Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Pa i meni je nekako jaka, motor super ide, super radi, filter vazduha je nov, tako da on nije uzrok, i gume su propisno naduvane ;) . Jedino sto mi pada na pamet je stelovanje i sinhronizacija karburatora... Ili moze jos nesto da bude uzrok povecane potrosnje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pozdrav drustvo. Imam neki problemcic pa mozda neko zna sta je. S vremena na vreme kada vozim, desi mi se kao neki trzaj nazad u motoru-da me nesto povuce pa da krene normalno. E sad ovako. Pre par godina sam imao trzaj pa pucanje iz auspuha na 7k obrtaja, resio zamenom svecica. Ovde ne cujem nikakav pucanj niti je trzaj takav. Svecice su presle mozda 1000km. Menjac ne izbacuje iz brzina niti sta slicno. Lamele-sve normalno pri kretanju i na odvrtanju gasa nema proklizavanja. Probao sam ga prvi put nakon toga da otcepim zesce par puta-nije se desilo. Jednostavno kao nekad da nesto zastane na trenutak nazan na zadnjem tocku. Lanac i lancanici su dobri, ni blizu zamene jos, lanac je ok zategnut  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Vidi kociona klesta, tacnije plocice, da ti se nije raspala neka, oce da se desi..

Il je dobos?? :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Nije dobos, disk je. Pogledacu mada ne verujem da je to. Svecice mogu promeniti imam rezervne ali necu jos jer mi ne deluje na to.

 

Npr. danasnja situacija: Idem u 5. pred duplu krivinu, spustim u 4. prodjem i lagano odvrcem gas i desi se to. Ja brzo gore dve brzine, reko nije izbacio i nista slicno. Mislim da su i obrtaju bili mirni nije bilo nekog poskakivanja i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Odgovor sa ex500 foruma:

 

Cush drive in the rear Hub badly worn you can shim it or simply replace it.

 

FOG

 

http://faq.ninja250.org/wiki/How_to_shim_the_cush_drive

To oni gumeni upijači vibracija iza lančanika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

ako se neko od vas razume u karburatore na gpz-u, da mi odgovori na ovo: posto se oseca malo na benzin nekada i motor pali i radi bez sauga, a ako se saug da, on se ugasi, sto znaci da ima mnogo goriva. E sad mene zanima da li je to do stelovanja one tzv. pilot dizne, zavrnuta je do kraja, ja sam je odvrnuo dva kruga sada, kako pise u manualu, ali nisam mogao da startujem motor, ostavio sam da resim to ujutro. Ranije, sa onim podesavanjem je palio na zub bukvalno, ali je trosio oko 7 na 100. E sad, da li sam ja zeznuo stvar sa odvrtanjem tog srafa i sta on predstavlja, da li mi uopste on i bio problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

ako se neko od vas razume u karburatore na gpz-u, da mi odgovori na ovo: posto se oseca malo na benzin nekada i motor pali i radi bez sauga, a ako se saug da, on se ugasi, sto znaci da ima mnogo goriva. E sad mene zanima da li je to do stelovanja one tzv. pilot dizne, zavrnuta je do kraja, ja sam je odvrnuo dva kruga sada, kako pise u manualu, ali nisam mogao da startujem motor, ostavio sam da resim to ujutro. Ranije, sa onim podesavanjem je palio na zub bukvalno, ali je trosio oko 7 na 100. E sad, da li sam ja zeznuo stvar sa odvrtanjem tog srafa i sta on predstavlja, da li mi uopste on i bio problem?

 

Pilot dizna se zavrće dok lagano sjedne, i onda je odvrneš po potrebi, najčešće 2 kruga, a zavisno od stanja karburatora varira od 3/4 do 3.5 kruga

 

Ima veoma malo veze sa potrošnjom, jer je zadužena za niske obrtaje

 

Puno goriva u karburatorima ti može praviti problem, to je ako ti plovci nisu dobro naštelovani

 

Kakav ti je filter od vazduha, kada je mjenjan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Da, upravo sam tako uradio sa pilot diznama, a do sada su bile do kraja zavrnute i motor je radio super. Sad ne mogu da ga upalim. Filter vazduha je nov. Hvala na pomoci. Sada malo dopunjavam akumulator, pa cu probati da ga upalim, ako ne uspem, zavrnucu pilot dizne kako su bile pa probati ponovo. Znaci treba mi vakumiranje i da budem miran? Koliko se to naplacuje otprilike ako neko zna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Sad vidim da nije do toga, jednostavno preveliki nivo goriva u karburatorima. Uradio sam onu proveru sa kacenjem creva na izvod onaj na dnu lonca i stvarno je gorivo preko dozvoljenog nivoa u oba karburatora. Cak mi se sad desava da desni karburator i curka malo na one 2 rupice koje idu ka filteru vazduha... Sad dal ja nisam dobro sklopio ili plovak zeza, cim gorilo curi na te rupice. Kako se steluje nivo goriva u njima, ako neko moze da mi otkrije tajnu?  :stabre:  Posle verglanja su mi svecice bile suve inace, nije presisao. Hvala unapred ako neko zna resenje za ovaj moj problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Da je situacija bolja, rado bih odvezao motor bokilicu da ga resi, ovako sam prepusten sam sebi. Resio sam sve, mislim da je dobar nivo, ali sad me brine sto kad verglam nece da sastavi a desi se, posto ga palim bez filtera vazduha i kucista, iz tih rupica koje dodju do filtera vazduha, gde je curio benzin iz desne, sad izleti, prsne kad palim, nekad iz desnog nekad iz levog karba, sta su onda te rupice? Nesto sam ocigledno pogresio, kao da detonira u karburatore, pocecu sve ispocetka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Hvala hard_rock, procitao sam ovo pre rasturanja jos, odlicno je objasnjeno tu, ali mi i dalje nije jasno zasto baca gorivo kroz karburator, vraca u filter, da nema previse goriva u sebi? Mozda da ga verglam bez goriva i svecica malo? Nisam pametan. Desavaju mi se detonacije napolje zato sto vraca to gorivo, ako neko zna zasto se to desava, jako bi mi pomogao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Da je situacija bolja, rado bih odvezao motor bokilicu da ga resi, ovako sam prepusten sam sebi. Resio sam sve, mislim da je dobar nivo, ali sad me brine sto kad verglam nece da sastavi a desi se, posto ga palim bez filtera vazduha i kucista, iz tih rupica koje dodju do filtera vazduha, gde je curio benzin iz desne, sad izleti, prsne kad palim, nekad iz desnog nekad iz levog karba, sta su onda te rupice? Nesto sam ocigledno pogresio, kao da detonira u karburatore, pocecu sve ispocetka...

zašto ga pališ bez filtera vazduha?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Da vidim sta se dogadja, jer mi se desilo da je uradio to, da eksplodira kroz karburatore i time mi spalio nov filter vazduha. Danas nisam imao vremena, ocisceno je sve i opet skopljeno po manualu, sutra sklapanje pa cemo da vidimo. Jel mu steti da radi bez filtera, u mestu, u garazi gde se ne dize prasina? Uglavnom, sad me samo muce te detonacije na napolje...

 

 

EDIT : upalio radi, ceka novi filter i vakumiranje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Da vidim sta se dogadja, jer mi se desilo da je uradio to, da eksplodira kroz karburatore i time mi spalio nov filter vazduha. Danas nisam imao vremena, ocisceno je sve i opet skopljeno po manualu, sutra sklapanje pa cemo da vidimo. Jel mu steti da radi bez filtera, u mestu, u garazi gde se ne dize prasina? Uglavnom, sad me samo muce te detonacije na napolje...

Da mu nisu pretegnuti ventili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Da li se skida osovina vodene pumpe bez otvaranja masine?

Ne, u komadu je sa balansnim vratilom koje je uzupčeno na radilicu, mora mašina vani i popola

 

Jes je to odvrtao "naopako"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja