofera koji imaju istu bravu kao tvoji Alpos. 4 katanca koji se provlace kroz jednu rupicu na svakoj bravi. Jbg,nisam uspeo da nadjem 4 katanca koja se otvaraju jednim kljucem, pa sam te kljuceve obelezio brojevima i nosio ih posebno.

 

Obavezno da katace ubacis u nesto gumeno (ja sam u Dermi kupio 4 ona gumena chepa sto se nataknu na noge od stolica i samo odsekao dno) kako prilikom voznje ne bi lupkali o kofere i tandrkali. Zbog tog tandrkanja nikako ne bih na kofere stavljao rucke. Sa druge strane, alke na poklopcu kofera su jako korisne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

...da, i jos jedan tip. Nalepi na kofere reflektujuce folije, napred bele, pozadi crvene. Na slici gore mozes da vidis kako smo to resili, mada bitno je samo da folija stoji na spoljnim ivicama kovera, kako bi vozaci ispred i iza tebe mogli da skapiraju tvoje gabarite. Reflektujucu foliju mozes da kupis (da zamolis da ti poklone malo restlova) u firmi Logotext, Stojana Novakovica 31, ili DPC-u u Cvijicevoj i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

...da, i jos jedan tip. Nalepi na kofere reflektujuce folije, napred bele, pozadi crvene. Na slici gore mozes da vidis kako smo to resili, mada bitno je samo da folija stoji na spoljnim ivicama kovera, kako bi vozaci ispred i iza tebe mogli da skapiraju tvoje gabarite. Reflektujucu foliju mozes da kupis (da zamolis da ti poklone malo restlova) u firmi Logotext, Stojana Novakovica 31, ili DPC-u u Cvijicevoj i sl.

Hvala na savetu! Samo na mojim koferima bravice su samo sa jedne strane poklopca, tako da ih ima ukupno dve. Znaci dva katanca fabricki idu + moje budzenje jos dva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

 

 

Obavezno da katace ubacis u nesto gumeno (ja sam u Dermi kupio 4 ona gumena chepa sto se nataknu na noge od stolica i samo odsekao dno) kako prilikom voznje ne bi lupkali o kofere i tandrkali. Zbog tog tandrkanja nikako ne bih na kofere stavljao rucke. Sa druge strane, alke na poklopcu kofera su jako korisne.

 

A mozes i da zalepis parce gume na kofer, gde lupka katanac :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Sa nitnama

 

Lepo to tebi ide, ajde sad lepo napravi i od lima al x2 za mene  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Ma prvo da uradim 2 za mene i da valjaju, a posle cemo lako ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Evo jos jedna nezvanicna sa sve sarkama i poklopcem :)

Sarke su previse duboke pa kofer ne bi mogao da se zatvori, ali i to ce se srediti kao i sve ostalo sto mu trenutno ne lezi.

post-2044-12879018887989_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Dimac, a zasto poklopac sa strane? Zar nece biti komplikovano da se otvara kada je  na motoru? ili ako imas sator, vrecu odozgo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1672 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Oci ovog foruma su uprte u Dimca, svi cekamo u uspesan zavrsetak, a onda krece serijska proizvodnja.....al samo za Stromove  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja