Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi 125 2d

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

U Bg ima boban sajla da pravi po uzorku, i mislim da i u Ustanickoj ulici, odma posle doma zdravlja ima radnja  "Hidraulik", takodje prave po uzorku.
Ne znam za zamensko, nisam se raspitivao, mada trebalo bi da ima i to da se nabavi...
Za VA ne znam, ali reaspitaj se ima li neka firma koja pravi hidraulicna creva.
Google pretragom nadjoh ovo: http://www.metalhidraulik.rs/index.htm
Nazovi pa pitaj. ;)
Ako ne nadjes nista, mozes poslati meni crevo(da ne skidam ja sa mog motora :D), odem napravim ti, i posaljem nazad.
pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Xj 600

Vlado, hvala puno na savetima a i na ponudi. Cuo sam za jednu firmu u va koja pravi ova creva a poseticu i ovu koju si ti nasao. Inace danas sam skinuo crevo koje je puklo, zatvorio sistem i zamenio ulje, ispustio vazduh tako da trenutno kocnica lepo funkcionise, doduse sa jednim diskom, ali sta je tu je, kao prinudno resenje :-) sutra cu se dati u potragu za crevom pa pisem ovde. Pozdrav svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Sta bi sa crevom, napravi li? :)
Ja malo pre krenuo na sajam automobila i puce mi sajla...  :stabre: 
Ne da mi se da odem....sva sreca nisam bio daleko, i nizbrdo mi nazad, pa se dokotrlja do kuce.  :lol2:

Otici cu sledece nedelje na sajam, ima vremena...  :happy: 
U ponedeljak moram juriti drugu, videcu da zamenim i od gasa, a ove neka u rezervi...
c561517b0d87fe23e18e450e22c2aab8b5021145  :besan:  :/  :(  :wacko:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Xj 600

A pukla ti ova od kvacila? I meni je proslog leta, menjao sam brzine u medjugasu do kuce :-) bio sam bas u onoj firmi sto si ti nasao na google, rade sve tipove creva samo majstor nije bio tu, evo upravo sad cu da odem, da mi kaze samo cenu i da mu ostavim crevo... Posle idu peripetije oko ispustanja vazduha :-( a za sajlu od gasa, realno to je jedan od bitnih rezervnih delova koje treba imati, ali me mrzi da se skidam da po njoj uradim drugu a planiram neka duza putovanja, ne bi trebalo bez nje kretati :-) pozz, lep provod na sajmu ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Da od kvacila, uzeo sam od CTX-a sajlu tj 2(nek ima u rezevi), sajle su iste debljine, samo je bulzir malo tanji.
Morace da se radi jedna mala prepravka, neko je vec to radio, pa sutra kacim slike moje izvedbe. :D
Od gasa je ,naravno, i mene mrzelo da skidam, ali imam u planu ovih dana..
Hvala, nadam se da ce biti i neki pametan niskobudzetni motoric za videti..  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Sajla prepravljena, sutra je montiram, danas ne stigoh.

 

2015_03_22_16_51_30.jpg Originalna sajla

2015_03_22_17_15_17.jpgOdsekao deo koji mi je potreban(ovo je ostalo) :D

2015_03_22_17_26_08.jpgProsekao da bih mogao da provucem sajlu,(rupa na sredini je postojala nakod skidanja sa originalne sajle, i taman je kolika i treba da bude ;) )

2015_03_22_17_25_20.jpg 2015_03_22_17_25_30.jpg Kraaaj... :D

Da ponovim, kupio sam sajlu kvacila za CTX, 250 din na novobeogradskom buvljaku, kome je blizu nadjoh u Vrbasu i za 160 din.  :jee5: 
http://www.motobane.rs/sajla-kvacila-sajle-sistem-kocenja-skuteri/sajla-kvacila-ctx-mp

 

a nadjoh na istom mestu i "original", za 750 din. , samo je malo pogresio u nazivu.
 http://www.motobane.rs/sajla-kvacila-sajle-sistem-kocenja-skuteri/sajla-kvacila-quinqui
Prodaje covek i na kp.

 

:zdravo:  :zdravo:  :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Uspeo da stavim sajlu...
Malo je kraci bulzir, pa sam imao malo problema, morao sam da je provlacin najkracim putem, ali na kraju uspeh...  ;) 

I morao sam na stelovanju da je odvrnem skoro skroz, da bih hvatalo, uglavnom radi bez ikakvih problema...  :jee1: 

2015_03_23_13_04_14.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Xj 600

Super. Ja sam nosio da mi naprave po meri, napravili mi sto posto istu kao fabricku, 400 din je bila.Crevo kocnice me je kostalo 1320 din tacno. Ulje sam uzeo neko na lukoil pumpi, dot4 je uglavnom, oko 300 din litar. Zamenio sam kompletno ulje i u prednjoj kocnici i u zadnjoj i kocnice su sads fenomenalne. Rucica ide lagano, jedim prstom moze da se vuce (bila mi je poteska pre zbog dotrajalog ulja verovatno) a pri tom koci skoro u mestu, u kombinaciji sa mojom prednjom Michelin gumom koja da kucnem u drvo nikad nije proklizala ni milimetar, uzitak je potpun :-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

i ja moram ici da napravim, po mojoj staroj...
Ovo sljaka, ali nije to to, nisam zadovoljan iskreno..
Neka je za rezervu.. ;)
Pa super, nije te mnogo izaslo crevo...
Meni su kocnice super, ali sam razmisljao da promenim ulje, preventive radi.. :)
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Xj 600

Zna li neko gde ima neki bolji auspuh koji bi odgovarao za ovaj motor?, da nema ovog katalizatora, ne toliko zbog brzine, koliko me nekada nevira sto je bas tih...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Clan Andjelo, sa foruma pravi auspuhe, ima ih jos, ali ja sam se kod njega raspitivao.
Za auspuh sa sledeceg snimka mi je trazio 60e.
I ja sam se raspitivao, ali sam odustao na kraju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Qingqi 125 2D

Danas zamenjeno ulje u kocnicama, prednjoj i zadnjoj.
Kupio sam ulje DOT 4,kao sto pise i na poklopcu rezervoara prednje kocnice. Zamenim prvo u prednjoj a posle i u zadnjoj, ali na kraju zamene vidim da na poklopcu rezervoara zadnje kocnice pise DOT 3.
Sad dal da ostane tako ili da menjam?
Da kazem da je pakovanje od 250 ml dovoljno za zamenu.


Kad sam vec kod ulja, koje ulje za masinu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Ja sipam:

DSC_0130.jpg
Ali sad skoro sam pricao sa mojom majstorom, i sa jos nekoliko ljudi, ne mora ovoliko "skupo" ulje.
Ono je oko 1100 din.
Mogu i neka jeftinija, od oko 600 din, ne znam koje mi rece tacno, menjas redovno na 1000 km, i nema brige. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Са заменом на 1000, можеш и маслиново уље, "екстра верђиле", да сипаш.

 

Рецимо да је тих хиљаду километара неких 25 моторних часова, нормалних, у свакодневном саобраћају, без неких екстра напрезања. Ја мислим да то није ништа за било које уље које можеш да купиш, а да не помињем и то да на твом мотору постоји (за разлику од оног ЦГ клона на "Кивеј Спиду" или мотора хоризонталца и да не тражимо којих све још) прави филтерски елемент.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Управо то.

 

Са тако честим интервалима замене, можда је боље да се пељају двотакташи - исто уља троше, али иду много боље. :)

 

Мој моторић има само центрифугални филтер и смешну мрежицу испред уљне пумпе, па му мењам уље на две 'иљаде (што по мојим рачунањима дође око 60 моторних часова) и том приликом не видим ништа криминално у испуштеном уљу. И притом уље није неко посебно, већ обична полусинтетика.

 

Сад, неко ће сигурно да изађе са неким потпуно другачијим аргументима у корист тога да треба да се мења уље на сваких 'иљаду километара, али ја сам рекао мој став и како ја радим.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

ОК је вискозитет за ваздушара са спољним температурама на којима ти неће бити 'ладно да се возиш, али ја бих узео у разматрање и модричко уље са тим вискозитетом и баш за мотоцикле, али и МОЛ-ово кога ваљда има само на њиховим пумпама.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Марко зашто прелазиш са ипон на бардал? Мени се у мом мотору боље показао ипон од бардала, с тим што сам ја сипао ипон 15-50

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Xj 600

Ja sipam motul 10w40, oko 1300 din u maloprodaji, menjam na 5000-6000 km ili maksimalno 6 meseci i nemam problema, presao sam 20000, a i svaki put kad ispustam ulje, zaprljano je, ali nista vise, tipa da je izgubilo viskozitet ili da je redje nesto nego kad je sipano...filter svaki put, podrazumeva se... Sad, sta znam, svako ima neki svoj stav ili stav svog majstora....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Qingqi 125 2D

Марко зашто прелазиш са ипон на бардал? Мени се у мом мотору боље показао ипон од бардала, с тим што сам ја сипао ипон 15-50

 

zasto sa ipona na bardal pobogu?  :stabre:

Kazu bardahl je bolji, cisto iz tog razloga, a sto se tice viskoziteta 15w50 da uzmem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Ja sam generalno od ipona, motula i bardala, najgore iskustvo imao sa bardalom sto sa uljem tako i sa stvarima kao sto je sprej za lanac, po meni ipon je najbolji i najbolje mi se pokazao, presao sam na motul obzirom da je nestasica po radnjama ipona, bardal se ubedljivo najlosije pokazao od ova 3, u licnom iskusvu, a i od tih "sto kazu" vecina ljudi sa kojom sam imao prilike da popricam na tu temu je imala vise negativno misljenje o bardalu nego pozitivno  :neznam: samo kazem... 100 ljudi 100 cudi.

Ako volis malo da zavrnes gas mozes da uzmes i polu sintetiku (synthesis), ali koliko se secam mineralno je fabricki propisano za te motorcice, samo gledaj na ne uzmes FULL SINTETICKO ulje, ono se koristi novije sportske motore koji se vrte na visokim obrtajima, sto se tice viskoziteta ja sam koristio motul 3000 20w50 dok sam vozio kineza, malo je menjac bio tvrdji sem toga sve ok, ne znam sta je bardalov ekvivalent.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja