Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Da li je neko pravio Tool Tube?

 

'vako nešto...

 

Nisam, ali kazu lako se pravi od obicnih vodovodnih cevi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Mene poprckuje struja na motorčetu, sad se vratio sa vožnje, počeo sam napamet da vozim po mraku :zvizduk:

 

Npr. dugo (i kratko) svetlo mi je slabo, kad stisnem kočnicu i upali se stop svetlo, jačina osvetljenja fara se poveća umesto da se smanji, ne dešava se uvek ali uglavnom. Kada dam jači gas (u bilo kojim obrtajima) ili dok vozim konstantno u visokim obrtajima, far mi još slabije radi, bilo da je dugo ili kratko svetlo u pitanju. Migavci menjaju rad u zavisnosti od toga da li je upaljeno kratko, dugo svetlo ili pozicija, s' tim što levi blinkaju a desni rade konstantno kad ih uključim (verujem da je delimično rešenje ovog problema u automatu za migavce).

 

Sirena isto, njen rad zavisi od farova, migavaca, nekad prekida, nekad ne radi uopšte a nekad radi savršeno (uglavnom ne radi kad mi može pomoći da izvučem živu glavu) :lol:

 

Šta to može biti? Ja bih rekao da ima više uzročnika problema (ajde?!)

 

:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Zaboravih, akumulator mi je mrtav ali mislio sam da ne može da utiče toliko :D

 

Nadam se da je to rešenje svih problema, hvala ti puno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Meni se to desavalo na proslom motoru, problem je bio da su se neke dve zice spojile, osigurac crkao i on je sve mesao :) A isto je bio los akumulator :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Ima li neko sa Yamahom 3tb u Velikoj Plani ili okolini, hitno potreban!

 

Izgleda da su moji postovi nevidljivi.... :zbunjen::zbunjen::zbunjen:

 

Ja bih rado da ti pomognem, ali je meni motor u Zaječaru.

Ako misliš da ipak mogu neki deo motora da fotografišem u cilju konačnog rezultata pomoći, ja ti rado stojim na raspolaganju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Zarko, nema potrebe za slikanjem, posto mora da se skine dosta delova da bi se doslo do bobine, uzmi manual u njemu imas sve, pa i oznake. Tu je najbolje objasnjeno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Zarko, nema potrebe za slikanjem, posto mora da se skine dosta delova da bi se doslo do bobine, uzmi manual u njemu imas sve, pa i oznake. Tu je najbolje objasnjeno!

Ja u manualu nigde ne mogu da nadjem tip bobine, 2KF koriste 2ohm a za 3TB ne znam, nasao sam bobinu od XT600Z ne znam dal je ista a nigde da nadjem pravu informaciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Bio sam danas kod Miše, samo akumulator je u pitanju, mojoj sreći nema kraja :moto3:

 

Ubio nekih 300km juče i danas uz samo dva ispuštanja motora :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ljudi pomagajte... Riknuo mi je frajlauf na Yamahi XT600 Tenere 90' god., tj. proklizava pri pokusaju paljenja... Imam pitanje gde mogu da nadjem taj deo...? Ako je neko vec imao isti problem pa da je nabavljao taj frajlauf... Raspitao sam se u Yamahinom servisu u Novom Sadu i moze da se poruci taj deo i kosta oko 80 evra... Jel ko mozda cuo da li ima negde novo ili polovno za malo manje para?

 

Evo i slike kako on izgleda (trenutno je jos uvek zavrnut na magnet):[attachment

 

=156466:DSC00431-1.jpg]

 

 

post-17175-0-83829700-1343806422_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Ljudi pomagajte... Riknuo mi je frajlauf na Yamahi XT600 Tenere 90' god., tj. proklizava pri pokusaju paljenja... Imam pitanje gde mogu da nadjem taj deo...? Ako je neko vec imao isti problem pa da je nabavljao taj frajlauf... Raspitao sam se u Yamahinom servisu u Novom Sadu i moze da se poruci taj deo i kosta oko 80 evra... Jel ko mozda cuo da li ima negde novo ili polovno za malo manje para?

 

Evo i slike kako on izgleda (trenutno je jos uvek zavrnut na magnet):[attachment

 

=156466:DSC00431-1.jpg]

 

Imas pp ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Porucen frajlauf za Yamahu, stize u sredu... Cena astronomska-270 evra... :zbunjen:

 

Al zato kad se to montira i odma i zameni i ulje i filter ima da bude :moto3: do iznemoglosti...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Jel ima neko ko hoce da se provoza do Velike plane a ja da mu platim gorivo, XT je tamo kod majstora, sredili mu instalaciju ali jos uvek ne radi, cdi popravljan ali slabo baca struju, slaba varnica, vise nemamo pojma sta je, moyda bobina mozda cdi, taj neko ko bi se provozao da proba moj cdi na njegovom motoru kako bi zakljucili sta je u pitanju

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Jel ima neko ko hoce da se provoza do Velike plane a ja da mu platim gorivo, XT je tamo kod majstora, sredili mu instalaciju ali jos uvek ne radi, cdi popravljan ali slabo baca struju, slaba varnica, vise nemamo pojma sta je, moyda bobina mozda cdi, taj neko ko bi se provozao da proba moj cdi na njegovom motoru kako bi zakljucili sta je u pitanju

totalno fer...rade volje bih dosao da imam yamahu kao tvoju...

ko ima vremena trebalo bi da se provoza da pomogne coveku....gledam postove stalno prica oko cdi-ja ili bobine ili cega vec :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Jel ima neko ko hoce da se provoza do Velike plane a ja da mu platim gorivo, XT je tamo kod majstora, sredili mu instalaciju ali jos uvek ne radi, cdi popravljan ali slabo baca struju, slaba varnica, vise nemamo pojma sta je, moyda bobina mozda cdi, taj neko ko bi se provozao da proba moj cdi na njegovom motoru kako bi zakljucili sta je u pitanju

 

Druze, ja bih rade volje, ali je moja Yamahu trenutno u kvaru pa ako ti nije kasno za vikend bi trebalo da bude zavrsena pa bih ja mogao, ako ti pase moja Yamaha za taj poduhvat... Moja je XT600 Tenere, 90' godiste... Javi se na pp ako ti pase...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja