Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi 125 2d

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

A zasto ne gledas touring gume? Mislim da ti je bolja varijanta, ja sam imao michelin pilot road i nisam mogao da prepoznam motor kada sam ih montirao, jako upravljiv je bio 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Imao sam michelin anakee pozadi i ok je guma kao guma, ali izgleda ruzno i ne ponasa se motor kao sa ovom sadasnjom. Sada je michelin pilot power i druga je prica. Pokusaj da nadjes tako nesto, nemoj da zuris previse, ide zima, imas vremena da trazis :)

 

Anakee:

 

IMG_20140216_152030.jpg

 

 

Pilot Power:

 

IMG_20140418_172537.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Ja pozadi imam totalno istu gumu kao Zivkovic, a napred neku metzeler.

obe su za 10 sire nego fabricke, jer sam tako nasao.

imam utisak da sam izgubio na krajnjoj brzini za sigurno 10km/h sa ovim gumam, ali upravljivost i lezanje u krivini se drasticno promenila na bolje.(pre toga bile fabricke duro)

inace malo sam se igrao, i ubacio led trake na kofer, evo kako je ispalo :

Pozicija

2901a099ba7d36f82bf23acdf4d864783a4665ec21451744.jpg

stop svetlo:

2f7f4e5b4e03eba2f0576a9796b433cc7bb8b9111fa0ec8e.jpg

 

Mozda sam trebao za pozicuju malo krace, da neko od pozicije ne bih pomislio da je stop svetlo, cisto 3 diode, da se vidi, al dobro, ako se budem nakanuo da skidam, mozda prepravim... 0namigivanje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Doslo vreme da se moje motorce malo odmori.

A bogami doslo vreme za redovan servis, a i da se srede neke usputne stavri.

Ostavio sam ga u garazi, rasturio ga, i poceo da sredjujem potrebno.

Ulje, filtere, lanac, jedan lezaj na zadnjem tocku, oba semeringa na osovini zadnjeg tocka, sve sam to pokupovao, i nasao, sa malo muke , ali nasao, jedino nisam jos uspeo da nadjem dihtung auspuha...prosli, koji sam pravio, se nije bas pokazao najbolje.

Inace spoljni precnik je 41mm, kao sto sam vec negde napisao..Pa ako neko zna, ili ima ideju gde mogu da ga nadjem, bio bih mu veoma zahvalan na pomoci.

 

Hvala unapred..1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Doslo vreme da se moje motorce malo odmori.

A bogami doslo vreme za redovan servis, a i da se srede neke usputne stavri.

Ostavio sam ga u garazi, rasturio ga, i poceo da sredjujem potrebno.

Ulje, filtere, lanac, jedan lezaj na zadnjem tocku, oba semeringa na osovini zadnjeg tocka, sve sam to pokupovao, i nasao, sa malo muke , ali nasao, jedino nisam jos uspeo da nadjem dihtung auspuha...prosli, koji sam pravio, se nije bas pokazao najbolje.

Inace spoljni precnik je 41mm, kao sto sam vec negde napisao..Pa ako neko zna, ili ima ideju gde mogu da ga nadjem, bio bih mu veoma zahvalan na pomoci.

 

Hvala unapred..1zdravo.gif

 

mozda pase od pulsera ili apola, ako vec nisi zvao sprint valja pokusati ili keeway svi oni od 125 koriste identicnu masinu tako da kapiram da bi pasalo od navedenog 0takoje.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Qingqi 125 2D

Jesi li siguran da je problem dihtung? Kao sto sam ja mislio da je on kod mene bio problem.

Na auspuhu ima onaj prsten sa srafovima sto se srafi za stublinu i prsten na auspuhu koji ulazi u stublinu, e tu je bio problem, izmedju tog prstena i cevke auspuha je pustao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Sprint, mi nije pao na pamet. 1lud.gif

Sve zive moto radnje po beogradu sam zvao.

Pokusacu sutra to.

Marko, mislim da nije problem u tome, tj mislim da ne pusta tu, nego bas na dihtungu, jer mi je vec bio otisao, pa sam ja nesto budzio, i izdrzalo je neko vreme, ali provericu u svakom slucaju. 0namigivanje.gif

Inace, kad si vec skidao to, kako izgleda fabricki dihtung?

Jel spoljna dimenzija dihtunga ista kao i taj prsten na cevki, ili manji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Qingqi 125 2D

Neznam dal je bio fabricki, spoljnje mere su bile taman 41mm , dok mu je unutrasnja mera bila malo manja od otvora na auspuhu i stublini. Ja sam napravio od klingerita debljine 3mm, i fi 40mm posto sam imao takvu zumbu i ispalo je dobro. Unutrasnji fi sam isto napravio manji od auspuha i stubline kao sto je i bilo.

A ovo proveri, stavi ruku da zatvoris kod prstena a neko neka dune od pozadi i videces :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Ja sam kupio lanac u kompp-co na novom beogradu, ali moras ih nazvati, jer nemaju uvek na stanju, treba im jedan dan da im stigne, ako nemaju, a takodje sam nasao i u frenky motors, na Cukarici.U kompp-co je 2440, a u frenky-ju oko 3000.ne znam kakav je hvalitet za te pare, to cu tek videti.Mislim da kod njih takodje mozes naci i lancanike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Qingqi 125 2D

Cao svima, imam pitanje u vezi drzaca auspuha, onog dole kod kocnice. Odkinut je, takav je i bio kad sam kupio motor i vozio sam ga tako.

Video sam na netu da nije samo slucaj kod mene. E sad jer se nekome to desilo i zasto se tu kida posto planiram da sredim to?

fggf.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Kod mene hvala bogu nije pukao, ali kada sam skidao u par navrata, bio mi je bas problem da ga zavrnem i tu i pozadi, uvek moram da napnem malo auspuh da bih zavrnuo taj sraf, tj da bih se rupe poklopile.

Pretpostavljam da se auspuh vremenom malo iskrivi, ukosi, od grejanja ili nekog drugog razloga i na tom mestu je uvek napet i zato pukne jer je tu najslabiji.

Nadam se da sam pomogao.

Moje misljenje je da samo zavaris to, i teras dalje, da ne razmisljas previse.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Qingqi 125 2D

Kod mene hvala bogu nije pukao, ali kada sam skidao u par navrata, bio mi je bas problem da ga zavrnem i tu i pozadi, uvek moram da napnem malo auspuh da bih zavrnuo taj sraf, tj da bih se rupe poklopile.

Pretpostavljam da se auspuh vremenom malo iskrivi, ukosi, od grejanja ili nekog drugog razloga i na tom mestu je uvek napet i zato pukne jer je tu najslabiji.

Nadam se da sam pomogao.

Moje misljenje je da samo zavaris to, i teras dalje, da ne razmisljas previse.. ;)

 

Svakako cu da ga zavarim.

Samo sam hteo da pitam zasto se kida, s obzirom da nema nikakvih tragova ostecenja auspuha da je udaran i tome slicno.

I hvala na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Qingqi 125 2D

Opet imam pitanje u vezi guma.

Nabavio sam zadnju gumu 140/80 - 17 Bridgestone bw 502, sad trazim i prednju da uzmem ali je mali izbor sa dimenzijama 110

S obzirom da moze i 120 na felnu, dali moze 140 zadnja 120 prednja ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

MOZES NARAVNO!

 

Odma da ti kazem da nepostavljas jos jedno 2 ili 5 pitanja leba ti.

Nista ne gubis dobijas samo na stabilnosti!

I leba ti nemoj da kupis one plasticne kvazi kina gume.

Nego uzmi pravi BW502.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Marko, pitaj sve sto ne znas, svrha foruma je da podelimo iskustva i da budemo kolegijalni, i mene "ispamuju" notifikacije iako sam davno prodao ovaj motor smatram da dovoljno znam da mogu da pomognem drugima, imao sam 21k na njemu, a kome se ne svidja samo "ne prati temu" i opusteno 2cirka1.gif. E sad, sto se guma tice, kolega motoAki je u pravu, svaka je dobra samo da se zameni kineska Duro, neces prepoznati motor kad zamenis i prednju posto ona je upravo ta koja najcesce proklizava (s' obzirom da motor nije neki prejak) 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

Marko, pitaj sve sto ne znas, svrha foruma je da podelimo iskustva i da budemo kolegijalni, i mene "ispamuju" notifikacije iako sam davno prodao ovaj motor smatram da dovoljno znam da mogu da pomognem drugima, imao sam 21k na njemu, a kome se ne svidja samo "ne prati temu" i opusteno 2cirka1.gif. E sad, sto se guma tice, kolega motoAki je u pravu, svaka je dobra samo da se zameni kineska Duro, neces prepoznati motor kad zamenis i prednju posto ona je upravo ta koja najcesce proklizava (s' obzirom da motor nije neki prejak) 1zdravo.gif

 

Kolega taman posla da mi smeta ili nesto slicno nek spamuje notifikacijama nije problem nikakav sve sto znam i sve sto znamo sto se kaze dacemo mu savet i pomoci.

Nego sam mu rekao malo opsirnije posto obicno posle takvog pitanja ide pitanje a sta dobijam a sta gubim itd pa da covek ne bi gubio vreme lakse je bilo tako da mu se napise.

 

U svakom slucaju sa 140 gumom dobijas mnogo bolju stabilnost i naravno istu potrosnju! Jer pre svega imaces normalan grip i normalno trenje na asfaltu sa normalnom gumom. Dok sa kineskom 130 gumom imas konstantan problem proklizavanja motora samim tim i vecu potrosnju nego sa pravom originalnom 130.

 

Moj ti je savet a i savet kolega pretpostavljam 140 miselinka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja